Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4S

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:40:23

LOGOUT.hu

JiaYu G4S Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Timre válasza steve1977 (#4300) üzenetére


Timre
csendes tag

Az alaplapra van ültetve.
Ez van benne: Proximity

[ Szerkesztve ]

JIAYU G4S/L

(#4302) Thony.80 válasza 105kacsa (#4175) üzenetére


Thony.80
tag

Csak megerősítés képpen, ez 16/2GB-os verzióra jó ugye? Gyári 4.4.2-öm van, illetve Carliv Touch Recovery 2.4 van fent, abból is telepíthető? Vagy tegyem fel a TWRP 2.8.6.0 Jiayu G4S-t ? (Ha igen ehhez egy linket tudnál dobni, csak a biztonság kedvéért!)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4303) Timre


Timre
csendes tag

Megoldva.

JIAYU G4S/L

(#4304) Thony.80 válasza Thony.80 (#4302) üzenetére


Thony.80
tag

Közben felraktam a recovery-t, meg a legújabb romot is kipróbáltam (nekem ez új volt, olyan mint egy ájfon, ennek megfelelően semmin nem lehet kiigazodni,..)
Kérdésem az lenne, hogy lehet rootolni? Menüben én nem találtam.

Köszönöm!

(#4307) szimi57


szimi57
őstag

Sziaztok!

Ez ide OFF!

Elég kihalt a G5S topik ezért itt kérdezném:
Kijelzö cserében hol találhatok megoldást? Koppant, a megjelenités hibátlan, csak a tapizást nem érzékeli középtöl lefelé.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#4308) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!
G4s, mg8 20141113 az alany.
30mp-re van beállítva a kijelző kikapcsolása inaktivitás esetén. A probléma az, hogy a teló néha megfeledkezik a beállításról, egyáltalán nem működik a dolog. Ilyenkor újraindítás segít csak. Van esetleg ötletetek végleges megoldásra?

(#4309) Bigbear48


Bigbear48
újonc

Tisztelt Fórumtársak!
Eladósorba került a G4s telefonom, mivel gyorsabb reagálású GPS-re lenne szükségem.
Újszerű karcmentes.
Irányár 30.
Akit érdekel, pü.

(#4310) Outlander válasza Bigbear48 (#4309) üzenetére


Outlander
őstag

Akkor tedd ki hardverapróra vagy a jofogas.hu-ra. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4311) Bigbear48 válasza Outlander (#4310) üzenetére


Bigbear48
újonc

Az is megtörtént, de úgy gondoltam, a hozzáértőket talán jobban érdekli!
:-)

(#4312) vegyszer válasza Bigbear48 (#4311) üzenetére


vegyszer
addikt

Ha betöröd a kijelzőjét, mielőtt elkel, akkor 10-ért érdekel. ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4313) Outlander


Outlander
őstag

Az országba érkezett az utód modell, ha minden rendben lesz vele én búcsúzom a topiktól.

A teló (doboz + 2 tok) megy hardverapróra + mellé egy nokia bt egység (2 aksi + töltő) ...

Burkolt reklám. ;] :P

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4314) vegyszer


vegyszer
addikt

Ha valakinek van törött G4S-e, kérem jelentkezzen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4315) Mecy_Lacee válasza Outlander (#4313) üzenetére


Mecy_Lacee
aktív tag

Írtam privit.

Az alkohol nem oldja meg a problémákat - bár a tej sem....

(#4316) Outlander válasza Mecy_Lacee (#4315) üzenetére


Outlander
őstag

Ja, de kicsit agyalnom kellett rajta mert nem nagyon értettem, sztem olvasd el újra h mit írtam és h te erre mit írtál?! :DDD :R

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4317) steve1977 válasza szimi57 (#4307) üzenetére


steve1977
tag

Mivel nagyon össze van gyógyítva a digitizer és az lcd, érdemes egyben rendelni egy újat és cserélni. Ha nincs benne rutinod, akkor jobban jársz ha előtte felkutatsz egy kompetens szervizt, a kollégám G5S-ét szétbarmolta egy önjelölt javító a kijelző csere kapcsán, és most várja a normál szerviz válaszát, hogy mennyi lenne helyrehozni :(

(#4318) steve1977 válasza Outlander (#4313) üzenetére


steve1977
tag

Szia, mi az utód?

(#4319) cappa72 válasza steve1977 (#4317) üzenetére


cappa72
nagyúr

+1. :K
Csak egyben cserélendő házilag.
Persze komolyabb szerviz tud ogs-t szétszedni, de ...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4320) Outlander válasza steve1977 (#4318) üzenetére


Outlander
őstag

Egy egykék napi féláras nyeremény telefon, egy 95$os ulefone be touch 2. Ami ha minden igaz ráadásul áfa nélkül jött.... Vagy üres dobozt kapok majd, :DDD Holnap kiderül.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#4321) poljot


poljot
csendes tag

Sziasztok,

tanácstalan vagyok, hátha valakinek van valami ötlete, tippje.
Van egy G4S, 2+16. Sokszor cseréltem már rajta ROM-ot, recovery-t, viszonylag rutinos vagyok ezekben.
Elég régen állt a telefon használaton kívül, feltöltöttem kikapcsolt állapotban. (Egy barátomnak szánom)

Probléma: a telefon nem akar/tud rácsatlakozni a mobil hálózatra.
elsőre presze nem vettem észre, hogy az IMEI elszállt, de Mobil Uncle tools-al volt backup az IMEI-ről, szépen vissza is állítottam.

Amit próbáltam:
gyári ROM visztöltés SP Flash tool-af (Format and Download illetve Firmware update is.)
recovery csere TWRP-re, onnan recovery-ből MIUI/gyári 4.4 - mindegyik szépen felmegy, IMEI restore, de ennek elleneére sem akar csatlakozni.

Mindkét SIM helyet kipróbáltam.
Többféle SIM kártyát próbáltam. (A SIM működik, mert kéri a PIN kódot.)

Mit tehetek még?

(#4322) cappa72 válasza poljot (#4321) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hát bizony a format-ot nem kellett volna.
ekkor sérül az nvram, a protect_s protect_f.
Így javaslom ezt: [link]. biztos hatás. :K
Amúgy meg ha van eredeti mtkdt mentésed, akkor dd-vel vissza tudod tenni az eredeti partíciókat, és voilá, lesz minden.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4323) poljot válasza cappa72 (#4322) üzenetére


poljot
csendes tag

:)

köszi a gyors választ.
szerintem félreértettél, IMEI backup-om sikeres.
tehát van IMEI szám, ez nem lehet a gond.
vagy ezzel a Maui tool-al jobb IMEI számom lesz? :)

Mi az a mtkdt mentés?
és a dd?

az nvram-ról annyit tudok, hogy ott tárolódik (többek közt) az IMEI szám is. de mi még?
és mi van a protect_s, protect_f partíciókon?

ezek szerint, ha jól értelmezem, az a baj, hogy a rádió rész alapbeállításai vesztek el valahol.
ezt egy ugyanilyen telefonról nem lehet pótolni?

(#4324) cappa72 válasza poljot (#4323) üzenetére


cappa72
nagyúr

IMEI backup-om sikeres
Ha a restore is sikeres, akkor a *#06# kóddal a tárcsázónál tényleg ott az imei szám. Így ellenőrizted?

Ha van imei, akkor nézd meg a belállítások -> telefonról menüpontban, hogy ír-e Alapsáv verziót (baseband).
Másik, hogy ha van imei, és valaki letiltatta a szolgáltatónál, akkor az is eredményezhet ilyet.

MTKDT : MTKDroidTools - windows-os program
dd : Linux parancs, disk dump a jelentése; csak root esetén fogod tudni haasználni, nagyon hasznos és egyszerű a mentés/visszaállítás vele. (lásd blogomat)

Ilyen hiba esetén 2 út lehet:
1, neki látsz mindenfélét csinálni fejetlenül (pl. format all + download)
2, veszel egy nagy levegőt, megkeresed a hibát, és arra reagálsz. Ez hosszadalmas, de tapasztalatot gyűjtesz vele.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4325) poljot válasza cappa72 (#4324) üzenetére


poljot
csendes tag

igen, az IMEI kód ellenőrizve. *#06#
A Mobil Uncle Tools Device info alatt is szerepel az IMEI helyesen.
A telefont én vásároltam, sosem használtam más IMEI kóddal, soha senki más kezében nem volt - nem hiszem, hogy bárki letiltatta volna. (miért?)
Az alapsáv verzió: MOLY.WR8.W1315.MD.WG.MP.V34.P12.2014.09.15 19:08

jelenleg egy 4.4.2 KOT49H Android van rajta.
egy MIUI 7 Global 5.10.29.Beta verzóval.

A MIUI részletesebb info-t ad:
Network: Unknown (nincs benne SIM jelenleg)
Signal strength: -98 és -103 között 11 asu
Mobile network Type: Unknown
Service state: Out of service
Roaming: Inactive
Mobile network state: Disconnected
IMEI: itt is szerepel
IMEI SV: 78

stb.

Látszólag minden ok.

A telefon minden egyéb funkciója kiválóan üzemel.
Sajnos nem vettem észre mikor tűnt el az IMEI, utolsó emlékeim szerint, amikor kb 4 hónapja foglalkoztam vele, magamnak szerettem volna egy MIUI-t feltenni, már akkor az IMEI elvesztés hibába futottam.
Most nekifutottam mégegyszer, és az IMEI backupból vissza tudtam állítani.

Van egy mentésem, szerintem a TWRP-vel csináltam. azzal érdemes próbálkozni?

(#4326) poljot válasza cappa72 (#4324) üzenetére


poljot
csendes tag

közben megcsináltam a TWRP restore-t a TWRP recovery-ből.
itt volt minden fincsi, többek közt nvram is.
sikeres volt, minden ok, van IMEI, csak továbbra sem csatlakozik a mobil hálózathoz.

Ezt az IMEI letiltást gondolom úgy lehet tesztelni, hogy egy már tuti roncs (saját) készülék IMEI-t megadom neki, és ha így sem megy, akkor nem az a baj, igaz?

mindezek ellneére az az érzésem, hogy a rádiós beállításokkal ment el valami, mert sim kártya nélkül a 112-t sem tudom hívni. (sim kártyával sem, mégha nem is csatlakozik)
ez mondjuk érdekes kérdés, hogy 112 hívható-e letiltott IMEI-vel... :)

szóval van még valamilyen ötleted?
nem lehet a készülékhez tartozó alapbeállításokat visszatölteni rá?

vagy eladó egy remek kijelző?

(#4327) cappa72 válasza poljot (#4326) üzenetére


cappa72
nagyúr

mindezek ellneére az az érzésem, hogy a rádiós beállításokkal ment el valami, mert sim kártya nélkül a 112-t sem tudom hívni.
Ahh... na az már nem túl jó jel.
Esetleg nem volt szétszedve a telefon fizikailag? Mert akkor előfordulhat, hogy nem jó a csatlakozás az antennánál.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4328) poljot válasza cappa72 (#4327) üzenetére


poljot
csendes tag

egyszer szétszedtem, a GPS antennát próbáltam hekkelni, de nem igazán sikerült.
melyik a GSM antenna rész?

nem először szedek szét ilyesmit, de ennek ellenére lehet, hogy hibáztam.
hol kell ellenőriznem?

(#4329) cappa72 válasza poljot (#4328) üzenetére


cappa72
nagyúr

Alul van az usb panelen a csatlakozó, ennek megfelelően az alsó panelhez csatlakozó fóliaantenna lesz az ellenőrizendő.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4330) Princz22


Princz22
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni mert valószínűleg tönkre tettem a telefonom. :O 4.2-es androidról próbáltam 4.4-esre frissíteni addig jutottam a leírás szerint,hogy a recoveryben csináltam egy gyári adatvisszaállítást, és megformáztam a system partíciót majd valahogy sikeresen töröltem mindent a recoveryn kívül. :W A recoveryt is csak úgy tudom behozni,hogy az mtkdroidtools-al rebootolom. Amúgy ha simán bekapcsolom csak a jiayu felirat jelenik meg és úgy marad. Nagyon örülnék ha bárki tudna segíteni. Előre is köszönöm.

(#4331) fa4hu válasza Princz22 (#4330) üzenetére


fa4hu
őstag

Szerintem még helyrehozható. A recovery-be azért nem tudsz belépni, mert töltőre kell tenni, és úgy indításkor nyomni a bekapcsoló+hangerő fel gombot. Másolj fel az SD-kártyára egy recovery-ből telepíthető ROM-ot a needrom.com-ról és telepítsd. Az aksid előtte azért nézd meg, legalább 40 % legyen rajta.

(#4332) Princz22 válasza fa4hu (#4331) üzenetére


Princz22
csendes tag

Köszi a segítséget! Az mindegy melyik romot vagy azt ami rajta volt?

(#4333) fa4hu válasza Princz22 (#4332) üzenetére


fa4hu
őstag

Amilyet szeretnél. Ha 4.2 volt rajta, akkor mehet 4.4 is rá.

(#4334) vegyszer válasza Princz22 (#4330) üzenetére


vegyszer
addikt

No panic, no Titanic!

Kábeles uton, flashtool segedelmével is tiszta helyzet teremthető még, szerintem.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#4335) cappa72 válasza Princz22 (#4330) üzenetére


cappa72
nagyúr

és megformáztam a system partíciót majd valahogy sikeresen töröltem mindent a recoveryn kívül.
Ezt hogy érted, hogy mindent?
Recovery-ből nem lehet mindent törölni (na jó, lehet, de ahhoz már jó mélyen bele kell kúszni a mélyvízbe...)
Amit csináltál az az, hogy a system-et formáztad, így törölted az operációs rendszert.

Elsőre futtasd le az imei-backup-ot recovery-ből, mielőtt bármi meggondolatlan lépést teszel.

4.2-es androidról próbáltam 4.4-esre frissíteni addig jutottam a leírás szerint,hogy a recoveryben csináltam egy gyári adatvisszaállítást,
Picit csaponganak a gondoloataid szerintem.

Recovery-ből telepíthető romot ha felteszel - és tényleg a telefonhoz való -, akkor hogyan töröltél dolgokat? A factory reset nem formázza a system-et.
Ha a system-et formáztad, és utána 4.4-et tettél fel, akkor pedig lennie kell operációs rendszernek.

De ha pl. az MG v8-at vagy egy Salamanfer-t felteszel recovery-ből, abból baj nem lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4336) poljot válasza cappa72 (#4329) üzenetére


poljot
csendes tag

Bingo...
igazad volt, a kábel sérült, nincs fizikai kontakt.
lecsúszott a felső csatlakozó a kábelről.
már csak az a kérdés, hogy hogyan tudom megjavítani/megjavíttatni.
nincs valami ötleted?
nekem túl kicsi, és nincsenek hozzá megfelelő szerszámaim.

köszi, előre is.

(#4337) cappa72 válasza poljot (#4336) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pl. innen tudsz rendelni, csrélni meg nem nagy szám, csak figyelni kell, hogy el ne tépd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4338) poljot válasza cappa72 (#4337) üzenetére


poljot
csendes tag

:)

basszus, az több hét amíg ideér.
itthon nem lehet valahol kapni?

(#4339) cappa72 válasza poljot (#4338) üzenetére


cappa72
nagyúr

Max ha valakinek van egy halottja, abból lehet kiszedni. Nem hinn jogy idehaza arulnak ilyet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4340) fudi2002


fudi2002
veterán

Újabb kiadású miuipro romot használ valaki?

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4341) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Az hogy fordulhat elő, hogy az utolsó (2014 vége) rendszerrakás óta az addig készített összes fényképem köddé vált?

(#4342) cappa72 válasza KisTücsök (#4341) üzenetére


cappa72
nagyúr

Pl. az sd kártya megmakacsolta magát. De ez csak 1 a sok lehetséges történés közül.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4343) KisTücsök válasza cappa72 (#4342) üzenetére


KisTücsök
addikt

Megmakacsolja magát és kitörli egyetlen egy mappának a tartalmát? Ilyen létezik?

Az az érdekes, hogy az utolsó képek, amik megmaradtak, azok 15-én készültek, de akkor visszanéztem többször is, és nem tűnt fel, hogy csak azok lennének ott, tehát szerintem akkor még a többi is megvolt. Pár napja vettem csak észre, hogy csak az azokat jeleníti meg. De azt hittem, csak valami anomália, egy kikapcs-bekapcs megoldja. De nem. :( És nem is emlékszem semmi olyanra, ami előidézhette (pl kártya kivétel, átrakás másba, stb, akármi)

De most már mindegy. Akkor mostantól megy minden gépre hetente.

(#4344) fudi2002


fudi2002
veterán

Ha valakit érdekel...

http://www.needrom.com/download/cyanogenmod-12-1-8/

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#4345) Huawei válasza fudi2002 (#4344) üzenetére


Huawei
tag

Te feltetted? Ha igen, akkor mi a tapasztalatod?

(#4346) fa4hu válasza Huawei (#4345) üzenetére


fa4hu
őstag

Én feldobtam most. Gyors, kellemes, holnap részletesebben tesztelem.

(#4347) Huawei válasza fa4hu (#4346) üzenetére


Huawei
tag

Majd írnál még pár szót róla? Nekem most a magyar MIUI van fent és addig nem szeretném legyalulni, mert ezzel működik a gps több másik rommal ellentétben.

(#4348) petersson01


petersson01
újonc

Sziasztok, kellene egy kis segítség, öcsém g6-ján telepíteni akartunk, twrp van rajta, és wipe-reset factory majd wipe-system után csak a logó villog, nem tudjuk elérni a recoveryt sem mit lehet tenni, valaki adjon már tanácsot fontos, vagy adjon telefon számot ingyen hívok akárkit.

(#4349) fa4hu válasza petersson01 (#4348) üzenetére


fa4hu
őstag

Töltőre kell tenni, akkor be tudtok lépni a recovery-be. Ha nem boldogulsz, írj privátban.

(#4350) fa4hu válasza Huawei (#4347) üzenetére


fa4hu
őstag

Fél napos nyúzás után azt mondhatom, csupa pozitív dolgot tapasztaltam. Kellően gyors, testreszabható (rengeteg beállítási lehetőséggel, a Gravity Box-ot már fel se raktam), rootolt, megy az Xposed alatta a megszokott modulokkal (Xled, Greenify, MinMinGuard, Youtube Bakcground), több mint 3 órás kijelző idő mellett 50 % felett van (közel két éves aksival), a GPS a megszokottan gyenge, de a kültéren felállt, 9 műhold mellett 11 ft alatt volt a pontossága (valószínűleg navigáció közben ugyanúgy ugrálna). Nagyon jók a CM-témák, az 5.1-es billentyűzet végre tudja a swipe-ot. A fórumban leírtakkal ellentétben megy a képernyőkép-rögzítés.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  JiaYu G4S
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.