Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Nem találtam erről sajnos semmi adatot, se itt se sehol. Azt tudom, hogy kb 120 celsius körül kapcsol le, de az érdekelne, hogy hány foktól kezd el lassulni?

(tudom, nagyon magas labda, hogy ''dehát a cerka mindig lassú'' stb :) de tényleg a hőmérsékletre lennék kiváncsi)

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Milyen Celeron??? P4-es? A többi nem lassúl...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) PeliScan válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Jah igen, én már eléggé belassultam, nem írtam ide. :) 1.7es, P4.

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Ha jól emléxem 90 körül vesznek visszább.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) _Volkovy_ válasza PeliScan (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

sajna csak a p4 cerka lassul le,a többi megég..miért kérded amúgy?

(#6) PeliScan


PeliScan
addikt

Agyzuzo: köszi szépen, akkor még van addig kb 30 fokom. Elég kevés! :)

(#7) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

60 fölé nem engedném a helyedben, az már elég rossz hosszú távon a procinak...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) PeliScan válasza Agyzuzo (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

:( Tudom. Az a baj, hogy teljes RPMen (3500) a TitanW4TB és max terhelésen a proci 63 fok, és nem tudom mitől. :(

(#9) karyo válasza Agyzuzo (#4) üzenetére


karyo
senior tag

jól emlékszel.

Enjoy the silence.

(#10) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Érintkezési hiba lesz ott... Az én 2,4-es P4-em 2500RPM-es Cooler Master L71-el is 45 fok környékén van...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#11) karyo válasza PeliScan (#8) üzenetére


karyo
senior tag

azért mert willamette magos. ezek jobban melegednek mint egy XP. a proci hőmérséklete full terhelésen 55-65C között van ált.

Enjoy the silence.

(#12) karyo válasza Agyzuzo (#10) üzenetére


karyo
senior tag

mondjuk nem csoda, mert NW magos.

Enjoy the silence.

(#13) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én vicceltem amikor azt mondtam hogy megsül.Nem sül.Intel proci inkább lefagy de meg nem sül.Szerintem engedheted,60 foktól nem lesz semmi baja(gondolj az XP-kre vagy még inkább a Tbirdökre,nem egy közülük 60 fokokon megy semmi baja) ;)

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Én vicceltem amikor azt mondtam hogy megsül.Nem sül.Intel proci inkább lefagy de meg nem sül.Szerintem engedheted,60 foktól nem lesz semmi baja(gondolj az XP-kre vagy még inkább a Tbirdökre,nem egy közülük 60 fokokon megy és semmi baja) ;)

(#15) Male válasza PeliScan (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Én a helyedben megnézném, hogy a broda rendesen rajta van e a procin. (tudod a fehér pöcök, ami miatt nem mindegyik hűtő passzol)

(#16) hobizoli válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat nekem van itthon egy Cerka300A, amin megallt a venti es a CPU megmakkant...boot kozben megallt, resetre meg elindult, de aztan megint megfagyott, aztan marcsak blank scrren, ekkor felnyitottam a hazat, es akkor lattam: jeeeee, all a ventije. A bordahoz kozelitve kb 2-3cm-rol mar lehetett erezni, hogy jo melege van...instant poweroff, ki a slot1-bol a NYAK-nal fogva, aztan go be a hutobe, de mar megkukult... hiab hult ki, azota mar nem indult el. Deszka: Asus. A borda tuti jol fekudt fel, elotte hetente 2-3 alaklommal hasznalatban volt a gep orakon at.

hobizoli

több drón kell ;P

(#17) petakpa1 válasza hobizoli (#16) üzenetére


petakpa1
őstag

Én meg a jó kis túlhúzott duronomat(1300@1433) elindítottam úgy, hogy a venti csati nem volt visszadugva. Erre befagy a windows töltése közben, kérdem mi van?
Reboot, megint fagyi! harmadjára bios, hogy visszavegyem, meg ránézzek a hőfokra erre látom, hogy nem megy a venti gép kikapcs, csati helyredug, gép vissza - közben tíz miatyánk - és megy mintha mi se történt volna.
Na most mondja valaki, hogy szar az amd:DDD

Ja amúgy az alaplapnak nem kéne sípolnia, hogy gáz van a ventivel???

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#18) PeliScan


PeliScan
addikt

Agyzuzo, Male: én is érintkezésre gondoltam, 3x-4x újraszilikonoztam, semmi eredmény. Eztután levágdostam az ÖSSZES fekér pöcök fejét, és betöltam teljesen, szóval az is kiesik, mert eredmény 0. Ezután a leszorítópántok kezdtek gyanúsak lenni, levettem őket, és kézzel nyomtam rá, avgy nem is nyomtam rá, csak a szilikon tartotta (persze fektetve, alaplap kivéve a házból:) semmi. Már csak egy reményem van: talán rossz a hőérzékelése az MSInek, próbálkozom egy BIOS frissítéssel, hátha helyrehozza. Más 5letem nincs. :)

(#19) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Teljesen jó az a hőmérséklet. Minden jól érintkezik nyugi. Nekem egy Northwoodos 1,6-os P4-em van, az alpon 45 fok, 2,4-re húzva meg 47. Ha terhelem nekem is elszalad 60 köré. De anyámnak a rendelőjében is egy ugyanilyen proci van, csak az alap 1,6-on megy, és az is fölmegy 60-ig ha terhelem. Ezek ilyenek és kész. És még az AMD-k a melegek. Doh. Dehát ilyen világban élünk. Tudjátok a globális felmelegedés mindenre kiterjed... :-) Procikra, emberekre... :-))

Plumpy - A kultúrbölény

(#20) PeliScan válasza Plumpy (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Nah igen, 65 fok még nem olyan vészes. De, ez celeron 1.7es ,ami azért csak nem oylan meleg. Másrész, most hidegebb van a szobámba kb 20 fokkal, mint nyáron!! Akkor mennyi lesz, alapból 60, terhelve 85?? :(

(#21) VÁMpír válasza PeliScan (#20) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Másrész, most hidegebb van a szobámba kb 20 fokkal, mint nyáron!!
Akkor szerintem első lépcsőben fűts be, ne fagyoskodj! ;]

(#22) tomcs válasza hobizoli (#16) üzenetére


tomcs
őstag

erdekes elgondolas.. nem nagyon ertek ilyesmihez de a hirtelen lehules se biztos hogy jot tesz neki... szilicium mar amennyire en tudom elegge rideg anyag, konnyen kepzodhet benne pl kis repedes amitol mar nem proci max homok ha szepen ledaralod.... szal huto szvsz nagyonnagyon rossz 5let volt, nem kizart hogy ha hagyod lassan hulni akkor meguszta volna.. bar az is lehet hogy mar akkor halott volt

(#23) hobizoli válasza tomcs (#22) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na igen, csak akkor a Petier hutesu gepek a leallitas utan mitol nem doglenek le...???

hobizoli

több drón kell ;P

(#24) Loha


Loha
veterán

A NEM P4 cerkák nem lassúlnak, de nem is égnek el, ezt tapasztalatból mondom!
Csak lefagynak... :)

(#25) hobizoli válasza PeliScan (#20) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hat akkor ebbol talan kiderul, a ''miert'':

Typical power:

63.5 W (1.7 GHz 0.18 µm µPGA478 @ 1.75 V)
57.8 W (2.4 GHz 0.13 µm µPGA478 @ 1.50 V)
59.8 W (2.4 GHz 0.13 µm µPGA478 @ 1.525 V)

75.3 W (2.0 GHz 0.18 µm µPGA478 @ 1.75 V)
65 W 1400 MHz TB
62.0 W 2167C MHz TH (1.65 V)


Maximum power:

~84 W (1.7 GHz 0.18 µm µPGA478 @ 1.75 V)
~74 W (2.4 GHz 0.13 µm µPGA478 @ 1.50 V)
~77 W (2.4 GHz 0.13 µm µPGA478 @ 1.525 V)

~100 W (2.0 GHz 0.18 µm µPGA478 @ 1.75 V)
~72 W 1400 MHz TB
~68.3 W 2167C MHz TH (1.65 V)

:DD

Viszonyitaskeppen bemasoltam par hasonlo teljesitmenyu (W, MHz) CPU adatait is.

:DD

hobizoli



több drón kell ;P

(#26) dam válasza Plumpy (#19) üzenetére


dam
tag

Azért én soknak tartom azt a 45 fokot Northwood 1,6-nak! Nekem is ilyen van, és alapban 29-30 fok, ha széthajtom akkor sem megy 35 fölé!

(#27) Elrood


Elrood
őstag

Hát:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#28) tomcs válasza hobizoli (#23) üzenetére


tomcs
őstag

1reszt peltier hutest csak powerboxokban szokas hasznalni demonstracios celokra szal nem hinnem hogy tul sok tapasztalat lenne veluk kapcsolatban masreszt meg peltiert ket vizhuto kor koze szoktak rakni, legalabbis en meg csak olyat lattam ( nem is tul sok ertelme lenne kozvetlenul a procira rakni ugyanis a rafagyott para nem az igazi a procinak.. ja amugy hutoszekreny is elegge nedves kornyezet.. fene tudja.....

(#29) neduddki válasza _Volkovy_ (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Eddig eszt cerkanal meg nem vettem eszre, kicsit lefagy , kicsit budos, de utanna gond nelkul indul, Legalabbis amit en eddig lattam. Termeszetesen nem ugy teszteltem, hogy egy konnyed mozdulattal lekaptam a hutot.:-))))
Szoval eddig meg cerkat nem lattam leegni csak megfagyni. Ezek utan az a kerdes, hogy ti mar lattaok ijjet?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) PeliScan


PeliScan
addikt

VÁMpír: pedig tényleg lehet akár 20 fok is a különbség! Most van kb 20-22 fok, szal pont jó. Mivel iszonyatosan napos a szobám, nyárom 40-42 fok bővel meglehet! Na, tehát akkor jókis 85 fokos prockóm lesz?

hobizoli: akkor reális a hő, nem? :(

(#31) PeliScan


PeliScan
addikt

Lecseréltem szegényt... most az 1700+ XP 2000Mhzra húzva 10 fokkal hidegebb, mint alapon volt a cerkám. :D

(#32) _Volkovy_ válasza PeliScan (#31) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

és hány fokkal estél hanyatt amikor megláttad,hogy megy?:DD

(#33) Grafman


Grafman
aktív tag

A P4P800-asomban nem is olyan régen egy 1.7GHZ-es Cerka 19Cfok körül volt, egy kiadós játék után kb 33Cfok-ig ment fel.
Persze mindez nyitott házban egy 24Cm-es asztali ventivel segítve a gyári 3200RPM-es Intel hűtőt.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#34) PeliScan válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


PeliScan
addikt

Ó, ez nagyon takaros kis jószág, szerintem a 2200öt viszi majd 1.8Von, a 2000et 1.7en vitte, de szerintem még sok is volt nekije. :DDD

(#35) PeliScan válasza Grafman (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

Akkor rosszul mért a lapod. Vagy az enyém. :) Én februárban, szó szerint csontig kinyitottam az ablakot, és kitettem a (belső) párkányra az alaplapot; jött rá a mínusz 5 fok, és így volt 34 fokos! Alapjáraton. :(

(#36) J.J. András válasza Grafman (#33) üzenetére


J.J. András
őstag

hm, hozzászólhatok ... ???
engem csak az aggaszt Grafman, hogy 2000-2200 rpm-es fordulatú gyári Intel hűtő van a 2.2 Ghz-es Celeronon ( az alaplapi driverek feltelepítése, és IAAR mellékelése nélkül :D ) 27-29°C , hogy így internetezek csak....
de ha tömörítek, játszok, vagyis amikor majdnem 100% a CPU Usage akkor felmegy 44-45°C-ra is, eddig ez a legtöbb, amit mértem....
szóval, én kötve hiszem, hogy akármilyen P4 Celeron ilyen alacsony hőmérsékletről + 15-18°C-ot melegedjen ....------> azaz WinBond W83627THF chip, ami ha jól tudom 2 db thermosztát hőérzékelővel(thermistor) és 1 db diódával mér, vagy alámér, vagy az ISA és SMBUS portok(ezeken keresztül komunikál ugyebár) kimenő adat ''torzul'' valahol.....,mert ha bemennék most a BIOSba, akkor 35-36°C-ot mutatna a Hardwer-monitor opció.....

amúgy azt akartam csak megkérezni, mennyi a Vcore a P4 Celeronoknál alapoból ? mert hiába állítom be a BIOSban az 1,525 Voltot, a Speedfan 1,5-1,62 volt ingadozást jelez vissza, de a stabil az az 1,6 Volt.....ez lehetséges ?
DDR RAM alapból 2,5 Volton megy ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.