Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd bad sector javítás, help! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bigboy


Bigboy
csendes tag

Hi mindenkinek!

Van egy kicsi problémám. Maxtor 20 GB-os vinyó elkezdett rendetlenkedni. Ez abban nyilvánult meg, hogy xp alatt nem lehetett defrag-olni, sem scandisk-elni.
Majd partíciót változtattam (FAT32) és újra ráküldtem a scandisk-et, és a felületellenőrzőt. Ez kimutatott némi Bad sector-t. Ezután újra partíciót változtattam (NTFS) és formázás után újratelepítettem az xp-t. :))

bigboy

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#2) #25954560 válasza Bigboy (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

Ha a defrag ujraindul, az azert is lehet, mert valami barom alkalmazas a hatterben kozben irkal a vinyora. Ekkor ugyi a tartalom megvaltozik, indul a defrag elolrol. Sajnos a scandisk-nek attol meg le kene futnia.
Viruskereso kikapcsolasa (esetleg uninstallalasa), cd-iro progi aktiv reszenek kilovese, mindenfele hangkartyahoz feltelepult hatterben futo szornyusegek leallitasa, szoval a talca kipucolasa utan erdemes megprobalkozni ezzel ujra.
Na igen, a bad sectorra sincs 5letem... de ha leformazta ujra hiba nelkul, akkor most nincs.

(#3) Bigboy válasza #25954560 (#2) üzenetére


Bigboy
csendes tag

Létezik, hogy xp esetében a formázással eltünt a bad sector?
Ha xp indítólemezzel formázod a vinyót, akkor is jeleznie kellene a hibás szektorokat?

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#4) deepwell válasza Bigboy (#3) üzenetére


deepwell
aktív tag

Letezik ! nem Xp tette, ha magad dos alol megformazod egyszer ketszer akkor is eltunhet! tobbszor talalkoztam mar ilyennel, az okosabbak azt mondjak hogy szoftveres bad sector, amikor igazabol nem is a lemez felulete serult, hanem o csak ugy gondolja, es pont ezt az eljarast javasoltak,, hogy formazd meg egy parszor. Megtettem, utana meg 1 evet ment a vinyo minden problema nelkul, majd eladtam ! :)

Framerate is LIFE !

(#5) mura81 válasza Bigboy (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Meg kellene nézni hátha a Partition Magic nevű progi tud vele vmit kezdeni. Ha nem akkro fdiskkel komplett újraalakítás, és utána formázás, de az csak majd kijelöli a bad sectrorokat úgy hogy nem tudod az adott szektort használni, de szerintem a jövőben sokasodni fognak a bad sectorok. Nekünk is már több vinyónk csinált ilyet, általában fél év után már komplett meghaltak. Van olyan is amin már 4 éve van bad sector de még mindig megy, bár csak a régebbi játékokat tárolom rajta semmi fontos adatot.
Még a régi biosok tudtak olyat hogy low lwvwl format, nem tudom van-e még ilyen a biosban, vagy van-e hasonló progi a piacon. Majd utánanézek

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#6) Jester


Jester
aktív tag

Sokszor volt már szó róla, Maxtor vinyók esetén hibakereséshez nagyon jó kis gyári segédeszköz a PowerMax nevű progi. Letölthető a Maxtor honlapjáról. Készí egy boot lemezt, arról bootolsz és tesztelsz (advanced testing a javallott...), ha hibát találsz, hibakódot felírod, mert soha többet nem írja ki, aztán rákeresel a Maxtor honlapján, hogy mi is volt az.

Mehr Licht!

(#7) Bigboy válasza Jester (#6) üzenetére


Bigboy
csendes tag

Köszönöm ezt megpróbálom, remélem segít valamit.
Ha mást nem, hát legalább a hibát azonosítom.

köszi mégegyszer!

Sok mindent tudok, de még nem eleget!

(#8) #25954560 válasza Bigboy (#3) üzenetére


#25954560
törölt tag

Persze. A regi dos-os format-nak meg volt egy 'retest' opcioja, ami pont erre volt, hogy ha hibasnak latszott egy szektor, akkor is megprobalta formazni. Ha sikerult, akkor mindenki boldog volt, legalabb egy darabig. A formazas vegen mindig kiirja, hogy ennyi meg annyi block a merete a meghajtonak, ebbol ennyi meg ennyi hasznalhato es x hibas.

(#9) up válasza Bigboy (#7) üzenetére


up
senior tag

Igen, ezt kell csinalni. Egyébként a badsector eltűnése szerintem valószinűtlen, sőt, terjedés várható. Én a helyedben visszavinném, ha garis, ha meg már nem, akkor írnék egy levelecskét a Maxtornak a hibajelenség és a PowerMax által adott hibakód kíséretében. Elképzelhetőnek tartom, hogy postafordultával hajlandók kicserélni, PR megfontolásból. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Hdd bad sector javítás, help! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.