Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) prabhu


prabhu
senior tag

Miért?

(#2) 0xmilan


0xmilan
addikt

Szemleletvaltasra van szukseg, hogy tobb ferfi menjen apolonak es ovoneninek!!

(#3) updog


updog
senior tag

"...a sztereotípiák lebontására, családbarát munkahelyekre és rugalmas munkaidőre lenne szükség."

Mondjuk ugyanezt szerintem nem bánnák a férfiak sem, csak ugye a nagy egyenlőségben mi vagyunk az utolsók, akiket külön kiemelnek.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#4) hcl válasza prabhu (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Me' nincs elég IT szakember. Mindegy, milyen nemű.
Mondjuk azt el szokás felejteni, hogy "nincs elég" -> speciális tudású szakember apróért :D
Sysadmin van elég, mondjuk olyan is, de van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Busterftw válasza hcl (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

A cikk viszont nem errol beszel, hanem a cegek hajlandosagarol, az aranyok megvaltoztatasarol.

"A felmérésben 31 százalékuk gondolta úgy, hogy magasabb számban lenne szükség a női kompetenciákra a nagyvállalati szervezeti kultúrában."
Noi kompetencia? Az milyen?
Nem XYZ kompetenciara van szukseg, tokmindegy hogy ferfi vagy no az illeto?

Ha nokre vonatkozo "tulajdonsagokra" lovunk az pont az ellenkezojet eri el, mert ha "szabad a valasztas a piacon" , akkor a nok es ferfiak kozotti biologiai kulonbsegek felerosodnek es pont alacsonyabb lesz az IT-ben dolgozo nok szama.
Ez lathato STEM teruleten, a jobban egalitariánus orszagokban kevesebb a nok aranya, mint pl kozep-europaban.

Egyertelmuen ott van a cikkben, hogy a diverzitas a lenyeg, nem a kompetencia.

(#6) azbest válasza Busterftw (#5) üzenetére


azbest
félisten

Igen, ezen gondolkodtam én is, hogy mi az a "női kompetencia".

Tesztelő és üzleti elemző munkakörben kifejezetten nagy az arányuk ott, ahol én dolgozom. De kódereknek sokkal kevesebb jelentkezik.

Eddig a sokféle projekt és partnercég közül ott láttam kb fele-fele arányt nemekben fejlesztők közt, ahol pont tényleg hátrányos helyzetben vannak a nők: egyiptomban.
Mert ott kiugrási lehetőség ez és úgy lehet jobb társadalmi pozícióba kerülni. Ahol meg mindenki azt csinálhat, amit akar, nem akarnak jelentkezni :D

[ Szerkesztve ]

(#7) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Azonban míg a vállalatok 85 százalékban teljesen nyitottnak értékelték magukat, addig a női munkavállalók csak 20 százalékban tartják őket annak.

Persze azt, hogy mit mond a harmadik, témában említett entitás az nem lényeg.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#8) prabhu válasza hcl (#4) üzenetére


prabhu
senior tag

Ja, ezt ismerem. Évek óta hallani...
Nincs éhbérért dolgozó robot, aki mindent megcsinál, még azt is, ami nem az ő feladatköre lenne.

(#9) hcl válasza Busterftw (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, most bullshitet akarsz elemezni? :D

@ledgeri : "addig a női munkavállalók csak 20 százalékban tartják őket annak."
Itt a 20-80 arány is érdekes.

@prabhu : És az a terv, hogy majd nőből lesz elég a lyukak betömésére.

Mutogatni való hater díszpinty

(#10) Medocsabi válasza hcl (#4) üzenetére


Medocsabi
addikt

Nem azért nincs sok női IT szakember,mert nem veszik fel őket képzésre. Azért nincsen,mert a nők nagy részét nem érdekli az IT szakma. Ez ilyen egyszerű. A jó szakember nem attól jó,hogy kuki vagy nuni van a lába között,hanem hogy mennyire érti a munkáját.

(#11) hcl válasza Medocsabi (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is ezt szoktam mondani... Kicsit mélyebben van itt a gond, még csak nem is az iskolában, hanem a jelenlegi felnőttek fejében.

Mutogatni való hater díszpinty

(#12) bambano


bambano
titán

van ebben a hírben bármi, ami nem sért egy fél marék jogszabályt?
miféle szemléletváltásra lenne szükség, hogy több nő legyen a szakmában? ki találta ki ezt a marhaságot?
az it-ben általánosan munkaerőhiány van, ezt a lufit fújja mindenki. senki nem zavar el egyetlen jelöltet sem, csak azért, mert ő nő.
akkor kellene szemléletet váltani, ha a pasikat felvennék, a nőket meg nem.

a másik, hogy rászólnak 285 női munkavállalóra, hogy te, figyu má, egy ilyen felmérésben részt kellene venni, és akkor mindenki meglepődik, hogy az jön ki az irányított kérdésekből és irányított környezetből, amit a felmérés demonstrálni akar? mintha közük lenne a rendes felmérési módszertanhoz...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#13) hcl válasza Medocsabi (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

BTW még az is marhaság, amit reagáltam. Az emberek nagy részét nem érdekli az IT, aki benne dolgozik, annak a 2/3-ada szerintem csak azért, mert azt hallotta, hogy sokat lehet keresni vele.

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) floatr


floatr
veterán

Aki ezt a tanulmányt megszülte, annak nem sok köze van sem a szakmához, sem a HR részéhez. Be kéne nézni a középiskolákba, milyen az aránya a téma iránt érdeklődőknek. Meg kéne nézni a főiskolákat, egyetemeket, és ott kéne kérdezősködni.

(#15) janeszgol


janeszgol
félisten

Tobb szakember kellene inkabb.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#16) prabhu válasza janeszgol (#15) üzenetére


prabhu
senior tag

Na ja. Jó szakember. Csak az ilyen cikkek úgy állítják be a dolgokat, mintha a nők valahogy jobbak lennének. Másrészt, ahol jobban van választási lehetőségük ott sem mennek ilyen térre dolgozni, szóval az egész téma totál felesleges.

(#17) bambano válasza prabhu (#16) üzenetére


bambano
titán

én meg azt látom, hogy ezek a cikkek azt sugallják, hogy egy it-s állásra jelentkező jelöltet elutasítanak kizárólag abból az indokból, hogy nő.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18) prabhu válasza bambano (#17) üzenetére


prabhu
senior tag

Ez is egy vélemény, bár kétlem, hogy reális. Magyarországon inkább azért utasítanak el, mert nincs megfelelő ismerősöd az adott helyen.

(#19) 0xmilan válasza bambano (#17) üzenetére


0xmilan
addikt

Mikozben a valosag sokszor epp ennek az ellentettje a kulonbozo kvotak miatt.

(#20) anulu válasza prabhu (#18) üzenetére


anulu
félisten

15+ éve vagyok az IT-ban. sehova nem azért kerültem be, mert ismertem valakit. tudom, ez csak az én tapasztalatom, lehet, hogy én vagyok az üdítő kivétel...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#21) prabhu válasza anulu (#20) üzenetére


prabhu
senior tag

Ok. Nekem meg a legutolsó próbálkozásom egy helyre a főnök unokaöccsének a felvétele miatt hiúsult meg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.