Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  IBM ThinkPad T40 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dtk1985


dtk1985
csendes tag

A segitsegeteket szeretnem kerni. Egy ismerosomnek lett egy ilyen notebookja a cegtol ahol dolgozik. Van benne egy pcmcia chipkartya leolvaso es csak akkor tud bejelentkezni a windowsba(XP Pro SP1) ha behelyezi a kartyajat es beirja a PIN kodot. A windowsban nem lehet semmilyen programot telepiteni mert nem rendelkezik adminisztratori jogokkal es igy semmire sem tudja a munkan kivul hasznalni a gepet amit mellesleg o lizingel a sajat penzebol. Ez igy szerintem eleg nagy kib****s. Ki lehet valahogy iktatni ezt a kartyas rendszert mert semmi szukseg ra vagy eleg lenne az is ha legalabb programokat tudna ra telepiteni. Azt tervezem hogy megszerzem az adminisztratori jelszo hash-et a pwdump2-vel de attol felek hogy az sem fog menni az o felhasznaloi fiokja alatt. Ha igy nem menne akkor megprobalom egy linux live disztroval csakhogy a multkor nem tudtam beallitani a cd-rol valo bootolast. Bekapcsolaskor megnyomom a Access IBM gombot, bejon egy kep ahol kivalasztom hogy a biosba lepjen de a biosban nem tudok semmit atallitani, mintha nem lenne jogom ott se a modositasokhoz. Ez mitol lehet?

[Szerkesztve]

(#2) Zebu válasza dtk1985 (#1) üzenetére


Zebu
addikt

Mi is ilyenekkel dolgozunk. Jó kis gép! Szerintem buktad, mert ha az embended security chip Enabled-re van állítva akkor csak bios upgraddel tudod átállítani.

(#3) consono válasza Zebu (#2) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, tényleg buktának tűnik, ha nem tudsz csak winyóról bootolni...

"In God we trust. All others must bring data"

(#4) Zebu válasza consono (#3) üzenetére


Zebu
addikt

bizony bizony......

Marad a véső, kalapács, fűrész ;)

[Szerkesztve]

(#5) dtk1985


dtk1985
csendes tag

Hát ez nagy kár. Megmondom neki, hogy szoljon a rendszergazdanak hatha megadja a bios jelszavat. Bios-t hogy lehet benne frissiteni? Eddig en csak flopival csinaltam de hat ebben nincs.

(#6) Zebu válasza dtk1985 (#5) üzenetére


Zebu
addikt

Keress rá az www.IBM.com oldalon

Van valami vindózos update is hozzá, de nyugodt lehetsz, hogy BIOS-ban ez is le van tiltva. Úgy értem Admin password kell a flasheléshez ;)

(#7) Bagoly


Bagoly
senior tag

Nem akadékoskodni szeretnék, de miért kell mindíg mindent ''hátulról'' megoldani?
Menjen oda ahhoz aki ebben illetékes és mondja meg, hogy mivel ő lízingeli a gépet nem tartja elfogadhatónak, hogy nem tudja teljesértékűen használni! Ha meg nem veszik le a korlátozásokat, akkor fizesse a cég a gépet.

''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

(#8) Zebu válasza Bagoly (#7) üzenetére


Zebu
addikt

Szerintem ezt nem is nagyon lehet hátulról megoldani..... ha szétkapod a gépet talán, de az embended securitynek pont ze a lényege, hogy hozzá sem tudsz szagolni...

(#9) dtk1985


dtk1985
csendes tag

OK, akkor meg kell kerdezni a rendszergazdat. Kösz a segitseget

(#10) karib


karib
addikt

Gyanúm szerint nem fog menni, mert IBM-ék valszeg pont azért találták ki az ilyen védőmechanizmusokat, hogy jól működjenek.

El kell olvasni a lízingszerződést, amit aláírt (milyen feltételekkel és milyen célra használhatja a gépet), és utána kérdezősködni. Pláne ha beletúrtok valamit, amit a szerződés tilt, és később gond lesz vagy csak kiderül, akkor még nagy pofáraesés is lehet belőle. Jobb óvatosnak lenni és megpróbálni tisztázni a dolgot.

Department of Redundancy Department

(#11) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok!

Egyik ismerősöm szerzett be használtan egy ilyen gépet. Természetesen telepítő CD nuku. Szóval nekiálltam leszedni a szükséges driver-eket. A telepítésnél viszont az egyikkel gondom akadt. Ez (Bővebben: link) az IBM Director 3.1.1 sehogy sem akar fölmenni, és a köv. hibával szál el: Bővebben: link
A rendszereszközök között van egy ''SM bus vezérlő'', amihez szvsz. ez kellene. Lehet, hogy nagyot tévedek, de egyszerűen nem találom a megfelelő driver-t, vagy ha ez az amivel próbálkozom, akkor nem akar feltelepülni és nem tudom, hogy miért.

Válaszokat előre is köszönöm!

ui: Amivel próbálkoztam: angol és magyar WinXP SP-1

[Szerkesztve]

(#12) BFeco válasza <Adamsky> (#11) üzenetére


BFeco
aktív tag

Installáld ezt (Update your ThinkPad drivers and software automatically):
Bővebben: link
Ezt használd mindig, egy új win telepítéskor, ha már nem a gyári IBM Windows XP-t telepíted. Leszedi a notihoz szükséges összes drivert és sw-t (új BIOS-t is) és fel is telepíti.
Lehet, hogy a Te kézi telepítésed (driverek) nem jó (sorrend, valami kimarad...).
A vinyóról (IBM Predesktop Area) nem tudod a gyári wint újrahúzni (letörölték, új HDD stb.)? Próbáld ki az Acces IBM-et közvetlenül a bekapcsolásnál.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#13) sbazsi


sbazsi
veterán

A windowsban nem lehet semmilyen programot telepiteni mert nem rendelkezik adminisztratori jogokkal es igy semmire sem tudja a munkan kivul hasznalni a gepet amit mellesleg o lizingel a sajat penzebol. Ez igy szerintem eleg nagy kib****s.

''El kell olvasni a lízingszerződést, amit aláírt (milyen feltételekkel és milyen célra használhatja a gépet), és utána kérdezősködni. Pláne ha beletúrtok valamit, amit a szerződés tilt, és később gond lesz vagy csak kiderül, akkor még nagy pofáraesés is lehet belőle. Jobb óvatosnak lenni és megpróbálni tisztázni a dolgot.''

Én vagyok hülye, vagy mi van???:Y

Manapság már az alkalmazott veszi a munkaeszközét? Na nehogymár a cég megmondja, hogy mit teszek a saját gépemre!!! Vagy fizesse ki, vagy hagyjanak békén, és jutalmazzák bőségesen, hogy a saját drága gépemet munkára (is) használom.

Vissza kell adni, vagy kérni a jelszavakat, cd-ket mindent.

Vagy nem fizeni a lizinget, ha nem adják oda...

Na NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.

Ezekután mi lesz?
''Kamionsofört keresünk! Havi brutto 200, de a kamiont a sofőrnek kell venni, vagy mi???'' :(:(

(#14) <Adamsky> válasza BFeco (#12) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''Installáld ezt (Update your ThinkPad drivers and software automatically)''

Ezt nézegettem már én is, de legelőször mikor próbáltam felküldeni a netre (Fibernet - kábelnet), akkor nem ment. Nosza gondoltam leszedem a szükséges driver-eket, újrahúzom a rendszert (angol XP volt rajta, és magyart kellene rátenni) majd ha már minden OK, újra megpróbálkozom a nettel.

Egy gondolatra visszatérve az előző hsz.-emben leírt problémára: megoldódott. Az a Director vagy mifene, amiről azt gondoltam, hogy tartalmazza az SB Bus driver-t változatlanul nem megy fel, viszont az amerikai IBM oldalon találtam egy chipset driver-t (ilyen szerintem nem volt az EU-s oldalon), ami elvileg megoldotta a problémát. Így úgy tűnt, hogy mindennek megvan a megfelelő driver-e, mert nem volt egyetlen felkiáltójel sem a Rendszereszközök között.

Na akkor gondoltam irány a net. Hálókábel bedug, de se kép se hang (a Fibernet-es internetnél nem kell semmit beállítani). Most nem írom le, hogy hányszor tettem fel újra az oprendszert, ill. hogy hányfélét próbáltam, de egy a lényeg, hogy nem változott semmit a helyzet. Végül a tanácsodra megnéztem, hogy van-e amolyan rendszer backup a gépben. Volt. Fel is tettem (elszüttyögött vele vagy 1-1&1/2 órát). Gondoltam mostmár az emberi hűlyeség (én :D) kizárva, mert ez most feltesz mindent, és OK lesz a dolog, de nem :(((

Amit még kipróbáltam, hogy egy cross-link kábellel összekötöttem a PC-m a notival, és szépen látták is egymást. A lényeg tehát, hogy egymást látják, a PC-ről megy a net, de a notebook-ról nem. :F

ui: Nem nagyon értek a notikhoz, úgyhogy lehet, hogy valamit nagyon elnéztem.
De, mit?

(#15) BFeco válasza <Adamsky> (#14) üzenetére


BFeco
aktív tag

A FiberNet (kábelmodem) is MAC cím szerinti azonosítást alkalmaz (mint pl. a Chello), még jó hogy nem engedte ki az internetre a nem regisztrált hálókaris gépet.
Megoldás:
1. Router vásárlása, beállítása > clone Mac Address
2. Mindig azt a gépet (hálókártya MAC address) regeled amelyiket használni akarod (ha lehetséges a felhasználónak >>FiberNet ügyfélszolgálat - Chello igen). Ez macerás. Ajánlott az 1.


[Szerkesztve]

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#16) <Adamsky> válasza BFeco (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

''...még jó hogy nem engedte ki az internetre a nem regisztrált hálókaris gépet...''

Hmm... ez tényleg így működne? Ha én most kicserélném a hálókártyám, akkor nem menne a netem? Na majd utána nézek/érdeklődök ennek.


Egyébként most jövök a havertól, akinek meg Invitel-es ADSL-je van. Egy switch-re dugtuk rá a ketyerét, és rögtön működött. :Y Neteztünk rajta egy-két percet, aztán leállítottuk, és kihúztuk a LAN kábelt. Kisvártatva gondoltam egyet, kipróbálom még egyszer, mert az előbb nem hittem a szememnek. Sajnos többet már nem ment fel a netre. :(

Amit észrevettem, hogy azon egyetlen alkalommal mikor működött, akkor rögtön ''kivágta'' a két kis monitor ikon-t az óra mellé, jelezve, hogy van hálózat. Azóta viszont rengeteget szüttyög, és csak 30-40 sec után teszi ki ezeket az ikonokat.

Azért sem adom fel, próbálkozom...

(#17) WN31RD válasza BFeco (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Simán át lehet állítani a hálókártya MAC címét is, ez is egy megoldás. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) BFeco válasza WN31RD (#17) üzenetére


BFeco
aktív tag

Tudom, hogy át lehet windowsnál is (most nem jut eszembe a progi neve, regisztriben is lehet kézzel).
Ezen kívül még egy hálókártyával (asztali gép) is megy a net megosztás.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#19) BFeco válasza <Adamsky> (#16) üzenetére


BFeco
aktív tag

Idézek egy fibernetes fórumból:
''Azt a hálókártyát kell klónoznod amivel eddig használtad a netet, mert annak a MAC address-e azonosít téged a rendszerben''

Haverodnál szerintem (ADSL) router volt és nem switch. Különben nem ment volna név/jelszó és egyéb beállítások nélkül az internet egy idegen gépen.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#20) BFeco válasza BFeco (#18) üzenetére


BFeco
aktív tag

SMAC is a MAC Address Modifying Utility (spoofer) for Windows 2000, XP, and Server 2003 systems.
Bővebben: link

How do I change a MAC address?
Bővebben: link

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#21) jani0625 válasza BFeco (#20) üzenetére


jani0625
aktív tag

bocs ha hülye kérdés lesz,de akkor meg lehet csinálni hogy mondjuk egy laptopon átírom a mac adresst az otthoni gépére és akkor azzal használom az otthoni chellot? mennyire bonyolult ez egy majdnem laikus embernek? köszi a segítséget

ez nem járhat vmi hátránnyal? és meg lehet ez minden gépnél csinálni? esetleg később visszaállítani?

(#22) BFeco válasza jani0625 (#21) üzenetére


BFeco
aktív tag

Igen, de azonos hálózatban nem lehet megegyező fizikai cím. Chellonál ha felváltva csatlakoztatod a két gépet a kábelmodemre menni fog az azonos MAC address trükk. A router nem egyszerűbb (és a tűzfal miatt biztonságosabb)? :D
Vagy:
A Chello-nál nem szükséges a MAC cím klónozás, tetszőleges hálozati kártya vagy router gyári eredeti MAC címe, akárhányszor újra regisztrálható a felhasználó által a http://prov.chello.hu oldalon, ami egy ''szűz'' új kártyával is elérhető. Nem kell ügyfélszolgálat és egyéb bürokrácia, hogy menjen egy új eszközön keresztül az internet.

MRX33MG/A, 20XW0056UK, MQ1F3YC/A, SM-S908B/DS, GTR7 PRO 7940HS, XM22AL5S

(#23) jani0625 válasza BFeco (#22) üzenetére


jani0625
aktív tag

router egyszerűbb de drágább, persze úgy használnám hogy(mivel router nem lenne) egyszer az egyik lenne csatlakozva,máskor a másik. Egyszerre nem kell mind a 2re.

(#24) <Adamsky> válasza BFeco (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

(#25) <Adamsky> válasza jani0625 (#21) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Tényleg müxik a dolog kipróbáltam.

Szóval a(z) ''ipconfig /all'' paranccsal megtudod nézni az adott kártya MAC address-ét. A megjelnő listában a ''Physical Address'' melletti érték lesz az
pl: 00-02-56-4C-E5-72

Azon a gépen, amin megszeretnéd változtatni a hálókari MAC-jét, megkeresed a rendszereszközök között a kártyát, jobb klikk ''Properties'', ''Advanced'' fül, és itt megpróbálsz vm. olyat keresni, hogy ''Network Address” vagy ''Locally Administered Address''. Ha megvan, akkor a ''Value''-ban szépen megadod az új MAC címet kötőjelek nélkül. Kész.

[Szerkesztve]

(#26) jani0625 válasza <Adamsky> (#25) üzenetére


jani0625
aktív tag

ilyen egyszerű ? :))) köszi

(#27) Bafffy_85


Bafffy_85
csendes tag

Szisztok!
Vettem egy Intel Pro 2200BG MiniPci Karit a T40-embe. Azért pont ilyet mert a lenovo.com-om azt írják hogy csak ezt támogatja. Enek ellen ére ezt a hibaüzenetet kapom:
"1802 Unauthorized network card is plugged in. Power off and remove the Mini PCI network card."

Megoldást találtam rá de mindenhol csak azt mondják h másszak bele a bioszba és a támogatott eszközök listáját kell átírni. Azt nem értem h miért nem támogatott mikor a gyártó azt állítja h az?

(#28) Shadowfax válasza Bafffy_85 (#27) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hali!
Azt nem értem h miért nem támogatott mikor a gyártó azt állítja h az?
Maga a kártya valóban támogatott, de sajnos csak eredeti IBM kártyát fogad el. :o
[link]
Ebben a topikban folytassuk. ;)

(#29) Loretto


Loretto
veterán

Shadow megmutatta a megfelelő topicot, ezt zárom.

Soirée...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  IBM ThinkPad T40 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.