Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kell e 1giga ram? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) webgmaster


webgmaster
csendes tag

A jövöben tervezem egy kis gép updatet.és azon gondolkoztam aszükségem van e 1 giga ramra.3dmax hoz kellene meg hasonló grafikus progikhoz.viszont az a gondom hogy 2*512 az meg eléggé húzos árba van.50-70 között.nem tom aki foglalkozott ilyennel vagy foglalkozik az írhatna.mert én foglalkoztam vvele de nem nagyon tudok sokat mert egy oldschoolos 333as gépem van és azon nem megy valami pengén:)

(#2) Viktor77 válasza webgmaster (#1) üzenetére


Viktor77
titán

40 körül van az Infineon 400-as.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) dioxide


dioxide
csendes tag

3dmax-ban érezhető a különbség fél giga/1 giga ram között (tapasztalat).
Arra vigyázz hogy Win98 csak fél giga ramot kezel (azt hiszem legalábbis), így 2000 vagy xp kell...

Minden sz@r :)

(#4) HiperG


HiperG
addikt

Fölsöleges...

(#5) eper-fa válasza HiperG (#4) üzenetére


eper-fa
aktív tag

bocsáss meg, ezt tapasztalatból mondod? fórumos előéletedet ismerve nem...
sztem 1 giga RAMot simán kihasznál a Max, de még a Photoshopon is lehet érezni. ugyanakkor nagyban függ a gép többi részétől...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#6) eper-fa válasza eper-fa (#5) üzenetére


eper-fa
aktív tag

:O :O :O
mondod után kérőjel, és ''előéletedet''
vki kijavíthatná. kösz

---megvót. Üdv. Y. ---

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#7) mzperx válasza webgmaster (#1) üzenetére


mzperx
aktív tag

hajaj.... hát még 1 és kettő között mekkora különbség van a megfelelő célalkalmazásnál

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#8) engusz válasza webgmaster (#1) üzenetére


engusz
veterán

Én néha Photoshop-ozgatok. Régebben 256 MB rammal ''küszködtem''. Aztán 768 MB-tal. Ott már elég jól ment. Most 512 MB van. Itt már érezhető, hogy néha lasabb. Főleg akkor amikor több layer van és rengeteg effekt. 1024 MB rammal pedig pont optimális minden. Tehát csak ajánlani tudom! Persze, ha van rá pénzed... ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) t-shirt


t-shirt
veterán

Hali! Hasonló kérdésem van 512 van a gépembe de csak gamezni szoktam,
javítana ha feltornásznám 1 G re.

(#10) cspety


cspety
tag

Szerintem is, ha van rá pénzed akkor vedd meg nem árt az biztos. A különböző rajz és grfikai programok a számítások miatt szeretik a sok ramot!!!

(#11) HiperG válasza eper-fa (#5) üzenetére


HiperG
addikt

Tapasztalatból mondom...nekem úgyis bőven elég ha jáccom, zenét halgatok meg fut egy pár explorer...

(#12) Keitaro válasza HiperG (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Arra tényleg elég. De a fent támasztott igényeken meglátszik a több ram hatása.

(#13) Gregorius válasza HiperG (#11) üzenetére


Gregorius
őstag

Háát, ram bővítésben engem mindig kizárólag a költség fog vissza. A system cache és pár extra mega ram csodákat tud tenni a teljesítménnyel (több fps nem lesz tőle, de az IE sem fogja éjjel-nappal a hdd-t zörgetni, és az acrobat se gondolkodik fél órát, amíg végre megnyit egy pár oldalas pdf-et).
Multimédiánál meg triplán igaz a minél több annál jobb elv

(#14) erdoke válasza webgmaster (#1) üzenetére


erdoke
titán

Memóriaigényes alkalmazásokhoz sosem elég.:)
Viccen kívül, grafikus progikhoz, videotömörítéshez tényleg kell, ott látod a teljesítmény javulását is.
Nekem pl. DVD recode-nál 960 MB használt memóriát mutatott minap.

A legjobb aláírás a héten

(#15) erdoke válasza HiperG (#11) üzenetére


erdoke
titán

''...nekem úgyis bőven elég ha jáccom, zenét halgatok meg fut egy pár explorer...
''
Mintha nem az lett volna a kérdés, hogy neked elég-e ezekre az alkalmazásokra.:)

A legjobb aláírás a héten

(#16) Mista Boller


Mista Boller
tag

Par hete vettem 2 512-es modult, 400-asokat, nalam rengeteget javitott az osszteljesitmenyen. A jatekok erezhetoen gyorsabban futnak, swappelest eddig nemigen hallottam. Az igazsaghoz hozzatartozik, hogy ha valakinek van 512Mb Ramja es hozza normalis vidkartyaja(nem 32-es Gf2, mint nekem), akkor nem valoszinu, hogy szamottevo javulast erezne a jatekoknal. Valamennyit lehet. Kerdes, hogy ez megeri-e az illetonek. A ''profi'' alkalmazasoknal pedig szinte nincs annyi Ram, hogy eleg lenne (asszony mondta, en nemtom). Nem terveztem ennyi memoriat, de olyan ''barati'' aron volt, hogy hagytam magam rabeszelni. Kb. 16eft/modul, noname, de egesz jol birja a huzast is.

Tout le monde est une nonne

(#17) erdoke válasza Keitaro (#12) üzenetére


erdoke
titán

OFF
Ezekkel a fent és lent hivatkozásokkal vigyázni kell, mert én pl. fordított sorrendben nézem a hozzászólásokat.:)
Így mindig a legfrissebb van legfelül.
Én már kihagyom a földrajzi mutatókat, inkább a korábban-t használom, esetleg megadom a hozzászólás számát.

A legjobb aláírás a héten

(#18) erdoke válasza Mista Boller (#16) üzenetére


erdoke
titán

16e-ért tényleg nem kaptál volna sokkal jobb videokarit.:)

Egyébként igaza van az asszonynak.

A legjobb aláírás a héten

(#19) erdoke válasza Mista Boller (#16) üzenetére


erdoke
titán

16e-ért tényleg nem kaptál volna sokkal jobb videokarit.:)

Egyébként igaza van az asszonynak.

A legjobb aláírás a héten

(#20) Keitaro válasza erdoke (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

Hopp igaz, köszi, elfelejtettem, hogy ilyen is van manapság :)
Legközelebb én is korábbant mondok :)

(#21) Shümegh


Shümegh
tag

Nekem is 1024mb ramom van, de semmiképpen nem a játékok miatt. 512 ram+egy 128-as vidkártya több mint elég a játékokhoz.
Ha nem használsz sűrűn photoshopot, stb., akkor felesleges erre kidobnod azt a sok pénzt. Inkább egy jobb videókártyát vegyél belőle (elsőrendűen ez számít a játékokban).

(#22) joey7 válasza erdoke (#14) üzenetére


joey7
őstag

Szóval digitalizáláshoz, videotömörítéshez, DVD kopizáshoz tényleg számottevő teljesítménytjavulást okozhat 1 giga Ram? Nekem 2700/333 512MB Samsung--om van; szerinted érdemes megdupláznom? :F

(#23) erdoke válasza joey7 (#22) üzenetére


erdoke
titán

Azt, hogy érdemes-e, neked kell eldöntened. Ha nálad nagy az ilyen alkalmazások használatának aránya, akkor csak az anyagi helyzeteden múlik.:)
Dupla sebességet azért ne várj, de kevesebbet kerreg majd a vinyód, és előbb végez a grafikus v. tömörítő progi is.

A legjobb aláírás a héten

(#24) joey7 válasza erdoke (#23) üzenetére


joey7
őstag

Legfőképpen az előbb említett feladatokra használom a gépemet.
Azt elfelejtettem ''mondani'', hogy 2.4-es Pentium proci van benne, MX440-es 64MB RAM-os kártyával. Szerinted ezek mellet is várhatok legalább 20-30 %-os javulást?

(#25) Mista Boller válasza erdoke (#18) üzenetére


Mista Boller
tag

A RAM darabja volt 16, nem a vidkari:) Azert bun lenne ennyit adni. e De ez csak kotekedes.. :)

Tout le monde est une nonne

(#26) erdoke válasza joey7 (#24) üzenetére


erdoke
titán

Mivel ezeknél nem annyira a videókártya végzi a munka nehezét (és a tiéd amúgy se túl erős), szerintem a válasz egyértelmű igen.

Ha mégse lenne ekkora a javulás, inkább emilben anyázz...:DD

A legjobb aláírás a héten

(#27) erdoke válasza Mista Boller (#25) üzenetére


erdoke
titán

Úgy értettem, hogy ennyiért nem kaptál volna a mostaninál jobb videókártyát, jól tetted, hogy RAM-ot vettél. :)

A legjobb aláírás a héten

(#28) pengin válasza webgmaster (#1) üzenetére


pengin
csendes tag

Szeva

Szerintem csak akkor kell az 1 giga, ha renderelni akarsz aktivan.
Ha csak modellezesre stb... akarod hasznalni a maxot, akkor nem kell feltetlenul az 1 giga szerintem. :P

b.

(#29) pengin válasza pengin (#28) üzenetére


pengin
csendes tag




Ha viszont esetleg brazilt, vagy finall rendert, vagy esetleg mental ray-t akarsz hasznalni a renderelesre, akkor elkel meg tobb is mint 1 giga. ;]

b.

(#30) joey7 válasza erdoke (#26) üzenetére


joey7
őstag

Igen a kártyám nem vmi penge, de játékra ritkán használom a gépet, inkább az volt a fontos,hogy VIVO-s legyen.
Lehet, hogy anyázni fogok ha mégsem lesz vmi nagy javulás, de nem Te leszel a célpont, sem itt, sem imélben! :DD

(#31) peace&love


peace&love
aktív tag

Mindenképpen kell a Giga ram, észrevehetően meglódulnak tőle a Photoshop, Illustrator, stb... A 3DS Max meg főleg!
Nekem 4db 256-os Nanya ment dual-ba, és most hogy a négyből kettő bedobta a törölközőt a múltkor, rettentően érzem a hiányukat, jó, hogy eszembe juttattad, fel is hívom a szervízt, hogy megjöttek-e már az újak (garanciás volt szerencsére)!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#32) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

nekem 256MB-m win2000server-em és 60GB helyem van...
egy 120GB-os winchit akartam venni, de most meggyőztetek, hogy a hely nem minden :(

köszönet érte :C

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#33) ZCoyote válasza t-shirt (#9) üzenetére


ZCoyote
őstag

Sz.tem elfut minden játék 512-vel bőven. De ha van pénzed...?

Romani ite domum.

(#34) ebx


ebx
aktív tag

Röviden:
A windoz (és a többiek) egy system cachenak nevezett memóriaterületen tárolja a lemezről betöltött adatokat.
Ha ez az adathalmaz nagy (sok, nagy állományt mozgatsz ki-be), akkor a teljesítményt javítja.
Tehát: photoshop esetén bizonyosan, főleg ha az Undo több lépésre van állítva és a képek is nagyok.
Játék betöltések is gyorsulhatnak. FPS - nem igazán

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#35) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

nekem (256MB) főként a játékok töltésénél van hezitálás ... meg a pályák legelején... szóval kevés a RAM-om :O

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#36) ebx válasza gromble_ziz (#35) üzenetére


ebx
aktív tag

Lehet.

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#37) Mista Boller válasza gromble_ziz (#35) üzenetére


Mista Boller
tag

Tobb mint valoszinu, nalam is ezek voltak a tunetek...

Tout le monde est une nonne

(#38) beeboy válasza webgmaster (#1) üzenetére


beeboy
addikt

vettél volna 4 hónapja, utánad vágták volna 23+fáért :(((

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#39) beeboy válasza gromble_ziz (#35) üzenetére


beeboy
addikt

xp alá komolyabb gémekhez szinte kötelező az 512

nem tudom pontosan, de ha az UT fut, több mint 256 Mb RAM foglalt, tehát annyit kevesellne ezek szerint.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#40) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

félig OFF
Érdekes módon linux-ban grafikus felület+max csicsa+ jó pár alkalmazás (MP3, film, több webböngésze) megnyitása esetén sem foglal annyi helyet, mint a Win alapindításkor...Arról meg nem is beszélek, hogy a swap-ból eddig mindig 0 báj-ot használt...szemben a Win-el. Pedig ott is van még bőven hely az 512 MB ramból, mégis mindig lefoglal magának ~200MB HDD-t).
ON

Játékoknál tényleg elég az 512MB Ram (egyelőre). De ha az ember Photoshop-ot/3DMax-ot/stb. használ, akkor tényleg nem lehet elég semennyi sem.

(#41) Loha válasza webgmaster (#1) üzenetére


Loha
veterán

333-as gépbe tök fölösleg.

(#42) Goose-T válasza Loha (#41) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem te kissé nem vagy képben. Az egész gépet lecseréli.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43) eper-fa válasza HiperG (#11) üzenetére


eper-fa
aktív tag

ez esetben tényleg tapasztalatból beszélsz. :C csak nem olvastad el az elejét...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#44) caleb


caleb
aktív tag

Ártani,biztos nem fog!
Szerintem kell a maxx-hoz,nyugodtan vedd meg.

Az élet jó a világ nem!!!

(#45) webgmaster


webgmaster
csendes tag

Kösszi a hozzászólásokat.hát nem csak modellezni akarok, szóval akkor valószínü elkell.akit megkérdeztem az mind azt mondta kell.már csak azt nem tom milyen memoria legyen pontosan.mert a márkások között is van különbség, és melyiknek milyen agresszív az időzítése.mert azért egy samsung és egy corsair kozott van különbség szerintem,csak az a kérdés mennyi és megéri e azt az árkülönbözetet.

(#46) LukE válasza webgmaster (#45) üzenetére


LukE
veterán

Időzítések meg hasonlók akkor számítanak, ha fel akarod húzni a gépet, ha nem , akkor felesleges a drágább tuningramot venni.
De most még a többi részéről sem tudunk valami sokat...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#47) cartman| válasza webgmaster (#1) üzenetére


cartman|
tag

fölösleges, max 1-2 mp-vel előbb tölti be ut2003-t :)

Akkor apgredelj ramot, ha játék közben látod hogy villog nagyon winyó led-je és akkor picit megakad a game. akkor megérett a ramcsere.

Barthon 2500+ @3000+ nVidia nForce2 GeForce4ti LG GSA 4082b DVD+-RW

(#48) webgmaster válasza LukE (#46) üzenetére


webgmaster
csendes tag

Ha annyira érdekel athlonxp 2500+ asus a7n8x meg vmi video kari.egy western digital 8mb cache 120Gb os.de az utóbbit már megvettem

(#49) zoxo


zoxo
csendes tag

Nálam gyenge 2GB RAM csücsül, de erős Photoshop nyúzással van. Gyakran egy kép Photoshopban kibontva elfoglal 1,3GB-ot. Mikor 1GB-vel nyomultam, bizony gyakran begörcsölt a gépem.
XP-nek legalább 256 kell, hogy azért menjen is.
Ha simán gamerezni akarsz, esetleg kisebb pixeles munkákhoz, tervezgetéshez, elég az 512.
1GB sokat tesz, ha memóriaigényes cuccokkal foglalkozol.

Javaslom, hogy mindig figyeld a lapozófájlt, hogy mikor mennyi memóriát használsz, így egy idő után látni fogod, hogy mennyire lesz szükséged.

- Hogy írják a nullát római számokkal ??? -

(#50) eper-fa válasza cartman| (#47) üzenetére


eper-fa
aktív tag

kérlek figyeljetek már a topicra... NEM játékra kell neki

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Kell e 1giga ram? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.