Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tonyo


Tonyo
őstag

Hi!Le tudja valaki írni,hogy kell routeren keresztül két gépet ''összekötni''vagyis úgy beálítani,hogy lássák egymást?Játszani akarok a routerre kötött két géppel,de nem látják egymást.Köszi

(#2) Gambit válasza Tonyo (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Egy-két konkrétumot, ha kérhetnénk... Milyen router, milyen op-rendszer (bár gondolom XP, ha játékról van szó), és pontosan mit csináltál eddig?

[Szerkesztve]

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#3) AceTom válasza Tonyo (#1) üzenetére


AceTom
aktív tag

Be kell konfigurálni a routert sztem. Én úgy emléxem, hogy nekünk egyből látták egymást a gépek... Próbáld meg beállítani, hogy egy munkacsoportban legyenek, illetve nézd meg nincs-e fix ipjük a gépeknek, mert azt le kell venni. Majd a router beállítja.
Ja, és persze nem mind1, hogy milyen kábellel kötötted össze a cuccokat.

(#4) Tonyo válasza Gambit (#2) üzenetére


Tonyo
őstag

Na most sikerült!Csak az a baj,hogy pl Generalsba azt írja ki amikor a creat game -re nyomok és kapcsolódni akarok,hogy your serial is already in use.Pedig ott már látják egymást.

(#5) Tonyo válasza AceTom (#3) üzenetére


Tonyo
őstag

sima utp kábellel

(#6) AceTom válasza Tonyo (#5) üzenetére


AceTom
aktív tag

Igen, de annak is van két típusa, ami kettő gép között, és ami gép-router között megy. Nem jut eszembe a nevük, de ha látják egymást akkor mind1.
Generals probléma gondolom az, hogy nem teljesen legális a játék, és ua. a Serial van használva.

(#7) Tonyo válasza AceTom (#6) üzenetére


Tonyo
őstag

nekem a két gép nincs összekötve csak routeren kereszül.Ja és a Generalsba gondolom onlin-on kéne multizni és nem interneten keresztül.HA online-on próbálom valami frissítés akar le szedni ami meg nem megy.

(#8) Tonyo válasza Tonyo (#7) üzenetére


Tonyo
őstag

up!

(#9) Bobojsza


Bobojsza
aktív tag

Hello

Hasonlo problemam van nekem is sehogysem sikerul megoldani.

Sot ami meg plusz az elozoekhez:
az egyik gep wlan-on keresztul csatlakozik.
Namost ezen a gepen az inet megy, de a helyi halozathoz nem bir kapcsolodni, mert azt mondja nincs bedugva kabel halokartyaba...

Kerek segitseget, valahogy csak mukodesbe lehet hozni..

koszi

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#10) JC


JC
tag

Nekem aza problémám,hogy a két gépem nem látja egymást.
A két gép Wlannal kapcsolodik egy Dlink 614+ routerre.
Mit kell beállítanom a két gépen, hogy tudjam használni a nyomtatót a laptopomról?
Az asztali gépem ZoneAlarm van illetve NOD32 és NAV 2005.

(#11) JC válasza JC (#10) üzenetére


JC
tag

UP

(#12) iko


iko
tag

Nekem is van egy problémám. Egy Linksys 4 portos routerem van. Erre 4 Xp-s gép van rá csatlakozva. Az Otthoni/Munkahelyi hálózat varázslóval ment egy darabig aztán nem (nekem eddig mindig ilyen tapasztalataim voltak az XP automatikus hálózat varázslóval, eléggé instabill a cucc). Most az szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőség van még a hálózat belövésére amivel minden körülmény között menyjen a hálózat. Vagy esetleg én voltam a béna és az XP hálózattelepítőjével jól is meg lehet csinálni?

(#13) Notes


Notes
senior tag

AceTom: ''nézd meg nincs-e fix ipjük a gépeknek, mert azt le kell venni.'' Miért is???

Tonyo: amennyire az elmondottakból ki tudtam bogarászni fizikai akadálya már nincs a dolognak, vegyél egy eredeti Generals-t és akkor nem fog ilyenenket kiírni...

Romanes eunt domus!

(#14) Noxy válasza iko (#12) üzenetére


Noxy
veterán

A 4 gepnek csinálj FIX IP cimet. Hálozati kapcsolatok-->Helyi kapcsolat-->TcpIP tulajdonságok.Bővebben: link
A routerban bekapcsolod a DHCP-t Do you want to enable DHCP Server on this router? YES. Bővebben: link Megosztod, az osztani valot, a gepeken. A Hálózat beállítása varázslóval beállitod, hogy a netet hogyan kapod.
Egyeb-->Ez a szám..gep kozvetl.. vagy hubon csatlakozik. Ezt minden gepen lefutattod, es mindenkit azonos munkacsoportba rax. Restart, oszt kesz. :D
Ja, ezeket a beállitásokal ADSL kapcsolattal muxenek nálam. :C

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#15) Notes válasza Noxy (#14) üzenetére


Notes
senior tag

Bocs, de ha fix IP-t állít be a gépeknek akkor felesleges DHCP-t engedélyezni.


- Routeren DHCP bekapcs
A helyi kapcsolatnál:
- IP cím automatikus kérése
- DNS kiszolg címének aut. kérése
Munkacsoport azonos legyen minden gépen oszt kész. Ha XP van még restart sem kell.

Romanes eunt domus!

(#16) szektamokus


szektamokus
tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy van egy D-Link-624-es router és ezen keresztül szeretnék helyi hálózatot létrehozni. Az egyik gép wi-fi-vel csatlakozik a másik pedig kábelesen. A hálózati varázslót már végigfutattam(munkacsoport azonos), be van kapcsolva a DHCP és a megosztott mappákat látom a hálózati helyeknél, de a gépek nem látják egymást.

A válaszokat előre is köszönöm :)

(#17) Tosee válasza szektamokus (#16) üzenetére


Tosee
őstag

próbáld meg tűzfal nélkül... ha úgy látják egymást akkor a tűzfalat kell állítgatnod

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18) Tier Lier


Tier Lier
csendes tag

hi.
Volna egy problémám.Két gép között szeretnék hálózatot létrehozni, egy routeron keresztül.Az egyik egy laptop és wifin keresztül csatlakozik a routerhez, a másik egy asztali gép és kábellel csatlkozik .... Net természetessen mind kettőn elérhető, a fent említett módon. Még valami a hálózatot kábellel a routeren keresztül sikerült megoldanom, csak az nem megfelelő mert a laptop helye változik.

(#19) Fix


Fix
tag

Sziasztok
Nekem az a problémám a hálózatommal, hogy látni látják egymást csak éppen még a régi hub-omon is gyorsabb volt a két gép közötti kapcsolat.
A hálózat összetevői:
Thomson ST 780 ezt a modemes routert a T-home adja az IPTV-hez meg internethez.
"a" gép:
OP: win xp
Wlan
Kaspersky (akkor is lassú a hálózat amikor nem aktív a védelem)

"b" gép:
OP: win xp
Lan

Valaki aki hasonló cipőben járt vagy aki tuja a megoldást segítsen plíz.
Előre is köszi.
:R

Aki utoljára hagyja el az országot, az kapcsolja le a villanyt. A tudás bűn, de nyugodj meg te ártatlan vagy. Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#20) HBozsó


HBozsó
csendes tag

Sziasztok!
A következőkhöz kérnék segítséget:
Adott 4 gép, ebből 3 asztali és 1 laptop.
Az egyik asztali géphez van csatlakoztatva a nyomtató, amit minden gépről szeretnék használni.
A gépek routeren keresztül vannak összekötve, dinamikus IP címmel.
2 asztalin és a laptopon Win Xp pro van, 1 asztalin Win98.
A 2 Win Xp-s aszatlival minden működik.
A laptopról pingelve látom az azstalit, vissza azonban nem működik. Ez az első gond.
A win98-ról látom a hálózatot és a nyomtatót is, de csak offlineban engedi telepíteni.
Köszi

(#21) HBozsó


HBozsó
csendes tag

Sziasztok!
További pontosítások:
A router D-Link, a nyomtató HP LaserJet 1320, amihez letöltöttem a Win98 drivert, de valószínű, nem driver gond van, mert a hálózati nyomtató telepítésekor amint kiválasztom a tallózással a nyomtatót, már írja, hogy offline-ban van.
Van valami tippetek?
Kösz.

(#22) KicsiUbul válasza HBozsó (#20) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az első gondra valószínű megoldás, hogy a laptopon van valami tűzfal, ha ezt kikapcsolod, akkor ez megoldódik.
a másik az komplikáltabb némileg, még utánanézek. Esetleg win2k ra nem lehet lecserélni a 98at? Azt némileg egyszerűbb hálózatba integrálni, és nem is kell neki sokkal nagyobb hw.

Értem én...

(#23) 10.0.0.1 válasza HBozsó (#20) üzenetére


10.0.0.1
csendes tag

első lépésben győződj meg róla, hogy a win98 ugyanabban a munkacsoportban van (pl a winipcfg paranccsal), mint az az XP amire a nyomtató van telepítve.

második lépés. az XP-s gépre töltsd le a nyomtatód win98 drivereit!!!!! (vagy ide tedd be a telepítőCD-t).

a nyomtató dobozán ugye rajta van, hogy a win98 támogatott rendszer?

az XP-s gépen menj a nyomtató tulajdonságpaneljére, válaszd a megosztás fület, és ott találsz egy gombot, rajta "További illesztőprogramok" felirattal. Katt és add meg neki a win98-as drivert.
még szintén itt, nevezd át a nyomtatót úgy, hogy max 8 karakter legyen a neve (szegény win98 csak így fogja tudni lekezelni)

win98-as gépen nézd meg látszik-e az xp-s gép (kéne :) )
vegyél fel új nyomtatót, válaszd, hogy hálózati nyomtatót akarsz, és add meg neki az elérési útvonalat ebben a formátumban:
\\XPGÉPNEVE\NYOMTNEV (mivel hálózati elérésről van szó, fontos, hogy két backslash-sel kezdődjön)
figyelmeztetni fog, hogy fúúú hát másik gépről illesztőprogramot telepíteni az de veszélyes.. bla bla fogadd el és készen vagy.

remélem ez alapján sikerül.

(#24) KicsiUbul válasza 10.0.0.1 (#23) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Korrekt leírás :C :C

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#25) HBozsó válasza 10.0.0.1 (#23) üzenetére


HBozsó
csendes tag

Köszi, nagyon alapos a leírásod.
Ezeket a lépéseket mind megcsináltam, a HP LJ 1320-hoz a Win9x drivert a netről töltöttem le, telepítettem az XP-s gépre.
Én is úgy gondoltam, hogy működnie kéne, de sajnos, amikor a hálózati nyomtatót hozzáadom, azt írja, hogy telepíthetem, de csak offline-ban tudom használni.
A Win98-asról látom a megosztott mappákat és anyomtatót is megtalálja a tallózással. A nyomtató neve sem hosszabb 8 karakternél és ékezet nélküli.
A pingelés is műkszik a gépek között oda-vissza.
Ha ezek után van még valami tipped, előre is köszönöm.
Kellemes hetet mindenkinek!

(#26) HBozsó válasza KicsiUbul (#22) üzenetére


HBozsó
csendes tag

Köszi, a laptopon volt egy Client Firewall, amit kiiktatva egyből működött a dolog.
A másik problémát oprendszer csere nélkül kéne megoldanom :-(
Kellemes hetet!

(#27) HBozsó


HBozsó
csendes tag

Sziasztok!
A Win9x hálózati nyomtatűs problémám még mindig megoldatlan.
Az XP-s gépen a nyomtató a DOT4_001 portra csatlakozik.
Ez játszhat valami zavaró szeretepet?
A Win9x gépen van USB port és működik is.
A nyomtató telepíthető, de csak offlineban.
??????

(#28) DrKing


DrKing
csendes tag

Hello!
Nekem az lenne a problémám, hogy az egyik gép vezeték nélkülin csatlakozik a routerhez a másik pedig simán utp kábellel. A hamachi sehogy nem működik, megpróbáltam. Úgy szeretném hogy lássa egymást a két gép és adatokat is lehessen böngészni egymásról/megosztani egy mappát.
Tudna valaki segíteni?
Thx.

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#29) KicsiUbul válasza DrKing (#28) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Hamachi nem kell, ha egy hálózatban van a két gép. Kapcsold ki a tűzfalat, és állítsd be a megosztásokat.

Értem én...

(#30) DrKing válasza KicsiUbul (#29) üzenetére


DrKing
csendes tag

Köszi a gyors választ.
Megosztásokat? Hol a routeren?

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#31) KicsiUbul válasza DrKing (#30) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nem, a gépeken

Értem én...

(#32) DrKing válasza KicsiUbul (#31) üzenetére


DrKing
csendes tag

írd már le légyszíves részletesebben, mert ehhez elég hülye vagyok mint látod. :/

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#33) KicsiUbul válasza DrKing (#32) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Akkor szép sorban:
először is, mindkét gépen:
start -> Futtatás -> cmd
Ide beírod: ipconfig /all
Jó esetben IP címnek 192.168.x.x formátumot kapsz mindkettőnél.
Mikor megvannak az ipk, akkor a parancssorba írd be: ping <másik gép ipje>

Értem én...

(#34) róland


róland
veterán

UP! - hogy holnap megtaláljam! :)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35) DrKing válasza KicsiUbul (#33) üzenetére


DrKing
csendes tag

Oké, megvolt mindkét gép pingelése, azután mit kell csinálni? :D

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#36) DrKing


DrKing
csendes tag

Adott két gép,
-egy a szobában /továbbiakban 1-es gép ez vezeték nélkülivel - wirelessel csatlakozik a routerhez/
-egy a nappaliban /továbbiakban 2-es gép, ez pedig UTP kábellel csatlakozik a routerhez/
Két gépet pingeltem :C , majd Vezérlőpult => Hálózati és internetes kapcsolatok => Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat létrehozása. Eddig minden oké, de amit a 2-es gépen megosztok azt nem látja az 1-es gép, de fordítva működik, párszor megpróbáltam átneveztem a gépeket, a csoportot, de úgysem működik :W .
Köszi a helpet.

UI.: a tűzfalakat kiiktattam /tudomásom szerint mindet, mert nem csak egy van rajtuk/

[ Szerkesztve ]

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#37) KicsiUbul válasza DrKing (#36) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Oda vissza megy a ping?

Értem én...

(#38) DrKing válasza KicsiUbul (#37) üzenetére


DrKing
csendes tag

igen

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#39) KicsiUbul válasza DrKing (#38) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A megosztást csak a hálózati helyekből nem látod, vagy úgy sem, hogy start -> futtatás -> \\<IP cím>\<megosztás> ?

Értem én...

(#40) DrKing válasza KicsiUbul (#39) üzenetére


DrKing
csendes tag

Hálózati helyekből nem látom

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#41) KicsiUbul válasza DrKing (#40) üzenetére


KicsiUbul
őstag

És a másik módon?

Értem én...

(#42) DrKing válasza KicsiUbul (#41) üzenetére


DrKing
csendes tag

Hú bocs hogy nagy késedelemmel írtam választ, csak elvoltam havazva.
Megnéztem jobban a dolgokat.
Az 1-es géppel /ami vezeték nélkülin- wirelessel csatlakozik/ arról tudom pingelni a másikat, viszont a másikról azaz a 2-esről /ami pedig UTP-vel csatlakozik/ nem tudom pingelni a az 1-est, pedig kiiktattam a tűzfalakat is :O :(
A routeren kell valamit beállítani vagy mi lehet? :/
Köszi.

"Az aerodinamika azoknak való, akik nem tudnak motort építeni." Enzo Anselmo Ferrari

(#43) leon8204


leon8204
csendes tag

Sziasztok!

Az otthoni hálózatommal van egy kis probléma.
Adott egy Dlink DI-524-es router, rajta 2 gép kábelesen.
Az egyik gépen megy 100 Mbit-en, a másikon is megy 100-on, de akkor nincs internet és ha másolni akarok akkor nagyon lassú.
A problémás gépbe van egy 100-as hálókártya és az alaplapi.
Egyikel se megy 100-on. Volt hálókártya csere is, azzal se működött tehát nem a hálókártyákkal van gond. A kábel elvileg jó, mert laptoppal tökéletesen működik.

Ha valakinek van valami ötlete azt megköszönném.

(#44) KicsiUbul válasza leon8204 (#43) üzenetére


KicsiUbul
őstag

"Az egyik gépen megy 100 Mbit-en, a másikon is megy 100-on, de akkor nincs internet és ha másolni akarok akkor nagyon lassú."
Mi megy 100Mbiten? Kicsit érthetőbben írd le a problémát légyszi.

Értem én...

(#45) leon8204 válasza KicsiUbul (#44) üzenetére


leon8204
csendes tag

Ha 100 Mbit-re van állítva a hálókártya akkor nincs internet.

(#46) KicsiUbul válasza leon8204 (#45) üzenetére


KicsiUbul
őstag

100M full duplex?

Értem én...

(#47) leon8204 válasza KicsiUbul (#46) üzenetére


leon8204
csendes tag

Igen...
Csak 10Mbit full duplexen megy a net.
De laptoppal 100Mbit full duplexen tökéletes minden. Tehát a kábel jó.
Volt hálókártya csere is, az se segített.

(#48) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni hálózatot szeretnék létrehozni Vistán (32 bites) 2 gép között routeren keresztül. A router az Netgear WNR2000-es típus. Erre van a noti wireless-en keresztül rákötve, a másik gép met Cat5e típusú kábellel. Látják is egymást, viszont mind a kettőn rendszergazdaként vagyok jelen, de mégse tudok belépni a megosztott mappába, mert kiírja hogy nincs hozzá jogosultságom. Elvileg minden jog megvan adva pedig.

Mi lehet a gond? Valaki le tudná írni nekem, hogy kell ezt megoldani részletesen, mint egy kezdőnek.

Előre is köszönöm

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#49) Tosee válasza Adler (#48) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Tűzfalak kikapcsolásával próbálkoztál? Ha nem akkor tegyél vele egy próbát, hátha az nem engedi! És ellenőrizd a jogosultságokat is! Hálózati és megosztási központban a fájlmegosztás be van kapcsolva?

ui: Otthoni hálózat és internet megosztás topic 1# hozzászólásában részletesen le van írva minden!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#50) Adler válasza Tosee (#49) üzenetére


Adler
aktív tag

Szia!

A tűzfalat kellett állítani. Köszi erre nem gondoltam tegnap este.

Most már van a hálózati erőforráshoz jogosultságom, de most meg nem tud kapcsolatot létesíteni a másik gépen megosztott könyvtárral.
ezt a hibakódót írja ki a Vista: 0x80070005 Hozzáférés megtagadva.

ui.: bocsi, de most csinálok ilyet először.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.