Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno FX5600: lila pöttyök (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) tirnanog


tirnanog
csendes tag

Üdv!

Inno FX5600-as kártyám egyes játékokban pl. felhőkön, napon, tehát világos területeken lila pöttyöket jelenít meg. Sok játékban pedig abszolút nem jelentkezik ez a hiba, egyébként pedig tökéletesen működik a kártya.

Mi lehet ez. hardver vagy driver hiba esetleg valami más?

(#2) MUŁĐER válasza tirnanog (#1) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Próbáld ki egy másik driver-el.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) tirnanog válasza MUŁĐER (#2) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Megtörtént. A lila pöttyök maradtak...

(#4) MUŁĐER válasza tirnanog (#3) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Az nem jó hír.Akkor lehet hogy hibás a karesz.Amúgy melyik gaméban vannak ilyen pöttyök?És milyenek ezek a pöttyök pontosan?Mármint az egész képet beterítik?

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#5) tirnanog válasza MUŁĐER (#4) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Pl: Morrowind, Lock On, Railroad Tycoon 3, Ms Flight Sim 2004. Ezekben semmi gond nincs pl: Vietcong, Max Payne 2.

Milyenek a pöttök? Kizárólag felhőkön és napon találkoztam velük. Ha Morrowindben felnézek a napra, látok benne kb. 10-et, más játékokban felhőnként 1-1.

(#6) szasanyi válasza tirnanog (#5) üzenetére


szasanyi
félisten

Hali!

Én ma vettem 1ilyen kib..... kártyát, és nálam is csinál ilyen. Sőt! A 3mark03 nem fut. Pontosabban az első teszt után kilép. Hm?
Ír valami üzenetet utána. Egyébként én a 5xxxx valamelyik drivert tettem fel. Neked melyikkel megy?

(#7) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Ez nekem driverhibának tűnik,lehet hogy többféle driver-el ki kéne próbálni.Renederelési hiba a lens flare efektnél.Talán.De csak Rudi a megmondhatója!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#8) MUŁĐER válasza MUŁĐER (#7) üzenetére


MUŁĐER
addikt

Látom újoncokkal van dolgom,tehát hogy mindenki megértse,Rudi a PH!-nagy videókaritudora,tényleg mindent vág a témában,sofware és hardware oldalról is!

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#9) tirnanog válasza szasanyi (#6) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Eddig az 52.16 volt fent, most pedig az 53.03. Mindegyiknél ugyanaz a jelenség. De, valamire rájöttem: Flight Sim 2004-ben próbáltam az imént. Röpködtem persze 1-1 pöttyel a felhőkön. Kilépetm a replésből a játék beállítasi közé majd vissza repülni - és pöttyök sehol. Ismét ki majd vissza - pöttyök, kilép vissza: nincs pötty. Hmm, érdekes..

(#10) ToBeY


ToBeY
nagyúr

nem tudsz képet belinkelni esetleg hogy lásuk milyen a hiba??

(#11) szasanyi válasza MUŁĐER (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

Az én koromban te sem lehettés idősebb :)
Szóval szerinted mindkét jelenség - pöttyök, 3DMark03 kilépés - driver hiba?

(#12) tirnanog válasza ToBeY (#10) üzenetére


tirnanog
csendes tag

OK. Mindjárt gyátok egyet Morrowindből.

(#13) szasanyi válasza tirnanog (#12) üzenetére


szasanyi
félisten

Te DOS alatt (esetleg telepítés során) nem tapasztaltál hasonló jelenséget? Mert én igen.

(#14) tirnanog válasza szasanyi (#13) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Nem. Kizárólag game közben.

Itt a link, amin a hiba látható: http://web.axelero.hu/borsot

Morrowindben is eltelt egy nap és a második napon már nem voltak ott a napon!

(#15) szasanyi válasza tirnanog (#14) üzenetére


szasanyi
félisten

Na, akkor nincs más hátra mint driver cserélgetés, próbálgatás VAGY csere.
Egyébként én már visszavittem egy ABIT FX5600-ast. Az nagyon brutális hibákat generált, ezért ki is cserélték. De, hogy az sem tökéletes az tuti.
De ha ebből is csere lesz, még egy gané FX5600-ast el nem hozok az bitos. Az sem érdekel, ha maga a jóatyaúristen gyártotta, ésdouble-delux-fullextra-16CD
és tejszínhab.

(#16) ToBeY


ToBeY
nagyúr

szerintem ez hibás nem hiszem hogy ilyet driver megoldana bár fene tudja...:(

(#17) pintyesz válasza tirnanog (#14) üzenetére


pintyesz
senior tag

Hú vazzeg elég viasztóak a pöttyök!:C
Szvsz tuti nem driver hiba.
Kareszcsere lesz.

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#18) MaUser válasza tirnanog (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Elsőként próbáld meg a videókártya ram frekvenciáját csökkenteni hátha.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#19) tirnanog válasza MaUser (#18) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Valóban. Rivatunerrel 5 Mhz-es lépesekben csökkentettem a RAM frekvenciát 550-ről: egyre kevesebb pötty, majd 525Mhz-nél végleg eltűntek. Tehát RAM hiba? Kártyacsere? Vagy mennyit számít az a - 25Mhz?

(#20) Vikthor válasza tirnanog (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

UTE-s a VGA-d? :DD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#21) tirnanog válasza Vikthor (#20) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Bocs, de mi az az UTE?

(#22) Clyde22_


Clyde22_
tag

Utoljára akkor hallottam gyárilag túl gyors RAMokkal szerelt kártyáról, mikor még S3 TRIO 64 UV+ -ok voltak a menök :D
Viccet félretéve: ez sztem nem RAM hiba, túl szabályosan vannak a pöttyök és csak a fehér részen. Ez bizony valamilyen hardware-hiba, és összefüggésben áll a RAM sebességével. Ráadásul nekem nagyon úgy tünik, hogy 4 pixelenként van egy lila pötty és az FX5600-ban 4 pipeline van, ugye? Mert akkor egy egyik pipe hibás.

Ne egyél a sárga hóból!

(#23) Clyde22_ válasza Clyde22_ (#22) üzenetére


Clyde22_
tag

Lenne néhány kérdésem.
1. Ezek a pöttyök egy játékon belül ugyanott vannak? Tehát ha arrébbsétálsz és felnézel a napra ugyanilyen formációban látszanak?
2. Ha újraindítod a játékot a pöttyök megint ugyanott vannak?

Ne egyél a sárga hóból!

(#24) Vikthor válasza tirnanog (#21) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Újpest... foci... lilák... így beugrik? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#25) Yutani válasza tirnanog (#1) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nézd meg azt a képet, hasonló a hiba nálad?

[L]http://www.tar.hu/yutani/Pictures/3DMark2001SE%20bug.jpg[/L]

#tarcsad

(#26) tirnanog válasza Clyde22_ (#23) üzenetére


tirnanog
csendes tag

1. Igen, arébbsétáltam, pötty-formáció ugyanaz.
2. Újraindítás után, ugyanazon kimentett álást vissztaöltve tök más az elrendezésük, de kizárólag a fehér területen.

(#27) Yutani válasza tirnanog (#19) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én egy SiS Xabre kártyával játam így. Gyári 250(500) MHz-en zárt házban bepöttyözte a desktopot, de amint raktam a ramra hűtőbordákat, azonnal megszűntek a hibák.

#tarcsad

(#28) Vitus


Vitus
őstag

Nekem egy inno3d gf3 ti200-al volt csontra ugyanez a problémám, nem driver gond hanem rossz a karesz.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#29) tirnanog válasza tirnanog (#26) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Miután megírtam a kérdést az UTE-ról, akkor esett le, hogy mire gondolsz. FEFO, de az még Angyalföld :)

(#30) A.P.I.


A.P.I.
aktív tag

Nekem inno3d gf3ti200-nál csak tuningnál van ilyen. (lila pöttyök)
Ha egy kicsit visszaveszek a speedből eltünnek.:P

''nem értel hozzá, és még kicsiben is gondolkodsz, én fagypont alatti -40C-os procival dolgozom!'' by RGB alias mbit

(#31) Yutani válasza tirnanog (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Hahó, megnéznéd a képet, amit belinkeltem?

#tarcsad

(#32) tirnanog válasza Yutani (#31) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Hát, igen. Hasonló.

(#33) tirnanog válasza tirnanog (#32) üzenetére


tirnanog
csendes tag

Lehet, hogy a hűtőborda nekem is segítene?! :F
Egy próbát megér.

(#34) Yutani válasza tirnanog (#32) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor az baj, mert ez a kép egy olyan ATi 9500-on készült, aminek nem volt 100%-osan jó a +4 pipeline-ja, ezért csinált pixelhibákat a 3DMark2001SE pixel fillrate tesztjében.

#tarcsad

(#35) tirnanog válasza Yutani (#34) üzenetére


tirnanog
csendes tag

OK. Akkor kártyacsere, remélem ilyen durva hibánál nem kötözködnek.
Ezek után, kicsit tartok az FX5600-tól, lehet, hogy valami hasonló kategóriáju ATI lesz belőle!?

Köszi a segítséget mindenkinek!

(#36) Yutani válasza tirnanog (#35) üzenetére


Yutani
nagyúr

Jah, pl. egy 9600-os.

#tarcsad

(#37) Intelligencs válasza tirnanog (#35) üzenetére

Ööö, nekem egy Asus FX 5600-as van, és kifogástalanul működik. Ja, és 3dMark2001-ben 1000-el több pontot csinál, mint az Abit.

The Amiga, Born a Champion

(#38) Pancs-R


Pancs-R
tag

Nyam mondanám a problémát. :) et nem Driver hiba a kártya sem hibás... Nálam másik kártyával volt olyan PL: CS be ha zoomolttam akkor a felho belilult :) Lila felhö ki látott még ilyet :) Azt áttetem OpenGL re és láss csodát nálam minden jó lett, tehát a tanúlság van olyan játok amihez a kártya nem tökéletesen jó ezért csinálhatja a pöttyözéseket...

(#39) Lomos


Lomos
aktív tag

bakker...nekem is vannak ilyen pottyok. Az elobb voltak, es nem is 3Dben, hanem itt gorgettem a kexplorert es a szoveg pottyosodott. Aztan fagytam is egy szepet. Inno3d Fx5200rol beszelunk (128/128)...grrr, most vettem, sikerult megint kaksit beszerezni?!

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#40) Dgboy


Dgboy
csendes tag

Sziasztok. Most vettem egy geforce fx5600 -as videókártyát. Játékba még nem próbáltam. Szal ezzel a hibával még nem találkoztam. Csináltam tesztet, hogy a ati radeon 9600 vagy ez a kártya a jobb e. 3d markkal (2003). Szóval első konfiguráció: 2400 pentium 4, 512 mb ram, ati radeon 9600... második konfig: (az enyiméééé) amd thunderbird 1200, 256 mb ram, meg a fx5600...
Már a teszt közben szétszaggatott az első konfig. Míg az enyém csak a legdurvább teszteknél akadt egy kicsit. Az eredmény elég durva volt: 1. konfig: 300 pont 2. konfig: 3000 (és a hangtesztek még nem is menttek nálam, pedig a audigy 2 még szedett volna pár pontot:)

(#41) Loretto


Loretto
veterán

a tulajktól kérdem mennyiért szereuték be azt a kártyát és mi járt hozzá?

Soirée...

(#42) Loretto


Loretto
veterán

szerezték be ezt a kártyát

Soirée...

(#43) Angie™


Angie™
addikt

sziasztok!

én is az előbb tapasztaltam a lilapöttyöket, kockákat, mert nálam az is van:((( :(((

Azaz a barátnőm vette észre a deus ex 2 -ben a padlón voltak szabályosan elhelyezve a lila pöttyök.. én azt hittem volna hogy valami padló dísz, de mondta a barátnőm hogy mikor játszott a 007 nightfire-el, akkor ott a felhőkben voltak ugyanilyen pöttyök.. Akkor most mit lehet ezekkel kezdeni??? vigyem vissza a kareszt??? vagy másik detonátor?? plz help! :F

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#44) tirnanog válasza Angie™ (#43) üzenetére


tirnanog
csendes tag

neonoize,

Igen, vidd vissza. Nekem is kicserélték és azóta semmi gond, nincsenek pöttyök.

(#45) stoorm


stoorm
tag

Sziasztok Mindenki!

Nekem szintén egy Inno3D FX5600-os kártyám van, de más jellegű problémákkal küzdök.
Az alap beállítás 325/550, így is használom a kareszt. Ha elkezdek játszani, néhány perc után játék lefagy, majd újraindul, de ''szétesik'' a kép. Először memóriahibára gyanakodtam, ezért csökkentettem 550-ről 500-ra, semmi eredmény.
Aztán a magfrekvenciát húztam kicsit lejjebb, és láss csodát...

300/550-en ''minden rendben'', csak apró zöld csíkokat húz minden fekete részre.

Mi lehet a baj, láttatok már ilyet?

Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Inno FX5600: lila pöttyök (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.