Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  K7s6a gondok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!


Nemrég beszereztem egy K7S6A deszkát +1.3as durcit.Akkor +kérdeztem tőletek,hogy hány fokosnak kell lennie 1 ilyen duronnak,mert nálam 50 fok körül járkált.:( A minap elkezdtem nézelődni a biosban,és akkor láttam,hogy a CPU CORE VOLTAGE Default beállitásnál 1.78Vot ad a procinak,holott a SiSoftware S.ra szerint 1.5öt kéne.Kipróbáltam alacsonyabb frekin is, egészen 1.325ig (ami gyk.1.34V) ok,utána fagyogat. igy már csak 40 fokos terhelve (zárt házbanúgy,hogy most pár fokkal melegebb van a szobámban).
Kérdésem: Ez valami Bios hiba,vagy a duronnak tényleg 1.78V kéne?

Lenne még pár problémám,ami azóta jelentkezett:
1. Szintén SiSoftware S. futtatásakor láttam,hogy ''Warning!Disabled Host Controllers are Present.Chek Bios settings.
Ez mit jelent? Illetve hol tudom aktiválni a Biosban?

2. Probléma: a deszkához adott CDn lévő Genesys Hardware Monitor (SiS System Hardware Monitor) nem igazán akar működni.Telepités után inditáskor a következő üzenettel elszáll: ''Can't find SiS Data Acquistion Module On This Machine'' Ez különösebben nem hat meg,mert más progival is tudom figyelni a proci hőmérsékletét (pl.Speedfan),de azért kiváncsi lennék,hogy mit tud ez a progi.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#2) petakpa1 válasza CactuS (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Legjobb tudomásom szerint a Duronok hivatalosan 1,75V mennek! Ha a lapod tudja állítani a feszt, akkor megpróbálhatod lecsökkenteni 1,55-1,65V-ra és ha így nem fagy akkor örülj neki:) De teszteld le jó hosszan vagy egy fél napig maxon járatva, ha nem fagy bele akkor van esélyed arra hogy ''szakdoga írás'' közben se fog:D

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#3) GeorgeTerror válasza petakpa1 (#2) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

teszteléshez filmkódolást ajánlok.
Ha tudod csökkentsd a feszt amígy stabil marad. Csak jobban járhatsz :)

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#4) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Értem.Teszteltem. 1,325 Von (gyk:1,34Von kb 40-50percenként fagy), 1,35Von (gyk:1,38V) on már stabil.Igy alapban 38-39C terhelve 42C(1 napi folyamatos ''járatás'' után).Szal asszem frankó lesz.És nem kell helikoptert épitenem a házba Köszi szépen a segitséget.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  K7s6a gondok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.