Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) OKalman


OKalman
csendes tag

A gép amiben ezt az alaplapot használom a következő:
AMD Athlon XP 2000+, 256MB Samsung DDR 400 RAM, 40GB winyó, ATI Radeon 9000 videókártya.
A következő problémáim vannak:
1. Nem tudok Windows XP-t telepíteni rá mivel a program egy idejig jól működik, majd gondol egyet és minden előzetes üzenet nélkül Resetel. Ez Win98 és Linux alatt nem fordul elő.
2. Használok néhány MS-DOS-os programot amihez EMS memória is kéne. Erre viszont az exe file tulajdonságainak memória lapján azt írja ki,hogy
''A számítógép bővített memóriája nincs beállítva MS-DOS munkamenetekhez.''
Az lenne a kérdésem, hogy ezt a két problémát, hogyan lehet megoldani?
Válaszaitokat előre is köszönöm:
OKalman

(#2) Rawulf válasza OKalman (#1) üzenetére


Rawulf
őstag

Az utóbbi problémádra nem tudok mit mondani, de jelenleg egy géppel úgyanúgy szívok, mint te, hogy a gép resetel magától! Kipróbálok egy tápcserét, majd egy vga cserét! Ez egy Asus KT333 (a7V333-X) lappal szerelt gép egy Radeon9500-al és úgyanígy WinXP-vel! Neked milyen alaplapod van?

"Please state the nature of the medical emergency."

(#3) Rawulf


Rawulf
őstag

JA bocs! :) Elsiklottam a topic címén. Egyébként BIOS frissítés már megvolt...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#4) teveszar


teveszar
csendes tag

hi!én úgy tom,h me-től felfelé már nincs 1általán dos,max vmi nagyon minimum beleépítve a windowsba.ha ems-t akartál használni win 98-nál,a config.sys-t kellett szerkeszteni így:
dos=high,umb
devicehigh=windowshimem.sys
devicehigh=windowsemm386.exe ram

ezeket ha beírtad az első 3 sorba,volt ems-ed.xp-nél nemtom,h műxik-e,de próbáld ki.

(#5) teveszar


teveszar
csendes tag

a deszkánál pedig nézd +,h a biosban tilta van-e a vírusellenőrzés,az haza szokta vágni a telepítéseket.

(#6) Hun'reeth válasza teveszar (#5) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Felhívnám a figyelmedet, hogy ez a topic májusi !!!! Nem hinném, hogy bárki foglalkozik még vele. :D Bár lehetséges. :P

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) teveszar


teveszar
csendes tag

láttam,de hátha.a sztándék a fontos...:)

(#8) nature


nature
csendes tag

alapban akkor resetel az XP ha rendszerhiba lép fel. (ezt ki lehet kapcsolni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.