Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! valami be fog dögleni a gépemben? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#24) Marci1980


Marci1980
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is kéne egy kis segítség, nem tudom nálam mi döglött be.

A hibák:

- CD íráskor CRC hibásak lesznek a lemezek
- Írt DVD-ről nem tudok tömirített/lemezképfájlokat felmásolni a vinyóra mert minden crc hibás lesz, (ha haver kiírja a gépen CD-re a progit és arról telepítem akkor megy minden rendesen)
- Gyári DVD-k, újságok mellé adott cuccok esetén nincs ez a hiba
- néha pár másodpercre lemerevedik a kép utána elsötétül aztán megy minden rendesen
- ritkán újraindul

A gép:
Mercury/ECS VIA KT 266a, 2*256 mb hynix DDR400, 1700+, gef 4 mx440, 400 W DTK, 1 db Maxtor 80gb 1 db Seagate 60 GB, SB live 5,1, tv kártya, lankártya, Toshiba DVD, NEC 2500A.

A DVD író meg az olvasó biztos jó mert másik gépben kipróbáltam. A memóriát kb 7 órán át teszteltem memtest-tel 11 pass ment végig, nem volt hiba.

Amivel szerintem gond lehet az az alaplap, de mielőtt megyek vásárolni előtte tutira szeretnék menni :).

A kép elsötétülés az lehet a videókártyától, régebben vírusra gyanakodtam, de format c: után is előjött ez, általában mikor explorert használom akkor jön elő.

Lehetnek e ezek a hibák esetleg software miatt, vagy tuti, hogy hardver gond?

Válaszokat előre is kösz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Help! valami be fog dögleni a gépemben? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.