Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet terheltség (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) JOTI


JOTI
tag

Halihó!
Olyan programra lenne szükségem, ami képes figyelni, naplózni egy 30 gépből hálózat internetes kihasználtságát kliensenként!Van ilyen, ami esetleg free,vagy nem túl drága?Belső rendszer figyelésre is használnánk, h ki az aki túl sokat netezik,meg h elége a sávszélességünk?!
Válaszokat előre is köszönöm.

(#2) Out válasza JOTI (#1) üzenetére


Out
addikt

Ha van egy server amin keresztul az osszes gep eleri az internetet akkor konnyu az mrtg-vel figyelni ki,mit, mikor, mennyivel, stb... Persze ehhez nem art ha a server valamilyen unix alapu :o)

[Szerkesztve]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#3) _Petya_ válasza Out (#2) üzenetére


_Petya_
őstag

Windows-ra is van mrtg.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#4) JOTI válasza Out (#2) üzenetére


JOTI
tag

Köszönöm a gyors válaszodat, lehet h akkor erre csinálunk egy gépet...ez free program?

(#5) JOTI válasza Out (#2) üzenetére


JOTI
tag

Ha jól tudom Windows NT rendszerek alatt is képes futni, vagy nem?

(#6) Out válasza JOTI (#5) üzenetére


Out
addikt

Igen free program, de windowsos temaban inkabb _Petya_-t kerdezd, en nem vagyok otthon benne :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#7) _Petya_ válasza Out (#6) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Én sem vagyok annyira otthon win-es mrtg-ben, linuxon használom, csak tudom, hogy létezik win-es változata is: [link]

Petya

[Szerkesztve]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#8) Sipi válasza JOTI (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Ajánlom az ntop-ot. Adott hálókártyán lévő forgalmat naplóz, saját webszerverén lehet rengetegféle összesítést nézni. Ehhez azonban kell egy olyan kártya, amin minden forgalom átmegy - ezt többnyire úgy lehet megoldani, hogy az Internet bejövő madzagját bedugod pl. egy switch-be, és az switch egyik lábát beállítod, hogy a bejövő madzag lábán lévő forgalmat tükrözze erre is. Ebbe a portba dugod a figyelő gép második hálókártyáját - így ezen az összes, Internetre/ről forgalom látszódni fog.
Alapvetően Linuxos/Unixos, Windows-ra valami licensz-baromkodás miatt korlátozottan, vagy regisztráció után érhető el.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#9) JOTI


JOTI
tag

Reg-elés egy kicsit agaszt, mert hosszabb távra kellene, stabilan...csak az a baj ,hogy windows os a szerver is meg minden gép, és épp Unix áll egy kicsit távol

(#10) Sipi válasza JOTI (#9) üzenetére


Sipi
addikt

Nem értem, mi az összefüggés a regisztrálás után, pénzért letölthető példány és a hosszú táv között, de nem baj. :)
Egyébként nekem az ntop egy PII-es gépen szokott futni, ha tehát a sufniból összeraksz egy kis vacak gépet, rá egy alap Linuxot, plusz hálókártyát bele, azon vígan elfut.
Éles szerverre azért nem túl jó dolog berakni egy hálókártyát, amin a net teljes forgalma áthalad.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#11) JOTI


JOTI
tag

UP

(#12) _Petya_ válasza JOTI (#11) üzenetére


_Petya_
őstag

Miért UP? Mire nem kaptál még választ?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#13) JOTI válasza _Petya_ (#12) üzenetére


JOTI
tag

Csak azért Up-oltam, h hátha van még vkinek ötlete, esetleg javaslata :R

(#14) JOTI


JOTI
tag

Pontosítanám a problémámat:
Ugyebár arról lenne szó h minden gépről meg tudjam,hogy mennyire használja ki az internetet sávszéleseeégét, meg h mennyit neteznek a gépen.
Csak nálunk ugy van,h a bejövő net belemegy egy routerba, utána gatewaybe (mert eloszlik a net), majd óriási switch-be, ahová csatlakozik az egést rendszer, beleértve a szervereket, meg a sz.gépket....szóval a sz.gépeg forgalmát kéne tudni?
Hova kellene telepíteni a progit?Minden gépre? :F
Ntop, vagy az mrtg ezt meg tudná csinálni?

(#15) charlie_hu válasza JOTI (#14) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

router helyére gépet, és arra?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#16) Nagyika


Nagyika
csendes tag

Ha menedzselhető switch, akkor nézd meg, hogy tud-e snmp-t. Azzal szépen monitorozhatod az interfacek forgalmát. Utána az mrtg-t bármelyik gépre telepítheted, nem kell megbirizgálni a hálózati topológiát. Nem triviális belőni az mrtg-t, de csak elsőre ilyesztő, ha megérti az ember utána megy pikk-pakk.

(#17) JOTI válasza Nagyika (#16) üzenetére


JOTI
tag

Mit értesz menedzselhetőség alatt? Honnan tudom h tudja e ezt az snmp-t? Gyártó oldadlán fenn kellene lenni? Hogyan menedzselem, egy másik gépről?

(#18) Nagyika válasza JOTI (#17) üzenetére


Nagyika
csendes tag

Mi a switch típusa?

(#19) rdi válasza JOTI (#17) üzenetére


rdi
veterán

gugli ??

Fej! Tor! Potroh!

(#20) JOTI válasza Nagyika (#18) üzenetére


JOTI
tag

D LINK DES 1024D...most utána nézek h mit is tud...de gondoltam leírom neked..hátha segít h egy húrra pendüljön az agyunk :DDD

(#21) JOTI


JOTI
tag

Sajnos nem menedzselhető :F

(#22) charlie_hu válasza JOTI (#21) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Dlinkek nem igazán az a kategória ami menedzselhető..

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#23) zsoi válasza JOTI (#21) üzenetére


zsoi
senior tag

StatNet
- magyar fejlesztés, van próba verziója is (asszem 3 portot tud kezelni) SNMP alapú
sztem k*rva 1xrű és k*rva jó, bár nem fedi le teljesen azt amit Te akarsz, de egy próbát
megér... -értelemszerűen a kliens hálókártyán engedélyezni kell az snmp-t-
www.cnw.hu

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#24) nagyis válasza zsoi (#23) üzenetére


nagyis
tag

Az a baj, hogy a kliens hálókártyáit hiába nézed snmpvel, mert abban benne lesz a belső hálós forgalom is.

(#25) zsoi válasza nagyis (#24) üzenetére


zsoi
senior tag


hmmmm. Igazat kell hogy adjak.

A PC olyan mint a nő: nem lehet kiszámitani hogy reagál 5 perc múlva... :)

(#26) JOTI válasza charlie_hu (#22) üzenetére


JOTI
tag

Az a kategória, csak az már drágább!

(#27) JOTI válasza nagyis (#24) üzenetére


JOTI
tag

Hát akkor csak ntop, meg MRTG-vel lehetne csinálni vmit? :F

(#28) Sipi válasza JOTI (#27) üzenetére


Sipi
addikt

Ne haragudj, de azzal mi a probléma, hogy két, teljes értékű megoldást javasoltunk számodra? Ha kimenő forgalmat akarsz nézni, vagy megoldod, hogy a belső hálón megjelenjen a teljes forgalom (erre való az, hogy a switch egyik lábát dedikálod erre a célra, és tükrözöd rá a bejövő Internet-ágat), vagy valahol ''megcsapolod'' a bejövő madzagot, és rádugsz egy gépet, hogy átmenjen rajta. Értelemszerűen nem tudsz teljes forgalmat mérni egy kliensen, ami csak a hozzá érkező csomagokat kapja meg...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Internet terheltség (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.