Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd kontra ntfs.sys (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dannyboy


dannyboy
csendes tag


Hali!
Van egy vinyóm amit ha beakarok kötni a rendszerrel rendelkező vincsi mellé,akkor az ikszpé indulásakor kékhalál mező keletkezik azzal a felirattal,hogy gond van az NTFS.SYS-szel. Próbáltam haver winchesterét is rákötni azzal nem volt gond.Mi lehet vajon a hiba? :F
Lécci vki segítsen!
Köszi! :)

(#2) dannyboy


dannyboy
csendes tag

Senki???:U

(#3) tray válasza dannyboy (#2) üzenetére


tray
aktív tag

Szar az az XP, így jártál.

Próbáld meg leformázni a vinyót!

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#4) tray válasza tray (#3) üzenetére


tray
aktív tag

OK, kevésbé bunkó módon:

Előfordult már velem, hogy két különböző oprendszerrel formázott ntfs-t az egyik látta, a másik nem. Vagyis... Az egyikkel leformázottatt a másik nem látta.

[Szerkesztve]

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#5) Male válasza dannyboy (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Az NTFS-nek több verziója van, lehetne ez a gond, persze az XP elvileg kezeli a régebbi NTFS-t is (gyakorlatilag nem tudom, hogy működik e, az biztos, hogy telepíteni nem célszerű régebbi verziójú NTFS-re).

Másik gépben megy ez a partíció? Ha nem, akkor egyszerűen megsérült valami rajta -> kapd le azt a partíciót, és csináld meg újra (pl PQ Magic-el, vagy ha az nincs, akkor az XP telepítő CD-jével).

Ha másik gépben megy XP alatt, akkor lehet, hogy az NTFS.SYS file sérült meg. Ezesetben System Restore, vagy újratelepítés, vagy XP CD és a Recovery Consol-ról cseréld ki a filet az eredetire, ami a CD-n van.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd kontra ntfs.sys (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.