Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Valdez


Valdez
őstag

Még a CAMM-nál is van bőven felesleges felület ahogy látom...

(#2) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Mondjuk a képen nem mutatják, hogy a leszorítást hogyan oldják meg illetve, hogy az érintkezés hogyan van megoldva oldható módon pedig ettől függ, hogy mennyit is spórolnak a vastagságon.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Duree


Duree
veterán

Attól félek , hogy ez a megoldás sem fogja visszatartani a cégeket az alaplapra forrasztott megoldástól.

duree54

(#4) Zanik válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Zanik
addikt

6:15-től látszik ezen a videón: [link]
Nem lettem meggyőzve.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#5) Gergello válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Gergello
addikt

Átmenőcsavar rögzíti.

(#6) Top cat válasza Zanik (#4) üzenetére


Top cat
őstag

A proci után, most már a RAM foglalat tüskéit is össze lehet kócolni. ;]

(#7) McDuglas


McDuglas
aktív tag

A korábbi cikkben volt róla szó, itt nem, de számomra az a legérdekesebb ebben a modulban, hogy ez dual-channel. Szóval legalább az ősöreg probléma, hogy a spórolós gyártó lábonlövi a teljesítményt azzal, hogy csak 1 (rosszabb esetben beforrasztott, nem bővíthető) memória modult használ, végre talán meg lesz oldva.

(#8) icp1970 válasza McDuglas (#7) üzenetére


icp1970
senior tag

Jó lenne. :K

(#9) waterman_


waterman_
aktív tag

https://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2022/04/CAMM-Mechanical-Exploded-View.jpg

egyáltalán nem tartom jó iránynak felhasználói szempontból.
- sokkal nehezebb házilag szerelni mert extra szerszám kell hozzá
- ha a vastagság a lényeg, akkor rakjanak kettő darab single so-dimm foglalatot egymás mellé, mert ez olyan böszme sok helyet foglal, hogy kiadja.. a kép alapján két so-dimm egymás mellett még kevesebb helyet foglalna mint ez.

Nagyon remélem, hogy csak egy újabb szabvány lesz, és nem pedig erővel kiváltani akarják a so-dimm -et. vannak az igen kicsi kész gépek, ahol konkrétan ez nem férne bele, nem lehet belerakni mást, csak a so-dimm memóriákat.

Véleményem szerint ez a szabvány arra lett kitalálva, hogy kijátsza az uniós right to repair direktívákat, mert aki meglátja hogy mit kell művelni egy sima rambővítéshez, annak jól elmegy a kedve tőle.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#10) waterman_ válasza McDuglas (#7) üzenetére


waterman_
aktív tag

ha jól értettem a ddr5 specifikációt a single channel 64bit(+8bit ecc) lecserélték 2*32(+8bit ecc) -re modulon bellül, és a burst length -et pedig duplázták, így ugyanannyi adatot szállít. tehát technikailag már egy modul is dual channel. a kifejezett lábonlövés ellen szerintem jó ez a megoldás.

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#11) zetor2000 válasza Top cat (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

A közdarab egyszerűen cserélhető. No para. Az ára kérdéses csak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#12) zetor2000


zetor2000
senior tag

Engem az szomorít el, hogy ha van egy termékem, akkor eddig vehettem bele memóriát, mert amit megvettem, még belefért, általában. Azaz volt egy üres foglalat, amit fel tudtam tölteni.
Most ez olyan lesz, hogy ha veszek modult, akkor a régit ki kell szedjem, és az újat bele. Azaz nem adódik össze a memória kapacitása, hanem egyszerűen az lesz, amit újólag beleszereltem. Kicsit lehangoló... majd hozzászokunk.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#13) Top cat válasza zetor2000 (#11) üzenetére


Top cat
őstag

Igen, de az már plusz kiadás. A régi SO-DIMM azért strapabíróbb. De legalább otthon is cserélhető, nem úgy mint a proci foglalat. Persze ha lehet egyáltalán kapni és milyen árban.

De ez még a jövő zenéje. :)

(#14) koby11h válasza Top cat (#13) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szerintem is!
Pl. a 7:53-nál leeső fém rögzítő lemez pont alkalmas lehet rá, ha nem találnak ki jobbat helyette:

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#15) L3zl13 válasza McDuglas (#7) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hinném, mert az alaplapra forrasztás még mindig olcsóbb. Szóval nagyon spórolós gyártó ellen nem véd.
Esetleg annyi, hogy egy adott gyártó adott modeljének legolcsóbb verziójában is dual-channel konfigban lesz a RAM.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) aginor


aginor
addikt

Igazából feltalálták a semmit. ;) :C
Ha vékony gépház kell, akkor egymás mellé kell tenni két darab single slotot, ami a kép alapján még kisebb is lehet alapterületben, míg vastagságban kb. egál. Vajon levédessem? :U

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#17) Fücsök007 válasza aginor (#16) üzenetére


Fücsök007
őstag

Itt a huzalozás miatt vezetik be elsősorban és nem a helymegtakarítás/vékonyítás miatt. A másik indok, hogy több GB ram tud egyszerre maximális frekvencián üzemelni, mivel 4 so-dimm 4800MT/s sebességre vesz vissza modultól függetlenül! Ez még mindig jobb mint a BGA megoldás, de biztos abból is lesz sokféle a jövőben. Esetleg hordozható munkaállomásokban elképzelhető, hogy dupla memóriavezérlős proci mellett lesz HBM is az alaplapra forrasztva jó drágán. :))

[ Szerkesztve ]

(#18) L3zl13 válasza aginor (#16) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A képen az is rajta van, hogy 128GB-hez (ami mellesleg nem igazán igény a slim laptopokban jelenleg) 4 SO-DIMM slot kell. Szóval az új megoldás ahhoz képest jelent előnyt.

Aki hülye, haljon meg!

(#19) atus72 válasza L3zl13 (#18) üzenetére


atus72
senior tag

vákony laptop <-> 1280GB minek? :)

(#20) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Szerintem ez sokkal drágább is lesz, mint a jó öreg SO-DIM foglalat a tűk miatt.

Mondjuk, ha sok RAM kell a laposba, akkor más a helyzet, de az meg már valószínűbb valami workstation lapos, ahol meg nem cél a vékonyság.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) Alaaf Pi válasza tibaimp (#20) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Viszont amit a RAM vastagságon spórolni lehet, az mehet a vázba vagy a hűtésbe extrán. Esetleg a klaviba.
Esetleg nagyobb felülettel a RAM megfőzése is kevésbé kockázatos.

(#22) zetor2000 válasza atus72 (#19) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem értesz te ehhez... :)
A Dell-nek vannak ilyen heppjei, hogy nem feltétlen asztali vonalon van csak erős gépe, hanem a mobil szegmensben is gurigázik, és ott se csak sz*rral. Ez a "Precison" vonal, ahol kell a sok memória, mert a feladat olyan. Ide kell a sok memória.
Meg ez kicsit "futureproof", azaz nem csak a MA problémáját oldanák meg gyorsba', hanem ez lehetne pár évig. Mire lesznek olyan feladatok, amire kell a 128GB modul, ez a foglalat még mindig használatban lehet, mert képes lesz rá. És ugyanakkora az alaplapi helyigénye, és nem 4 sodimm foglalatnyi -> igen, itt spórolnak 100-150cm2 nyomtatott áramkört. De nem egy gépet fognak legyártani, ha ez tényleg a szabvány része lesz.

Mellesleg az, hogy szabványos, nem feltétlen jelenti, hogy ez, és csak ez lesz a szabvány.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) zetor2000 válasza waterman_ (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

A videón az általad említett szerszám kábé ugyanaz a philips betétes csavarhúzó, amivel átlagember beférkózik a memória slotokhoz. Azaz pár csavarral kell többet kitekerni.
2 sodimm egymás mellett a videón látottakhoz képest szerintem nagyobb helyet foglal, és a huzalozása se feltétlen előnyös / optimális.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24) zetor2000


zetor2000
senior tag

Szerintem el fog ez terjedni, és ennek igazából roppant prózai oka van:
egy ram foglalatot kell az alaplapra tervezni, nem többet. Egy foglalatot kell odaforrasztani, nem többet. 1 foglalat egységnyi pénzbe kerül, ehhez képest 2-3-4 extra foglalat felár, 2-3-4x, mellesleg a panelt is bonyolítja / a területét növeli. A foglalatot fel is kell tölteni, ezeknek a gyártása 2-3-4x annyi idő / alkatrész / hibalehetőség. Ha megúszahtó ez annyival, hogy az amúgyis szorgos kezek nem bepattintják ezeket, hanem 4-6 csavarral rögzítik, akkor ez lesz a nyerő. Pláne, ha lesz a gyártónál olyan csavarozó megoldás, ami egyszerre tekeri a 4-6 csavart a szorgos kezek helyett. Azoknak csak a csavarozó szerszám gombját kell majd nyomni.
És igen, a gyártók spórolása (sz*rrágása) lesz az, amiért ez terjedni fog, szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#25) tibaimp válasza Alaaf Pi (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez mondjuk jogos!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) JHC


JHC
tag

Én mondjuk megértem a gyártót is, mert így nagyobb mennyiségű memóriát lehet paszírozni egy gépbe. Hogy drágább ennek a gyártása az biztos, a rengeteg aranyozott kontakt miatt. A másik dolog, hogy jó masszív vázat kell építeni a gépbe, mert az LGA miatt, ha sokat emelgetik egy kézzel a gépet, a ház csavarodása miatt előbb-utóbb ez kontakt hibás is lehet. Szerintem nagyon nem kell aggódni az miatt, hogy sokszor ilyennel fogunk találkozni, mert ez véleményem szerint a Mobile Workstation-ok kiváltsága lesz ez a megoldás.

(#27) tibaimp válasza JHC (#26) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Mobile Workstation-ok kiváltsága lesz ez a megoldás." -- az lehet, de mint írtam fentebb, ott meg pont nem téma a vékonyság, ami miatt, elméletben kitalálták.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

Ezt a vékonyság mániát igazán el lehetne felejteni végre, inkább legyen 2x vastagabb a noti, de bírja egész héten át 1 feltöltéssel. Aksi for prezident! :D

(#29) PCProfessor


PCProfessor
aktív tag

Majd leejti valaki és kettétörik a ram, mert nagyobb, vékonyebb területet foglal.

Ennyit meg annyit tud a kártya(bizonyíték nincs), benchmark meg a Marson! Ettől meg attól JOBB, NAGYOBB TELJESTMÉNYT HOZ. (c) Userbenchmarkot linkelő gyökér| Sír a fogyasztás miatt, mert 300W-t eszik a kártya miközben 20x akkora teljesíténye van mint 10 éve

(#30) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ha napjában sokat kell loholnod vele, egy kézzel fogdosva, kitartva, akkor a kisebb tömeget tudod értékelni.

(#31) Dr. Akula válasza Alaaf Pi (#30) üzenetére


Dr. Akula
félisten

De meddig? Amíg el nem érsz egyik konnektortól a másikig...

(#32) L3zl13 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sokaknak kb annyi kell, hogy kibírjon egy 1-2 órás meetinget.

De ha kb 10 órát kibír normál terheléssel az már lefedi az igények 99%-át.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#33) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ami lehet hogy négy öt óra lesz. Mert gyárban dolgozom, és nem konnektor mellett van, amit meg kell bütykölni.

(#34) zetor2000 válasza Dr. Akula (#31) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én nem ilyen laptopot (Dell Precision), de a sajátot nem szeretem cígölni. Pedig nem nagy, és nem is nehéz, de azért a súlya, ha elmegyek nyaralni, és kéne, akkor extra súly. Persze, a kikapcsolódás végett viszem, mert kényelmesebb róla foglalni / rendelni / megnézni ezt-azt, de még ha csak ilyen ultrabook, akkor is.
Ez meg egy bazi masszív, régebben nagyobb darab, mostnemtudommekkora gép. Ezek voltak a hordozható gépek, mert ez menet közben nem nagyon akart sokat dolgozni, cserébe elvitte a 3D tervezőt értelmes sebességgel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#35) SzaboZE válasza zetor2000 (#24) üzenetére


SzaboZE
addikt

Most is sok noti van, amiben egy foglalat van és általában alapban van benne mondjuk 8GB alaplapra forrasztva. Ez a foglalat nem látszik olcsóbban kivitelezhetőnek, mint a rogyásig levő olcsó sodimm foglalat. Én nem is látom azt, hogy egy notinak ez a foglalat lenne a vékonyítás oltárán jelentkező utolsó határ Általában az akku és a hangszóró az akadály vagy egy USB foglalat. Amin lehetne szerintem változtatni, az az akku mérete (hatékonyság növelés, modernebb cellák) és egy új USB szabvány, ami nem olyan sérülékeny, mint a C.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#36) Dr. Akula válasza Alaaf Pi (#33) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Üzemidőből kb. semmi nem elég, órák helyett hetekben kéne mérni, ha ennek az ára némi súlyfelesleg, hát legyen. Az csak kényelmi funkció, nem akadályozza a működést, mint a 0% töltöttség.

(#37) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Miért kéne hetekben mérni? És ha konkrétan cipelned kell, nem hátadra kapva, hanem sok helyen munkavégzés miatt, akkor pláne felesleges a hetekben mért akku idő, hasznosabb, egészségesebb a kisebb tömeg.

(#38) Dr. Akula válasza Alaaf Pi (#37) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ha nem kell aksi, akkor azt a maradék keveset is kár beletenni, csak súlyfelesleg.

Egy mobil eszköznek viszont az lenne a lényege, hogy akár a civilizációtól távol is magaddal tudd vinni, ahol nincs minden bokorban konnektor.

(#39) zetor2000 válasza SzaboZE (#35) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a foglalat ~128GB ig okés. Ha ebbe 4/8/16... memória kell, akkor 1 modullal kell vesződni.
Ha sodimm ben gondolkodunk, akkor valahol 32GB felett jön elő, hogy akkor kéne még egy foglalat. Na, ott futsz bele abba, hogy másik foglalat is kell, meg másik memóriamodul is. A probléma innen érdekes, ez alatt bármit lehet használni. Nyilván a jelenlegi átlagfelhasználásra megfelel ~32GB ram, sőt, sok esetben overkill ennyi, hisz a most megvehető, készleten lévő gépek 8...16GBvel vannak szerelve, és teljesen jók.
De vannak felhasználói igények, alkalmazások, amikor ez kevés, és eddig - az elmúlt ~50 évben a számítástechnika általában egyre több memóriát igényelt. Az első gépemben 64K memória volt, amiből én 38527k-t használhattam. Egy másik gépemben 1MB volt, a jelenlegi asztali gépemben 32GB ram van. Szóval a jövőállóság oltárán ez akár áldozhat is. A foglalatok számán meg a cégek szerintem szeretnének spórolni. Legyártani cirka annyi költség, mint egy sima sodimm foglalatot, úgyis egy gépsor fogja gyártani, nem Chong Zhou a Jangce partján. De ha egy foglalatot kell csak használni, az pont feleannyi, mintha kettő kéne. Ráadásul csak 1 modult kell beszerelni. Ez időben nem (nagyon) sokkal több, mint egy sodimm beszerelése, ha van megfelelő szerszám. Ha nincs, akkor cavarhúzózni kell, 6 csavart.

Én feleslegesen nem vékonyítanám a mobil számítógépek házát. Kell bele valamennyi anyag, hogy tartós legyen. Látni lehetett, hogy az Apple megpróbálta lefaragni, de a felhasználóknak kell néha az ethernet port, a nagy USB, az SD kártya olvasó, meg a fene tudja még mi, a klaviatúra is jobb, ha van a gombnak rendes útja, szóval a MB / MBP vonal most vastagabb, mint volt.

Az akkuméretben osztom a véleményed.

Az USB-C ről egyelőre negatív tapasztalatom nincs, nekem még nem sikerült tönkretenni egyet sem, és még nem találkoztam meghibásodottal sem. Heti pár mobil, meg laptop átmegy a kezem közt, mikor mennyi, jellemzően 10 alatt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#40) Alaaf Pi válasza Dr. Akula (#38) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Vagy nem az a lényege, hanem fél napot rohanva gyakran használva is tudj dolgozni, akár állva, akár ülve, esetleg menet közben.

(#41) L3zl13 válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Semmi nem akadályoz, hogy magaddal hurcolj egy aggregátort.

Nehéz? Büdös benzinszagot okoz? Az csak csak kényelmi funkció, nem akadályozza a működést. :U

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#42) Dr. Akula válasza L3zl13 (#41) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Azt gondolom te is érzed hogy a mobilt nem azért hívják mobilnak, mert konnektorhoz kötött...

[ Szerkesztve ]

(#43) L3zl13 válasza Dr. Akula (#42) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az is csak kényelmi funkció.
A lényeg az ÜZEMIDŐ!

Aki hülye, haljon meg!

(#44) Dr. Akula válasza L3zl13 (#43) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Ez így van, attól MOBIL egy eszköz.

(#45) L3zl13 válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hmm, a mobil telefonom rá van dugva a töltőre. Ezek szerint nem is mobil. :F

Aki hülye, haljon meg!

(#46) Dr. Akula válasza L3zl13 (#45) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Hát közel se annyira mint egy Energizer teló, az biztos.

(#47) SzaboZE válasza L3zl13 (#41) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azért ennél kultúráltabb megoldások vannak már, pl külső USB-C akku. Én konkrétan parkside akkuról tudom tölteni a gépemet egy saját gyártmányú átalakítóval :) Egy 8Ah akku elviszi egész nap a gépet és a parkside akku annyiba kerül, mint egy akku a notiba.De mint írtam léteznek sima USB-C-s powerbankok, amik notit is meg tudnak táplálni.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#48) L3zl13 válasza SzaboZE (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az aggregátor egy nyilvánvalóan szarkasztikus példa volt arra a felvetésre mely szerint a könnyű hordozhatóság nem számít, csak az üzemidő.

Aki hülye, haljon meg!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.