Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Bocs az új topicért, de kicsit berágtam, már lassan 3 órája próbálgatom, de nem akar összejönni.
Vettem egy seagate 160-as sata vinyót.
Betettem a gépembe, a régieket kiszedtem. Biosban auto-ra tettem a sata-t. Elindult a win telpítő, fel is telepedett, boot-olt is.
Utánna bekötöttem a rackemet az IDE1 vezérlőre.
A biosban engedélyeztem az enhanced mode-t, így lát akár 6 IDE eszközt is. Lát is mindent, de nem akar boot-olni a sata-ról. A boot priority-ban előre állítottam a sata-s vinyót, de így sem indul el a win, csak szép fekete képernyő.

Hogy kell beállítani a biost? Már próbálgattam mindenféle verziót, de semmi :( :(
Az eszközeim:
IDE1 master: üres
IDE1 slave: 8,4 seagate(rack)
IDE2 master: CD író
IDE2 slave: DVD olvasó
SATA1: 160 seagate

A sata-ról szeretnék bootolni!

Előre is köszönöm szépen a segítségeket.

Lala

(#2) Lala6


Lala6
őstag

Ha csak a sata vinyó van bent és auto-ra állítok mindent akkor elindul az XP, de a bootolás elég sokáig tart. Ilyen lassan bootolnak a sata vinyók?

(#3) tierbatyo válasza Lala6 (#2) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem csak SATA-val hamar bebootol. Ha engedélyezek IDE-n egy db cdírót, akkor kétszer annyi ideig tart a boot. Ez van.

Take a look to the sky just before you die

(#4) Msanko válasza Lala6 (#1) üzenetére


Msanko
tag

Pedig ahogy leírtad úgy működnie kell
Nálam is igy megy csak nálam a SATA-n raidbe van kapcsolva 2db 80GB-s vinyó és frankón működik Igaz ahányszor berakom a racket mindig újra be kell állítani a boot sorrendet a biosban

(#5) Lala6 válasza Msanko (#4) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem nem megy sajna :( :(
Lassan feladom.
Ha kihúzom a racket rögtön működik, ha bedugom nem indul a win.

szerk: Most a rackbe a régi 120-as IDE van. A bootnál beállítottam, hogy erről bootoljon. Így a winben látom a sata-t is, meg az ide-t is. Nem értem én ezt az egészet. Kezdem megbánni, hogy sata vinyót vettem... :(

[Szerkesztve]

(#6) Lala6


Lala6
őstag

Mindent auto-ra állítottam, a sata-t előre a bootnál. Ha nincs rajta az IDE vinyó akkor minden probléma nélkül elindul. Ha rádugom ezt írja ki: ''A lemezegység valamilyen hardverhibája miatt a windows nwm indítható. A megadott rendszerindító lemez nem olvasható. Nézze meg a rendszerindítási elérési utat és a lemezegység hardverét. További információkért olvassa el a Windows futtatásához szükséges lemezkonfigurációról szóló részt az operációs rendszer dokumentációjában, illetve a hardver dokumentációjának ezzel kapcsolatos részét''
Amint lehúzom az IDE vinyót újra indul a win.

Ennyire kiforratlanok még a sata vinyók? Vigyem vissza és cseréltessem ki IDE-re?

[Szerkesztve]

(#7) Msanko


Msanko
tag

Sajna egyéb ötletem nincs.
pedig jók ezek a SATA vinyók

(#8) Lala6 válasza Msanko (#7) üzenetére


Lala6
őstag

neked is lassabban indul el a win bootolása, mint ide-nél?

(#9) gege71.hu válasza Lala6 (#1) üzenetére


gege71.hu
addikt

Csak egy kosza otlet, de probald meg:
Rakd az egyik optikai meghajtot az IDE1 csatornara masterkent, es ugyanott marad a mobilrekkes slave-kent.
az IDE2-n meg marad egy optikai masterkent.
Talan ez a kis varialas helyrerantja.
Gondolom az alaplapi csipszetdriver rendben van.

Nekem meg nincs SATAm ez csak egy kis tipp es bar sok logika nincs benne azert neha az ilyen pitianernek tuno megoldasok jonnek be. Egy probat meger.

(#10) Lala6 válasza gege71.hu (#9) üzenetére


Lala6
őstag

Ha hazamegyek megpróbálom. Chipset driver nem kell a win bootolásához(amúgy rendben van).

(#11) gege71.hu


gege71.hu
addikt

Amugy a SATA-rol bootolasnak nem kene lassabnak lennie. Haver gepe miota SATAs a bootvinyoja jelentosen gyorsult a rendszerinditas.
Remelem IC7-nel ez nem vmi ''bug'' :(((, mert most tervezek SATA-s rendszervinyora valtani :)

(#12) Lala6 válasza gege71.hu (#11) üzenetére


Lala6
őstag

Pedig lassabb sokkal. A rendszer gyorsabban indul el, de amíg bios szinten eljut odáig a dolog eltelik jópár másodperc(5-10).
Launcsert kéne megkeresnem, neki volt ilyen gondja, de nem tudom, hogy oldotta meg.

(#13) gege71.hu válasza Lala6 (#12) üzenetére


gege71.hu
addikt

No akkor figyelem a topik alakulasat mert kivancsi vagyok en is , hogy mi a csocstol lehet lassabb(pedig nem kene :) ) es mi a gyogyir..Hajra :C
:D

(#14) Loretto


Loretto
veterán

Bővebben: link
#756. sajna úgy tünik hogy te is vmi hasonló miatt szivsz. esetleg ugy pakolni a pri master nem legyen üres?

Soirée...

(#15) Lala6 válasza Loretto (#14) üzenetére


Lala6
őstag

Neked is sata-d van?

(#16) Loretto válasza Lala6 (#15) üzenetére


Loretto
veterán

nem de sajna ezekszerint előfordulnak csavarok :(
sata külön fejezet.

[Szerkesztve]

Soirée...

(#17) Lala6 válasza Loretto (#16) üzenetére


Lala6
őstag

Keresőbe rengeteg sata problémával találkoztam, de megoldás sajna egyikben sincs :(
Kiforratlan még a sata technika?

(#18) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Nekem IDE1-en nincs semmi, IDE2 master rack,IDE2 slave cdíró és simán bootol SATA-ról enhanced, meg auto módban is, rackkel meg anélkül is.

Take a look to the sky just before you die

(#19) Lala6 válasza tierbatyo (#18) üzenetére


Lala6
őstag

Úgy nekem is megy, de 3 IDE eszközöm van. Neked is lassan indul el a boot?

(#20) tierbatyo válasza Lala6 (#19) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Ha letiltom a cd-t, akkor gyorsan bootol, ha nem , akkor 2-szer annyi ideig tart.

Take a look to the sky just before you die

(#21) Loretto válasza Lala6 (#17) üzenetére


Loretto
veterán

hát passz. vhogy nem akartam sata-t venni mert én is olvasgattam hogy +ugy. na mondom ez nem kell enekem hogy majd itt maradok a kakiban. sok eszköz bezavar. esetleg I am tudhat vmit mert neki tele van a gépe. igaz max3-al.

Soirée...

(#22) Grisha


Grisha
tag

NEkem már június óta van egy SATA 160as SAMS-om. IDE1 M: 60 Giga ATA 100(rack) IDE1 S: 8GB ATA66 (rack) IDE2 M: DVD olv IDE2 S: CDRW.


Semmi gond. Szerintem se hagyd üresen az IDE 1 mastert

Dictim dabit ipsam findet res!

(#23) Lala6 válasza gege71.hu (#9) üzenetére


Lala6
őstag

Sajnos ez sem jött be :(
Másik fórumon a bios frissítést javasolták. Most a 19-es van rajta, este felrakom a 26-ost.

(#24) Petie válasza gege71.hu (#11) üzenetére


Petie
veterán

semmi bug nincs ic7ben.
nekem is az volt és 200as maxtor satarol bootolt rendesen
mellett volt egy dvd iro , cd iro ide2-n és egy 80as ide1en masterként, mer ugye az tökre mind1 min van.
sata előre hozva
egyébként meg én se értem hogy miért nem bootol kedves topicnyito gépe.
raid nem lehet a ludas:F
mer én raidet nem nagyon használtam még.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#25) gerlaip válasza Lala6 (#23) üzenetére


gerlaip
addikt

Próbáld meg újraformáznia vinyót. Nekem kiírta ugyenezt egy 120-as sata seggétnél, és az volt a baj. Winfos telepítésnél nem partícionáltad a vinyót? Illetve meg van formázva?

Csak azért figyeltem fel, mert szó szerint ezt írta ki nekem is, és két hétig szaroztam vele, mire rájöttem, hogy ez a gond.

[Szerkesztve]

lámavakond

(#26) Lala6 válasza Petie (#24) üzenetére


Lala6
őstag

Nekem sincs raid. Nem tudom miért, de nem akar működni. Tegnap már valami olyat is kiírt, hogy valami hal.dll hiányzik neki, ha lehúztam az ide vinyót akkor bebootolt rögtön.

(#27) Lala6 válasza gerlaip (#25) üzenetére


Lala6
őstag

de particináltam, csináltam egy 30Gb-osat meg a többit egybe. Csak a 30Gb-os van megformázva még, arra telepítettem fel a win-t. Ha csak a sata van bent akkor indul, ha az ide is akkor nem indul.

(#28) Petie válasza Lala6 (#26) üzenetére


Petie
veterán

hal?mit gondol hol van akváriumban??
parancsolj rá, néha keménynek kell lenni :DD

de egyre érdekesebb...a rack vinyon a jumpert probálgattad már?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#29) Lala6 válasza Petie (#28) üzenetére


Lala6
őstag

Persze, volt master és slave is.

(#30) gerlaip válasza Lala6 (#27) üzenetére


gerlaip
addikt

Melyik IDE-t használod? MSI 865 NEO2 pl csak az egyik IDE-t tudja használni, ha S-ATA be van izzítva. Próbáld ki.

lámavakond

(#31) Petie válasza gerlaip (#30) üzenetére


Petie
veterán

ic7 mind2t
előbb irtam
mind2 ide-n volt nekem cucc és simán ment.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#32) Lala6 válasza gerlaip (#30) üzenetére


Lala6
őstag

Itt lehet választani, hogy hogy akarom használni, az ide helyett vagy mellett. Az első hozzászólásomban leírtam, hogy mi hol van, de már mindenféle variációt próbálgattam.

(#33) gege71.hu válasza Lala6 (#32) üzenetére


gege71.hu
addikt

Unokatesom (gerlaip) lehet mond valamit ezzel az ujraformazassal, Egy probat meger ;)

Off-
Szia Pali, na sikerult a getdataback-kel visszanyerni a hazavagott particio allomanyait? Kuldtem mailt
-On

(#34) dugodj


dugodj
csendes tag

ez talán meglepő lesz, de volt amikor működött. cseréld le az ide kábeleket, hátha...

(#35) Lala6 válasza dugodj (#34) üzenetére


Lala6
őstag

Már megtettem, de ua a helyzet :(
Ha haza megyek frissítek biost, meg formázgatok is kicsit :)

(#36) Petie válasza Lala6 (#35) üzenetére


Petie
veterán

előbb forma :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#37) Lala6 válasza Petie (#36) üzenetére


Lala6
őstag

ok, akkor azzal kezdem :)

(#38) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Na próbálgattam otthon én is. Beraktam enhanced módra a SATA-t és ez nem igazán tetszett az XP-nek, mert valami IDE csatornát nem tudott telepíteni utána. Szerintem az lehet a baj, hogy az XP nem úgy volt telepítve, hogy a SATA enhanced módban van. Persze ez csak egy tipp...

Take a look to the sky just before you die

(#39) Lala6


Lala6
őstag

B@sszus, most nézegetem a biosokat az ABIT oldalán. Nekem a 19-es van fent.
Ez pedig a 20-as változtatásai:

Version: 20 Released Date: 2003-12-31
Update Intel on screen branding (OSB) logo.
Update BBS code. This will fix some boot sequence issue with some SCSI card.
Fixed the problem that the system cannot boot into Windows if
The OS is installed in the SATA hard disk when both the SATA and PATA hard disk are present.
The PATA hard disk is removed after the OS installation.

Update CPU Micro Code.


Akkor először felnyomom a 26-os biost :)

(#40) Msanko válasza Lala6 (#8) üzenetére


Msanko
tag

Nekem nem bootol lassabban mint normál IDE vinyónál

(#41) Lala6 válasza Msanko (#40) üzenetére


Lala6
őstag

Neked melyik bios van fent?

(#42) Flashget


Flashget
félisten

Hi.
Most hogy szervízes lett az IC7-es alaplapom előkellett szednem a telepítő lemezeket és rátaláltam :) egy floppy lemezre amire ez vagyon írva:
SATA Driver Disk...
Ez mihez kell??

Realme GT Master Edition

(#43) Msanko válasza Lala6 (#41) üzenetére


Msanko
tag

25-ös

(#44) Msanko válasza Flashget (#42) üzenetére


Msanko
tag

Ha Raidet akarsz csinálni és arra akarsz telepiteni vinfost akkor kell
Tudod ott az elején ahol kéri hogy telpítsd a raid vagy scsi drivert

(#45) nebebe válasza Lala6 (#29) üzenetére


nebebe
csendes tag

hay!
lehet, hogy lemaradtam valamíről, mert felületesen olvastam a hozzászólásokat, az én javaslatom: a biosban az ide vinyót vedd ki, állítsd none-re az xp így is látni fogja és probléma nélkül bootol sata-ról, remélem :) próba cseresznye :DD

Hahó! Bebe

(#46) Petie válasza Msanko (#44) üzenetére


Petie
veterán

nem csak. az a sata driver is
flashget arrol telepited fel a sata drivert, szoval ha lesz satas vinyod akkor az kell hozzá hogy tudjál rátenni opsystemet :)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#47) Lala6


Lala6
őstag

Jelentem sikerült megcsinálni mindent :C :C
1, Feltettem a 26-os biost.
2, IDE1 master: CD-író
IDE1 slave: DVD rom
IDE2master: üres
IDE2slave: mobil rack
SATA1: sata vinyó
3, Biosban a sata enhanced mode beállítva, boot priority-nál előre a sata
4, Win telepítő elindul(SP2-es), meglévő partíció leszed a sata-ról, megcsináltam az újakat, formázás.
5, Feltelepült a win és működött minden.
Próbáltam, hogy kivettem a racket, úgy is indult, ha visszatettem úgy is, már nem gondolkozott hosszú másodperceket a win indulása előtt. :D
Szóval most működik minden, ahogy kell! Holnap beállítom a win-t, ma már nincs kedvem hozzá, most a régi ide winyóm raktam be a régi rendszerrel, csak a boot priority-t kellett átállítani és máris indult a régi rendszerem :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nélkületek nem jött volna létre lala új sata vinyója :D

A telepítéshez nem kell az alaplaphoz adott floppy! Ez csak akkor kell, ha SP nélküli wint raksz fel és raid-et akarsz használni, az új SP1-2-ben benne van a sata raid támogatás is.

(#48) Loretto válasza Lala6 (#47) üzenetére


Loretto
veterán

azt hiszem ha lesz sta-m akkor megkereslek majd ha gond lesz :)
akkor minden happy. azért fura ez az ide kiosztás nem?
pri.master cd iró . nekem fura. de lényeg hogy megy.

Soirée...

(#49) Lala6 válasza Loretto (#48) üzenetére


Lala6
őstag

Mostmár mindenhogy megy :) Lehet sec-is s cd.

(#50) Flashget válasza Petie (#46) üzenetére


Flashget
félisten

Ahha..csak mert hátha ezt nem rakta fel aki szenved vele. :)

én maradok egyelőre a hagyományos vinyóknál.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.