Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Instrumentális zene topic

Hozzászólások

(#1) @lbert


@lbert
tag

Nem tudom ki hogy van vele, de én már jó ideje belefáradtam az egy nyári slágerekbe.
Na azért nem álszenteskedem, mert meghalgatom szívesen én is a tuci-tucit, párszor. De egy idő után már nem ad semmi élményt.
Van kb 40 lezem CD és 10 mp3 tuci-tuci, de már csak frizbizni venném csak elő őket.
Néha valahol, esetleg egy reklám alatt, vagy valamien ismeretterjestő film alatt felcsendül egy kis valódi zene. Az instumentális zene. Bár ebben is oly széles a paletta.
Most néztem egy filmet és abban olyan gyönyörű gregorian szólt, hoy vérzett utánna a szívem. De ott van még Jean Nichel Jare, v Mike Olfield.
Ezek azoka zenék miket az ember szívesen meghalgat akár mikor, mert ha ellazul közben egy más világba repíti el.
Kíváncsi lennék arra hogy hányan hallgatnak e féle zenét és mien művésztől.
Bár én most a gregoriánra hangolódtam nagyon rá. De oly nehéz igazi instrumentális zenéhez hozzájutni, és ha sikerülne is talán az ár az meghiusíthatja.
Bár én azt mondom hogy ha tudom hogy eredeti a lemez, és valódi minőség akkor kifizetem a dupláját is ha van rá pénzem. Evvel mindössze az a baj hogy évi pár alkalommal tehető csak meg.
Szeretnék mostmár dvdn is beszerezni. Most például Mike Oldfield - Tubular Bells-jeire vágyódom. Az már biztos hogy egy fantasztikus élmény lehet.

(#2) woodpaul válasza @lbert (#1) üzenetére


woodpaul
őstag

Jómagam nagy filmzene rajongó vagyok, ha ezeket is belevesszük, egész érdekes lehet ez a topic!

A jelenlegi (értsd: ezek jutottak hirtelen eszembe) Top3:
Basil Poledouris: Conan the Barbarian
Hans Zimmer: The Last Samurai
Michael Kamen: Highlander

Androidő

(#3) bLaCkDoGoNe válasza @lbert (#1) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Jean Michel Jarre forever!
Nemrég jelent meg a pekingi Tiltott Városban adott koncertjének anyaga THX Certified DVD-n. 2 DVD, 1 CD, 6000 HUF. Igencsak bejött a dolog. Nekem a kedvencem tőle az Equinoxe ill. Oxygene albumok, az a meleg, analóg szintetizátoros hangzás...

Rajta kívül még a Tangerine Dream (favorit: Optical Race) ill. Vangelis zenéit szeretem, bár V. mester mostanában már nem tündököl régi pompájában.

A filmzenéket is imádom, innen egy pár, sorrend nélkül:
John Williams (Star Wars, Schindler's List, Saving Private Ryan)
Howard Shore (LOTR trilogy, Silence Of The Lambs)
Michael Kamen (Band of Brothers)
A Szikla filmzenéje (ezt többen is írták, pl. Hans Zimmer)

Stbstb.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Enigma mennyire számít instrumentális zenének? Hans Zimmer valóban nagyon jó, esetleg Enya még ebben a kategóriában?!

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) @lbert válasza woodpaul (#2) üzenetére


@lbert
tag

Így nem sokat mondanak de miért is ne!

bevehetjük a filmzenékez is mert tényleg sok filmnek baromi jó zenéje van.
Már csak abból a megfontolásből is mert általábe a filmekre saját zene van komponálva.
Én pl sci-fikben találkoztam már sokszor instumentális zenével.

(#6) @lbert válasza Gh0sT (#4) üzenetére


@lbert
tag

Enya az még sztem erősen ez a kategória. Egyébbkém imádom Enyát. Pl az oly time. Meg tudnék szaladni mikor halgatom.
Én azt mondom aki igazán műfaj kedvelő és tényleg igazi fanatikus akkor az az ember mikor beteszi a lejátszóba a rég áhított lemezt és elkezdi hallgatni akkor az olyan katarzist él meg amit nem lehet jellemezni és máshol máshogy átélni.
Emlékszem mikor először hallgattam meg a Tabular Bellst - húúúúúúúúúúúú - az valami eszményi volt.
Enigmáin nekem s vannak és imádom azokat is, de ők már csalafintábbak mert onnan hogy zenei aláfestést kap z ének már kombinálódik. az már a vízválasztó, de nem rosszabb avval. Bár igazán megvalva nem tudom mi alapján definiálhato egy zenei mű instrumentálisnak. Én a hallotakhoz viszonyítom.

(#7) @lbert válasza bLaCkDoGoNe (#3) üzenetére


@lbert
tag

Na igen Tangerine Dream!
Nekem a Lilion The Bich van meg és egy másik album aminek nem tudom a címét.
Fantasztikusak. Bár írott lemezen vannak meg de így is fantasztikus ahogy szól. Pedig igazán kokány hangdobozokon halgatom!

(#8) Tangerine


Tangerine
senior tag

:R :R :R Tangerine Dream :R :R :R

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#9) dat


dat
senior tag

Bár nem instru: Sting - All this Time DVD --- 10 pontos....

(#10) dat


dat
senior tag

Chroma Key albumok (az első kettő). Na az is kikapcsol teljesen. És az már majdhogynem instru

Steve Vai : Juice, For the love of god, Tender Surrender(!)

(#11) [amne]


[amne]
senior tag

Sokak által említett Hans Zimmer-től egy másik filmzenét is ajánlanék, Black Hawk Down, igen jó instrumentális keverve a film témáját adó térség zenéjével, a filmet is ajánlani tudom.

(#12) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ha már filmzenéknél tartunk:
Rettenthetetlen, Amerikai szépség, illetve a Mementoból David Julyan szerzeményei nagyon ütnek.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#13) @lbert válasza Tangerine (#8) üzenetére


@lbert
tag

JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA JA!
:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C:C::C:C:C:C:C:C


[Szerkesztve]

(#14) woodpaul válasza [amne] (#11) üzenetére


woodpaul
őstag

Hans Zimmertől szinte minden jó. Az eddig említetteken kívül érdemes tőle beszerezni a következőket: Gladiator, Thin Red Line, Black Rain, Rain Man és még sorolhatnám. Szvsz a legnagyobb név a jelenkori (film)zeneszerzők között.

Androidő

(#15) woodpaul válasza Gh0sT (#12) üzenetére


woodpaul
őstag

A Rettenthetetlen (Horner) és a Memento (Julyan) nekem is nagy kedvenceim. Aki még nagyágyú, az James Newton Howard, tőle az Unbreakable (Sebezhetetlen) a kedvencem.

Androidő

(#16) @lbert


@lbert
tag

hol szerezhetőek be film zenék. mert rengetegszer van hogy egy fim zenéjéért az életem is oda adnám de sejtelmem se nincs honnan szerezhető be.

más!
ki min halgatja? gondolok itt a lejátszóra.
bakeliten lehet kapni ilyet egyáltalán és mi pénz?
sokat töröm az agyam hogy be kéne szerezni egy bakelit játszót is de nem valami békebelit!

(#17) @lbert


@lbert
tag

kérdés?

a Tangerine Dreamnek hány albuma jelent meg?
nagyon tetszik és szeretnék még beszerezni töb albunómot.
eddig 2 már van.

(#18) Tangerine válasza @lbert (#17) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem igazán lehetne pontosan megmondani. Nekem van kb. 150 db, de ebben vannak szólólemezek a tagoktól, meg bootegek is. És készülök újabb 10 darabot beszerezni.
Itt van egy lista: http://www.connollyco.com/discography/tangerine_dream/
De javaslom a legjobb magyar TD oldalt is infószerzésre: http://www.freeweb.hu/tangerinedream/

Melyik albumok vannak meg?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#19) @lbert válasza Tangerine (#18) üzenetére


@lbert
tag

A Lilion The Beach mikori kiadás?

(#20) Tangerine válasza @lbert (#19) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem Lilion, hanem Lily on the Beach :)

'89-es

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#21) @lbert válasza Tangerine (#20) üzenetére


@lbert
tag

kösz! akkor javítanom kell a cd feliratot.
Nehéz ezeket a lemezeket eredetiben beszerezni?

(#22) @lbert


@lbert
tag

mikor meghallgattam a Lyli on the beach albumot, már akkor kezdet tudatosulni bennem a felismerés hogy egyáltalán nem egy szokványos zene. akitől kaptam a lemezt már ő is mondta hogy nagyon szép hangzás világa van.
most rákukkantottam az angol oldalra, és megdöbbenten milyen sok albumuk jelent meg.
vajon dvdn jelenhetett meg albumuk?
most megnézem a magyar oldalt is.
kb mégegyszer ekkora döbbenetre számolok.

(#23) Tangerine válasza @lbert (#22) üzenetére


Tangerine
senior tag

Pedig a Lily még egész ''kommersz'' vannak annál sokkal sokkal elvontabbak, meg egész ''elvetemültek'' is főleg az első albumok a 70-es évek elején.
Rengeteget változott az együttes is meg a zenéje is, igaz elég hosszú idő (38 év !) alatt.

Van pár DVD is. Koncertfelvételek, vagy természetfilmek.

Ha küldesz egy részletet a másik albumodról (aminek nem tudod a címét), akkor megmondom, hogy melyik az.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#24) Tangerine válasza @lbert (#21) üzenetére


Tangerine
senior tag

Nem túl nehéz beszerezni. A legtöbb album többé kevésbé kapható.
Nagyobb boltokban, MM, MCD, mindig van egy pár darab. Érdemes többször nézni, mert mindig másik albumok vannak, szóval változó a kínálat. A filmzenék között is érdemes, mert van jópár filmzenéjük is, azokat ugye két helyre nem tudják rakni. :)

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#25) dabadab válasza @lbert (#6) üzenetére


dabadab
titán

''Bár igazán megvalva nem tudom mi alapján definiálhato egy zenei mű instrumentálisnak''

Nagyon egyszeru: az, amiben csak hangszerek (idegennyelven instrumentek) vannak, enekhang viszont nincs.
Vagyis a legtobb techno az instrumentalis, ellentetben a gregoriannal (amiben ugye egy deka hangszer nincs, csak egy korus) vagy Enya zenejevel (aki megiscsak enekesno) - igy aztan azt hiszem, hogy erre a topikra erosen raferne egy atnevezes.

Viszont ha mar igenyesebb zeneknel tartunk, akkor ajanlanam az After Crying korai lemezeit (Overground Music, Megalazottak es megszomoritottak) ill Vedres Csaba kesobbi munkassagat (Townscream: Nagyvarosi ikonok), ezek legalabb nem tul draga CD-k (a legnagyobb reszuket a Tescoban szereztem be) :)


[Szerkesztve]

DRM is theft

(#26) ngabor2 válasza dabadab (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

címjavaslatokat várunk... a topiknyitó kultzene topiknak szeretné... nekem kicsit furcsán hat. ötletem nincs, vagy ami van, nekem se tetszik :D hátha ti okosabbak vagytok.

(#27) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

nem tudom mennyire fér bele a kategóriába Manu Delago.. nekem nagyon tetszik a zene amit játszik. Nektek van esetleg albumotok tőle? Gondolkodok rajta, hogy megrendelem, nagyon az én világom, legalábbis ez a szóló nagyon tetszik, csak félek, nehogy a többi ne legyen ilyen jó. Ismeri valaki?

(#28) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Bizonyára megint megkapom, hogy önreklámozás :DDD , de: Andy McKee az akit pl. szívesen hallgatok.

- http://pazsitz.hu -

(#29) Dr.F.E.R.I.


Dr.F.E.R.I.
addikt

Ismertebbek(?) közül a kedvenceim:

- korai Jean-Michel Jarre
- Vangelis későbbi albumai ('80-as évek közepétől, neki épp a korai albumai nem tetszenek)
- Tangerine Dream stúdióalbumok, a '70-es évek közepétől (az első néhány albumuk merő kísérleti zene, csak fanatikusoknak, ill. a '80-as, '90-es évekből rengeteg koncertalbum, ha valakinek az kell; mostanában inkább saját magukat remakelik)
- William Orbitnak vannak olykor jó húzásai (nekem a Pieces in modern style van meg, amin klasszikus zenét játszik elektronikusan, ill. a Strange cargo 3, ami a saját stílusa)
- Nigtwish csinál nagynéha instrumentális zenét, amik nagyon bejönnek
- Bjorn Lynne albumai 'Divinorum' álnév alatt (ISMS, Talisman, Power Liquids), ill. a saját nevével fémjelzettek. A 'Power liquids' albumot egy lengyel bandával, az 'Aural planet'-tel közösen készítette, ők a scene compók világából emelkedtek ki, kicsit underground formáció. Lynne amúgy játékokhoz (is) ír aláfestő zenét, pl. a Worms zenéje is őt dícséri.
- az elébb említett Aural planettől van meg a Lightflow c. album, ami már sajnos nincs forgalmazásban, de a honlapjukról le engedték tölteni mp3-ban (sajnos azóta asszem nem lehet)

Hirtelen ennyi.Üdv.

u.i.:Enigma nekem is megvan, de az nem instrumentális zene

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#30) Secretive


Secretive
aktív tag

Nem is gondoltam volna, hogy a PH!-án találok ilyen témát is! :D

Természetesen elég tág stílusokban és kínálatban ez a zenei irányzat is, én is sokféle instrumentális, elektronikus zenét és előadót kedvelek, de ennek egy részében "magyar" vonatkozása miatt most a stílus 80-as években megjelenő irányvonalát, a spacesynth zenét egyedileg átértelmező, illetve azt színesítő előadóra szeretném felhívni a figyelmet, aki Ernesto néven debütált és az első, ingyenesen elérhetővé tett albuma után jelenleg már újabb albumok(!) megjelen(tet)ésén dolgozik.

[Ernesto - Newspaceworld]

Szeretem a munkát, lenyűgöz! Képes vagyok órákig ülni és nézni.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Instrumentális zene topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.