Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) danteshell


danteshell
aktív tag

Rögtön neki is kezdek: ha valaki ért a hálózatokhoz annak elküldenék egy rajzot amin a tervezett hálózat van. De mivel nem egyszerű dolog, én meg nem értek hozzá tökéletesen így segítség kell. A legjobb megoldást pénzjutalommal honorálnám, mivel sürgős az ügy!!!

Amit már most biztos:
3 db számítógép 2 winxp-1 win98se internettel, gépenként 2 db hálókari
1 db laptop csak helyi hálózati csatlakozásra
2 db 10/100 switch egyik /10 mbps/ dhcp-vel chellohoz másik /100 Mbps/ helyi hálózathoz
lézernyomtató és szines nyomtató az egyik gépre kötve.
gondok: gyakran kiesik egyik gép a hálózatból, sokszor kell újraindítani
nagyon sokszor nem lehet elérni a nyomtatókat a többi gépről
a win98-as gép mindig vlmi jelszót akar kérni hálózathoz, míg a winxp-sek automatikusan belépnek.
winxp-s gépről gyakran elérhetetlen v. sokáig tart elérni a win98-as gépet.
nagyjából ennyi, a képet meg elküldöm emilben.
előre is köszi!

7447 óta folyamatosan...

(#2) nap válasza danteshell (#1) üzenetére


nap
addikt

Ha tervezett a halozat, akkor hogy lehet, hogy gondok vannak vele?
Minek minden gepbe 2 halokartya?
Melyik gep esik ki a halozatbol? Milyen halozatbol?
98-on ugye tobb felhasznalo van?
xp vs. 98 : talan szandekos inkompatibilitas az upgrade kikenyszeritesere...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#3) danteshell válasza nap (#2) üzenetére


danteshell
aktív tag

lényegtelen tervezett v. már van, csak nem tökéletes de tökéletesnek kell!!! lennie rövid határidőn belül mer... :(

7447 óta folyamatosan...

(#4) WN31RD válasza danteshell (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez a gépenkénti 2 db. hálókártya igen érdekes... :F
Elmagyaráznád, miért van így?

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#5) nap válasza danteshell (#3) üzenetére


nap
addikt

Tobbi kerdesre a valasz?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) sirály12 válasza danteshell (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Hát akkor:
A win 98-as gép kéri a jelszót, kérni is fogja ezt meg kell megszokni.
A gépeken beállítottad az IP címeket? Mert ha nem azért is hülyülhet.

Meik gépen van a nyomtató?
Meik szokott kiesni?


Ugyanien gépkiesés volt munkahelyemen is, de megoldottuk. Az egyik utp kábel volt a ludas a dologban. Ugye a nyomtatók is azon a gépen vannak ami ki szokott esni? Próbáltad már másik kábellel?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#7) eper-fa


eper-fa
aktív tag

na. ha még itt vagy:
1. jó lenne egy rajz. csak vázlatosan, paintben, h mi mihez kapcsolódik
2. minek a két switch
3. az h az xp lassan nyitja meg a 98at, arra minnyá beírom a megoldást

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#8) eper-fa válasza eper-fa (#7) üzenetére


eper-fa
aktív tag

na, jó dolog kétszer elolvasni az eredeti hozzászólást...
1. szóval, ha akarod, feldobom neked ftpre a képet és akkor be tudod ide linkelni
2. már értem hogy is van... de minek a két hálókari?
3. azt még mindig nem értem h ehhez minek kell két s.?
4.: regedit: HKEY_LOCAL_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrent-versionExplorerRemoteComputerNameSpace kulcs. ittkét hülyenevű ág van. ezek közül teljes egészében töröld azt, ami úgy kezdődik, h D6277990... ha nem bízol bennem/magadban, csinálj egy mentést előtte az adott ágról, v akár az egész regről.
és h ez mit tesz?: a winfos automatikusan le akarja kérni a 98ban beállított ütemezett feladatokat (h minek?...), ez pedig jól lelassítja a dolgot. na ezek után nem fogja lekérni... (nyugi, nem én találtam ki...)

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#9) LukE válasza eper-fa (#8) üzenetére


LukE
veterán

fix ip címek? mert akkor próbáld meg ip alapján elérni a gépeket. nekem W2k+XP home van, a W|N alap fájlemgosztása, meg a munkacsoportban lévő gépek, stb. nézegetése alssú, néha nem is látszik, név alapján nem találták egymást.

De ha \<gép ip>DVDmeghajtó -t írok be a másik gépen, akkor kb. 2 mp múlva már olvassa is gond nélkül. Ha meg akarod jegyeztetni velük a név-IP kapcsolatot, akkor ''O:WINNTsystem32driversetchosts '' fileba írd bele.

Az XP-k azért lépnek be egyből, mert azok a vendég fiókot használják csatlakozásra, ami jelszó nélküli.

Ha esetleg valamit nem enged olvasni, akkor lehet, az aktuális gép vinyóján nincs a vendég usernek olvasási/írási joga. ilyenem is volt. (pl. program files, winroot)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#10) LukE válasza LukE (#9) üzenetére


LukE
veterán

(nem tudom, miért eper-fának válaszoltam:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#11) LukE válasza LukE (#10) üzenetére


LukE
veterán

í->y

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#12) steveetm válasza danteshell (#1) üzenetére


steveetm
őstag

A legjobb(és leg költséghatékonyabb) megoldás az elnne szvsz, ha mindegyik gépből eladnád az egyik hálókártyát, % az egyik switchtől is megválnál, majd így építenél egy hálózatot.
Üdv.: steveetm

(#13) steveetm válasza steveetm (#12) üzenetére


steveetm
őstag

Off
hogy a fenébe írtam oda azt a % jelet?:)
On
Üdv.: steveetm

(#14) danteshell válasza eper-fa (#8) üzenetére


danteshell
aktív tag

megkaptad az emilt a képpel?

7447 óta folyamatosan...

(#15) lordkevin


lordkevin
csendes tag

Sziasztok!

Ha tudtok segítsetek lécci.
Összekötöttem két gépet, mindkettőn win98.
Beállítottam a hálózatokat, azonos munkacsoport, stb...
Az egyik gép látja a másikat, a másik viszont ha össze van dugva, még saját magát sem látja. (ha nincs összedugva a két gép, akkor látja saját magát.)
Mindkét gépen ugyanazok a protokollok vannak telepítve.
Minden beállítás oké, mégsem működik a háló.
Az számít valamit, hogy az egyik gépben alaplapi lan van?
(azon a gépen megy egyébként az adsl - hibátlanul)
A másik gépen is megy a net ha arra van dugva - szintén hibátlanul.
Tehát a kártyák jók.
A madzag is oké - elvittem egy haverhoz és kipróbáltuk.

Na szóval - ha tudtok segítsetek.
Előre is köszi.
Ha e-mailre írnátok azt megköszönném, de ha ide válaszoltok azért is hálás vagyok.

Nem szóltak hogy lehetetlen - ezért megcsináltam!!!

(#16) CsendPenge válasza danteshell (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Csak egyet árulj el: minek minden gépbe két hálókari? Ha gondolod, küld el nekem is a rajzot, szívesen megnézem.
P.S.: w98 két hálókarival...lehetnek belőle gondok, 98 soha nem tudta ezt rendesen kezelni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#17) Lomos válasza CsendPenge (#16) üzenetére


Lomos
aktív tag

meg az 1el is bajai vannak neha :DD

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#18) kriszike


kriszike
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap gazdagabb lettem egy ADSL routerrel. Nagyon szép nagyon jó, még működik is. Egy a gond, hogy van egy HP Laesrjet 1005W típusú nyomtatóm, és nem akar a printerszerverrel együttműködni. A másik nyomtatóm, egy HP DJ 690C hang nélkül nyomtat. A lézernek elküldi a nyomtatnivalót, aztán jön vissza az üzenet, hogy sikerült kinyomtatni, pedig nem is nyomtatott a nyomtató.
Eme nagy problémában szeretnék segítséget kérni.
Előre is köszönöm

(#19) Panther válasza CsendPenge (#16) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''w98 két hálókarival...lehetnek belőle gondok, 98 soha nem tudta ezt rendesen kezelni.'' -- Nekem W98SE osztja a netet már egy éve, mondanom sem kell hogy két hálókártyával. Semmi baj nincs velük.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#20) pomi


pomi
csendes tag

Ajánlom a ''3 Gépet hogyan'' nekem sikerült minden:P

(#21) pomi


pomi
csendes tag

Én 3 gépet kötöttem össze, mindegyik látja a másikat gond nélkül!

Olvasd el a 3 gépet hogyan topicot.

(#22) pomi


pomi
csendes tag

na lemaradt egy d
-----------
[Viszont cserébe egy g-vel több volt a kelleténél :) -- KovacsUr]

(#23) Panther válasza eper-fa (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''regedit: HKEY_LOCAL_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrent-versionExplorerRemoteComputerNameSpace kulcs. ittkét hülyenevű ág van. ezek közül teljes egészében töröld azt, ami úgy kezdődik, h D6277990''

Kösz! Ez most nagyon jól jött :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) CsendPenge válasza Panther (#19) üzenetére


CsendPenge
őstag

OFF
Akkor te vagy a kiválasztott! :)) Na meg szerencsés is. Egy darabig én is próbálkoztam w98 és két hálókarival, de kicsit instabil volt. Hozzáértő(bb) embertől hallottam, hogy teljesen nem lehet kihasználni a két hálókari által biztosított előnyöket w98 esetében. (route, stb)
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#25) CsendPenge válasza danteshell (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Megkaptam a hálózatod rajzát. Egy dolog hiányzik. A switchek típusa. Nem értem azt sem, hogy mit értesz a 10 Mbps switchnél az auto DHCP alatt?
(DHCP - Dynamic Host Configuration Protocol - dinamikus host beállítási protokoll, vagyis automatikus ip kiosztás gyakorlatilag)

A switchek típusa fontos lenne, mert switch és switch között nagy lehet a különbség. (pl. egy kb 300 EFt-os 3Com valszeg többet tud, mint egy 6.000 Ft-os D-Link)
Ja, és a hálókarik típus is kellene. Ott is lehet különbség.
Várom válaszod. Üdv :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#26) CsendPenge válasza CsendPenge (#25) üzenetére


CsendPenge
őstag

Ja, a DHCP-s infó meg innen van:
[L]http://www.ietf.org/rfc/rfc2131.txt[/L]
tanulságos oldal... :P

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#27) danteshell válasza CsendPenge (#26) üzenetére


danteshell
aktív tag

két switch dlink des1005d típusú. hálókártyák alaplapi a belső hálózat felé és rtl, 3com az internethez.

7447 óta folyamatosan...

(#28) danteshell válasza CsendPenge (#25) üzenetére


danteshell
aktív tag

auto dhcp alatt meg azt értem hogy a chello plushoz automatikus ip kell nem fix.

7447 óta folyamatosan...

(#29) CsendPenge válasza danteshell (#28) üzenetére


CsendPenge
őstag

Auto DHCP nincs. Csak DHCP van, vagyis vagy használod ezt a protokolt, vagy nem. Szóval ez így kicsit megtévesztő volt. Mind1. A lényeg, hogy a hálózati rajzod egészen mást sejtet. Egy biztos: a switch-eknél nem fogsz tudni beállítani semmit. Azok mennek automatikusan, a saját ''fejük'' után.

Ami adott: 2 switch, 3 desktop gép, 1 laptop. Megnéztem a hálózatod rajzát, fölöslegesen túl van ''bonyolítva''. Szerintem a következőket csináld: mindegyik gépben 1 (egy) hálózati csatolót hagyj. Switch-ből is elég egy. (megjegyzem, ha mégis kettőt szeretnél használni, akkor sem a gépekkel ''kötöd'' össze, van azokon uplink port is, ott szokás...) Sajna csak 5 portos a switched, így az összes port foglalt lesz. Az uplink portot meg ne uplink-nek használd, hanem sima portként. Szóval, az össze eszközt kösd rá egy switch-re, és kész is. Ezzel megvan a hálózatod.
A többi problémád meg...

Soxor kiesik egy gép a hálózatból? Ez alatt mit értsek? Nem látszik a hálóban? Lefagy?

W98 és W Xp együtt nem nagyon fog menni. Máshogy kezelik a jogosultságokat, a jelszavakat stb. (az egyik titkosítva, a másik nem) Ehhez egy M$ tudással rendelkező emberke kell, aki jobb nálam :) A legegyszerűbb megoldás, hogy a 98-at cseréled XP-re.

Ha valamit félre értettem, vagy kifelejtettem, várom válaszod/kérdésed.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#30) CsendPenge válasza danteshell (#27) üzenetére


CsendPenge
őstag

rtl, 3com...tudod, hogy hányféle eszköz van ettől a két gyártótól? (tudásban is eléggé sokszínű a termék paletta...és egy 3C900-COMBO tudása bizony más, mint egy 3C905CX-TX-M kártyáé) Ha érdemi segítséget szeretnél kapni, akkor sztem ne sajnáld az időt, hogy leírd a részleteket.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#31) danteshell


danteshell
aktív tag

mint már írtam eddig 1 switch-en ment a hálózat és az internetmegosztás is, de így elég lassú volt és nagyon sok galiba volt vele. Most hogy 2 van már sokkal jobb a helyzet, az internet az egyik switch-en 10 mbps hálókártyákkal dhcp-vel tűzfallal megosztás nélkül megoldva, a belső hálózat meg a másikon van, tűzfal nélkül, 100 mbps hálókártyákkal, egyenlőre automatikus címzéssel és fájl-nyomtató megosztással. A lényeg hogy szeretném a belső hálózatot fix ip-sé átalakítani, úgy hogy mindegyik gép gyorsan tudjon kapcsolódni a többihez és a nyomtatókat is lehessen használni. Igazából nem tudom mit állítsak be, mi mit jelent, stb.

7447 óta folyamatosan...

(#32) CsendPenge válasza danteshell (#31) üzenetére


CsendPenge
őstag

''mint már írtam eddig 1 switch-en ment a hálózat és az internetmegosztás is''
Írtad? Hol? Eddig internet megosztásról szó sem volt, azt hittem, hogy mindegyik géped direkt kapcsolódik a netre. A hálókarikról sem mondtad, hogy egy részük ''csak'' 10-es. Kezdem úgy érezni, hogy amit te szeretnél, ahhoz egy router kell. Vagy legalább egy rendes leírás, hogy mivel rendelkezel, és mit szeretnél. Segítek szívesen, de tovább nem szeretnék tippelgetni.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#33) X-COM


X-COM
nagyúr

ez aztán a hálózat, nem is kell csodálkozni, hogyha nem működik rendesen

a sok hálókártya/switch helyett, valóban jobban jártál volna egy routerral

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#34) danteshell válasza X-COM (#33) üzenetére


danteshell
aktív tag

mit nem értetek? Volt már router is, ami switchként működött és xar volt az egész. 1. chello-t nem lehet routerrel használni, csak switch-el DE ISMÉTLEM NEM AKAROM HOGY A BELSŐ HÁLÓZATOT BÁRHONNAN IS LÁSSÁK EZÉRT KELL 2 SWITCH... 2. NEM TUDOM 1 SWITCHEN MEGOLDANI AZ EGÉSZET MERT DINAMIKUS IP KELL A CHELLONAK, A BELSŐ HÁLÓZATOT MEG FIX IP-S RENDSZERRÉ AKAROM CSINÁLNI 3. MÉG HA MEG IS LEHETNE OLDANI 1 SWITCH-EL AKKOR SEM JÓ MERT AZ INTERNET MEGOSZTÁS LELASSÍTJA A HÁLÓZATOT vágó????????

7447 óta folyamatosan...

(#35) X-COM válasza danteshell (#34) üzenetére


X-COM
nagyúr

rossz útra lépsz ezzel a stílussal

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#36) danteshell válasza X-COM (#35) üzenetére


danteshell
aktív tag

azt nem te döntöd el...

7447 óta folyamatosan...

(#37) danteshell válasza X-COM (#35) üzenetére


danteshell
aktív tag

na jó felejtsük el az internetmegosztást. adott 3 gép 1 switch hogy lesz belőle hálózat?

7447 óta folyamatosan...

(#38) X-COM válasza danteshell (#36) üzenetére


X-COM
nagyúr

ez nem döntés kérdése

de hálózathoz látszólag sokat nem értesz és még neked áll feljebb, ha mások kritizálják ezt a kuszaságot amit alkottál

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#39) X-COM válasza danteshell (#37) üzenetére


X-COM
nagyúr

elvileg bedugod switchbe őket, ip-ket adnak maguknak automatikusan

felhasználókat felveszed mindhárom gépre ugyanazon jelszóval és elméletileg működőképes, ha minden úgy akarja

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#40) steveetm válasza danteshell (#37) üzenetére


steveetm
őstag

úgy lesz belőle hálózat hogy bedugod a switch be a 3 gépet.
És az hogy neked nem ment a router nem azt jelenti hogy azzal nem lehet, és az hogy szted két switch nem azt jelenti hogy annyival érdemes megcsinálni.
Üdv.: steveetm

(#41) Xerox


Xerox
tag

Na itt az én hülye problémám. Ha valaki tud segítsen, aki nem az meg, ha lehet ne sok hülyeséget írjon válasznak, mint ahogy én jövök ezzel a hülye problémámmal.
Van két gépem, mind a kettőben van hálókari. Az egyikben olyan a hálókari, hogy van rajta egy olyan dugóhely, ahova a telefonzsinór jó, vagy az adsl zsinórja tud belemenni. Bele is ment és benne van. És még van rajta egy TV kábel kinézetű dugóhely, ami kicsúcsosodik a kariból. Erre jó az a TÉ elosztó vagymi. De a másik gépben csak olyan a hálókari, hogy csak telefonzsinórdugójú dugóhely van benne. És én a két gépet telefonzsinórral akarom összekötni. De nem igazán tudom, mert ahova belemegy az ADSL az a telefondugóhely már így foglalt. De van egy modem kártyám. Esetleg nem-e lehetne talán akár az, hogyha beleteszem a modemet, akkor abba dugnám bele a másik gépből jövő telefonzsinór végét, az ADSL pedig marad ott ahol van, azaz a hálókártyában foglalva a telefonzsinórdugójú dugóhelyet. És akkor persze szabadonmarad a TV kábeles kinézetű dugóhely, ami a hálókártyán van. Tehát ezt jól megaszontam, de inkább ez egy kérdés akar lenni! HELP! Sürgős lenne! :DDD

Drink RUM forever!

(#42) JaniS válasza Xerox (#41) üzenetére


JaniS
senior tag

Szórakoztató írás :)
Amit telefonzsinórnak nézel az egy utp-s hálózati kábel, a végén meg rj-45-ös dugók vannak. Kinézetre olyan mint a telefon, de egyébként mégsem az (pl. szélesebb). Amit Te szeretnél csinálni, az egy egyszerű internet kapcsolat megosztás, amelyhez a megosztást végző gépben 2 hálókártya kell, a másik gépben pedig szintén egy hálókártya. Amire figyelni kell, hogy ha a két gépet ilyen kábellel kötöd össze, akkor a keresztezett (cross-linked) utp-kábel kell hozzá, míg az ADSL modemet és a másik hálókártyát az egyenes fajta köti össze. Van itt a PH-n sok írás, ami a mikéntjével foglalkozik, keress rá. De ha éppen nagyon kell és lusta vagy le is írhatom.

JaniS

(#43) Xerox válasza JaniS (#42) üzenetére


Xerox
tag

Tehát akkor vennem kell egy utp kábelt, ami összeköti a két gépet, de milyet? És az utp kábelnek a vége kerek alakú, vagy olyan mint a telefonzsinór vége ami téglalap alakú? :U

Drink RUM forever!

(#44) Xerox


Xerox
tag

És a kerek alakú az micsoda? A hálókártyán? :(

Drink RUM forever!

(#45) X-COM


X-COM
nagyúr

bemész a boltba, aztmondod csókolom, kérek egy utp-s keresztkábelt és egy hálózati kártyát
a többit előttem már leírták nagyjából

a ''kerek dugó'' a koaxiális hálózat interfésze

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#46) Szalma válasza danteshell (#34) üzenetére


Szalma
őstag

(Kedvesem. Az internet és lokál háló összekapcsolásakor keletkező problémák sosem a kábelen jelentkeznek -> tehát ritka butaság a dupla kábelezés. Ha mégis duplán kábeleznél, akkor minden duplán kötött gép potenciális bejárat a lokális hálózatra -> megnövekedett szekuriti felügyeletet igényel. Ráadásul a Win98-ak nem nagyon szeretik a több hálókártyát...
Ami neked kell: 3 kliens gép (oprendszer mindegy), 1 switch, 1 tűzfal/router gép (két hálókártyával). Kezdetben minden klienst rádugsz a switch-re. Ha minden tök jól megy, akkor keresel az interneten egy egy floppys/CDs linuxot, amit firewall képességű, berakod a tűzfal gépbe és rádugod a leíras szerinti hálókártyára az internet felől jövő kábelt, a másik kártyát pedig a switch-re. Kis konfigurálgatás után menni fog. Dupla kábel butaság...)

Szeretettel:
Szalma

(#47) Xerox


Xerox
tag

Akkor még annyit kérdeznék, hogy a koaxiális kábel inter''madárfészek'' alatt mit kell érteni oda mit lehet bédugni? És a másik kérdés, hogy mit jelent az, hogy dupla kábelezés? Mindenesetre, már felvilágosultabb vagyok köszönöm a hozzáírásokat! :DD

Drink RUM forever!

(#48) StaChys válasza danteshell (#34) üzenetére


StaChys
tag

Bár a stilus nem tetszik, meg a hozzáállás se, de azért megprobálkozom egy ötlettel:

1. Csináld meg a belsö hálót, kösd össze a leirtak szerint, és állits be a TCP/IP tulajdonságoknál (a belsö hálót adó háló kártyákra) a neked tetszö belsö ip-ket mitom én 192.168.0.2-192.168.0.6 a 4 gépnek, és 255.255.255.0 netmaszkot mindehova. A többit a leirtak szerint, és szerintem w98 alatt ne legyenek felhasználók definiálva... akkor jelszó nélkül belép, nekünk is megy w98se Xp-s gépekkel, és a w98 osztja a netet. tehát megvan a belső háló.

2.Netmegosztás: Kábelezd be a másik switch felé a leirtak szerint, és hagy az ipket DHCP-vel osztotton... Én szoktam olyat csinálni, ha nem akar menni, hogy ideiglenesen minden gép kap egy fix ip-t, ha nem tudnak megegyezni, és ha igy rendben, akkor visszaállitom auto-ra, ilyenkor meg szokták tartani az elözö ip-t, de a DHCP is müködik... néha elönyös. Kész.

Egy kicsit igy nekem is bonyolult, a doldog, de ha te igy akarod... Szoval szerintem igy megoldható. :U

(#49) valuka


valuka
csendes tag

nagyon összevissza van ez a háló. Meg minden a kezdő írástól kezdve.Amit én tduok ajánlani.
Kell egy régi gép abba két hálókari + 1 floppy alaplap+proci erre Coyote Linux. Ez tűzfal meg router egyben.
Ez nem döglik be. Ezt bedugni egy switchbe. A többi gépbe 1 db hálókari aztán őket is be kell dugni az 1 darab switchbe. Oszt vn háló mindenhol. Gyors is egyszerű is.

Semmi xtra

(#50) Xerox


Xerox
tag

Csak annyit szögelek le, hogy két gépem van.

Drink RUM forever!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.