Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) coolrob


coolrob
aktív tag

sziasztok srácok most lett IS7-E lapom 2.6C procival.A gondom az lenne hogy 2*256MB Hynix D43 ramom van és az istennek se megy rendesen a lappal..pattal együtt 415a max szinkronba. Pat kikapcsolva a legrosszabb időzitésekkel (3-8-5-5) is hibázik 480 körül és qrva lassu is lasssab mint alapon...
Van vkinek ilyen lapja D43-as rammal?Ha igen mennyin megy neki és milyen beállításokkal..please segitsetek..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#4) zsoltee10 válasza coolrob (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az Abit lapok nem férnek össze a D43 ramokkal. Nekem A P4C800-m se szerette őket, az is kilőtte a PAT-t, pedig az 875 chipes.

480-n 4400 volt az olvasás 1300 az írás. :(

Hol vetted? Vissza tudod cserélni?

(#5) Angie™


Angie™
addikt

pattal együtt 415a max szinkronba

Ez egy 865PE lap igaz?:) akkor a pat csak akkor működik ha alapon van a memó és a proci is..

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#6) Donnie válasza coolrob (#1) üzenetére


Donnie
őstag

1. IS7-E vel ne csodálkozz, hogy nem megy a PAT 415 felett... (865PE chipset...)
2. 480 Mhz-et általában mennek a D43-asok (szerintem ez sem kivétel)...
3. Valószínüleg a proci hibázik. A legegyszerűbb: megnézed a procit 5:4-es osztóval (tehát memókat ''visszafogod'') hibázik-e.
4. Ha így is hibázik akkor a procid nem bírja.
5. :D Emelj neki feszt. Ha így sem megy, akkor : ''Nem nyert hangszórót''. Vissza kell venni picit..

(#7) coolrob


coolrob
aktív tag

Köszi a segitséget na szóval..nagyon ugy néz ki hogy a lap nem xereti a ramokat.:(
Egyébként a memók garmától vannak.
Ja és igy 865PE chipset de nem csak alapon van PAT.Húzásnál sem kapcsol ki ha szinkronba van a memo meg a proci ez a lényeg ezért kellenének jó Ramok bele..:)

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#8) fLeSs válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


fLeSs
nagyúr

IC7-em 265 MHz-en is szerette a D43-as ramjaimat. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) coolrob válasza Donnie (#6) üzenetére


coolrob
aktív tag

1. Miért ne mehetne..Olvasgattam és nem érterm miért nem mehetne a PAT.
2.ja valszeg megy csak nincs szerencsém mert nem xereti a ramot a lap sztem.
3.A Proci nem hibázik 5:4-es osztóval megy alapfeszen is 250-es FSB-vel.
4.igen a memo nem birja mint ezt irtam.:)
5.EMeltem feszt beállítottam a leggyengébb osztókat de semmi.:(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#10) coolrob


coolrob
aktív tag

Most látom hogy vki kimoderálta az első sztem ''bunkócska'' hozzászólót meg a válaszom is.hmmm

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#11) Donnie válasza coolrob (#7) üzenetére


Donnie
őstag

Szerintem így is elég jó eredmény a laptól, hogy bírja rendesen még 415-ön a PAT-ot. Feljebb tényleg nem nagyon fog menni a PAT stabilan. Vagy auto-n le fog kapcsolni, vagy fagyni fog.:(

(#12) coolrob válasza Donnie (#11) üzenetére


coolrob
aktív tag

de tesztekben birják ezek a lapok is a Pat-ot 430 körül...

[Szerkesztve]

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#13) zsoltee10 válasza fLeSs (#8) üzenetére


zsoltee10
addikt

A tiedet igen, azok a ramok most is ic7-ben mennek 500-n. :)

(#14) Donnie válasza coolrob (#12) üzenetére


Donnie
őstag

Ne feledd coolrob azt sem azért, hogy attól még, hogy d43-asok nem garancia, hogy tépnek is rendesen, főleg dualban. Van akinek olyan pár d43-asa van amik csak 460-at mennek. Ennek ellenére megér egy próbát a dolog más lapban. Ha ki tudod valakinél tesztelni a memóriákat akkor ki lehet zárni később, hogy azok lennének a ludasok.

[Szerkesztve]

(#15) fLeSs válasza coolrob (#12) üzenetére


fLeSs
nagyúr

[L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=245&p=13[/L]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) coolrob válasza Donnie (#14) üzenetére


coolrob
aktív tag

ja és egyenként is kipróbáltam a memokat de ott is vagy 440 volt a vége..vagy nagyon nem xeretik al apot vagy ennyire nincs szerencsém..

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#17) fLeSs válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Kinél?

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#18) coolrob válasza fLeSs (#15) üzenetére


coolrob
aktív tag

sokszor átolvastam a cikkeidet de sok fórumot is stb...azt tudom hogy ha szinkronba megy a ram meg proci akkor van PAT.de hogy már 220 körül nem birja erre nem nagyon gondoltam még..lehet z van az a gond a memót se nagyon tom kipróbálni..illetve érdekes hogy egyenként se mennek 450 felé ebbe na lapban igy nem tudom mi lehet a ludas...

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#19) fLeSs válasza coolrob (#18) üzenetére


fLeSs
nagyúr

A szinkronban igazad van: [L]http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=256&p=13[/L]

Bár ez sztem alaplap/RAMfüggő.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#20) coolrob válasza fLeSs (#19) üzenetére


coolrob
aktív tag

egyébként tegyük fel IC7-re cserélnék..akkor ott miylen AIDA eredménynek kéne kijönni ha mondjuk 250/250-en szionkronba PAT lenne?Mert most nekem 250/200 no PAt kb 4700/1400 az AIDA pontszámom..Érdekes hogy 200/200 on szinte tökugyonennyi Pattal igaz csak Street Raceren mert az F1 nem megy.:(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#21) zsoltee10 válasza fLeSs (#17) üzenetére


zsoltee10
addikt

Egy haveromnál. Anno, mikor XCbiker nem tudta visszavenni, pont gépet épített egy haverom, és eladtam neki. 3-4-4-8-n megy 500-n alapfeszen. Érdekes, hogy nálam, és utólag George-nál se indult el egyáltalán a gép, csak sípolt. 2db P4C800-ban, és egy P4C800 deluxe-ban próbáltuk ki. Mindegyik csak sípolt. Érdekes....

(#22) fLeSs válasza coolrob (#20) üzenetére


fLeSs
nagyúr

5800-6000/1800-2200.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#23) zsoltee10 válasza coolrob (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

kb 6000/1800 lenne az eredmény.

fleSs 2*256 nem nagyon fog írni 2200-t. sztem, vagy.....?

(#24) fLeSs válasza zsoltee10 (#21) üzenetére


fLeSs
nagyúr

P4C800-ban én sem próbáltam, csak P4P800-ban. :D
De azért látod, hogy jó kis memók. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#25) zsoltee10 válasza fLeSs (#24) üzenetére


zsoltee10
addikt

nagyon jók a D43 hynixok, főleg ha kicsit meg vannak válogatva, de érdekes, hogy ezek konkrétan meg se nyikkannak p4c800-ban. illetve de, csak megnyikannak mást nem csinálnak :DDD

(#26) fLeSs válasza zsoltee10 (#23) üzenetére


fLeSs
nagyúr

1800-2200 között, nem véletlen írtam így.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#27) zsoltee10 válasza fLeSs (#26) üzenetére


zsoltee10
addikt

olyat még nem hallottam, hogy 2200 körül írjon 2*256 ram. Hmm..

mail ment.

(#28) coolrob válasza zsoltee10 (#27) üzenetére


coolrob
aktív tag

Na megint nekiálltam próbálkozni..Éredkes ez a lap..Na szóval 315-ig minden rendben a legdurvább beállításokkal is.2-5-3-3-on megy minden király ram alapfeszen 430-on.de onnantól se feszemeléssel se pat kikapcsolással se leggyenébb beállításokkal nem megy sehogy...mintha 430-tol xar lenne a memória kezelése..a legvicccesebb hogy pl 2-5-3-3 elkezdi betölteni a wint aztán kiakad..2.5-5-3-3 on megmár az elején kiakad..mintha jobb időzítésekkel jobban birná..Szóval sztem elég rosszul kezeli a ramot ez a lap.:(

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#29) fLeSs válasza coolrob (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

3-4-4-8-cal próbálkozzál.
Szerk: vagy ahonnan nézzük, 3-8-4-4. :)

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#30) coolrob válasza fLeSs (#29) üzenetére


coolrob
aktív tag

próbálkoztam tegnap egész nap..eredmény:negativ..430 fölött semilyen fesszel időzitéssel ne makarja adni magát a gépsárkány.:DDD

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.