Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd felimerés 128 gb felett... (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) oregcsóka


oregcsóka
őstag

A probléma a következő: Samsung SP1604N 160Gb-os vinyót az XP csak 128GB-nak ismer fel. Alaplap:AbitSA7, SP1 telepítve, DMA mód bekapcsolva, Registry-ben a DWORD kulcs Enablebiglba értéke 1-re állítva, jumperelés OK, mi lehet még? A partition magic 8 is csak ennyit lát, a SpeedFan viszont kiírja hogy 160GB. Most itt akkor mit lehet még megpróbálni, tud valaki segíteni? :F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#2) UHHH válasza oregcsóka (#1) üzenetére


UHHH
senior tag

A speedfan a SMART-bol szedi az erteket...
Milyen biosod van? A legfrissebb???;]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#3) oregcsóka válasza UHHH (#2) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nem hiszem hogy a legfrisebb lenne, tavaly novemberben vettem a gépet, a BIOS típusa: /AIDA32-vel/ AWARD MODULAR BIOS v6.00PG a dátuma pedig: 08/02/02

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#4) oregcsóka válasza UHHH (#2) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ja és a konfiguráció: Abit SA7, Celeron 1.7, Maxtor 30GB, Samsung 160GB, GF4MX440, LG CD Rom, LG Combo, Winfast TV2000XP, Codegen 6009-es ház,300W-os táppal.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5) Flashcash válasza oregcsóka (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A lapnak ismernie kell a 48bit lba címzési módot.
Ha régi kiadású lap akkor nézz utánna hogy van-e elérhető biosfrissítés hozzá.

Ha szoftveres problémád van, (WinXP nem ismeri a 127GB-nél nagyobb vinyót?) akkor próbálkozz a WinXP SP1-el.
A partition magic 8-at próbáld boot lemezről vagy cd-ről is elindítani, ne csak winxp alól. (van olyan opció benne hogy csinál két bootolható lemezt)

(#6) Alvin_ti4200 válasza oregcsóka (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Azóta már két BIOS is kijött, íme:
[L]http://www.abit.com.tw/page/en/download/download_detail.php?pFILE_TYPE=Bios&pMAIN_TYPE=Motherboard&pTITLE_ON_SCREEN=SA7&pSOCKET_TYPE=Socket+478[/L]

(#7) oregcsóka válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


oregcsóka
őstag

Ez igen! Nem gondoltam volna, és köszönöm hogy utánanéztél! Namármost, ha mondjuk még két hétig így használom a vinyót, nem lesz semmi baja? Mert gondolom két hét kell, még utánanézek és megtanulom hogy a BIOS frissítést hogy kell halálbiztosan csinálni, nem szeretném elszúrni./esetleg ha mégis elcseszem, szervízben helyre tudják hozni?/

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#8) oregcsóka válasza Alvin_ti4200 (#6) üzenetére


oregcsóka
őstag

És mind a két frissítést fel kell tennem, vagy elég az utolsót? /most el tudom képzelni, miket gondolsz rólam, de hát ez van, nem vagyok profi, enyhén fogalmazva.../

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#9) Alvin_ti4200 válasza oregcsóka (#7) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha az alaplahoz való BIOS-t égeted bele, akkor nem tudod elkúrni. Szervízben némi summa ellenében rendbe tudják hozni, ha lehetséges.

(#10) Alvin_ti4200 válasza oregcsóka (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem gondolok rólad semmit rosszat. Te kérdezel, én válaszolok:))
Elég az uccsót. Olyan, mint a játékoknál a patch:DD

(#11) oregcsóka válasza Flashcash (#5) üzenetére


oregcsóka
őstag

Köszönöm szépen neked is a választ! SP 1 telepítve van, a PM-et meg megpróbálom úgy ahogy írtad.Üdv.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#12) oregcsóka válasza Alvin_ti4200 (#10) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nahát jónak mondod! Hallottam már path-ról, de gőzöm nincs hogy mi az.Az az igazság hogy még játékot se igazán futtattam a gépen.Az nagyon igénybeveszi, meg aztán szerintem haszontalan időtöltés. Bár ha én is értenék a számítástechnikához csak fele annyit, mint ti, akkor lehet hogy megpróbálnám.De most egyenlőre az alapfoku tudásanyagomat szeretném fejleszteni.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#13) pedrohsi


pedrohsi
tag

Nincs véletlenül jumperrel visszabutítva? Nemrég vettem haveromnak 60gigzeset, gyárilag 30 gigára volt jumperelve, a boltban ahol összerakták a gépet, nem vették észre - vagy így hagyták:).

(#14) Alvin_ti4200 válasza pedrohsi (#13) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Hogy lehet jumperekkel leszabályozni egy vinyót?

(#15) oregcsóka válasza pedrohsi (#13) üzenetére


oregcsóka
őstag

Szerintem jó. De azért küldök egy képet E-mailban a jumper kiosztásról, most én leszedtem az összesről/egy darab volt/, így most nincs rajta semmilyen összekötő-rövidrezáró pöcköcske.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#16) Warlock_42 válasza Alvin_ti4200 (#14) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Azt lehet állítani, hogy hány fejet használjon. Pl: IBM-eken láttam ilyet.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#17) Alvin_ti4200 válasza Warlock_42 (#16) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Na, ma is tanultam vmi újat:-)

(#18) Warlock_42 válasza Alvin_ti4200 (#17) üzenetére


Warlock_42
senior tag


Ezért vagyunk itt. ;]

Érdekesek ezek az IBM HDD-k. Az enyémen két jumper + 4 tüske. Valamint egy kb. 1x8 centis csíkon magyarázza a különböző jumperállásokat.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#19) oregcsóka


oregcsóka
őstag

Egyébként most néztem meg, a BIOS felismeri 160GB-osnak a vinyót... Akkor a BIOS frissítés kilőve.WinXP SP1 telepítve van. Senki nem tud mondani semmit?:F

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#20) _Gudella


_Gudella
senior tag

Az, hogy a BIOS kiírja, hogy 160 GB, attól nem biztos, hogy kezeli is! Mert a bios kiolvassa a vinyóbol a tipuskódját, és lehet, hogy abba van beleírva, hogy 160GB és csak azt látod.

(#21) launcser


launcser
senior tag

régebben amikor p1-be akartam 40 gigás vinyót rakni, akkor trükközni kellett
mert ha biosban fel akartam ismertetni akkor ott meghalt
ki kellett hagyni, és hagyni hogy 2K felismerje, és tudtam használni mind a 40 gigát!
míg a p1 bioszügyileg max 32G-t kezelt le..
bios a ténylegeset írja ki, hogy hány giga névlegesen, ha le van jumperelve akkor szerintem azt írja ki, én úgy láttam régebben..

tütüü

(#22) oregcsóka válasza _Gudella (#20) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát nem tudom. Állítólag a SpeddFan olvas csak a smart-ból, a BIOS ha felismeri, akkor kezeli is.De én elhiszem neked, így most már egyáltalán nem vagyok nyugodt...

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#23) oregcsóka válasza launcser (#21) üzenetére


oregcsóka
őstag

Szóval azt akarod mondani, hogy próbáljam meg a BIOS-ban az autofelismerést kikapcsolni? Bár én a Windowsban még annyira sem bízok.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#24) Szali


Szali
tag

Hali!

Tutibiztos, hogy a Partition Magic 128 gigásnak látja az egész vinyót? Mármint úgy értem, nem csak egy partíció mérete 128GB? Hány partíció van azon a vinyón? És milyenek? FAT32, NTFS? A vinyók tulajdonságainál a Sajátgépben meg tudod nézni.
Találkoztam már olyan 10 gigás vinyóval, hogy valami állat 4 gigásra particionálta, a maradékot meg otthagyta partícionálás nélkül...:( Így persze a windows is meg a többi felhasználói progi is csak a partícicó méretét látja, nem a valós fizikai méretet. Persze a BiOSban ilyenkor is láccik a fizikai (valós) méret.
Szerintem még ezt kukkantsd meg.

Szali

''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

(#25) oregcsóka válasza Szali (#24) üzenetére


oregcsóka
őstag

Elnézést hogy csak most válaszolok, félórája értem haza. A BIOS-ban megnéztem, az felismeri, kiírja, hogy 160Gb-os. Csináltam rá egy elsődleges FAT32 particiót 29.9GB-osat, a maradékot pedig kiterjesztettnek NTFS-be, 98Gb-os. Az összesre azt írja ki, hogy 131070MB-os. Aztán egy másik fórumban ajánlották, hogy próbáljam ki a Partition Magic 8-al az egészet egy particióra kialakítani, NTFS-re. Nos megpróbáltam ezt is, ugyanúgy csak 131GB-osnak látja az egészet így is. Szóval most kb ott vagyok, ahol a part szakad... :(

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#26) samson


samson
tag

particionald linux alol

(#27) oregcsóka válasza samson (#26) üzenetére


oregcsóka
őstag

Aranyos vagy nagyon, köszi a tippet! Csakhogy: 1./ nincs Linuxom 2./ ha lenne se tudnám használni 3./ ha lenne, és tudnám használni, akkor sem akarnám használni... :t

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#28) samson válasza oregcsóka (#27) üzenetére


samson
tag

nem azt irtam, hogy rakjal fel linuxot, hanem azt, hogy particionalj a segisegevel.

>>3./ ha lenne, és tudnám használni, akkor sem akarnám használni...

igen, ez nagyon hiheto

(#29) nap válasza oregcsóka (#15) üzenetére


nap
addikt

Szerintem azert adjak a jumpert, hogy rarakd a vinyora. :)
Szoval jumpert fel! Legyen master vagy slave, lenyeg, hogy ellentetes legyen a kabelen levo masik egysegevel.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30) oregcsóka válasza samson (#28) üzenetére


oregcsóka
őstag

Szia, nem szerettelek volna megbántani, bocsi!

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#31) oregcsóka válasza nap (#29) üzenetére


oregcsóka
őstag

Hát igen, volt rajta jumper valóban, de levettem. Mert a rajz szerint ha slave-n van, akkor nem kell rá jumper.És most slave-n van bekötve.De ha akarod, és értesz hozzá, szívesen elküldöm mail-ben a jumper bekötési rajzot.Azért mailben, mert ide nem tudom hogy lehet felrakni képet, a Tár.hu-ide pedig egy link, bonyolultabb megoldás nekem.Köszönöm egyébként a hozzászólásodat.

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd felimerés 128 gb felett... (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.