Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hl2 benchmark shotok. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) XeeN


XeeN
senior tag

A testverlapnal latott kepek elegge meggyozoek. Arra viszont kivancsi lennek mekkora vita fog kialakulni a Dx8.0-8.1-9.0 kozti kepminoseg lattan. :)

(#2) engusz válasza XeeN (#1) üzenetére


engusz
veterán

Éppen a napokban történt események után néztem meg, hogy mit lehet kicsikarni a gépemből úgy, hogy stabil maradjon. AthlonXP 2000+@2000 MHz (12x166), GeForce 4 Ti 4200 300/600, Samsung 512 MB DDR400 (CL2). Itt még stabil volt. Remélem, hogy egy 1024x768x32, Medium beállításhoz elég lesz... :U

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#3) zetecR válasza XeeN (#1) üzenetére


zetecR
addikt

Az ilyet nem állóképként kell minősíteni.

Anim kellene, vagy inkább maga a játék :).

(#4) XeeN válasza engusz (#2) üzenetére


XeeN
senior tag

Ha valoban ennyi csak a kulonbseg, akkor szerintem tenyleg nem lesz szukseg erosebb gepre, mint amilyennel most rendelkezel. Egyebkent ugyerzem, kezd kicsit kaotikussa valni a HL2 koruli mizeria.

Anno, amikor meghallottam, hogy keszul a HL2 azonnal gyujteni kezdtem 1 jobb gepre. Meg is van a cucc, de asszem a regi konfiggal is szepen futott volna a jatek. (xp2000+ GF4 Ti4200 oc300/530). Mindenesetre addig nem mondok velemenyt sem a Grafikarol, sem masrol a HL2-vel kapcsolatban, amig eloben nem latom/probalom ki.

(#5) XeeN válasza zetecR (#3) üzenetére


XeeN
senior tag

:) mikozben irtam a valszuzit, nem lattam a te reakciodat. EGYETERTEK! :)

(#6) XeeN válasza zetecR (#3) üzenetére


XeeN
senior tag

Egyebkent szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nehanyan messzemeno kovetkezteteseket fognak levonni a kepek lattan. (pl: gagyi dx8.0) :(

(#7) engusz válasza XeeN (#4) üzenetére


engusz
veterán

Rendesen megnéztem Én is a képeket. Csak a tükröződésben látok különbséget! Kicsit világosabb és jobban látható DX9-ben. Ha viszont tényleg ilyen csekély eltérések lesznek, akkor nem aggódok és nem veszek valami Radeon szörnyet! :P De majd meglátjuk! Remélem, hogy minnél hamarabb játszhatunk már vele!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#8) XeeN válasza engusz (#7) üzenetére


XeeN
senior tag

Nekem R9800am van, de orulnek neki, ha faxan futna pl egy 4200-on, mivel sok ismerosomnek ilyen karija van, es nem engedheti meg maganak a 9800-as katagoriat. Plane, ha kijonnek majd a modok. CS2-zhetnek 1edul. :)

(#9) engusz


engusz
veterán

Jajj! Két gyors kérdés, ami most felmerült benne, de a homályos emlékeimből nem tudom egyértelműen megadni a választ! A GeForce 4 Ti sorozat DX8 vagy DX8.1-es? És úgy egyébként miben különbözik a DX8 a DX8.1-től? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#10) Bálintosz


Bálintosz
senior tag

Én nagyon várom mind a game-t, mind a benchmark-ot. Szupi lessz!!!:B

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#11) Bálintosz válasza engusz (#9) üzenetére


Bálintosz
senior tag

Ezt én sem tudom...

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#12) engusz válasza XeeN (#8) üzenetére


engusz
veterán

Na igen. Elég sok Ti 4200-ős user van hazánkban! Vennék Radeon9800-at, de nem tudom, hogy tényleg megérné-e a belefektetett pénz!? :F Majd a HL2 és egyébb ''nagyobb'' játékok után meglátom...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#13) Goose-T válasza engusz (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Nemrég vettem egy 8xAGP-s ti4200-at (NV28), ennek a dobozára az van írva, hogy DirectX 8.1 compliant.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) XeeN válasza engusz (#9) üzenetére


XeeN
senior tag

Fogalmam sincs, bar ha jol emlexem, egyszeruen csak kijavitottak nehany hibat ami veletlenul :) bennemaradt a Dx 8.0-ban. Ha igy van, ebbol adodik, hogy a GF4 Dx8.1 compatible. :)

(#15) engusz válasza Goose-T (#13) üzenetére


engusz
veterán

Hmm... Hiszek neked! :) Remélem, hogy az enyém is az. Az Én kártyám már több mint 1 éves. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#16) engusz válasza XeeN (#14) üzenetére


engusz
veterán

DX8.1 powaa! :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#17) vicces


vicces
addikt

most aztán valaki szurja be a linket, ahol ezek a képek fellelhetők!!


köszi!

:)

(#18) Chapell


Chapell
aktív tag

A Hardwired nevű testvéroldalon:

[L]http://hardwired.hu/forum/forum.hw?t=8231&hir=6964[/L]

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#19) zetecR válasza engusz (#7) üzenetére


zetecR
addikt

pedig hidd el, hogy TRAOD alatt, ha kikapcsolod az AA-t és benyomod a Post Procest, nagyon brutál lesz a grafika.
És a Depth of fieldet, a Heat haze-et vagy pl a Glow-t screenshottal nem nagyon lehet visszaadni.
Amik nélkül végülis élvezhető marad a játék, de ha már azért a pénzért tudja a kártya, kapcsoljuk be, és ne roskadjon össze, mint az FX.

(#20) boygo


boygo
aktív tag

Itt a vizes kép összehasonlítás képpen egy linken. :P
[L]http://www.gamersdepot.com/hardware/video_cards/ati_vs_nvidia/dx9_desktop/hl2_followup/shotdx.htm[/L]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#21) engusz válasza boygo (#20) üzenetére


engusz
veterán

Ezek vannak fent itt is : [L]http://hardwired.hu/forum/forum.hw?t=8231&hir=6964[/L]...
De itt 1280x1024-ben!

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#22) rudi


rudi
nagyúr

Asszem Carmack vagy Newell mondta hogy éppen a víz nem változik sokat dx9ben de füstök, ködök, gőzök veszettek lesznek és akkor még nem volt szó a DX9 lényeges újításairól a lebegőpontos számítási pontosságról. Szerintem majdnem akkora eltérés lesz DX9 és DX8 között mint anno DX7 és DX8 között volt csak még nincsenek eléggé szinten a programozók (meg talán a vasak sem).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) XeeN válasza rudi (#22) üzenetére


XeeN
senior tag

No eppen ezrt mondtam azt, hogy itelkezni a jatek kiprobalasa utan fogok. A programozok, (koszonhetoen a doksiknak) azert tudjak alkalmazni a dx9.0 nyujtotta lehetosegeket. Az mar mas lapra tartozik, eleg fantaziaval rendelkeznek-e annak kiaknazasahoz. A mostani kartyak szerintem meg nem rendelkeznek akkora szamitasi potenciallal, hogy teljes Dx9.0-as jatekokat irjanak rajuk. Ha a HL2 valoban dugig van Dx9.0-as rutinokkal, akkor a latott videok a kevesbe szamitasigenyes reszekrol keszultek. Megint ismetlem onmagamat, de a vegso konkluziot majd akkor vonom le, ha vegigjatszottam a jatekot. Elkepzelhetonek tartom, hogy lesznek olyan reszek a progiban ahol erosen izzadni fognak a kartyak. Szo szerint.

(#24) Thom!


Thom!
veterán

Elvileg csak R200-as tudja DX8.1-et a GF3/4 csak DX8.0 mert ők csak PS1.1/1.3-at tudják.

(#25) engusz válasza Thom! (#24) üzenetére


engusz
veterán

Ezután nem csak 2.0 van, ami pedig már DX9 követelmény? :F

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#26) twollah


twollah
nagyúr

Mi az a Half Life2?

Valamilyen megyek oszt hent játék?

(#27) engusz válasza twollah (#26) üzenetére


engusz
veterán

Nem játszottál az első részével? :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#28) Thom! válasza twollah (#26) üzenetére


Thom!
veterán

:C

(#29) boygo válasza twollah (#26) üzenetére


boygo
aktív tag

Olyan pc-és játék mint ételek közt a császármorzsa ! :D

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#30) KZT válasza twollah (#26) üzenetére


KZT
tag

Olyan mint a Mario. :DD :DD

(#31) twollah válasza engusz (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Nem mivel nem vagyok egy játékos típus.

(#32) twollah válasza boygo (#29) üzenetére


twollah
nagyúr

Olyan jó?

Én még mindig a Quake3nál tartok, na meg az UTnél.

(#33) engusz válasza twollah (#31) üzenetére


engusz
veterán

Akkoriban eléggé fullos játék volt. Mind grafikailg, mind történetileg. Elég sok bőrt húztak le róla a sok kiegészítésekkel. Erre a játékra (Half-Life) épül a mai napig a CS, azaz a Counter Strike.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#34) crab válasza Thom! (#24) üzenetére


crab
senior tag

Igen ezt én is így tudom a Ti4200 csak dx 8.0-ás, a gyenge pixel shader miatt.

(#35) twollah válasza engusz (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Van a játéknak története?

(#36) Chapell válasza twollah (#35) üzenetére


Chapell
aktív tag

Az van igazán, a történet emelte az egekbe.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#37) rudi válasza twollah (#35) üzenetére


rudi
nagyúr

AZONNAL HALF-LIFE-t FELRAKNI ÉS JÁTSZANI!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#38) twollah válasza rudi (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

Annyira nem érdekel, és nincs is rá időm.

(#39) twollah válasza Chapell (#36) üzenetére


twollah
nagyúr

De mi a történet?

(#40) Chapell válasza twollah (#39) üzenetére


Chapell
aktív tag

Te lenni egy kutató, dolgozni föld alatti laboratóriumban, dimenziókapunyitással próbálkoztok egy másik világba, egy kis baleset, csúnya élienek jönnek, piff-durr-placcs.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#41) Fr4G válasza Chapell (#40) üzenetére


Fr4G
aktív tag

szerintem ennel azert nagysagrendekkel jobb... a jatek nagyon nagy resze eredeti ötlet, csak a vegen van egy kis unalom, de az is nagyon keves ideig csak.

(#42) rudi válasza twollah (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Mi vagyunk a kisérleti nyúl a cégnél és beszopódik a dimenzióskapu kisérlet, jönnek a kisebb-nagyobb élijenek. Erre küld a kedves anyacég kommandósokat likvidálni a túlélőket (minket) és a szörnyeket. Mindenkit legyakva átjutunk az idegenek dimenziójába és ott is rendet teszünk. A nagy végkifejletben jön egy fekete öltönyös aktatáskás (aki itt-ott azért feltűnik az egész game alatt) hogy úgysemenekülszésdolgozznekünk és ezzel vége, itt jön majd a HL2...

Nagyon állat game érdemes vele foglalkozni egy kicsit. Ha van 4-5 kommandós azok állandóan csekkolják egymást rádión és ha egyet kikapsz közülük akkor a többiek keresik hogy hová tűnt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) aDamker válasza engusz (#2) üzenetére


aDamker
aktív tag

Keves vagy :DD
Abit Siluro Gef4TI 4200 250/500 @ 313/626 ,persze olyan thermaltake bordakkal amik fel kilok ;]

(#44) rudi válasza rudi (#42) üzenetére


rudi
nagyúr

Ja és a poénok! Hogy hallani a fal túlsó oldaláról hogy két tudós tárgyal hogy nem kellene megnyomni a piros gombot a flintán? Aztán BUMM és van plazmafegyverünk :D

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) zetecR válasza Kalandor (#45) üzenetére


zetecR
addikt

;]

(#47) engusz válasza aDamker (#43) üzenetére


engusz
veterán

Áj hev gát ö pássziv hűtés. ;]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Hl2 benchmark shotok. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.