Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD klónozása (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) makrodom


makrodom
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy kinek milyen módszere van, mit ajánl egy HDD klónozásához? Teljes HDD-t szeretnék klónozni, hogyha a meglévő HDD tönkre megy akkor csak berakom az újat a helyére és megy a rendszer, mintha mi sem történt volna...
Még nem foglalkoztam a témával ezért kérnélek benneteket, hogy az alapoktól kezdjétek (mármint a klónozás alapjaitól, a számítógép alapokkal azért tisztába vagyok)

Köszönöm!

Üdv!

makrodom

(#2) Postas99 válasza makrodom (#1) üzenetére


Postas99
senior tag

Neked az active boot diskre szükséged

http://boot-disk.com/

(#3) Soma01 válasza makrodom (#1) üzenetére


Soma01
veterán

[link]
A cikkből az SSD specifikus részeket nem kell figyelembe venni...
Amúgy Macrium Reflect Free Edition és van boot CD (vagy USB meghajtó) változata is.

A lényeg, csak a program hsználatáról: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4) V911 válasza Soma01 (#3) üzenetére


V911
junior tag

Engem az érdekelne, hogy egy frissen feltelepített win8-at úgy klónozok egy 32 gigás sd kártyára, hogy utána a rendszer nélküli gépre visszaklónozhassam?
Tehát egy BOT USB pendrájvot kellene csinálnom amin induláskor választási lehetőség van. Vagy a win8 indul el, vagy az a rendszer aminek annyi az össz feladata, hogy az SD kártyáról az HDD-re vagy SSD-re klónozza saját magát. Elegánsabb persze ha felismeri hogy ő ép pendrájvon fut s ilyenkor automatikusan klónoz, ha pedig SSD-n vagy HDD-n fut akkor normál rendszerindítást végez, de ha ez túl macerás akkor kiegyezek azzal is, ha csak simán választani lehet hogy ezúttal a klónozás induljon el s klónozza saját magát a c:( HDD vagy SSD)-re. Ha pedig ár HDD-n van akkor egyszerűen sohase választom ezt hanem hagyom, hogy elinduljon a rendszer.

(#5) szkury válasza V911 (#4) üzenetére


szkury
tag

Hali!
Ezt aktívan futó rendszerről is meg lehet csinálni, pl. win7 alól?

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#6) Interrupt válasza szkury (#5) üzenetére


Interrupt
csendes tag

A Macrium Reflect tesztelve.
Meg lehet csinálni aktivan futó windows-ról is. (Pl. Win.7.)
A legtutibb megoldás egy hibátlan, frissebb op.rendszer klónozása.
Én egy 60Gb-ra duzzadt több éves rendszert klónoztam.
Nem hibátlan a rendszer, de működik...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD klónozása (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.