Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Használt monitornál mire kell figyelni? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hy all
ugy fest karácsonyra meglepem magam egy 19 es moncsival
de mivel nem tul vastag a buxa igy csak használtra telik.
(plz mellözük a vegyél inkább uj 17 es monitor hozzá szolásokat)
volna is egy jó áron.
egy mag xj810
(Haveromnak van egy ien monitorja nem csucs kat de jo nagy szép a képe.)
3 éves
a nokia monitor testert természetesen viszem, de konkrétan mi az amire figyeljek?
hogy ismerem fel a hibákat és mi az a hiba amtöl felfele nem szabad megvennem?
az elkövetkező 3 évben nem valószínű hogy lesz másik monitor tehát +3 évet ki kéne birnia

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) emvy válasza TitiRii (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Geometriahiba: fehér képernyőn megnézed az oldalakat, a teteje és az alja a fontos, mert ha behajlik (a tűréshatárnál jobban), akkor azt nem fogod tudni korrigálni sehogyan.

Fényerő-egyenletesség: a fehér képernyő fehér vagy foltos?

Konvergencia: Fehér képernyőn az egérkurzort a sarkokba mozgatod, és megnézed a fekete-fehér átmenetet, mennyire kékes vagy pirosas.

while (!sleep) sheep++;

(#3) Nimrod válasza TitiRii (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

A hibátlannak tűnő monitor is feladhatja bármikor. Az előző monitorom 3 hónapot bírt, majd meghalt a trafója. Trafócsere méregdrága, már ha van :DDD

(#4) TitiRii válasza emvy (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

''Geometriahiba: fehér képernyőn megnézed az oldalakat, a teteje és az alja a fontos, mert ha behajlik (a tűréshatárnál jobban), akkor azt nem fogod tudni korrigálni sehogyan.''
menyi az a türéshatár? :)
''Konvergencia: Fehér képernyőn az egérkurzort a sarkokba mozgatod, és megnézed a fekete-fehér átmenetet, mennyire kékes vagy pirosas.''
ezt meg csak szimplán nem értem :)
van egy ien progi hogy nokia monitor tester.
ezt lefuttatam minden monitoron amit ithon találtam.
csak nem tudom mit kéne rajta néznem hogy mi a hiba és mi nem.
akinek ez meg vam és tugya hogy egy hiba hogy néz ki az szoljon.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#5) rizsaxx


rizsaxx
csendes tag

Persze nem árt ha kipróbálod hogy kb. 1-2 órás működés után hogy viselkedik. Van olyan monitor is (persze használt), ami úgy egy órát bír, és meghal. Túlmelegszik, és kikapcsol. Szóval teszteld mennyi működést bír!

(#6) Nimrod válasza rizsaxx (#5) üzenetére


Nimrod
addikt

Hasonló nekem is volt. Windowsban próbáld ki, hogy állítsd a felbontást és azt is, hogy kiteszel teljes képernyőre vmilyen szövegfájlt. Ha egy idő után (1-2 óra vagy kevesebb) elkezd rezonálni egy része a képnek, akkor sürgősen felejtsd el!

(#7) cadaver


cadaver
tag

plz valaki help, gyorsan!!!!!!! kb. 10 perc es elindulok monitort venni, mit nezzek ezeken kivul, semmit? en vadiujat veszek :))

(#8) emvy válasza cadaver (#7) üzenetére


emvy
nagyúr

Ennyi nagyjából elég, ha ez mind tökéletes, akkor máris hazudsz.:)

while (!sleep) sheep++;

(#9) cadaver


cadaver
tag

emvy ilyen temaban ugy tudom te vagy a leg tapasztaltabb :)) ugyhogy okay, mentem is venni. pááá

(#10) TitiRii


TitiRii
senior tag

hy
na mi is migyárt indulunk :)
öcsémnek is veszünk egy 17 es iyamát
1024*768@100hz :)
sajnos nem hiszem hogy 1-2 orán át eltürnek minket hogy bámuljuk a monitort :(((
olyan tesztek kellenek amikkel 10 perc alatt el lehet dönteni.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#11) cadaver


cadaver
tag

ezt ugyis moderaljak szal mindegy. tudjatok mi az igazán csúnya dolog????? bemegyek a boltba, hogy vegyem a monitort. addig nezek egy arlistat, eccercsak latom, hogy belinea 103055 46+afa helyett 59+afa!!! mondom a bácsinak ez meg mi a f*sz szeretne itt lenni? (persze nem igy mondtam csak enyhen feldul allapotban vagyok :D) ilyet szol: ja hat azt hiszem ez lesz az uj ara a monitornak. es ilyen szomoru pofat vag. majdnem pofanb*tam hogy megrendelem 46-ert a monitort erre ram akarja sozni 59-ert. el is huztam a csikot de nagyonnagyon gyorsan, csak most honnan lesz monitorom? :((( :(( :(

(#12) emvy válasza cadaver (#11) üzenetére


emvy
nagyúr

Nagyon egyszerűen: megveszed az én Belinea 103055-ösömet, ami 3 hetes, 56e-ért. :). Vagy még alkudsz. :).

while (!sleep) sheep++;

(#13) cadaver


cadaver
tag

:) na utananezek milyen monitort kene venni :((

(#14) TitiRii


TitiRii
senior tag

na megvettük a monitorokat,
az egyik egy mag xj810 a másik valamien iiyama. nem sikerült még kideriteni de rgb bemenet is van rajta csodaszép szinekkel és szinte mindent lehet álítani a menüjéböl.
a mag ot viszont ahol vettük tesazteltem és tökéletes volt
haza érve azomban szaladnak a sorok vagy micsoda
asszem hallotam már erröl. mégpedig ha a konektor nincs jol földelve asszem.
javitsatok ki ha tévedek.
meg moire hiba is jeléentkezett

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#15) TitiRii válasza TitiRii (#14) üzenetére


TitiRii
senior tag

ok
hibák vissza vonva
megfordítottam a tápcsatit a konektorban és semmi baja :DDD
érdekes.. ez mitöl van?
pl ha ráz a géped megforditot a konektorban a dugaszt és megszünik vagy ezek a hiba jelenségek monitornál
pedig a konektor mind 2 oldalán van föld..

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Használt monitornál mire kell figyelni? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.