Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csendes


csendes
őstag

"melynek tartalmai napfény még épphogy láthatók, de csak tökéletesen szemből."
Ezt nem ártana kicsit pontosabban megfogalmazni, a "tartalmai" is furán hangzik, a "napfény még épphogy láthatók" meg nem is érthető, talán "erős napfényben szemből is alig látható a kijelző" akart lenni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#2) viragdani01 válasza csendes (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Korrigáltam, köszi!

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sokszor leirtam már, ritka hulladékokat gyárt a HONOR és olyan pofatlan árazással, hogy szégyen

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) PirosHello válasza viragdani01 (#2) üzenetére


PirosHello
senior tag

A teljesítmény összehasonlító táblában az utolsó teló a RedmiN Note 12 Pro, egy "n" hang a végén felesleges.
A teszthez: jó lett, a telefont nem értem. Azt értem, hogy időnként ki kell adni új telókat a piacon, de olyan életképtelent, mint ez (amin még az ujjlenyomatolvasó sem működik, pedig ez már alap mindenhol), minek? Tudom, sok ember nem ért hozzá, nem olvas teszteket és szolgáltatói csomagban eladható, de átverni ezzel a vásárlókat???? :W

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#5) MrOomen


MrOomen
tag

Samsung 5 évnyi rendszerfrissítést ígér, még mindig :)) Az aktuális android "tárgyév" plusz 4 generáció.
Fél évet-évet is megy egy telefon a megjelenési androiddal, plusz az utolsó végleges verzióig (a kövi főrendszer előtti x.1.x -ig) jár. December körül kezdtek frissülni az első A-k, márciusban jöttek az újak. Ha szöszölünk is ezen, 3 hónap híjján van az 5 év...

Egyébként köszi a tesztet, kíváncsi voltam véleményetekre. Inkább A34 és 54, vagy Xiaomi Note12 pro :)

[ Szerkesztve ]

(#6) MrOomen


MrOomen
tag

Azt viszont nem értem a teljesítményhasonlító táblázatban, és az összegzésben miért a régebbi Samsungokról esik szó, amikor 110ezer egy A34, és 135ezer egy A54 nagyjából min. 2 hónapja. Note 12 pro, és a Magic 5 Lite ott van, samsungból meg az A33...

Magic 5 Lite sokkal jobban megéri (házon belül). Baromi jól is néz ki, specifikációk is sokkal jobbak. Mintha a 90 Lite csak azért készült volna el hogy legyen viszonyítási alap, inkább fizessenek feljebb... :N

(#7) PirosHello válasza MrOomen (#6) üzenetére


PirosHello
senior tag

Hivatalos helyeken (Samsung Mo.-i márkaboltjaiban) az A54 159.900, az A34 129.900. Kéretik nem a sufniGSM oldalakról árakat idecitálni... :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#8) Hallosz


Hallosz
senior tag

Ez tényleg csak telefonálásra jó, ha viszont hozza a térerőt, akkor khm...szódával elmegy.

Mert lakni, muszáj.

(#9) szemy94 válasza MrOomen (#6) üzenetére


szemy94
senior tag

Ha hosszabbítanék csomagban, 12k-ért adnák egyébként, vagy ha viszek be valami régi telefont, akkor ugye 0FT, ennyiért gondolkoztam rajta kizárólag az 5G miatt (telefon, plusz wifi hotspot maximum), de inkább hagyom a fenébe, érdekes, hogy független árakon ugye kb A34-el egy szint, de szolgáltatónál az azonos csomagba 73k... ők talán jobban érzik, hogy melyik mennyire életképes hosszabb távon

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#10) PirosHello válasza szemy94 (#9) üzenetére


PirosHello
senior tag

Hosszabb távon a Samsung A34 jobb választás, mint a Honor Magic 5 Lite. Jobb a vas, a kijelző, az adattároló, több RAM, vízálló, nem mellesleg hosszabb a támogatottsága. Ehhez képest az, hogy a Honor 40 W-al tölt a Samu 25W ellenében és 100mAh-val nagyobb akkuja van papíron nem érv. Szerintem.

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#11) szemy94 válasza PirosHello (#10) üzenetére


szemy94
senior tag

Ezeken csak a hálózat miatt gondolkodtam, de az elsődleges telefonom+5G kiváltani egy készülékben legalább egy S21 FE kellene, annyit meg nem akarok kiadni most. Egy hosszabítással szinte 0FT-s készülékeken csak az 5G lenne a lényeg és másodlagos telefon, de racionálisan nekem valójában ezek nem felelnek meg. Az S21FE meg 160 még az előfizetéssel együtt is.

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#12) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Ez egy igazi büntetés :DDD

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#13) Legendd


Legendd
senior tag

Az a baj a Honorral, hogy tojnak bele a független árazásba, inkább a szolgáltatókat tömik meg, hogy ott jobb ajánlatok legyenek. Én is csináltam erről a telefonról videót és igyekeztem így hozzáállni. Tehát mondjuk a MM-ba nem éri meg megvenni, de jó operátoros konstrukcióban, olcsón már igen. Persze ettől még nem lesz nagyon jó telefon, de használható igen.

Alea iacta est!

(#14) PirosHello válasza Legendd (#13) üzenetére


PirosHello
senior tag

Én nagyon bízom a PH! tesztekben, még nem vettem olyan telót, amit nem ajánlottatok.
A teszt alapján már az ujjlenyomatolvasó is rossz (nem néha jó-néha nem, hanem rossz), így nekem ezt a telefont (még ha ingyen adnák is) "büntetésnek" érezném használni. Szóval a "használható" kifejezés nem biztos, hogy mindenkinek ugyanazt jelenti. :R Számomra ez így "használhatatlan". :W De el tudom fogadni, hogy számodra "használható". :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#15) d@vee válasza Legendd (#13) üzenetére


d@vee
őstag

Barátnőmnek vettünk ilyet, nyilván nem teljes áron, annyit azért nem ér.
Nagy kijelző, körbe vékony keret, csajos, messenger és youtube kombóra bőven jó, Redmi Note 10-et váltott és szerintem teljesen oké telefon. Bár az ujjlenyomatolvasós hibát nem értem, csajénak simán műkszik, ahogy nálam is ha próbának kedvéért hozzárakom az enyémet.

Ja

(#16) kopi72


kopi72
aktív tag

hehehe, mi Redmi note 12-t vettunk a gyereknek, 54-ert, oled, satobbi, tokeletes neki 3-4 evre, ennek a kamera szigetet siman leverne az iskola padot most penteken penteken :-)))

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#17) rigoberto


rigoberto
őstag

hogy nézz már ez ki??

(#18) janeszgol


janeszgol
félisten

A 8/256 ok. De ettől mé nem venném mg. Sőt előbb megvenném a 6/128-as A33, A34, RN 12 széria egyes tagjait.
A hardver gyengécske ennyiért, de ez még csak a kisebbik gond. Vacak kijelző, vacak kamera, közepes akku (inkább átlag alatti már) akku.
Senki ne vegye meg!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#19) janeszgol válasza d@vee (#15) üzenetére


janeszgol
félisten

A Redmi Note 10-et biztosan nem adtam volna oda ezért. Oké teljesítményben gyengébb, de kijelzőben jobb az, illetve kamerában sem gyengébb (de nem is jobb lényegesen).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) sfefe válasza PirosHello (#7) üzenetére


sfefe
őstag

Aqua azért nem sufni....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#21) sfdrakex válasza sfefe (#20) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ott is van bolti és gyártói garis telefon is. A gyártói garisok egy árban vannak a Mediával, Euronicsal.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#22) d@vee válasza janeszgol (#19) üzenetére


d@vee
őstag

Fogta magát és beszart a Note 10. Nem működő telónál jobb :D
De van a családban még 2 másik Note 10, népszerű teló, pont ezért tudom hogy simán leváltja őket.
Kijelző szerintem tök jó, nekem jelenleg egy Realme 9 pro+-om van, és konkrétan mellé téve nem sok különbség van, pedig az enyém elvileg AMOLED. Mondjuk abból jó szar :DDD Fagyogat a böngésző, képes az egész teló néha megfagyni másodpercekre, néha nem akar megnyitni alkalmazásokat. Simán adnám a Honorért 1-1-ben.
Lehet 120-at nem ér a 90Lite, de 90 rugóért nálam simán jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ja

(#23) MrOomen válasza PirosHello (#7) üzenetére


MrOomen
tag

kéretik utána nézni jobban :) Media markt, leadsz egy telefont (bármilyet), 25ezer az 54 árából, 20 ezer minusz a 34-ből. Május óta folyamatosak ezek az akciók, kb július óta ennyiért kaphatóak (szept. 3-ig, ha nem hosszabbítanak). 256-os verziók plusz 20ezer.
Bármi egyéb amibe még belekötnél vagy a matekkal már nincs gondod hogy jönnek ki 135ezerre és 110 ezerre? :))
Samsung márkaboltokban is biztosan van készülékbeszámítás, ahogy állandóan mindig...

[ Szerkesztve ]

(#24) haiduo82


haiduo82
aktív tag

Régen láttam ennyire ronda kameraszigetet vagy minek nevezzem :( :U

"Együtt vagyunk senkik"

(#25) janeszgol válasza d@vee (#22) üzenetére


janeszgol
félisten

90k? Felső határ. De ebben a telefonban a 8/256 kivételével semmi vonzó nincs.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

kínai márkák épp ilyesmiben szoktak a nyugati készülékekre rálicitálni.

sorolná a szerző a nyugati márkákat?

(#27) hallerlaller válasza haiduo82 (#24) üzenetére


hallerlaller
addikt

Olyan igazi múltidéző józsefvárosipiac kinézete van, lehet elkapta őket a retro fíling, ami a nokiának a 3310 addig nekik ez volt a hőskor.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#28) metalstorm


metalstorm
aktív tag

Na ezért van nekem még mindig egy Google Pixel 2-esem... Ott nincsenek nagy megapixel számok de hozza még mai napig is a minőséget 1 nyamvadt kamerájával. Csak kiváncsiságból cserélem le egy Iphone XS-re, bár még gondolkozom ezen :)

(#29) janeszgol válasza metalstorm (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Arra ne. Xs Maxom van. Kamerában szerintem simán lelépi a Galaxy S8-S9.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Húazannya.
Ez megdöbbentően szar (kijelző). Tényleg csak a vakszerencsén/véletlenen múlt, hogy tegnap (2023.aug.30) nem ezt választottuk 2 éves előfizus rablánc mellé, hanem Lenovo M10 Plus Snapdragon 4G LTE tabletet. Hezitálás hogy melyik legyen, ... telefonunk van bőven, legyen tablet, vonaton-buszon filmnézésre jobb lesz...
Köszönöm Istenem!
(a tablet hibátlan, csodaszép, erős)

...

(#31) kbyte1024 válasza cs.zs. (#30) üzenetére


kbyte1024
addikt

(a tablet hibátlan, csodaszép, erős)
Akkor még nem volt erős tablet a kezedben.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#32) cs.zs. válasza kbyte1024 (#31) üzenetére


cs.zs.
addikt

Kezeljük helyén, ár/érték-aránnyal ! ;)
K.rvául megérte azt a kedvezményes árat/összeget, amit ki kellett érte fizetni. :K

...

(#33) kbyte1024 válasza cs.zs. (#32) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ok :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#34) NoMix


NoMix
tag

Fos tubus telefonokért még fizet valaki... 100MPx jól láttam? A Samsung is írt valami 20MPx azt a Windows fájl tulajdonságok azt mondta hogy csak 5MPx a kép és még csak nem is széles vásznú. Rá írják hogy 8 magos azt jobban szaggat az Android mint a Windows RT 10. Vettem egy éve egy Samut és csak buktam rajta egy csomó pénzt Semmivel sem volt jobb azzal internetezni mint a Lumia 950XL telefonommal.

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#35) sfdrakex válasza NoMix (#34) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vettél egy Samsungot. Oké, de alsó polcról vagy a felső tetejéről? 20 mpx helyett 5? Talán, mert alapból annyin fotóz és be kellene állítani? 8 magos processzoros se mind egyformák. Mint az autóknál, lehet V6-os motor 150 lovas és 1000+-is. Ha te a 150 lovasat vetted, ne várs az 1000 lovas teljesítményt.

Ahogy látom fogalmatlan vagy a témában, de nyomod a hülyeséget.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#36) Héliosz


Héliosz
tag

ez felrement...

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#37) NoMix válasza sfdrakex (#35) üzenetére


NoMix
tag

Az volt a probléma hogy 20MPx-re volt állítva a szoftver szerint. Az hogy most mi számít 8 magosnak... 5-10 mag közötti variációk közötti kerekítéseket nem szoktam így nézni. Az utolsó hat magos is Microsoft volt Linuxosban még nem hallottam hogy lett volna :D rá írni rá írhatják hogy 8 magos azt csak 5 vagy 7 mag van benne aztán kerekítik felfelé hogy többnek lássák. olcsó nyolc magos. Tiltja a vallásuk hogy páratlan magokat írjanak és hogy csak négyesével lépjenek mert ők a ló a sakk asztalon azt ugrálnak körülöttünk hogy milyen jó kis termék vedd meg és közben a szoftver egy trágya a hardver a szalma benne.

[ Szerkesztve ]

Frissen vásárolt profil. XIRA T.E.G.

(#38) sfdrakex válasza NoMix (#37) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ne igyál gyógyszerre. 😉

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#39) arnyekxxx válasza NoMix (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Zseniális dadaista mesterműveket alkotsz.

(#40) csendes válasza NoMix (#37) üzenetére


csendes
őstag

Főleg olcsó noname telefonoknál fordult ez elő gyakran régebben, egy szó nem volt igaz a megadott specifikációból. Persze lehet, hogy a neural engine nélkül az egyik legdrágább okostelefon különleges kiadásában a kameráról kiderülne, hogy a fent említett noname telefonokból megmaradt készletből szedték ki, és a valóságban messze van az optikai felbontása a megadott pixelszámtól. Egyébként voltak 3 magos (triple core) AMD CPU-k, például [link], a Bionic A16 6+5 magos (6 CPU+5 GPU), az A17 6+6 magos. Szóval nincs mögötte vallási tilalom, sőt az autóknál is jönnek vissza a háromhengeresek, amíg még lesz belsőégésű motor [link].

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#41) Tdizsolt


Tdizsolt
senior tag

Ne haragudjatok,de az IPS panelnél abba hagytam a cikket. Azt hittem,valami jót sikerült összelapátolnia 90 lite néven a Honornak....hát nem.

Psn ID: Tdizsolt

(#42) ujvendeg válasza MrOomen (#6) üzenetére


ujvendeg
tag

Áldott karácsonyi ünnepeket kívánok, tisztelt szaktársnak - de ha már összegekkel dobálózik: e sorok írásakor a kisebb A54 - ami egy érthetetlenül bumfordi, indokolatlanul széles - telefon, néhány GSM-boltot kivéve 150 ezer, vagy drágább, s amiről itt szó esik: Honor: 8/256 GB, ekkora tárhellyel az A54 pl. az egyik főforgalmazónál, a Media Markt-nál 175 000 ft+szállítási díj - és nincs más a dobozban, mint egy buta kábel, de találtam üzletet, ahol 200 ezer felett kínálják: és nincs egy szó sem az "óriás" gyártótól a pixel shift-re, ami a nagy frissítési kapkodásban kimaradt - ez sokkal nagyobb probléma, mint a vele kapcsolatos nagy néma lapítás - az amoled könnyen beég....De ha a kolléga hívő, mármint a Samsung-ot illetően, akkor egy szót sem szóltam, csupán esetleg annyit: a marketing hatására került a házhoz A33 - számomra hatalmas csalódás. Áldás, békesség!

(#43) Ben.93


Ben.93
tag

Sziasztok!

Most akarom befogni ezt a telefonom, de az egy vicc számomra, hogy jack csatlakozó nincs rajta.. :K

Valaki tudna ajánlani kompatibilis USB-C adaptert? Ha olcsó, az nem gond, csak működjön :DD :DDD

:R :R :R

(#44) diablo1984 válasza Ben.93 (#43) üzenetére


diablo1984
veterán

Szia
Őszintén az a legkisebb gond vele, engem az jobban zavar, hogy a vele készített fotók pocsékok, nincs egy egyenes vonal, csak valami vonalnak kinéző pixel paca, okádék. a 3 éves huawei telefonom ami előtte volt, az sokkalta-sokkalta jobb képeket csinált, nem tudom ebben mit tudtak elrontani, de használhatatlan, az emlékeket nem lefotózza, hanem lefesti. Szörnyű.

(#45) n2066


n2066
tag

Feleségem régi régi univerzumból származó Honor 6x-ét váltotta le, több, mint 7 éves volt, bírja most is jól, csak naponta 2x kell már tölteni :-) Honort akart, neki tökéletesen megfelel, (68 ezer pénzért ajándék manapság) én laktam be neki, segítettem, de igazából - nekem redmi note 12 4G-m van - és azt látom, hogy fényévekkel jobb a szoftvere, jobban tetszik, mint a szaromi hulladéknak.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.