Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem akarom elhinni, hogy a Moto például egyáltalán nem látszik százaléknyit se...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) kbyte1024 válasza Graphics (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Megelozi többi BBK csoport készülék szerintem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) Steven válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


Steven
addikt

Olyan helyen dolgozom ahol tavalyi évig minden évben kaptunk új csúcs apple-t. Most ez tavaly változott 3 évre.

Őszintén tök unalmas az apple évente kiadják ua azt a "szart"(értsd jól) 0 újdonság. Én az elmúlt pár évbe hiába kaptam évente újat kb semmit nem éreztem, hogy változott volna .... se design se újdonság.

Amit most ki próbálnék az egy pixel fold abba legalább van valami izgalom, vagy valami vékony fold esetleg honor.

Amúgy meg a samsung őrületet semmilyen szinten nem értem....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#4) kbyte1024 válasza Steven (#3) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát igen. Én belefutottam az A54-be. Hiba volt gyorsan eladtam. Persze kaptam az ívet a fanoktol, hogy belé futottam egy rossz a de.. na :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) gliskard válasza Steven (#3) üzenetére


gliskard
senior tag

"Őszintén tök unalmas az apple évente kiadják ua azt a "szart"(értsd jól) 0 újdonság. Én az elmúlt pár évbe hiába kaptam évente újat kb semmit nem éreztem, hogy változott volna .... se design se újdonság."

Ebben erősen benne van az a termék fejlesztési szemlélet amit sok más cég is követ (nem csak az Apple) – a felhasználók átlagos készülék csere ciklusához igazítják a termék fejlesztési menetrendet.
Ha a nagy átlag csak 2-3 évente cseréli a készüléket, akkor felesleges minden évben komoly 'innovációkat' belerakni a készülékbe. Gazdasági okok miatt is ésszerűbb ezt a termék fejlesztést követni...

(#6) Luck Dragon válasza kbyte1024 (#4) üzenetére

Tényleg ? :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#7) kbyte1024 válasza Luck Dragon (#6) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nahát szia itt is :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#8) vence


vence
junior tag

És vajon mennyit fizethet a Samu egy ilyen report-ért ...

Erről a nagy statisztikus mondás jut csak az eszembe :DD

(#9) k-adi válasza Steven (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lehet eljutottunk egy olyan fejlesztési fázisba, ahol már kevésbé látványos javulások lehetségesek csak (megvan a csúcspont?)

Értsd jól: L kábel helyett USB C... oké, totál szuper, de lényegében egyik kábelt cseréltél a másikra... ez nem "innováció", mint anno az érintőképernyő, ujjnyomatolvasó, S-Pen, stb...

Teljesen érthető, hogy nem hoz lázba az, ha a tavalyihoz képest pár pixellel jobb a kamera képessége... kit érdekel már? így is egész korrekt már... szóval ha nem kifejezetten a spec-sheetre izgulsz akkor totál kézenfekvő, hogy egyre kevésbé kelti fel az érdeklődésed

Persze az is lehet, hogy lenne mit fejleszteni csak a felhasználók átlagos készülék csere ciklusához igazítják a termék fejlesztési menetrendet és inkább gyártanak 1-2 évig szemetet, hogy a 3. évben legyen látványosabb fejlődési szintlépés.
Nem tudom melyik a jobb, ha éveken át szemetet gyártanak lényegében (hogy profit maximalizáljanak) vagy ha már megvolt a fejlődési csúcspont (és emiatt nyúlik el az innovációsabb termékek gyártása). :F

És igen, a vevőkön is lehetne mit számon kérni, ha nem fogyna minden évben (relatív) jól az adott iphone akkor lehet nem évente jönne új modell...?

[ Szerkesztve ]

(#10) kpityu2 válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


kpityu2
őstag

Samuból csakis S kategóriát. Akár 1-2 éveset is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#11) Ntoth470


Ntoth470
újonc

Sziasztok!
Én mindíg is jobban szerettem a samsungot....Ti hogy vagytok vele?
https://buon.hu/gazdasag/az-apple-elvesziti-vezeto-telefongyarto-helyet-az-azsiai-rivalissal-szemben

(#12) Nekton válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


Nekton
aktív tag

Lehet lemaradtam, de mi volt a baj az A54-gyel? Én most azt használok és "it just works as it should". A környezetemben szoktam segíteni a problémás telefonokon mindenféle gyártótól. Nekem is volt többféle droidos és ios-es mobilom. Nekem az utóbbi pár évben a Samu rendszere a megbízható és sokoldalú.

(#13) Nekton válasza kpityu2 (#10) üzenetére


Nekton
aktív tag

Hát... A mai S széria átlagos használatra nem nagyon ad többet az A szériánál. Az S-ek gyorsabbak és drágábbak, de én ezt a gyorsaságot csak a frissítéseknél látom. Egy banki app, vagy egy onedrive nem fog látványosan gyorsabb lenni. Más pluszt én nem fedeztem fel. :N

[ Szerkesztve ]

(#14) kpityu2 válasza Nekton (#13) üzenetére


kpityu2
őstag

Pl. van vezeték nélküli töltés ezért nem gyilkolod szét a csatlakozót. Este csak leteszed az éjjeliszekrényre a töltőre.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#15) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Felőlem lehet király. Soha nem vennék samut, semmilyen körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#16) Nekton válasza kpityu2 (#14) üzenetére


Nekton
aktív tag

Hát ilyen problémával még nem találkoztam a valóságban, csak itt a fórumon olvastam aggodalmakat. :)
Más meg azon aggódik, hogy az indukciós töltő túlmelegíti az akkut. Valaki mindig aggódik valamin. :B
Én csak használom a telefonokat.

(#17) Chiller válasza kpityu2 (#14) üzenetére


Chiller
őstag

Van erre olcsóbb megoldás is: usb-c magnetic adapter.
Na meg olyan csatlakozót és kábelt kéne gyártani, ami nem gyilkolja egymást.

(#18) LosBlancosRM válasza Nekton (#16) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Van aki a bekapcs gombot se használja, el ne romolojon. :DD :DD :DD

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#19) kbyte1024 válasza Nekton (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

A térerő konkrétan botrányos volt ;) írták sokan hogy az exynos procis ilyen de hogy ennyire? Aztán a cimbim A54-be is átraktam a karom abba is fos volt.Ahohy visszatetzem akármilyen más teloba ,a térerő egyből király volt.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#20) bumlet válasza kbyte1024 (#19) üzenetére


bumlet
csendes tag

Nekem már S2 óta S vagy Note telóm volt, sose volt semmi problémám velük. Egyszer viszont úgy hozta a sors hogy egy A71em volt kb 1 évig, alig vártam hogy tudjak megint csúcsra váltani. Lassú volt, gyenge képek, játék közben durván melegedett, hamar lemerült, térerő ingadozott stb. Viszont érdekes hogy édesapám is kb akkor vette az övét mint én, neki semmi baja nincs vele, azóta is boldogan használja (lassan 4 éve aztszem).

(#21) Lajmund


Lajmund
senior tag

Nem csodálom az s és a fold széria egész jó. Egy bajuk van hogy nincs kivel versenyezniük andorid fronton így el vannak kényelmesedve. Én elégedett fold5 tulaj vagyok nem nagyon tudnék másra vàltani ami jobban felcsigàzna és használni is jobb lenne.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#22) fairi válasza Steven (#3) üzenetére


fairi
addikt

Mert nincs más itt Európában, pontosabban Nyugati térfelen.
BBK kigolyózták Európai piacról, pár modellel jön
Xiaomi nem prioritás az európai piac, itt van, de nem látom igazi erőt ölne bele.
Huawei teljesen ki lett golyózva, halott márka.
Honor most tör fel. Kisebb kínai erdekeltségű márkák is óvatosak itt, pár modell megjelenik.

Ha nem Apple-t akarsz venne kb marad Samsung. Ha nem Samsung, akkor Xiaomi még mehet, de MIUI utódjával nem biztos akarok játszani.

[ Szerkesztve ]

(#23) Graphics válasza fairi (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondjuk ha valaki pár reklámot meglát:
Apple, Samsung, Xiaomi, ezeket reklámozzák, néha beesik egy Honor esetleg.

A többiek marketinggel nem, vagy csak elvétve foglalkoznak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) 7Heads Drago válasza kpityu2 (#14) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Helyette az egész telot terheled felesleges hővel. Egy panelnek vagy soc-nak ez sose tesz jót. A gyorstöltéssel legalább 30-60 percig terheled, ugyanezt a töltési mennyiséget vezeték nélkül jóval tovább tart, vagyis tovább kapja az eletronika a felesleges hőt. A feleségem 3+éves használt P30-án dolgozik a type-c. A csati csere meg szerintem olcsóbb mint a panel csere.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#25) k-adi válasza fairi (#22) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ezért lenne érdekes ha végre jönne a gugli pixelje ide is. Yettelnél a pixel9 jön elvileg, kérdés a többieknél mi lesz meg a többi modellel... de ha megvetné a lábát a pixel akkor végre lenne valódi droidos konkurencia a samunak. Így tényleg samu vagy X ha nem ájfon

(#26) 7Heads Drago válasza k-adi (#25) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert ugye a Pixelek azok olyan hibátlanok... [link] :)
Én nem érzem hogy előrébb lenne, mint a Samsung.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#27) k-adi válasza 7Heads Drago (#26) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát nézd, hibátlan teló nincs. Nekem már jó ideje van egy pixel 7 és semmi baja nincs megvétel óta, úgyhogy saját tapasztalatot tudok neked mondani.
Fotózásban azért eléggé ott van, még azt is mondanám hogy lepipálja a samut, akku idő szintén remek (nekem min 1,5 nap de többször megvolt 2 nap is, közepes nyomogatással, MAX fényerővel, minden ON - wifi, gps, stb.). Videóban már nem biztos, hogy jobb sajnos de abban is szépen fejlődik. Az egyedi kisebb-nagyobb pixel képességek jópofák, a design jó, a teló háza masszív, az OS gyors rajta.... mi kell még? Ja igen, támogatás 5 év, csak hazai support képviselet nincs még, az valóban hiány

(#28) Nekton válasza kbyte1024 (#19) üzenetére


Nekton
aktív tag

"Írták sokan..."

Haverom Iphone pro max telefonja budakeszin yetteles jártyával nem talált semmilyen jelet. Van ilyen. Én a T szolgáltatót preferálom és akármilyen telefonnal is voltam nullpotenciálos térben az egész országban. BP-en több irodában is van helyi térerősítő, de ezek főleg Vodások. Nekünk eddig csak belváros földszinti, vagy alagsori helyen kellett T-erősítő. Most a családi A40, A71, 3xA52s, A54, P30, S22, Tab A9 flotta elvan mindenhol erősítők nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#29) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Ezek az értékelések ide-oda vándorolnak a gyártók között. :)

 iPhone 15

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.