Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atenza


atenza
senior tag

A thermaltake oldalát nézegettem és nagyon megtetszett a pipe101-es borda. Azt szeretném megkérdezni, .h hol lehet ilyet kapni (valami oldal is jó ha van)? És milyen venti nézne ki jól rajta?(persze ami jól is hűt hiszen tuningra kell))

(#2) atenza


atenza
senior tag

Akinek van heatpipe-os hütője pls írja le a vele kapcsolatos tapasztalatokat. Egyébként nehéz ilyet saját kézzel csinálni?

(#3) lapa


lapa
veterán

én a teljesen passzív 103-ast néztem, az király. kár, hogy nincs elforgatva óra 90 fokban, akkor a táp alsó ventije szippancsolná le a meleget róla...

egyébként engem is érdekelne, hátha lehet otthon barkácsolni. gondolom spéci, alacsony forráspontú folyadék van benne, vag legalábbis jól párolgó (ez a párolgós téma lehet hogy hülyeség). lehet hogy a nyomáson is kell valamit hekkelni, az meg otthon küzdős.

(#4) atenza


atenza
senior tag

Jaja, már olvastam is erről de nem valami könnyü ezt kiméricsgélni, h. mennyi milyen kell a csőbe. De jó ötlete volt ez annak aki kitalálta.

(#5) atenza válasza lapa (#3) üzenetére


atenza
senior tag

A 103 az a pipe 103-as? Vagy hol van ilyen?Melyik a 103-as?

(#6) andorpapa válasza atenza (#1) üzenetére


andorpapa
őstag

Milyen tapasztalatok érdekelnének? Nálam járt már pár típus, ami hazánkban kapható: Gigabyte, AeroCool, Apack, hamarosan pedig Thermalright.

Ugyanúgy működnek, mint a többi cooler, azzal a különbséggel, hogy a CPU-tól elvezetik a heatpipe-ok a hőt, és emiatt másfajta bordázattal rendelkeznek, melyek szeretik, ha a házban jó a légáramlás, igazából akkor tudnak hatékonyak lenni. A Thermaltake pedig a jelek szerint megint a marketingesekre hagyta az utolsó simítást, azt eddig publikált tesztek alapján a heatpipe-os hűtői nem fogják megváltani a világot.

A fanless működés pedig nagyon aranyos és szép elképzelés, de maga a gyártó sem hiszi, hogy ez működhet, ezért találjuk kis betűkkel a kép mellett: Use Fanless103 with a 12cm cooling fan to have ideal case airflow. Ez marketingül azt jelenti, hogy egy hátsó 12 centis venti által megmozgatott min. 30 CFM levegő nélkül (na meg a duálventis táp által elszállított luft nélkül) szart sem ér az egész.

Tudom, kicsit drasztikus mindaz, amit leírtam, de vegyük figyelembe, hogy a passzív hűtés egyelőre csak álom. Az AeroCool HT-101-est próbáltam passzívan hajtani egy 2.8-as Prescottal, és kb. fél percig működött is az eljárás... Persze a Fanless103-at direkt erre fejlesztették: ez badarság. Külön a cooler bordáiról meleget elszippantó ventilátor nélkül az ötlet halott, ha meg mégis kell hozzá ventilátor, akkor csak egy újabb átlagos heatpipe-os coolerről van szó, semmi másról.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#7) tts válasza atenza (#2) üzenetére


tts
addikt

Nem nehéz.
Lehetetlen.
Fel kell töltened a csöveket folyadékkal, és szépen légmenetesen lezárni. Ez talán még menne. A működő csövek lényege a belső falukon lévő kapilláris hatású bevonat, amiben a végükön lehült folyadék visszaszivárog. Nem tudom mi ez a bevonat, gondolom te sem.

(#8) Legolas


Legolas
senior tag

Nekem Zalman passziv vinyóhűtőm van. Az sem ér semmit. A rezgéscsillapítás funkciót ellátja, de hűtésre nem való. Olyan meleg a vinyóm, mint amikor simán be volt szerelve és nem volt alatta házventi. Simán 44 fok körüli a vinyó Zalmannal nyúzás nélkül.
A lényeg, hogy ezek a heatpipe-os rendszerek nagyon is igénylik, hogy járjon a levegő körülöttük.

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#9) LordX válasza andorpapa (#6) üzenetére


LordX
veterán

A te szemléleted szerint akkor csak egy passzív megoldás van (Zalmann TNN)?

Szerintem senki nem gondolta (át), hogy jó szellőzésű ház nélkül passzívan lehet hűteni CPU-t/videokártyát (tegye fel a kezét, aki egy 9800 szintű kártyán OP1 nélkül használ Zalman ZM-HP80 C-t...)

A Thermaltake cuccain meg mindig a marketingesek végzik el az utolsó simítást :) (mindegyik agyondizájnolt..)

(#10) andorpapa válasza LordX (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

Az én szemléletem szerint a vásárló jól át van...ööö...verve, mikor egy termék neve kapásból az, hogy ''fanless'', aztán 0 dB zajszintet ígérnek hozzá, valamint passzív hűtésről beszélnek (nem igényel ventilátort - állítja a Thermaltake), miközben olyan szintű légáramlásra van szükség, melyet a legtöbb ház alapállapotban nem képes prezentálni, ergo további ventilátorra van szükség a hűtő megtámogatására, vagyis minden borul, amit eddig állított a cég.

Az én szemléletem az, hogy nem muszáj teljesen ventilátormentesnek lennie egy passzív cuccnak. A ''passzív'' az én szótáramban azt jelenti, hogy beszerelésével nem lesz több ventilátor a házban, nem igényel nagyobb légáramlást. Ilyen például egy passzív chipsethűtő, vagy akár egy heatpipe-os VGA cooler egy kevésbé fűtő GPU-n, melyeket a ház szellőzése (táp+hátsó ventik) képes passzívan tartani. A Thermaltake Fanless103 is képes ilyesmire, de csak ott, ahol gyárilag 12 centis venti van beépítve, és valószínűleg a táp segítségére (12 centi v. duálventi) is szükség van, márpedig a legtöbb mai ház 1-2 8 centisnek ad helyet hátul, a 12 centis szellőztetés egyelőre inkább a felsőkategória sajátossága.

Összességében: láttunk már passzív chipsethűtőt és heatpipe-os VGA coolert is szinte szellőzésmentes házban működni, de az fix, hogy a Fanless103 kiemelt szellőzés nélkül inkább Useless103.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#11) supercow válasza tts (#7) üzenetére


supercow
őstag

Nem lehetetlen, csak nagyon nehéz :)
Heatpipehoz nem kell feltétlenül kapilláris réteg a belső falra, az csak növeli a hatékonyságot és a felhasználás alatt hatásos dőlésszöget.
Pl. a Thermacore cég által gyártott heatpipe-ok kapilláris rétegét többségét rézpor ''ráégetéssel'' csinálják, a mikronos részecskék úgy olvadnak össze, hogy kialakul a kapilláris réteg.
A folyadék pedig sima víz, esetleg etil-alkohol.

Technikai olvasnivaló: http://www.thermacore.com/papers.htm

Heatpipe megoldást lehet otthon csinálni. Van egy heatpipe topic amit atus indított régebben, ott vannak a linkek és egy-két dolgot leírtam, amire eddig jutottam.

Egyébként ha van valakinek otthon 5-6mm belső átmérőjű, 0.5mm falvastagságú rézcsöve szívesen vennék egy 50cm darabot. :DDD

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#12) supercow válasza supercow (#11) üzenetére


supercow
őstag

Ehun: Bővebben: link
Egyébként a 2500 Bartonon nálam a Gigabyte 3d cooler pro van, és sajnos vízszintesen van a midi házban. Minimális fordulaton 45-53 fokos a proci, gondolom jobb házzal és áramlással néhány fokot esne, még jobb lenne egy fekvő ház, de most nincs fedezet egy Antec Overture-t venni :D

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#13) atenza


atenza
senior tag

ezek szerint nem nagyon ajánlotok ilyen megoldást hiszen még új és ezért nem mindeggyik megoldás kiforrott. Értem. Azért valaki kipróbálta márt a Thermaltake Pipe 101-es bordát ventivel?

(#14) andorpapa válasza supercow (#12) üzenetére


andorpapa
őstag

A Gigabyte coolerének teljesen mindegy, hogy állítod-e vagy fekteted. Én először álló helyzetben próbáltam, majd beszereltem házba is, mondom, mindegy neki. Minimális fordulatszámtól ne várjál csodákat. 2500+-os Bartonnal teszteltem, leszabályozva emlékeim szerin 27 fokos deltaT jött ki, ami nagyjából 50 fokos CPU-nak felel meg (terhelés mellett).

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#15) andorpapa válasza atenza (#13) üzenetére


andorpapa
őstag

Az nem igaz, hogy kiforratlan lenne a technológia, sőt! Az AeroCool HT-101 például veri a slágercoolert, a Zalman CNPS7000A-Cu-t, és a Gigabyte 3DCooler sem gyenge cucc, inkább a Thermaltake+heatpipe kombótól próbálunk óvni téged, ugyanis a cég óriási marketingraktárral dolgozik, viszont a termékek gyakran nem hozzák a szlogenek, hangzatos szavak után elvárható szintet, illetve hozzák, csak túl drágán.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) atenza


atenza
senior tag

De viszont az AeroCool megoldása bazinagy. Ha lenne akkora venti gyenge fordulattal akkor az is ugy hűtene. És ha összehasonlítjuk a TT pipe 101-el akkor a méretkülönbség nemcsoda h. teljesítménykülönbséget is okoz. De sztem az az egy borda a TT-től megéri, hisz rézből van és így már nem lehet nahyon rossz.

(#17) strike-force


strike-force
őstag

andorpapa, ha itt vagy még nézz már át a ''Számoljunk le egy mítosszal'' (szintén hűtés témakör) c. topikba és mondj már valamit lécci.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#18) Amigo78 válasza atenza (#16) üzenetére


Amigo78
senior tag

Ehun e egy teszt....

(#19) Amigo78 válasza Amigo78 (#18) üzenetére


Amigo78
senior tag

http://www.silenthardware.de/content/view/162/3/
szal ittvan

(#20) andorpapa válasza atenza (#16) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem értelek. Nagy a HT-101? Nem téveszted össze valamivel? A heatpipe-os coolerek között igen kicsinek mondható! Sima 8 centis ventilátort használ, így nem értem, hogy mit is akarsz mondani. Ha megnézed a belinkelt tesztet, láthatod, hogy a HT-101 kisebb a Thermaltake hűtőjénél, mégis jobb eredményt hoz.

Az pedig, hogy egy cooler rézből van, még nem garancia semmire. Ajánlott olvasmány a júliusi PC Magazin, ahol a Socket 754-es tesztben a Titan full réz coolere alig bírt elszakadni a Spire teljesen alu hűtőjétől. Az anyag még semmire sem garancia. A teljesen alu GlacialTech Igloo coolerek sokszor verik a teljesen réz megoldásokat. A tervezés és a kialakítás minősége dönti el, hogy egy hűtő jó-e vagy sem.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#21) atenza


atenza
senior tag

Az hogy lenne kisebb, most nézem ez egy torony, amit én modtam az pedig sima kinézetű borda. ???? Biztos ugyanarról beszélunk?? Itt a sorszáma is: CL-P0006.
Rendesek vagytok h. segítetek. THX

[Szerkesztve]

(#22) Jim Tonic válasza tts (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Inkább gázzal. Én úgy tudtam, a heatpipe lényege, hogy a gáz jobban vezeti a hőt, mint a fémek, ezért gázzal töltött csövecskékkel segítik elő a coolereken a hő áramlásást. Most melyik a helyes?

[Szerkesztve]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#23) tts válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


tts
addikt

Inkább ne. Jó lesz az folydékkal.
Ez drámai félreértés. A gáznemű anyag nagyságrendekkel rosszabb hővezető, mint a folyadékok.
A jó az, amit én mondtam.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#24) Jim Tonic válasza tts (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Pedig egy oldalon olvastam, de nyilván ott sem szerepelt helyesen. Kösz a helpet, én is tanultam.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#25) LukE válasza Jim Tonic (#22) üzenetére


LukE
veterán

nem a gáz, hanem a párolgás-lecsapódás von el-ad le sok hőt.
Elpárolog a folyadék a meleg részen (proc fölött), a gőz elmegy az alacsonyabb nyomású és hidegebb végébe a csőnek, ott leadja a hőt, folyadék lessz, és a cső falán lévő anyag kapilláris hatása miatt akár fejjel lefelé is visszajut a kiindulási helyre. Nagyjábol ennyi:)
Pontos értéket nem tudok, de ha jol emlékszem, 1g víz elpárologtatásához szükséges energiával (nem 100%!) 80 fokkal lehetne ugyan annak az 1g víznek a hőmérsékletét emelni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) tts válasza atenza (#21) üzenetére


tts
addikt

Azt nehéz megmondani, hogy te mire gondolsz.
Hidd el Andorpapa tudja miről beszél, nekem meg itt van a gépemben egy HT 101. Egy órája takarítottam a portól. Akkor még mindég nagyon ''karcsú és csinos'' volt.

[Szerkesztve]

(#27) tts válasza LukE (#25) üzenetére


tts
addikt

Való igaz amit mondasz, a legnagyobb hőelvonással a halamazállapot változás jár.

(#28) trbvszkij válasza LordX (#9) üzenetére


trbvszkij
tag

Jelen. 9700Pro OP1 nélkül. Le lehet dorongolni.:)

The meaning of life: Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations.

(#29) Jim Tonic válasza andorpapa (#10) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Zalman Reserator. Egy ventim sincs a házban, ha nem számolom a tápét. Így sem a cpu-n, sem a vga-n nincs, és a Zalman NB borda is elboldogul így, hogy nincs mellette forró procihűtő, ill. vga hűtő.

Totál fanless, nincs nem kell hozzá venti, és nem is igényel kiegészítő ventit. Ez is átverés?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#30) LukE válasza Jim Tonic (#29) üzenetére


LukE
veterán

(nehéz egy akár közepesen izom gépet venti nélkül lehőteni. Illetve minimális venti mennyiséggel és fordulatszámmal sokkal jobb hatásfokot lehet elérni. És egy erősebb konfigot venti nélkül üzemeltetni hosszú távon meglehetősen őngyilkos vállalkozás. Vannak olyan részek, amit vagy nem tudsz hűteni rendesen, vagy nagyon problémás lenne mondjuk vízzel hűteni. Személy szerint inkább pár lassú ventire szavaznék, meg némi hangszigetelés)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#31) Slax


Slax
senior tag

Üdv.
Az Ordasi-féle megoldások:Bővebben: link,Bővebben: link,Bővebben: link,Bővebben: link.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#32) andorpapa


andorpapa
őstag

atenza (#21): Hidd el, hogy a HT-101 nem nevezhető nagy coolernek. Igen, torony, de nem akkora, mint mondjuk a Thermaltake heatpipe-os tornyai. Most nézem, hogy melyik hűtőről beszélsz: nos, ez teljesen a Thermalright SP-94 és SP-97 másolata, teljesen ugyanaz az elv. Viszont az egész kamu, az ilyen fajta heatpipe-felhasználás csak marketing, a heatpipe igazi értelmét azok a coolerek hozzák felszínre, melyek elvezetik a CPU-tól a hőt, például a Fanless103 vagy a HT-101. Az ilyen coolerek azért hűtenek olyan jól, mert amúgy is ott egy baromi durva vörösréz bordázat. Ha már választani kell, akkor inkább a Thermalright cuccát venném, általános tapasztalat, hogy az azonos elvre épülő Thermaltake és Thermalright bordák közül mindig a Thermalright a jobb.

Jim Tonic (#29): csakhogy a Reserator külső vízhűtés. Hangsúly a külsőn és a vízhűtésen. Én pedig (bár lehet, hogy nem mondtam ki konkrétan) léghűtésről beszéltem. A Reserator amúgy nem kamu, nekem nagyon tetszik, mert valóban képes arra, amit ígér: venti nélkül hűteni egy konfigot.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#33) atenza


atenza
senior tag

Ha értessz angolul légyszi nézd meg ezt az oldalt
Bővebben: link -remélem jól írtam itt van egy pár hűtő.
Ha érted mit írnak a pipe 101-esről pls röviden mondd el(persze ha van időd) és a cooler master duplaventis hűtőjéről mit szólsz?

(#34) andorpapa válasza atenza (#33) üzenetére


andorpapa
őstag

A teszt azt bizonyítja, hogy igazam volt. A Thermaltake coolere ugyan nem rossz cucc, de amint látod, a két ''standard heatpipe-os hűtő'', a Thermalright SP-94 (melyről a Tt koppintotta a kialakítást) és az AeroCool HT-101 is jobb nála, a Pipe101 nem képes még magas fordulatszámú ventilátorral sem lehagyni őket. Ráadásul 40 dolcsi a cucc, és ezért cserébe ventit sem kapsz, míg az AeroCool HT-101 ventivel együtt is kijön ennyiből.

A Cooler Master heatpipe-os coolere baromi nagy, ezt a képek és a specifikációk is alátámasztják. Nagy és hatékony, ugyanis a tesztek szerint hűt rendesen (ajánlott még a Frostytech cikke). A Systemcooling mérései szerint alacsony zajszint és légszállítás esetén lenyomja a Thermalright SP-94-et, ami értelemszerűen egy nagyon jó ajánlólevél, azonban a cikk szerint ez a cooler sem tökéletes, ugyanis mérete miatt inkompatibilitási problémák jelentkezhetnek, valamint a rögzítőrendszer is kicsit gagyi. Hűteni viszont nagyon tud.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#35) atenza


atenza
senior tag

Köszi h. leírtad. Biztos rosszul írtam, de én a Cooler master Dual Storm-ot kérdeztem, csak nem vettem a fáradtságot h. leírjam a nevét. Szóval ehhez még füzz vmit.

(#36) atenza


atenza
senior tag

A 48celsius normális procihőm. ha csak netezek? (53-nál nagyobbra nem megy ha játszom akkor se)

(#37) andorpapa válasza atenza (#36) üzenetére


andorpapa
őstag

A 48 fok nem gáz. A Cooler Master új cuccáról meg az a véleményem, hogy ki kell várni az első teszteket. A blower ventikkel sem robbantottak akkorát (Aero és Jet széria), mint amilyet szerettek volna, ugyanis a ''venti motorja alatt nem áramlik rendesen a levegő, és emiatt szar a hűtés'' duma nem fedi teljesen a valóságot. Meglátjuk, hogy az új venti mire képes.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) atenza


atenza
senior tag

És a coolermaster Hyper 6-ról tudsz vmit? Ez is csak kampányfogás és becsapás?

(#39) andorpapa válasza atenza (#38) üzenetére


andorpapa
őstag

#34-es hozzászólásom:
''A Cooler Master heatpipe-os coolere baromi nagy, ezt a képek és a specifikációk is alátámasztják. Nagy és hatékony, ugyanis a tesztek szerint hűt rendesen (ajánlott még a Frostytech cikke). A Systemcooling mérései szerint alacsony zajszint és légszállítás esetén lenyomja a Thermalright SP-94-et, ami értelemszerűen egy nagyon jó ajánlólevél, azonban a cikk szerint ez a cooler sem tökéletes, ugyanis mérete miatt inkompatibilitási problémák jelentkezhetnek, valamint a rögzítőrendszer is kicsit gagyi. Hűteni viszont nagyon tud.''

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#40) atenza


atenza
senior tag

Valaki látta már a Termalright új heatpipe-os bordáját? Nagyon állat!
Itt meg lehet nézni: Bővebben: link

(#41) LukE válasza atenza (#40) üzenetére


LukE
veterán

igen, az oldal szamlaloja szerint eleg sokan lattak:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#42) kemiklos válasza atenza (#38) üzenetére


kemiklos
csendes tag

Hi! Nekem CM Hyper 6 - passzívan - hűti az A64 3,5+-t, csak a tápventi duruzsol a rendszerben, (meg 6 kib. hangos hdd) és mostanáig nem volt semmi gondom, 56 fokos a proci, majd nyáron meglássuk..., de ha a gyári ventijét rárakom, 5V-on hajtva, szinte alig változik a hanghatás (+1 dB kb.) és akkor húzva (+10%), full load is stabil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.