Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  HP F4210

Hozzászólások

(#1) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Azért indítottam ennek egy új témát, mert a kereső egyetlen topic-ot sem talált, amiben szerepelt volna ez a típus és ezzel kapcsolatban kérnék segítséget!

Nagyon rövid időn belül a nővérem (analfabéta számítástechnikából) szeretne vásárolni egy ilyen terméket, vagyis egy HP F4210-es típusú multifunkciós készüléket.
A T*SCO-ban szeretné megvenni, mert ott akciós (10K). Én ilyen eszközöknél (nyomtató, szkenner,stb...) nem vagyok otthon ezért kérek tanácsokat.

Megéri megvásárolni ezt a típust? Mindenképp 10-12 ezer környékén szeretne venni egy nyomtatót és ahogy meglátta, hogy ez tud másolni, szkennelni meg mindent, nem lehet lebeszélni róla. Én csak arról szerettem volna lebeszélni, hogy az említett nagy áruházban vásáráloja meg, ezt más tapasztalatai alapján mondtam.

Azonban a készüléket nem ismerem, nem értek hozzá, de van egy olyan gyanúm, hogy vagy méregdrága lesz a fenntartási költsége vagy pedig hamar be fogja adni a kulcsot.
Van a gyanúmnak valóságalapja? Mennyire megbízható ez a gép?
Tapasztalatoknak is nagyon örülnék, minden ezzel kapcsolatos információnak örülnék! A legjobb lenne, ha ezen a héten tudnánk ezt tisztázni, mert az idő szorít.

Előre is kösz szépen a segítséget!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#2) Lili25 válasza huskydog17 (#1) üzenetére


Lili25
csendes tag

Szia!
Én is pont azt a nyomtatót nézegettem,ugyanott ahol a testvéred is szeretné megvenni.De ma du. egy ismerősöm meglepett egy nyomtatóval,ami szintén Hp.Elárulnád miért nem ajánlod az ottani vásárlást?Ha ide nem akarod kiírni,akkor privátba légyszi.
Nem tudom segítség-e ,de reggel ezt találtam uezen az oldalon[link] Sazoll 58 és 60-as hozzászólását keresd. Üdv :K

[ Szerkesztve ]

(#3) Cicero


Cicero
őstag

Nehogy megvegyétek! Én ma reggel vettem tecsóban, hardwareileg semmi gondja nincs de a szoftverje akkora egy kalap szar, hogy el sem indul. HP solution center üres ablakot hoz be, egész délelőttöm ezzel ment el és nem tudtam megcsinálni. Rakás trágya az egész

(#4) wid22


wid22
aktív tag

Hiába olcsó HP hez drága a patron Még az utángyárrtott is drága ha van de nem biztos HP hez van.

[ Szerkesztve ]

(#5) #67459584 válasza Cicero (#3) üzenetére


#67459584
törölt tag

Nekem működik minden, de azért van egy kis gond vele. Ha hálózatból próbálok nyomtatni(laptopról) akkor ez a hibaüzenet lejenik meg az asztali gépen amire telepítve van a nyomtató. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#6) #67459584 válasza #67459584 (#5) üzenetére


#67459584
törölt tag

Ez a probléma időközben kipipálva! Ha valakinek ilyen gondja lenne, akor itt a megoldás:

1. Install HP Deskjet F4210 Basic Driver from Hp Homepage
2. Go to the Printer & Fax folder,
3. click "add new Printer"
4. choose "Local Printer"
5. Uncheck "Plug & Play"
6. click "next"
7. Choose "Lpt1"
8. click "next"
9. under "HP" choose "hp deskjet 990c"
10. click "next"
11. Go to the Printer & fax folder now you have to see "hp deskjet 990c" printer installed.
12. Choose Properties from "hp deskjet 990c"
13. Choose connections
14. Check "USB Virtual printer port... HP Deskjet F4200 series"
15. click Okay.
I hope now you should be able to use your HP F4210 too

(#7) gyurikinga válasza #67459584 (#6) üzenetére


gyurikinga
csendes tag

Szia! Nekem más gondom van! Nem akar nyomtatni a drága, Xp prof 2002 opom van, mikor a gépen nyomom a copyt, nem reagál, csak villog a zöld, ha bescannelem (az műkszik ) és a mentett file-t akarom kinyomtatni, ezt írja ki: " a rendszerhívásnak átadott terület túl kicsi."

(#8) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Mielőtt én még itt a fórumon bárminemű információhoz jutottam volna az eszközzel kapcsolatban, mér meg is lett vásárolva! :F

De a kapott infók alapján (eddig) nincs probléma vele és szépen nyomtat. Ezek szerint szoftver probléma sem lépett fel náluk. Azért még várok, kíváncsi vagyok mikor mutatja meg a rossz oldalát ez az olcsó cucc! :DD

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#9) gyorgye válasza huskydog17 (#1) üzenetére


gyorgye
csendes tag

Sajnos én is előbb megvettem,és utána olvastam el a fórumokat.Ez a nyomtató egy nagyon drága de nagyon jó nyomtató.Azért ilyen ólcsó,mert 40-50 ezerért sose vennéd meg,de 10 ezerért rögtön megveszed,és majd utána jön a buktató,mert a gyártó a patron eladásból él meg,és nem a nyomtató árából.A két patron hetente kifogy ami 40 ezer frt havonta mivel hogy csak a saját új patronát teheted bele mivel feltölteni nemengedi.Nekem havonta nyomtatóra ennyi pénzem nincs.És mivel hogy ilyen olcsón vettem,nem sajnálom,és ki is hajítom és megtanultam hogy hp nyomtatót nem veszek többet.

(#10) Sazoll válasza gyorgye (#9) üzenetére


Sazoll
tag

Én meg csak simán újratöltöm a kiürült gyári patront, és nyomtatok. Soha semmi bajom nem volt még vele.

(#11) #82903040 válasza gyorgye (#9) üzenetére


#82903040
törölt tag

"Ipari" mennyiségű nyomtatásra tényleg nem ez a legjobb választás!

(#12) gyorgye válasza #82903040 (#11) üzenetére


gyorgye
csendes tag

Jobban örültem volna ha olyan szól hozzá akinek tényleg ez az új multifunkcionális gépe van,de úgy látom hogy itt ilyen nincs.Összesen két fényképet és egy pár dokumentumot nyomtattam vele.Először csak azt irta ki hogy a tinta kevés,utána pedig hogy a patron meghibásodott.Szakember sem tudta megcsinálni.Probléma megoldva,udvarra kivittem és kalapáccsal összetörtem.HP nyomtatóm nem lessz többet!

(#13) #82903040 válasza gyorgye (#12) üzenetére


#82903040
törölt tag

El kell szomorítsalak, pont egy ilyet használok! De már mindegy, "okosan" megoldottad a problémád.

"Összesen két fényképet és egy pár dokumentumot nyomtattam vele"

Ezt én is megcsináltam, de nem fogyott ki egy hét alatt. Amúgy meg a dobozba - a gép mellé - csomagolt patronok minden gyártónál csak "demo" mennyiségú festéket. Egy gyári patron sokkal többet bír mint a géphez csomagolt.

Amúgy nem értem. Arra sóher vagy, hogy vegyél 3,5 k -ért egy gyári patront, inkább veszel óccsóér utántöltőt. Aztán szétversz egy 10k-s gépet. Elég gazdaságos.:)

"HP nyomtatóm nem lessz többet!"
Más márkát se vegyél, mert mindegyik kezdő patron gyorsan kifogy. És egyik sem szereti az utántöltögetést...

(#14) Endura


Endura
csendes tag

Sziasztok!Én is vettem egy ugyanilyen nyomtatót,szerintem klassz,eddig jól működött,nem volt semmi gond a feltelepítésével.Egy kicsit lassan veszi az adatokat a gépről,de szép képeket készít.Egyből vettem hozzá utántöltőt is és sikerrel feltöltöttem mindkét patront.Valóban kevés tinta volt benne,de ez a kezdő csomagban már csak így van minden gyártónál,épp azért,hogy ki tudd próbálni a gépet,de ők mégse fizessenek rá,mert a gyártó a patronokból él,nem a nyomtató bevételekből.

(#15) apasaky válasza Sazoll (#10) üzenetére


apasaky
csendes tag

Hali!
Sazoll! Hogyan sikerült nyomtatnod töltés után?
Patronosnál utántöltettem mindkettőt.De nem akar nyomtatni mert azt mondja,hogy üres a szines.Előttem nyomott bele a csaj minimum 4ml-t.Resetelni kell ezt?Ha igen akkor hogyan?
Ja F4210-es a cucc.

[ Szerkesztve ]

Ismeretlen/rejtett/külföldi számon történő hívásokat fel sem veszem.

(#16) Lala1972


Lala1972
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy HP F 4210-es multifunkciós nyomtatót szoftver és használati nélkül.Töltöttem le több drivert,de most csak nyomtatni tudok.Nincs HP irányítóm ami látná vagy kezelné a scanert.
A fekete gomb /elvileg másoló / megnyomásával nem csinál semmit,ezek szerint csak gépen keresztűl másól.
Engem is érdekelne,hogy a patron utántöltése után,hogyan lehet használni.
Tudnátok megfelelő szoftvereket és leírást ajánlani? :D

(#17) Lala1972


Lala1972
csendes tag

Az előzőből lehagytam:
Ha lenne Debreceni F4210 -es tulajdonos a fórumon,szertném tőle elkérni a telepítőt ,hátha megoldódna a problémám.
Image fájban nem lehetne részemre elküldeni?:papa.lajos@chello.hu
Előre is köszönöm az infókat.

Lala

(#18) Sazoll válasza apasaky (#15) üzenetére


Sazoll
tag

Szeva!

Színeset nem nagyon nyomtatok, tehát az még nem fogyott ki, de a feketét már vagy 4 szer újra töltöttem. Nem reseteltem, nem csináltam vele semmit, csak töltés után visszaraktam és használtam.

(#19) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Egy ilyen nyomtatót kellett volna beüzemelnem egyik ismerősőmnél.A másolás funkciót használta volna,de gépe nincs.Ha jól olvastam a használati útmutatóban csak akkor másol,ha van gép is.Ugye?

(#20) #82903040 válasza petrusz82 (#19) üzenetére


#82903040
törölt tag

Igen!

(#21) Vagtam


Vagtam
tag

Nálam tökéletesen működik a kicsike :D

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#22) Zoloka1990


Zoloka1990
csendes tag

Gondom támadta a nyomtatóval délelőtt még tökéletesen másolt most viszont wordből akartam nyomtatni és a 2. sort mindig tételesen elhagyja próbáltam beszúrni 2 entert vagy margót variálni de egyelőre ezt is kijátszotta... :(((

(#23) Vagtam


Vagtam
tag

Nem tud valaki olcsón 21 & 22 -es patronokat ??

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#24) Vagtam válasza Vagtam (#23) üzenetére


Vagtam
tag

Nobody :F

Az Ojjektum a vízbű veszi ki a zoxigént, teccikérteni?

(#25) Sazoll válasza Vagtam (#24) üzenetére


Sazoll
tag

Ebbe a nyomtatóba 300-as patron kell! Miért itt vársz választ?

(#26) timikeh


timikeh
csendes tag

Sziasztok! Nagyon kellene segítség. Van egy HP Officejet Pro L7780-as nyomtatóm, és nem szívja fel a festéket a fekete és a sárga patronokból. A patron tele van, és mégsem nyomtat, mert a nyomtatófej teljesen száraz....a vékony kis cső, ami a patrontól megy a nyomtatófejig hiányos, tehát buborékokkal van teli (mert ugye sokszor próbálgattam nyomtatni, de nem jutottam semmire). Bármilyen tippet elfogadok, mert egészen január 4-ig zárva van a hp és szilveszterre kellene nyomtatnom szórólapokat....de már kifutottam az időből. SEGÍTSÉG PLS!!!!

(#27) bobo58 válasza Lala1972 (#17) üzenetére


bobo58
csendes tag

Szeva Küldtem neked egy telepitő lemezt csómagolgki és telepítsed.Ez nem Régi. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#28) Pixike


Pixike
csendes tag

Hali!

Van nálam egy címben említett F4210-es nyomtató!
Hibája hogy a fekete partont nem ismeri fel, és a jelzőfény állandóan villog, és hibát ír ki rá!
Sajnos a régire és az újra is! Az a gond hogy az új patront sem én tettem bele hanem a tulaj, így kérdéses, hogy patronhiba vagy a készülék ment tönkre!
Amúgy a tulaj próbálkozott töltéssel, de a nyomtatóba kötött ki a tinta mivel nem ragasztotta le a patronon a lyukakat! Csak színes partonnal nyomtat, de ha beteszem a feketét, akkor semmit sem csinál!
Valakinek lenne ötlete, hogy mi lehet a hiba? A nyomtató szar vagy a patron?!

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  HP F4210
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.