Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hamachi vs. comodo firewall pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) DarkByte


DarkByte
addikt

Sziasztok!

Tesómnak nemrégiben lett otthon egy kicsit komolyabb nete és elterveztük hogy néha játszogatnánk (én az albérletből, ő meg otthonról). Így hát úgy gondoltam hogy majd a Hamachi-val oldjuk meg a mi kis 60km-re elérő virtuális LAN-unkat. Régen már volt dolgom a progival, akkor simán működött, és megjegyzem a probléma tárgyát képező Comodo-val sem volt gond. Persze közben eltelt egy év, nem használtam (illetve helyette próbálkoztunk az OpenVPN nevű progival egy Pesti haverommal, de az itt nem használható mivel egyikünknek sincs ''aktív'' IPnk), és most frissen jött az élmény hogy bizony képtelen vagyok összebarátkoztatni a tűzfallal. Ami fentvan: Comodo Firewall Pro 2.4.18.184 és Hamachi 1.0.2.2 (mindkét oldalon ez van fent, de ez lényegtelen most). A gond: a program szépen feltelepedik, de amikor indítás után ahhoz a ponthoz ér hogy ''setting up..'' akkor kis várakozás után ezt a hibaüzenetet dobja fel:

[kép]

Vagyis nem képes lekérni a Hamachi-s emulált DHCP szervertől az IPt, mivel valami összetekeredése van a tűzfallal. A témával kapcsolatban ettől a Hamachi-s wikipedia oldaltól vártam a választ: [link] Ám miután beállítom a dolgokat sem működik. Ha lekapcsolom a tűzfalat, akkor minden tökéletesen megy, létre is jön a kapcsolat tesómmal (ha nála is kinyomjuk a tűzfalat). A hivatalos Comodo fórumon javasolta egy ürge hogy próbáljam meg azt hogy kikapcsolom a tűzfalat, létrehozatom a kapcsolatot és utánna visszakapcsolom a tűzfalat. Ezzel az a probléma hogy a DHCP címmegújítások közötti idő 30mp a Hamachi-s virtuális NIC-en, vagyis legfeljebb 30mp-ig él a kapcsolat, utánna - mivel visszakapcsolom a tűzfalat - megint nem tud DHCP-t kérni és megszakad a kapcsolat. Azóta több féle dologgal próbálkoztam. Egy helyen olvastam hogy érdemes kikapcsolni a ''Do protocol analyzis'' opciót, mert ez elég sok esetben kiszűri a DHCP-s csomagokat a forgalomból, de ez nem segített. Próbálkoztam azzal is hogy a teljes 5.x.x.x-es tartomány (mask: 255.0.0.0) engedélyeztetem, de ez sem használt. A virtuális kártyát nem tudom felvenni zónába, mivel a lekérés ideje alatt nincs érvényes IPje így a Comodo-ban sem látszik (de igazából ez sem lenne megoldás, mert csináltam olyat hogy kikapcsoltam a tűzfalat, kérettem vele címet, visszakapcsoltam a tűzfalat, gyorsan felvettem zónának, és ugyanúgy megszakadt. a gond az hogy szerintem ilyenkor a tűzfal tudomást sem szerez a kártyáról, pedig azon kellene kiengednie a DHCP kérést) Ezután próbálkoztam azzal hogy a rendszerrel kapcsolatos dolgokat töröltem az Application Monitor-ból és megpróbáltam kideríteni hogy esetleg nem-e ott kellene valamit engedélyezni. Nálam alapból az svchost.exe tiltva szokott lenni, mivel nem szeretem ha a Windows szolgáltatások kimásznak a netre, de úgy tűnik a kutya itt van elásva, mert most az svchost.exe-t engedélyeztem és egy újraindítás után úgy tűnik megy, de délelőtt is összejött már ez és akkor újratelepítettem és megint nem ment :F (szóval nem tudtam reprodukálni a dolgot, elképzelhető hogy nem az svchost-tól függöt)

Szóval a feladat adott: mit kellene beállítani hogy a Hamachi rendesen működjön a Comodo-val? :D

[Szerkesztve]

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Up! (apropó, mennyi időnként ''legális'' az uppolás? :U)

(#3) btotyi válasza DarkByte (#2) üzenetére


btotyi
tag

Szia !

Lehet, hogy téged nem vigasztal de kiváncsiságból megnéztem ezt a Hamachi/Comodo témát. Nálam gond nélkül megy úgy, hogy először a Comodo került fel (már fent volt), utána pedig most tettem fel a Hamachit. Újraindítás után is gond nélkül megy, pedig nálam router is van. A magyar Hamachi oldalon mintha verzióváltás után írkáltak volna ilyesmi problémáról. Én mindenesetre nem engedtem neki frissíteni magát. ( 1.0.2.1)

Update : 1.0.2.2 is megy

[Szerkesztve]

(#4) DarkByte válasza btotyi (#3) üzenetére


DarkByte
addikt

Helló!

Most nekem is működik a dolog. Addig állítgattam amíg most működik mellette megint. :D Valami ezzel az svchost.exe-vel lesz, majd még utánnajárok a dolognak. Jó ötlet viszont amit említesz, vagyis hogy nézzem meg a magyar Hamachi oldalt. Ha lesz megoldás akkor bepötyögöm ide, ne legyen üresen ez a topic :)

(#5) DarkByte


DarkByte
addikt

Na sziasztok!
Gondoltam megírom a választ is ha már elindítottam a topicot.. Szóval Comodo alatt a következőket kell belőni hogy működjön a kapcsolat:
- svchost.exe engedélyezése (sajna nekem a jelenlegi 2.x es Comodo szériával nem sikerült úgy szelektíven engedélyezni hogy csak a Hamachi-hoz szükséges alkapcsolatokat engedélyezze, így ha tesómhoz hasonlóan valami zabálja a netet, akkor rá kell jönni hogy mi is áll a dolog mögött.. nálunk egy gép reinstall és próbálgatás megoldotta a gondot)
- A hálózati monitor részen fel kell venni megbízható hálózatnak a Hamachi virtuális hálókártyáját (ha nem látszana a listán, akkor definiálni kell új zónát ami a 5.0.0.0-5.255.255.255 tartományt fedi le), vagy ha nem bízunk meg minden kontaktban aki a Hamachi-ban kontaktban áll a gépünkkel, akkor csinálni lehet szabályt is az egyes IPkre.

A dolgot különben az nehezítette hogy tesómnak EDGE netje van, és a Comodo-ban az ilyen neteknél (GPRS nél is pl.) ki kell kapcsolni a protokoll analízist, különben ha megy a hálózati monitor, akkor ugyan csatlakozni lehet a netre, de más egyéb nem fog működni.

Ilyen egyszerű. Remélem egyszer valakinek még hasznára válik. :U

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hamachi vs. comodo firewall pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.