Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) molnarcs


molnarcs
tag

Most tettem fel, és le vagyok nyűgözve. Talán nem a legérdekfeszítőbb téma, de ha van linux/unix júzer akit mégis érdekel, gondoltam írok pár sort és teszek fel egy képet meg egy rövid videót.


Hátszóval, tényleg gyönyörű lett, és ahogy én látom sikerült megoldani a sokat kritizált ''túlzsúfoltságot'' is (bár ez engem soha sem zavart). Végre van igazi áttetszőség, és a különböző vizuális effektusok is lenyűgözőek. Van amit nem lehet elmondani, látni kell, ezért csináltam egy kis bemutatót xvidcap-el (érdemes megnézni hogyan gördül elő a tooltip).

Vigyázat, 14 megás fájl (mpeg 4 - ffmpeg - tömörített) : Bővebben: link

Képernyőmentés: Bővebben: link

Kell hozzá ez a pár sor az xorg.conf-ba:

Section ''Extensions''
Option ''Composite'' ''Enable''
Option ''RENDER'' ''Enable''
EndSection

Régebben is próbáltam már, viszont döglassú volt és nem is volt valami stabil (mondjuk hozzáteszem, az xorg 6.8.1-el volt, fluxboxxal). Ez viszont teljesen gyors, nem látok semmi lassulást (athlon xp 2400+, Geforce FX5200, 512RAM, xorg 6.8.2, FreeBSD 5.4 PREREASE). Egyetlen hátrány, hogyha konzolból indítom az mplayert, akkor nincs kép, viszont kmplayer műxik). Ráadásul az árnyékolás minden progiban működik, még a Firefox-ban is egy-egy oldal legördülő menüinél.

(#2) Esmein válasza molnarcs (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ez a kde elég korrekt kezd lenni...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) capafog23


capafog23
őstag

Ez most akkor linuxra vagy windowsra van???

(#4) molnarcs válasza capafog23 (#3) üzenetére


molnarcs
tag

Linux/unix rendszerekre ez az egyik grafikus felület. Úgyhogy linuxra.

Hozzátenném hogy ez azért nem a default beállításokkal néz így ki. És Esmein hozzászólására válaszolva: ja kezd kikupálódni, nem csak a KDE, hanema a grafikus alrendszer (xorg) is - úgy tűnik jótt tett neki hogy levált az xfree-ről.

(#5) battag


battag
aktív tag

Nekem nem műxenek a linkek! Tölti, tölti, de nem történik semmi... Pedig szívesen megnézném! :U

(#6) molnarcs válasza battag (#5) üzenetére


molnarcs
tag

most próbáld meg lécci (lehet tűzfal beállításommal volt valami).

(#7) Szőrös  válasza molnarcs (#6) üzenetére


Szőrös 
veterán

nem müxik

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8) battag válasza molnarcs (#6) üzenetére


battag
aktív tag

OKÉ működik! :))

Köszönöm!

(#9) anulu


anulu
félisten

egész jól pofásodik ez a KDE, bár ennek ellenére sem fogok Linuxot használni :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) Jam-Master J válasza molnarcs (#1) üzenetére


Jam-Master J
aktív tag

Szevasz!
Hát EZT GYÖNYÖRŰ...
Ez most valamilyen theme?

Ja, a háttérképet küldd el a mélemre, légy szíves, nagyon tetszik!!

J. - Annyit dolgozom, hogy az lassan már az ivás rovására megy...

(#11) molnarcs válasza anulu (#9) üzenetére


molnarcs
tag

Én sem ;)

@ torzonborz: hmmm... nemtom most miért nem működik. Próbáld meg simán beírni ezt a címet:
ftp://hatvani.unideb.hu/pub/personal/screenshots/

(#12) Szőrös  válasza molnarcs (#11) üzenetére


Szőrös 
veterán

hmm furi. az ftp lista begyün de nem szed le semmit.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#13) molnarcs válasza Jam-Master J (#10) üzenetére


molnarcs
tag

Háttérkép innen van (és van egy pár gyönyörű még az Erdők szekcióban) Bővebben: link

Ez a KDE (www.kde.org) grafikus felület linux/unix alá. Theme olyan értelemben, hogy én így konfiguráltam be, de háttérképen kívül minden az alap install része.

(#14) molnarcs válasza Szőrös  (#12) üzenetére


molnarcs
tag

háát... sajnálom :( - nemtudom mi lehet a gond, többen is letöltötték már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.