Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

Helosztok:) Van egy kártyám (9800xt) és fura baja van:( Az van vele, hogy a stratégiai játékkal játszom vele pl:settlers5 vagy generals akkor egy 20-30perc után elkezd szemetelni:( De más játékoknál nem Pl:HL2, DOOM3 meg hasonlok! A legujabb driver van fönt és, 3dmark2003-ban nem csinál iyeneket, ott rendesen végigfut! Tuningolva nincsen és sztem nem a melegedés miatt van mert levan szedve a gép oldala! Valaki pls mondja meg miért csinálja, elöre is köszönöm!

(#2) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

Senki nem tudja miért csinálja?:O :O :O Valaki segitsen pls:O

(#3) ozirisz válasza Lokiloli (#2) üzenetére


ozirisz
tag

Keress valami javítást a játékokhoz, általában az szokott segíteni az ilyen gondokon.

BattleTag: Ambrozya#2550

(#4) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Azért a tapintós módszerrel ellenőrizd a ramok hőmérsékletét! Tudod, ha 15 másodpercig rajta tudod hagyni az ujjad, akkor nincs gáz:DDD. Másrészről vedd vissza az órajeleket egy kicsit és nézd meg úgy.

(#5) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

Na végre valaki:) Szerintetek csinálhatja akkor, ha az a baja, hogy nincs elég áram neki? Mert mióta kicsit átdugdostam a tápkábeleket azota csinálja:( De szerintetek ha atitoolban a hiba keresőt 40percig futtattam és nem talált hibát akkor biztos nem a kártya hibás, ugye?

(#6) ozirisz válasza Lokiloli (#5) üzenetére


ozirisz
tag

Ha az áram lenne kevés akkor szerintem minden programmal ezt csinálná. Ha a kártya lenne hibás,akkor ugyanúgy más játékoknál is jelentkezne a hiba. Főleg olyan játékoknál ami rendesen izzasztja a vga-t,mint pl.:HL2, DOOM3

[Szerkesztve]

BattleTag: Ambrozya#2550

(#7) MUŁĐER válasza Lokiloli (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

próbálj ki régebbi drivert, csodákra képes

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) Public Enemy válasza Lokiloli (#1) üzenetére


Public Enemy
csendes tag

]Én is a játék javítás mellet voksolok. Ja meg ha felhúztad a kártyád abból is ˇ''vegyél vissza'':))

(#9) Drótszamár


Drótszamár
őstag

A stratégiai játékok nagyon meg tudják izzasztani a kártyát :)) Jobban mint a Doom3 :)) Biztos melegszik :))

<<megint hülyeséget irtam>>

[Szerkesztve]

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#10) Lokiloli válasza Public Enemy (#8) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

Nincsen tuningolva:) De most visszadugtam ugy a kábeleket ahogy voltak és most megyek kiprobálni:) De az ati honlapján hol lehet régebbi verziot letölteni mert mindig csak az ujakat találom:( De amikor elkezdi csinálni (feltéve,hogy most csinálja-e) akkor csak olyan fél percenként egy lila csík megjelenik és az nagyon idegesitett:(

(#11) Dilikutya válasza Drótszamár (#9) üzenetére


Dilikutya
félisten

Méghozzá jókorát ;] Manapság egy RTS éppúgy gépigényes, mint egy FPS... hülye 3D, miegymás...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) trapped


trapped
csendes tag

Hello van 1 kérdésem:
hogy a geforce 2 mx-400 64mb ramdac 350mhz-es videókártya jo-e egy olyan alaplapba aminek 2x az agp slot-ja???
és szerintem a videókártya 4x
most akarok venni!
köszi!

(#13) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

Pls valaki mondja meg melyik az a driver amivel biztos jól kell müködnie!! PLS! De a atitool-nak a hibakeresője mennyire megbizható? Ha 40percig nem talál hibát akkor biztos OK a kártya? Mert azt furcsálom, hogy most már az első pár percben szemtel pedig tuti nem melegszik föl!! De másnál nem, mert most játszottam a Source-vel fél órát is semmi ilyet nem csinált! Akkor vlk pls segitsen, hogy melyik drivert rakjam föl mert már patchat is töltöttem a játékhoz! (De van olyan, hogy 3mark-ban a driver miatt szemetel? Nem volt ilyen csak kiváncsi vagyok.)

(#14) xtmod válasza Lokiloli (#13) üzenetére


xtmod
senior tag

4.12 catalyst valószínű hogy jó, vagy az erre épülő omega.

re. atitool: biztosnak semmi sem biztos. de valószínű, hogy most jó lesz.

(#15) xtmod válasza trapped (#12) üzenetére


xtmod
senior tag

jó bele, csak nem tudod belőle azt a teljesítményt, amit egyébként. ha nem doom3-ra, kell akkor jó lesz. :D

[Szerkesztve]

(#16) lyzzard válasza trapped (#12) üzenetére


lyzzard
aktív tag

Ha jól tudom a gef2 mx-ek még 2x/4x esek voltak..nekem egy mx200 jól megy egy 2xes lapban.

(#17) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

NA még szeretnék kérdezni valamit! De szerintetek azért van, mert tulmelegszik? Mert amikor megfogom a ramot miután 10-15perc elkezd szemetelni akkor annyira forró, hogy 2 másodpercig tudom csak rajta tartani a kezem:( A doom3-nál ennyire nem szokott meleg lenni:( De most visszavettem 5mhz-el és most annyira nem meleg és nem is csinálja!! De ez normális, hogy egy kártya alapon annyira fölmelegszik, hogy szemetel? Mert iyet még nem láttam:( ÉS milyen rambordát érdemes rá venni? Vagy ez kártya hiba és vigyem gariztatni? Csak tényleg az a fura, hogy csak a settlers5-nél csinálja ezt:( Vlk pls válaszoljon a kérdéseimre! THX

(#18) xtmod válasza Lokiloli (#17) üzenetére


xtmod
senior tag

persze hogy melegszik, pláne ha húzod! milyen kártya? a zalman oldalán biztos találsz megoldást. nekem is onnan vannak rambordáim, még a zm80c-hp nagy bordái is elférnek fölötte.

(#19) sh4d0w válasza Lokiloli (#17) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy tűnik, innen messziről, hogy túlmelexik a RAM; vagy visszaveszel a sebességéből, vagy hűtőt rá. Ha meg garis még, akkor vidd vissza, hogy x idő után szemetel és adjanak helyette egy hibátlant!

https://www.coreinfinity.tech

(#20) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

CSak azt furcsálom, hogy alapon miért csinálja:( Vagy nagyobb játékoknál ez is normális?

(#21) Szőrös  válasza Lokiloli (#20) üzenetére


Szőrös 
veterán

Házad szellőzése megfelelő ? Ha nem akkor lehet , hogy azért is melegszik túl.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#22) Lokiloli válasza Szőrös  (#21) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

Hát nyitva van a ház de igy is rohadtul melegszik:(

(#23) xtmod


xtmod
senior tag

bocsi, most látom, hogy xt. helyben is vagyunk. mindenképpen kell rá valami normális hűtés, ha húzod. ez ugyanis húzás nélkül is fűt. az én pro-m is melegszik(melegedett). valszeg azért szemetel a játékokban, és a tesztben nem, mert az 5 perces teszt alatt nem melegszik fel annyira, mint egy mai gémben. vissza kell venni a frekiből egy kicsit.

(#24) Lokiloli válasza xtmod (#23) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

Bocs félreirtam, hogy xt:B Csak nem ismerem a tipusokat de megnéztem és láttam, hogy pro az enyém! De a pro-nál is normális ez?

(#25) xtmod válasza Lokiloli (#22) üzenetére


xtmod
senior tag

egy venti elöl be, egy meg hátul ki. többet ér, mint a nyitott ház.

(#26) Szőrös  válasza Lokiloli (#24) üzenetére


Szőrös 
veterán

Nekem is pro van nix rajta borda , gép oldala lent és nem csinál ilyeneket. Alap órajelen nem is szabadna neki.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#27) xtmod válasza Lokiloli (#24) üzenetére


xtmod
senior tag

az hogy melegszik mint ökör, az igen, de hogy alapfrekin szemetel fél óra után, az nem. nekem ment hónapokig gyári hűtéssel, és nem szemetelt, pedig én sem a super márióval játszom. :D

(#28) Lokiloli válasza xtmod (#25) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

De szerinted, ha rakok rambordát akkor már nem fogja csinálni, ugye?

(#29) Lokiloli válasza xtmod (#27) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

A boltban milyen progival tesztelik? Mert lehet elviszem gariztatni:( ÉS tudni akarom, hogy akkor csinál-e ilyet!

(#30) xtmod válasza Lokiloli (#28) üzenetére


xtmod
senior tag

ez attól függ, hogy mitől szemetel! ennek ellenére(mivel ilyen teljesítményű kártyákon sokaknak forró a memória), lehet, hogy a gpu a ludas. minden esetre alapon nem szemetelhetne. azt megteheted, hogy visszaveszel a ferkiből, de ez nem megoldás. inkább kéne kicseréltetni, ha még garis.

(#31) Lokiloli válasza xtmod (#30) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

:O :O :O Csak azért vagyok ideges mert én komló-n lakok és Bp-ten van a bolt:( És sokára megyek arra:O

(#32) xtmod válasza Lokiloli (#29) üzenetére


xtmod
senior tag

nem tudom sajnos , mivel tesztelik. 3dmark03 batch módban futtatva megmondaná az igyazságot, abban szinte csak a vga számít.

(#33) xtmod válasza Lokiloli (#31) üzenetére


xtmod
senior tag

postán is elintézheted, nem? én nemrég küldtem föl egy dvd asztali játékost. holnap, holnapután itt van. különban az atitool artfact keresője is melegíti a kártyát szépen. ráadásul elég korrektnek tűnik, sokáig elszarakodik vele, pl. max mem, vagy max gpu keresésnél.

[Szerkesztve]

(#34) Lokiloli válasza xtmod (#33) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

De az atitool 1 óráig teszteltem alap órajelen és nem talált semmi hibát!! Egyszer 3dmark-ban szemtelt de azért sztem mert a játék után nyomtam, de ha elötte akkor tökéletesen végigmegy! De télleg azt furcsálom, hogy doom-nál meg source-nél nem csinálja csak a settlers-nél:(


Sajnos postán nem veszi be az a rohadt bolt:( Tegnap beszéltem vele és jól kiakasztot:(((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#35) xtmod válasza Lokiloli (#34) üzenetére


xtmod
senior tag

ha hibás a kártya, ki kell, hogy jöjjön. állitsd feljebb a beállításokat a 3dmark03ban, AA, AF esetleg a felbontást is, majd szemetelni fog az. nem mondhatják , hogy alapon használd. ugy használod ahogy akarod, a húzáson kívül, max kisebb lesz a teljesítménye, ha nem bírja, de nem szemetelhet.

(#36) xtmod válasza Lokiloli (#34) üzenetére


xtmod
senior tag

''Sajnos postán nem veszi be az a rohadt bolt Tegnap beszéltem vele és jól kiakasztot''

mert?? megsérülhet postai szállítás közben?? vagy mi?? :DD jó kis hozzáállás!!

[Szerkesztve]

(#37) xtmod


xtmod
senior tag

vagy futtass aquamarkot, az tovább tart. most a napokban tettem másik biost a kártyámra. xt alapórajelén (412/365) órákig teszteltem, váltogatva a meghajtókat. (min. 6-7 órát). másnap ugyanez, megint min3-4 órát. hidd el nem szemetelt, de egy hibát sem ejtett egész idő alatt. többek között max gpu, és max mem keresés is volt az új biossal. 455/400-ig bírta hiba nélkül. szinte végig folyamatosan 72 fokon volt a gpu, gondolhatod, hogy a memóriák is melegedtek, de nem szemetelt. igaz nekem már nem gyári hűtés van rajta, de ilyen terhelésre, ki jönne a hiba bármilyen hűtővel.

(#38) Lokiloli válasza xtmod (#37) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

Jó neked! De azért nem akarja bevenni postárol a bolt mert egyszer (állítólag) a posta miatt tört le egy kondi vagy mi és nekik kellet kifizetniük a árát! De szerintem ez csak kamu:(

(#39) xtmod válasza Lokiloli (#38) üzenetére


xtmod
senior tag

sztem is csak duma. nem tom, hogy törhet le egy kondi, ha normálisan be van csomagolva. persze a jó kis magyar postát ismerve, én is kíváncsi vagyok, hogy milyen állapotban jön vissza az asztali játékosom. :D

[Szerkesztve]

(#40) Lokiloli


Lokiloli
csendes tag

De szerinted nem lehet kárt tenni abban, hogy nézed a memoria hőmérségletét, mert mióta (3 napja) nézegettem(az ujjamal) a hőmérségletét azóta csinálja:( De szerintem ha bármit is letörtem volna(de átvizsgáltam, és nem találtam sérülést) akkor már rég nem müködne sztem!

[Szerkesztve]

(#41) xtmod válasza Lokiloli (#40) üzenetére


xtmod
senior tag

elvileg van olyan dolog is rajta, ami miatt nem adja meg magát egyből, de hibázik mindenképpen. persze, ha te átvizsgáltad, akkor efelől nyugodt lehetsz. attól, hogy megtapizod a memória chipeket, nem lehet semmi baja. lényeg az, hogy mielőtt hozzányúlsz bármihez a gépen, fogj meg valami fémtárgyat. radiátort, vagy bármit, hogy az esetleges elektromosságot levezesd.

(#42) xtmod


xtmod
senior tag

bár valószínű, hogy ez kártya hiba, próbáltad esetleg másik meghajtóval, alaplapi driver fenn van? hátha ez a gond!! mielőtt feleslegesen elküldenéd, vagy vinnéd. a gyári hűtő jól a helyén van? jól illeszkedik a gpu-hoz?

[Szerkesztve]

(#43) Lokiloli válasza xtmod (#42) üzenetére


Lokiloli
csendes tag

Igen jól a helyén van!! De ha fát fogunk meg az is jó nem?:) Mert asztalom fábol van és egyfolytába hozzá érek:) ! De most futtatam végig a 3mark2003-mat minden max-ra nyomva és semmi hibát nem talált! De ha fölrakjuk a service pack2-öt akkor nem kell utána gondolom a drivereket ujra rakni? Mert pár napja lett az is föltéve! De csak akkor csinálja mindig amikor szó szerint forró a ram és egyből megéget egy picit! Amikor kisseb a hőmérséglete akkor jó! De hát nem kéne akkor se csinálnia:( Péntek óta csinálja:( De ha probálnék rá rakni rambordát akkor azt lelehet ugy szedni, hogy ne vegyék észre a boltban?

(#44) xtmod válasza Lokiloli (#43) üzenetére


xtmod
senior tag

nekem is volt a ti4200-esemen, leszedtem, amikor a mostanit vettem, és nem látszott rajta semmi. tegyél rá bordákat, próbáld ki, de a jó szellőzés nem árt így se. pl. amit a (#25)-ben írtam.

(#45) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Sziasztok!
Van egy vidkarim es olyan a kepe mintha kek napszemuvegen neznem.
Mi lehet a baja?
Ezek kizarva:
-Hutes, le van veve a haz oldala.
-Kabel, teljesen ok. Le lett tesztelve.

Jah es igen ez egy Abit Suliro T4000 64mb asszem.
Nagyon oreg, mert a masik karim nem akar a geppel indulni, venit porog, de kep nincs. Geeforce 5200 InnO 3D 128.
Mind2 re Help!
Koszonom!

U.I.: A lapom tamogatja mind a 4X es 8X AGPs karikat.ASUS P4P8X

(#46) Ragadozó


Ragadozó
Ármester

Ha mégis kell memóborda... Nekem is ez van rajta.
Zalman ZM-RHS1 (Mistral-ban lehet kapni)

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.