Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) MaciG


MaciG
addikt

Írországban komoly vétségnek számít a torrent használata? Mert felvetettem a két lakótársamnak ,hogy jó lenne normális, korlátlan net a házba és nem a top-up-all szórakozni és úgy néztek rám mintha bankot akarnék rabolni...

Korlátlan net ügyében merre érdemes nézelődni? Illetve mi kell az előfizetéshez? (papírokra gondolok)

BANZAII

(#2802) BÁ Nutrition válasza MaciG (#2801) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

elvileg mindenhol az, de csak ha rajtakapnak:)
ha nemm seedszerver szinten használod hanem néha egy egy filmhez azzal valszeg nem sokat foglalkoyzik senki.
igazából ha normális neted van akkor a jutyubon simán generálsz akkora adatforgalmat mint egy filmet mikor letöltesz, max az itteni oldalak le vannak korlátozva.

elvileg ez a téma tilos itt, úgyhogy ha jön egy modi akkor törölje nyugodtan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#2803) Balinov válasza MaciG (#2801) üzenetére


Balinov
félisten

tpb-t pl. itteni UPC tiltja, de proxival vagy alternativ cimmel megy, nem nagyon problemaznak, tobb, mint 6 eve vagyok UPC-nel, korlatlan nettel, havi 100-200GB forgalommal. Utobbi 1 evben meg NAS-on fut a transmission (bar inkabb csak sorozatokat kolcsonzok)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2804) ProgServ


ProgServ
újonc

Szia népek! :)
27-én megyek Dublinba, megvettem már a repjegyet.
Munkám, még nincs, bár visszahívott 2 munkáltató azonnal amikor érdeklődtem náluk...ez nekem hatalmas dolog, mert itthon nem szoktam meg ezt a közvetlenséget.
No de a lényeg.
Elsősorban én nem a pénz miatt megyek ki, hanem a nyelvtanulás miatt.
Közepes angolom van. B1, B2 nyelvvizsga szerint..meg úgy nagyjából értem is őket.
1500 euró lesz a zsebembe és a repjegy.
Kérdés...Dublinba manapság merrefelé keressek szállást..szobát ami olcsó, és nem drága a tömegközlekedés se onnét.
A rent.ie-t nézegetem..van más oldal is?
Felőlem a havi 5-600 euró is oké, de ha olcsó 2-300 és sima szoba az se baj.
Hogy megy pontosan egy szoba bérlése?
Itthonról kifizetem a kauciót és mehetek?
Olvastam, hogy lord letter-t kérnek néhol..azt nyilván nem tudok adni.
De ha munkáltatói igazolást kérnek, olyanom sincs. Self employee leszek első körben.
Aztn ha lesz melóm akkor...lesz melóm. :)
Milyen a közbiztonság? Mennyire késelgetnek, lopnak? Pesti voltam 6 évig, van némi elképzelésem arról milyen a rossz és a jó környék. :)
Bocsi a sok kérdésért.

(#2805) MaciG válasza ProgServ (#2804) üzenetére


MaciG
addikt

Szia.

Friss tapasztalatok, 2 és fél hete érkeztem Dublinba (illetve kicsivel mellé :) )
Ha van valami szakmád/képesítésed ami hiányszakma, akkor hívnak akkor is ha még nem vagy itt, egyéb esetben nagyon ritkán. Hogy merre fele keress szállást? Ez attól függ merre akarsz dolgozni, ha meg nincs konkrét akkor pl. valahol a Luas (helyi villamos) nyomvonalán pl. vagy olyan helyen ahonnan van közvetlen busz a belvárosba. (de ha megírod milyen munkát keresel könnyebb, mert pl. ha vendéglátós munkát akkor érdemes a center közelébe helyezkedni). Szállásra a daft.ie jó még vagy a facen van egy "Rent in Dublin" csoport.
Itthonról is fizethetsz, de azért én előtte tuti megnézném a szobát, vagy megnézetném valakivel. Egyébként úgy működik, hogy ha tetszik akkor megdumáljátok a részleteket, általában fizetsz egy havi lakbért és a depozitot, majd beköltözöl. (Nekem az a tapasztalatom, hogy otthonról nehéz lakást találni, de lehet én voltam csak béna). Ha egy hónapon belül várhatóan lesz munkád 1500 euró elég, egyébként húzós, mert egy szoba Dublinban simán megvan 500 euró + 500 deposit és akkor még nem kajáltál,utaztál,stb.
Ha nagyon kérnek lord lattert, írj magadnak és add meg egyik haverod elérhetőségét aki beszél angolul.
Közbiztonság szerintem jó, az emberek 90% pedig nagyon kedves ahogy én tapasztaltam.
PPS számot viszont csak akkor adnak ha már van levél ami igazolja hogy lesz munkád (jövőbeli munkáltatótól), illetve van pár kiskapu, pl. a te általad írd Self employe (nem tudom működik-e).

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2806) ProgServ válasza MaciG (#2805) üzenetére


ProgServ
újonc

Szia!
Nincs még konkrét meló hely.
iOS programozó vagyok. 4 éve, és van pár feltöltött appom a storeban.
De pár évig voltam rendszermérnök is.
Szóval abban bízok, hogy találok valami IT melót, de az angolom nem túl magabiztos sajos (itthon nem angolul beszélnek :))
Aham, a rent.ie-n keresgettem de majd csak a hét végén fogom felhívni őket, mert ha jól tudom nem szeretnek 3-4 hétre előre kiadni semmit sem.

(#2807) MaciG válasza ProgServ (#2806) üzenetére


MaciG
addikt

Akkor tuti lesz melód, IT ipar nagyon szalad. :)
3-4 hétre nem igazán. Rengeteg kiadó van a neten, de a jók hamar elkelnek. pl. reggel felteszi és délben már ki van adva (ismerősömék most keresnek lakást onnan tudom).
Én pl. ~25km-re lakom a city centertől, és innen van oda közvetlen busz. Épp most néztem, bent Dublinban (nem center) durván 200 euróval kerülne többe hasonló szoba/lakás, de ebből a 200-ből megvan az utazás busszal vagy akár autóval. Szóval ha esetleg Dublinban nem találnál, érdemes a környéken körbenézni, olyan helyen ahonnan van közvetlen járat a city centerbe, ha nincs autód. Pár kulcsszó lakáskeresésnél jól jöhet "I'm professional ,easy going person and have a job"

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2808) ProgServ válasza MaciG (#2807) üzenetére


ProgServ
újonc

Köszönöm medve úr! :)
Elsősorban nyelvet tanulni megyek..deee a pénzem el fog fogyni hamar, így inge...meló is kelleni fog.
Erre nem gondoltam, hogy jobban jövök ki ha inkább busszal megyek be. De egy hülye mondat volt ez. :D
Jólvan megfontolom, köszönöm! :)
A belvárosban találtam 330 euróért (per hó) ami tartalmaz minden rezsit.
Limericket is nézegetem közben...mmm...sokkal sokkal olcsóbb mint Dublin. Kb az árak fele. :)

(#2809) MaciG válasza ProgServ (#2808) üzenetére


MaciG
addikt

Ha 330-árt van belvárosban és ebben a rezsi is benne van akkor szerintem ott van valami buktató, vagy piszok nagy mázlid van. Bár nem tudom, hogy te szobát keresel vagy ágyat, mert sok olyan van (ezek az olcsóbbak), hogy a szobában amit bérelsz, többen laktok/alszotok (shared bedroom). Nekem pl. semmi bajom azzal ha másokkal lakom, de hogy vad idegen kandúrokkal aludjak egy szobában az már nekem sok :) Viszont ha te nyelvet tanulni mész akkor az jobb ha minél többen laktok együtt, mert több lehetőséged van velük kommunikálni.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2810) Hedgehanter válasza ProgServ (#2806) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Magyarban nem volt jo ezekkel a szakmakkal.. ?:)

(#2811) Balinov válasza MaciG (#2807) üzenetére


Balinov
félisten

+megerosites, par IT-ben dolgozo ismi van, hamar talaltak eleg jol fizeto munkat, szoval developer referenciaval sztem nem lesz tul komplikalt allast talalni.

Tipp: Linkedin-en, ha meg nem vagy fenn, potold qrvagyorsan. egy jo Linkedin profile majdnem annyit er, mint egy utos CV. CV-ben meg belinkelheted a LN profilodat.

Rent.ie helyett en a daft.ie-t ajanlom. Ingyenes reg utan tudsz email alertet letrehozni, kiscsillio parameter (kornyek, ar, tipus,stb.stb) igy instant email notification-t kapsz.Tajekozodashoz teljesen jo. 3-4 hetre elore tenyleg nem sokan szeretnek lekotodni, de jellemzoen van azert kinalat, szoval daft.ie a baratod.

MaciG: ahogy mesz befele a varoskozpont fele, az a 200 diffi az agglomeracio javara szepen kuszik felfele :)

Ja, egy tanacs, ha belvarosi melo lesz es kozep/hosszutavra keresel szobat kiadot, erdemes a Dart vonaltol nem messze menni (ez a HEV itteni megfeleloje). Sok IT ceg viszont Nyugat-Dublin-ban van uzleti parkokban, oda buszon kivul nagyon mashogy nem jutsz el.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2812) ProgServ válasza Hedgehanter (#2810) üzenetére


ProgServ
újonc

Medve úr!
Hat single bedroom-ot keresgéltem.
Shared az nem buli ahogy mondod. :)
Őstag úr!
Dehogynem. Csak úgy érzem itthon elértem azt amit el lehetett érni.
Van saját cégem, de tőke hiányában nem tudok tovább lépni.
Pl én csináltam a keretrendszerét iOS-re a Sorsjegyvilágnak, és az első két sorsjegyet. (Szerencsejáték Zrt)
iOS-re a Pressenger nevű programot..érdekes app droidra is létezik,azt nem én csináltam.
A Főtaxi taxirendelő appját is én csináltam iOS-re aztán más vette át, mert alvállalkozón át csináltam, és volt némi problémánk egymással.
Aztán elötte voltam rendszermérnök Budapesten másfél évig..ilyen cégeknél mint Finn Nagykövetség, Hasbro Magyarország, 7. kerületi vagyonkezelő, Belight világítástechnika (Apple sys admin voltam itt).
Szóval úgy éreztem..ennél többet itthon nem lehet elérni.
Lehet több pénzem, lehet jobb autóm, de nem fogok fejlődni semmit.
Az angol nyelv kommunikációs készségei nincsenek meg...legalábbis csak elmotyogok valamit (nagyjából ki tudom magam fejezni)..ezt akarom fejleszteni. Írva mindent megértek..szóban is de csak ha nem hadarják, a válaszolással meg 2-3 másodpercet gondolkodnom kell.
Ez az 1500 euró nem úgy van hogy mindenem eladtam és hónapokat spóroltam..hanem ez...ennyim van, és Macbook-ot, ipadet, mindent viszek.
Első körben az jutott eszembe, hogy magyaroknak PC karbantartás, vírusirtás...ilyesmik, a konkurenciánál olcsóbban, magyar nyelven, mert sok magyar van kint.
Csak, hogy legyen valami kis aprópénzem amíg vagy nem beszélek jobban, vagy nincs rendes melóm.
Nem tudom jól gondolkodok-e, de amit ott el tudok adni, az az IT tapasztalatom.

(#2813) ProgServ válasza Balinov (#2811) üzenetére


ProgServ
újonc

Félisten úr!
Fent vagyok a LinkedInen, Németországból írtak már, hogy nem-e megyek.
Hát elég érdekes volt, mert a némettől (a nyelvtől a németekkel semmi bajom, precíz népség) kiráz a hideg.
Naponta vannak új kapcsolatok akik jelölgetnek innen onnan ahol eddig dolgoztam, néha ismeretlenek is.
2 hete csináltam csak meg kb a profilom, néztem hogy na ennek meg mi értelme van, csupa HR-es (őket is útálom), aztán rájöttem, hogy nem. Mert volt munkatársak, vagy az adott cég igazgatója is bejelölt. :)
Csak találok valami értelmes szobát..ha lesz lóvém akkor meg érdekes dolog, hogy azért a lakások sincsenek olyan borzasztó áron. 600 euróért már van a belvárosban pici garzon. Plusz rezsi.
Van barátom kint USA-ban, ő gy pici garzonért 1100 eurót (dollárt) fizet, amit ittohn 40 000ért osztogatnak.
AMúgy 2 hónapja Ausztriában tengetem a napjaim családosan....aranyosak itt az emberek segítőkészek,deee komolyan idegesít mikor bemegyek a boltba és mindent ilyennagyonhosszanlehetcsakelolvasni....és míg nálunk mindent 4-5-6 nyelven írnak le..akár egy üdítős döbözra is, itt csak németül.
Valamit értek németül...nem sokat, de borzalmas. Na meg azért ez az ország nem az IT országa. ezért megyek innét, mert se a nyelvet nem értem, se nekem való munka nincs, pedig önmagában mint jó hely annak aki jól beszél németül, és van...bármilyen munkája. Mert nagyon szép a környék, tiszta, jó az időjárás, normálisak az emberek...csak ez nem az én világom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2814) Balinov válasza ProgServ (#2813) üzenetére


Balinov
félisten

szerintem, hangsulyozom szerintem, ilyen leinformathato tapasztalattal nem lenne IT-ben gondod itt elhelyezkedni, monster.ie, jobs.ie-n nezzel korul, ajanlott agencyk-nek direktbe elkuldened a cv-d (jobs.ie-n asszem listazzak iparag szerint az ugynoksegeket).

belvarosban 600-ert (rezsivel) kis garzon? Hol? Smithfield-en? Railway street-en? Ahogy az utobbi 1-1,5evben felmentek itt az ingatlanarak, meg lennek lepodve, hogy ha 5-600+rezsiert talalnal a szigoruan vett belvarosban egy en suite-os dupla szobat. Dafton tenyleg nezz korul, nagyon jo oldal. Ha latsz valamit, de nem vagy benne biztos, hogy milyen kornyek, irj ide, szivesen segitunk

Ha nem banod, megkerdezhetem, miert szolitasz mindenkit a PH!-s rangjan? :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2815) ProgServ válasza Balinov (#2814) üzenetére


ProgServ
újonc

Jólvan, köszönöm nézelődök, de 27-én megyek, elötte 2 héttel nézzek, vagy most, vagy 1 héttel lötte?
Azért szólítok így mindenkit, mert szerintem vicces. :)

(#2816) Balinov válasza ProgServ (#2815) üzenetére


Balinov
félisten

en elkezdenem mar most nezni (ill. mar hetekkel elobb, de az az en sajat formam), kapcsolatba lepni 1-2 hirdetovel, lanti,hogy mi a tendencia, meg hogy mire lehet adott arsavban szamitani. Komplett lakast (meg studiot is) ugysem adnak ki itteni landlord referencia nelkul.

okeoke, en is ugy gondoltam, meg poen is ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2817) ProgServ


ProgServ
újonc

Megint sziasztok! :)
Erről tudnátok valamit mondani?
http://www.rent.ie/rooms-to-rent/The-Waterfront-Hanover-Quay-Dublin-2-Dublin-City-Centre/814237/

(#2818) Balinov válasza ProgServ (#2817) üzenetére


Balinov
félisten

a kornyek jo, ott laktunk a Lower Abbey streeten az IFSC-n szembe 4evig. Van egy nagy szinhaz, uj epitesu apartmanok, grand canal dokk, Maritime fesztival, meg jopar esemeny, ettermek, barok a kornyeken. Normalisabb elelmiszerbolt (gyk, nem a sarki fuszeres (aka. Spar) kategoria) viszont nem igazan van a kozelben. Atmesz a Liffey-en, ott van a villamosmegallo a Customs House Sq-nel, vagy a Spencer Dock-nal (a convention center mogott). Pearse streeten jopar busz kozlekedik, meg a Pears St.-i vasutallomas sincs messze. Google Europai HQ is egy kopesre van, Aviva Stadion/ agarverseny palya 10perc gyalog.

Az egyetlen negativum, amit fel tudnek hozni az, hogy a szomszed kornyek- Irishtown, Ringsend,- nehol eleg gazos.

Mivel belvaros UPC 200+mbit net siman van

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2819) MaciG


MaciG
addikt

Dublinban tud valaki ilyesmiről hogy van-e valahol lehetőség részt venni ilyen ingyenes angolórákon/csoportos foglalkozáson? Mert itt ebben a kisvárosban ahol lakom van ilyen helyi könyvtárban, de csak minden héten egyszer, vagy most húsvét miatt pl kéthetente.

BANZAII

(#2820) Balinov válasza MaciG (#2819) üzenetére


Balinov
félisten

F.A.S. ugy tunik szervez ilyeneket, de talan ezen a linken is erdemes elindulni.

Szemelyes tapasztalatom ezekkel nincs, asszonykam jart ugyan egy 4 hetes intenziv kozephaladora, mikor 7 eve kijottunk, de az fizetos volt (Delfin volt a suli neve, ir tanarokkal, rengeteg kulfoldivel, keves magyar tanuloval. Neki nagyon bejott, hihetetlenul sokat fejlodott a ropke 4 het alatt. Igaz, o full time-ba jart oda, nem melo mellett.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2821) MaciG válasza Balinov (#2820) üzenetére


MaciG
addikt

Köszi, megnézem őket. Fizetős sajna még nem jöhet szóba amíg nincs munkám. :S

BANZAII

(#2822) ProgServ válasza Balinov (#2818) üzenetére


ProgServ
újonc

Hú köszönöm!
Mit jelent az hogy gázos környék?
Mint pesten a 8 ker? Vagy durvább?
MAúgy nem tudom miről beszélsz, úgyis csak akkor fogom érteni amikor ott vagyok...de ha a környéken minden van az már jó dolog. :) Meg látom a tengert. :)

(#2823) ProgServ válasza MaciG (#2819) üzenetére


ProgServ
újonc

Szia medvés úr!
Én a duolingo.com on próbálom magam szinten tartani.
Ingyéé van.. magyar/angol.
Kis gagyi szavakkal mondatokkal kezd, de a végefelé bedurvul...s-igés jövő, tudomány, politika, feltételes múlt, egészség...ilyen kis alap valamit lehet vele összeszedni akár a 0-ról is.

(#2824) ProgServ válasza MaciG (#2821) üzenetére


ProgServ
újonc

De azért próbálsz beszélgetni a könyéken bárkivel is..illetve van rá lehetőség, vagy otthon vagy?

(#2825) Balinov válasza ProgServ (#2822) üzenetére


Balinov
félisten

eleg sok a szurkemelegitos, bar en egy idoben sokat jartam arrafele kocsival, ugy okes volt

egy egesz jo kis oldal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2826) MaciG válasza ProgServ (#2824) üzenetére


MaciG
addikt

Beszélek ahol tudok, a lakótársaim nem magyarok, szoktunk dumálgatni, és egész jól megy, (többen mondták hogy jól beszélek, főleg ha azt nézik, hogy kb 3 hete vagyok itt) épp ezért is bosszant, hogy nem találtam még semmi munkát, pedig sokan vannak akik sokkal gyengébben beszélnek és melóznak és én is bármit hajlandó vagyok elvállalni. Egyik volt kollégám pl. gyakorlatilag 0 angol tudással buszozik kint Londonban magyar papírokkal, én meg itt várok a papírok honosítására, mert nagyon lassú a folyamat. Néha kicsit úgy érzem lehet rosszul választottam, nem tudom. DE ne értsd félre, nem elrettentésként írtam, mert neked az IT képesítésed jóval többet ér itt, mint nekem a sofőr (főleg hogy a rutinom a jobb oldali közlekedésben szereztem), szóval azzal tuti a munka. :K

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2827) ProgServ válasza MaciG (#2826) üzenetére


ProgServ
újonc

Susogós mackó úr, köszönöm, de azért fosok.
Félisten úr, meglesem!
Közben meg kiderült, hogy van ismerős Dublinban évek óta (csak nem tudtam). :)
És nagyon nem akarnak hazajönni. :)

(#2828) ProgServ válasza MaciG (#2826) üzenetére


ProgServ
újonc

És milyen idegen nyelvű idegen emberkékkel lakni?
Sosem voltam még így.
Meg milyen kint lenni? Régóta készültél rá?
Milyen indíttatásból mentél ki?

(#2829) MaciG válasza ProgServ (#2828) üzenetére


MaciG
addikt

Mivel van közös nyelv (angol) így egész jó, kedvesek. :)
Készültem külföldre már régebb óta, de Angliába, viszont valamiért itt kötöttem ki. Ha sikerül olyan munkát találni ami tetszik, illetve jóba vagy a lakótársaiddal akkor nagyon jó, mert az ország az szép. Nekem egy bajom van, hogy nagyon hiányoznak az otthoni barátok,haverok, család és a munka. Mikor kijöttem (és pedig nem vagyok kint régóta) nem gondoltam volna, hogy ennyire hiányozni fog; félreismertem magam. Én a pénz és a kalandvágy miatt jöttem ki. :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2830) lorcsi válasza MaciG (#2829) üzenetére


lorcsi
veterán

azta..

gyorsan kiutaztál :)
grat..

sok sikert :)

(#2831) ProgServ válasza MaciG (#2829) üzenetére


ProgServ
újonc

Azt hisem én is ilyesmi miatt megyek.
Az angolod mennyire jó? Mondjuk ha ilyen A, B, C nyelvvizsga kategóriákra kéne bontani?
Bár tudom, hogy a nyelvvizsga igazából nem sokat ér. (Van nekem is középfokú írásbelim..3 hó alatt a 0 ról tanultam meg deee a szóbelire nem mertem már bemenni...ez 3 éve volt. :D)
Nekem még van 20 napom az indulásig...várom nagyon mert kíváncsi vagyok és tele vagyok reményekkel, elképzelésekkel...talán tudom..vagy tudni vélem milyen lehetőségeim lesznek kint...de amit te is írsz hogy a barátokat, rokonokat itt hagyni azt kicsit nehéz...de talán csak eleinte.

(#2832) MaciG válasza ProgServ (#2831) üzenetére


MaciG
addikt

Nyelvtudást nehéz lenne belőni, mert nekem nincs nyelvvizsgám. Folyékonyan beszélek, megértem a tv-t ,rádiót, ami nagyon nehéz, ha telefonon hívnak. Szoktam kérni, hogy kicsit lassabban, ekkor 2-3 szót elmond lassan azt darálja ugyanúgy tovább :D Szóval van még hova fejlődnöm.

BANZAII

(#2833) ProgServ válasza MaciG (#2832) üzenetére


ProgServ
újonc

Nekem is ugyan ez a tapasztalatom.
Csak 2 random healer küldem el az önéletrajzom.
5percen belül felhívtak...mondam neki kicsit lassabban lécci.
Aztmondja okéé..na lassabban nem mondta csak kicsit artikulálva. :D
Valami meló van kinézőben?
Mennyire néznek lengyelnek?
Mennyire normálisak veled?
Van már PPS numbered?

(#2834) MaciG válasza ProgServ (#2833) üzenetére


MaciG
addikt

Most voltam egy buszos interjún, 10 nap múlva írnak mi a szitu. Holnap megyek egy közvetítő irodába, akik foglalkoznak sofőr munkákkal, majd látjuk, pénteken 10kor meg kezdhetek egy burgeg kinkben ami nem lenne rossz, csak nincs tapasztalatom önéletrajzba meg beleírtam 2 évet. :D (lehet kicsit gáz, de itt így csinálják, ha nem írod bele hogy van tapasztalat nem is foglalkoznak veled átlagos munkáknál, így legalább az esély megvan). Nem néztek még soha lengyelnek. Rendesek az emberek 90%-a, PPS szám már van.
Neked lakás?

BANZAII

(#2835) ProgServ válasza MaciG (#2834) üzenetére


ProgServ
újonc

Ismerős van kint már 2 éve, majd segít lakásban. :)
A hét vége felé, vagy jövőhét elején lesz aktuális a keresgélés.
Na....ha felvesznek a Burgerkingbe, majd írd ám le mi a tapasztalat. :)

(#2836) Balinov válasza MaciG (#2834) üzenetére


Balinov
félisten

Grat a melohoz! Melik BK-ban kezdesz?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2837) MaciG válasza Balinov (#2836) üzenetére


MaciG
addikt

Ami a Parallel street-en van, srégen az Intero irodával.

BANZAII

(#2838) ProgServ


ProgServ
újonc

Na én holnap drukkolok neked hogy minden rendben menjen! :)

(#2839) Balinov válasza MaciG (#2837) üzenetére


Balinov
félisten

Parnell, nem, az Ilacban?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2840) MaciG válasza Balinov (#2839) üzenetére


MaciG
addikt

De az. :B Bár kicsit elbizonytalanodtam, mert közben hívtak interjúra 3pm-ra egy delivery munkára, amit jobban szeretnék meg pénzben is jobb, de az még csak interjú, és ha burgert lemondom, emez meg nem jön be, megszívtam. :S

BANZAII

(#2841) Balinov válasza MaciG (#2840) üzenetére


Balinov
félisten

Oda szoktunk néha járni ☺sztem kezdj a bkban, aztan ha osszejon a másik, dobbantasz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2842) MaciG válasza Balinov (#2841) üzenetére


MaciG
addikt

Én is így látom jobbnak, mert delivery-hez azért kell helyismeret is gondolom. Ezért is próbáltam inkább buszosat keresni ami menetrendhez kötött, mert ott adott az útvonal, azt kell betanulni, meg a környéket ha terelés lenen.

BANZAII

(#2843) ProgServ válasza MaciG (#2842) üzenetére


ProgServ
újonc

Szia mackós úr!
Elmentél? Ha igen, milyen volt az első nap?

(#2844) MaciG válasza ProgServ (#2843) üzenetére


MaciG
addikt

Elmentem, fel is vettek, a munka nem leányálom, de bírható, viszont sajnos, a kinti karrierem véget is ért, mert apukámat korházba vitték, elég súlyos betegség miatt, tegnap este telefonáltak otthonról, szóval este nem sokat aludtam, és úgy döntöttem hazamegyek, a család többet ér. Sajnálom, mert tetszik az ország, és bárkinek merem ajánlani, munka is van, most hogy rájöttem hogy kell munkát keresni itt, kaptam már ajánlatokat pl. tegnap is teherkocsira.

BANZAII

(#2845) MaciG válasza ProgServ (#2843) üzenetére


MaciG
addikt

Esetleg ha a lakás/szoba érdekel ahol lakok, megkérdezem a főbérlőt kiadja-e továbbra is, 325 euro/hó

BANZAII

(#2846) ProgServ válasza MaciG (#2844) üzenetére


ProgServ
újonc

Ó! :( Sajnálom! :( Apukádnak jobbulást!
Nem tudom mert közben már szervezés alatt van nekem is szoba a belvárosban, mondjuk szerintem drágán, 575/hó, de magyar a házban a másik lakó, és csak ő van ott, nincs több ember...ez, hogy bbelváros, és van kihez szólni magyarul...talán megér ennyit.

(#2847) MaciG válasza ProgServ (#2846) üzenetére


MaciG
addikt

Belvárosi szobáért jó ár. Viszont nyelvtanulás szempontjából meg az a jobb, ha olyan házban laksz ahol az angol a nyel, többen laktok és nincs magyar, mert ha rá vagy kényszerítve jobban fejlődsz, szerintem. Beszélgetéshez nekem a busz jött be. :D Itt simán hozzám szólnak (főleg idősebbek) mikor várom a buszt, azt dumálgatunk :)
De volt hogy utcán is leszólítottak, párnapja séta közben egy idősebb komához csatlakoztam kertészkedni :)

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#2848) Balinov válasza MaciG (#2847) üzenetére


Balinov
félisten

Őszintén sajnálom, edesapadnak meg jobbulast! A sziget meg megvar 😊

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2849) ProgServ válasza MaciG (#2847) üzenetére


ProgServ
újonc

:D Tehát normális emberek vannak arrafelé. :)
Ja na közbe megtudtam, hogy ez a szoba kétágyas, és külön fürdő van hozzá, és a lakás tényleg fel van ujjítva...ez így egyben...már reálisan hangzik, sőt jónak.
Mmm...26 évig zalaegerszegi voltam, és 6 évig budapesti.
Utóbbi megadta azt a kiképzést, hogy nagyon már semmin sem lepődök meg talán.
Viszont...a pesti nép...szerintem visszahúzódó, szmélytelen, tartózkódó...jobbára a középkorúakra és idősebb emberekre jellemző ez talán.
Egerszegen mogorvának tűnnek...hát sötét zala ugye, de teljesen normálisak, lehet beszélgetni kb bárkivel...de ritkán szólítanak le ott az utcán.
Akkor ez Dublinban akkor ezek szerint máshogy van. :) Ezt jó hallani. :)

(#2850) MaciG válasza ProgServ (#2849) üzenetére


MaciG
addikt

Alapjában normálisak igen. De itt is igaz, hogy pl. kisebb városban közvetlenebbek, mint a fővárosban. Ott általában rohannak, akik nem az meg turisták. :D

Balinov: köszi :)

BANZAII

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.