Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10501) Szellem. válasza GoodSpeed (#10500) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

A Free KAV az egy teljesértékű KAV lett a korábbiakhoz képest. Nálunk és európában kivezették a Basic-et. Helyette van a Standard ami a KIS-nek felel meg, a PLUS és a PREMIUM.
A KAV sima AV, ami ingyenes megoldásnak zseniális. Ha pedig szükséged van a tűzfalra, akkor ott a Standard.
Jelen esetben mindegyik kiadás ami fizetős nagyon jó áron van a kaspersky.hu oldalon.

(#10502) Cs1csó válasza GoodSpeed (#10500) üzenetére


Cs1csó
félisten

Talán még a Windows-ozás hajnalán vagy vírusok megjelenésének a hajnalán valamikor a 90-es években a többféle védelem dívott: tehát volt férgek elleni védelem, volt kémprogramok stb.
Aztán a 2000-es évek közepére megjelentek és le is uralták a piacot a "komplex" védelmek tehát amikben minden ellen is védve volt az ember és persze tűzfal is volt benn.

Most tartunk egy újabb fordulatnál, itt az az érdekes hogy kétfelé ágazik a történet:
1. mivel a Windows saját tűzfalát "kénytelenek" használni a biztonsági cégek ezért megerősödtek újfent a tűzfal nélküli védelmek - sokszor amiben van tűzfal az is csak egy GUI -
2. a másik irány pedig a "Internet Secuirty" programokon "túlnövő" "Total" "Premium" stb. védelmek amik már tartalmaznak pl. VPN-t vagy fájltitkosítás ellen védett felhőtárhelyet, virtuális környzetet vagy hasonló cuccokat (itt is macerás felsorolni mi mindent szuszakoltak be de ez a pár dolog kiemelten fontos részük)

Nekem ezen utóbbiak nem túlzottan tetszenek nekem bőven elég egy VÍRUSÍRTÓ, persze a réteges védelmet én már nem is kell ezt feltétlen a biztonsági cégekre bízni:
- naprakész rendszer, programok
- kétfaktoros azonosítás kritikus tartalmaknál
- rendszeres adatmentés a pótolhatatlan adatokról de akár a komplett rendszerről
- a webkamerán legyen fizikai blende hogy ha mégis csatlakozni tud valaki ne leselkedhessen
- a mikrofont fizikailag kihúzni vagy kapcsolóval kikapcsolni ha épp nem szükséges ne legyen hallgatózás

Tehát ezek a dolgok amikhez nem kell biztonsági cég.

A Kaspersky Free most tényleg jó:
- végre könnyen magyarítható vagy ha már van egy FREE verzióval aktivált MyKasperky fiók onnan akár le is tölthető magyar Free telepítő
- nem települ a bloatware demo VPN-jük a KSC (nem összekeverni a KSN-nel ami egyfajta közösségi modul talán az ESET vagy NORTON védelmében van hasonló amikor egy program megbízhatósága az elterjedtségén alapul tehát ha egy programot több százezren használnak probléma vagy biztonsági panasz nélkül és esetleg ezt a biztonsági program csapata is megvizsgálta akkor a közösségi reputáció alapján biztonságos

Persze itt sem fenékig tejfel az élet mert pl. azon a gépemen ahol nincs is webkamera feldobta, hogy a telepített TeamViewer programok hozzáférhet a webkamerához pedig nincs is. :DDD
Meg persze ilyen dolgokat fel szokott dobni.

(#10503) GoodSpeed válasza Cs1csó (#10502) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Erre 10+ év távlatából is emlékeztem :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10504) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#10503) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Mondjuk a SUMo-t nem értem miért :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10505) Cs1csó válasza GoodSpeed (#10503) üzenetére


Cs1csó
félisten

:)) :C

(#10506) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Azt be lehet állítani a Kaspersky-ben, hogy ne ilyen windows értesítéssel jelenjenek meg az egyéb jelzések, hanem a program saját felugró ablakával? Például ma sikeresen blokkolt egy nem létező filmtrailer oldalára irányuló kérést, csak ilyen jobb oldalt előugró windows értesítésben írta, hogy letöltés blokkolva. Visszanézve a Kaspersky jelentésekben persze látom, csak megszoktam, hogy maga a program küld értesítéseket.

(#10507) Szellem. válasza Jack Oneill (#10506) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem, integrálódnia kellett az új felülethez.

(#10508) Cs1csó válasza Jack Oneill (#10506) üzenetére


Cs1csó
félisten

A GÉPHÁZ részben az értesítések opciónál vedd ki a pipát a Kaspersky elől (jobb alsó sarokban kattints a minden beállítás opcióra és ott feljön a GÉPHÁZ) A RENDSZER résznél első opció van az ÉRTESÍTÉSEK és ott csúszkát el kell húzni talán segít.

Engem az zavart kicsit, hogy usb-s meghajtó minden egyes csatlakoztatásakor feljött ez az ablak, hogy "átvizsgáltuk nincs gond" de nem kapcsoltam ki, végül, de ha ki lehet akkor azt ott lehet.

(#10509) Jack Oneill válasza Cs1csó (#10508) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Cs1csó, Plag, köszi, akkor értem már.
Egyébként én pont bekapcsoltam az USB ellenőrzés felugró ablakot, mert pont az zavart, hogy nem látom az ellenőrzést :D De azt programon belül kapcsoltam be.

[ Szerkesztve ]

(#10510) Cs1csó válasza Jack Oneill (#10509) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azzal is az a gond, hogy nem a program küldi natív módon hanem szintén jobb oldalt értesítési sávban.

(#10511) Jack Oneill válasza Cs1csó (#10510) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nálam nem. Kaspersky ablak középen megjelenik és kicsiben mutatja.
A vizsgálatoknál kell testreszabni a külső eszköz ellenőrzésnél, hogy vizsgálati folyamat megjelenítése. De te arról beszélsz szerintem, amikor már végez.

[ Szerkesztve ]

(#10512) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#10511) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mondjuk a Kaspersky idővonal erre van, hogy mindent lássunk visszamenőleg.

[ Szerkesztve ]

(#10513) ph2012


ph2012
senior tag

Sziasztok! Kaspersky Internet Securitym van. Küldtek egy olyan e-mailt, aminek a címe:
Utolsó esély, hogy 50%-ot spóroljon az Internet Security árából!

Ha megnyitom, nincs KIS, hanem az új nevek vannak. Standard, Plus, Premium. Melyiket lehet megvenni a KIS-nek?

Ha a Plus-ot akarom megvenni akkor új programot kell letölteni vagy jó a régi és automatikusan letölti az újat?

Van magyar supportja a Kasperskynek? Hogy tudom elérni?

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#10514) Mikulásbá válasza ph2012 (#10513) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A KIS-ből Standard lett, átlagos felhasználónak az bőven elég.
Próbáld a kaspersky.hu-t.

(#10515) szaboi6512 válasza ph2012 (#10513) üzenetére


szaboi6512
őstag

A Plus a Total Securitynek felel meg. Ha IS-t használtál, elég a Standard.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10516) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Kolleganom laptopjan a kovetkezo verzio települt a free-bol: 21.13.5.506
Nem vagyok otthon, hogy megnezzem, de ez nem ujabb verzio?

(#10517) Szellem. válasza Jack Oneill (#10516) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem, mert a 21.14 a legújabb. Pontosan: 21.14.5.462

(#10518) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#10516) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Erdekes, weboldalrol leszedett telepito 21.14. (direkt megneztem gyorsan)
Akkor regi települt neki.

Plag:
Egyszerre neztuk 🤣

[ Szerkesztve ]

(#10519) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#10518) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Most tudtam meg, hogy neki cloud free volt elotte, erre frissult le most.

(#10521) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Leszedtem az utólag felrakott sUMO-t, de hogy miért van így rázizzenve :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#10522) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi kérdés engem is érdekelne.

#ph2012:
"Ha a Plus-ot akarom megvenni akkor új programot kell letölteni vagy jó a régi és automatikusan letölti az újat?"

(#10523) szaboi6512 válasza Teodor52 (#10522) üzenetére


szaboi6512
őstag

akkor új programot kell letölteni, a kulcsnak megfelelő
kiadás lesz aktiválva standard és Plus kiadás esetén.
KIS=Standard
KTS=Plus

[ Szerkesztve ]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10524) Atish19


Atish19
őstag

Az mitől lehet, hogy az adatbázist nem hajlandó automatikusan frissíteni? A saját gépemen minden indítás után szépen automatikusan frissít 5 percen belü, de szüleim gépéhez akármikor odatévedek ott virít az értesítés, hogy elavult adatbázis. Beállításokban természetesen automatikusra van állítva. Játék mód kikapcsolva és nem laptopról van szó tehát az energiagazdálkodás sem okozhatja. Érdemes lenne újratelepíteni? Kaspersky fiókból ha letöltöm akkor már a legfrissebb 21.14.5.462 verziót fogja beadni?

(#10525) Szellem. válasza Atish19 (#10524) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ott valami kapcsolati gond lehet, ha nem frissít magától.
Régen volt ilyen, de azt már megszüntették. Sok-sok éve volt és csak az AV-t érintette.
És igen a 21.14-et kéne beadni.

(#10526) Teodor52 válasza szaboi6512 (#10523) üzenetére


Teodor52
senior tag

Pontosan nem tudom de a tálcán ahol megjeleníthető az adatbázis verzió 21-el kezdődik és KIS programom van.

2022 vagy 2023-as kulcsot veszek KIS-hez, akkor mi a teendő?

(#10527) szaboi6512 válasza Teodor52 (#10526) üzenetére


szaboi6512
őstag

Telepítés után beírod a keyt. Standard verzió lesz a névjegyénél. IS kulcs esetén.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10528) Teodor52 válasza szaboi6512 (#10527) üzenetére


Teodor52
senior tag

Már 2018 óta telepítve van a KIS és azóta folyamatosan újitva volt csak most nem használom a pc-t és a licenc lejárt.

Ebben az esetben mi a teendő?

(#10529) szaboi6512 válasza Teodor52 (#10528) üzenetére


szaboi6512
őstag

Vásárolsz KIS kulcsot.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10530) Teodor52 válasza szaboi6512 (#10529) üzenetére


Teodor52
senior tag

2021-2022-2023 kulcsok közül bármelyiket is veszem, annyi a dolgom, hogy beírom és kész?

(#10531) Szellem. válasza Teodor52 (#10530) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem!
A kulcsok megnevezésében benne van, hogy régi licenc vagy új. Az új licencek esetén a termék nevei:
Standard
Plus
Premium
KIS esetén a Standard az ekvivalens vele.
Tehát, ha veszel egy 2021-es kulcsot, akkor hiába az új terméket kapod meg, de nem lesz 100%-os nem minden funkciót kapsz meg és nem Standard licencként azonosítja, hanem Kaspersky Internet Securitynak.

[ Szerkesztve ]

(#10532) Teodor52 válasza Szellem. (#10531) üzenetére


Teodor52
senior tag

"nem Standard licencként azonosítja, hanem Kaspersky Internet Securitynak."

KIS-ként azonosított program minden funkciója fog működni ahogy működött a korábbi években igaz?

(#10533) Szellem. válasza Teodor52 (#10532) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem értem a problémádat. Kell venni egy Standard licencet és a probléma meg van oldva.

(#10534) Teodor52 válasza Szellem. (#10533) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nem szeretnék telepítgetni meg hasonlók.
A már meglévő programot szeretném aktiválni ahogy eddig.

(#10535) Szellem. válasza Teodor52 (#10534) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

De a meglévő helyett kénytelen leszel felrakni a legújabb kiadást, mert előbb-utóbb lefrissül a friss programverzió. Az pedig a 21.14. Fejlettebb, biztonságosabb, stb.
Gondolom az otthoni PC-den sem Windows 95 fut.

(#10536) Teodor52 válasza Szellem. (#10535) üzenetére


Teodor52
senior tag

Meddig biztonságos a KIS mikor frissül le a legújabb programverzióra?

[ Szerkesztve ]

(#10537) Atish19 válasza Szellem. (#10525) üzenetére


Atish19
őstag

Teljes gyalu és újratelepítés úgy néz ki megoldotta. Legalábbis ma már hajlandó volt frissíteni magától.

(#10538) Szellem. válasza Atish19 (#10537) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Az jó. Szokott ilyen lenni, hogy amikor esetleg egymásra frissíti az ember az újabb fő verziókat, akkor valami beakad.
A lényeg, hogy jó.
Én amúgy amikor kijön egy főverzió, az előzőt leszedem, megjegyeztetem a beállításokat és az újat rakom fel. Pár perc és nincs gond.

(#10539) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Az Android verziót, ami a Kaspersky security & Vpn milyen kulcsokkal lehet aktiválni, úgy hogy a vpn is működjön teljeskörűen? Mert ugye vannak olyan kulcsok, csomagok amik több eszközön is használhatóak. Vennék egy 3 eszközös licencet akkor milyen termékekből ehet válogatni? Pc, Androidos tablet, Androidos telefon lenne a cél.

(#10540) Jack Oneill válasza Soma01 (#10539) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha a Kaspersky hivatalos oldalát nezem, multi licence, vagyis barmilyen eszkozon aktivalhatod. A lenyeg az eszkozok szama.

(#10541) GEPESZ66 válasza Soma01 (#10539) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is használom androidos telefonon.
Elégedett vagyok vele.
A következő böngészőket támogatja: Chrome, Firefox.
Ezeket nem: Samsung, Edge.

(#10542) Soma01 válasza GEPESZ66 (#10541) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi mindkettőtöknek!
A kérdésem arra iranyult volna, hogy milyen termékekből választhatok, hogy menjen a vpn is?
Új termékvonal: standart, plus, peremium. Ahogy látom, plusz kell. De a régiből melyikkel megy majd? Mert a piacon van még Antivirus, Internet Security, Total Security is a polcon. Meg külön Internet Security for Android.

(#10543) GEPESZ66 válasza Soma01 (#10542) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Standard-nál csak napi 300MB van.

(#10544) Soma01 válasza GEPESZ66 (#10543) üzenetére


Soma01
veterán

De léhet országot választani? Mert most az ingyenesnél is 300 van nekem, de nem tudok országot választani.

(#10545) GEPESZ66 válasza Soma01 (#10544) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Nem lehet.

(#10546) Soma01 válasza GEPESZ66 (#10545) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Péremiumnak nevezi az alkalmazás azt az opciót, igen. Már csak az a kérdés, hogy melyik kulccsal aktiválódik a vpn prémium rész is? Az új csomagoknál látom a Plusznál és a Prémiumnál a listában a vpn-t. Szerintem ezeknél biztosan megy. Na de a régi csomagok kulcsával is aktiválódik a prémium vpn opció? Antivirus - szerintem nem, Internet Security, - ez itt a kérdés, Total Security - ez is kérdés, Internet Security for Android - ez is kérdés! :D

(#10547) Szellem. válasza Soma01 (#10546) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Csak az új csomagoknál van ingyenes VPN és csak is a Plus és a Premium verziókban.
Régi kulcsokkal nem kapja meg az ember az ingyenes VPN-t.
De amúgy szépen le van írva a gyártó oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#10548) GEPESZ66 válasza Soma01 (#10546) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én IS-t vettem, abból lett Standard, s csak 300MB.

(#10549) Soma01 válasza Szellem. (#10547) üzenetére


Soma01
veterán

Köszönöm!
Végigolvastam a régi csomagok leírását és abból jottem rá, hogy akkoriban még csak a free vpn járt hozzá. Az meg 2-300 MB és nem lehet célországot választani. Az új csomagok összehasonlításánál láttam az x-et a vpn-nél csak ott az van hogy nem korlátlan a vpn ,meg nem szupergyors.... Meg akkor nem is prémium és az ország váltás csak a prémiumhoz van. Tehát Plusz csomagot kell vennem minimum. Rendben, értem. :R

(#10550) Atish19


Atish19
őstag

Routerbe szerettem volna belépni és ezt a kis ablakot dobta fel. Véletlenül a szétkapcsolásra mentem. Hogyan tudom ezt visszavonni? Már átnéztem mindent, de egyszerűen nem találom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.