Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Adas


Adas
csendes tag

Vettem egy switchet (5 portos!). A boltban azt mondták róla, hogy bedugom az egyik portba az ADSL-t és a többi helyre a gépeket, működnie kell a hálózatomnak, miután mindent beállítottam. A boltban is így oldották meg a hálózatot meg azt hogy minden gépről lehessen netezni..
Mit kell beállítanom, hogy a gépek lássák egymást a hálózaton? Milyen protokollt és fix IP címeket használjak?
A gépek: 1db WinXP pro, 1db WinXPHome, 1db Win98SE, 1db Win95
A kábelek megvannak, azokkal nem lehet a gond.

(#2) Flashy válasza Adas (#1) üzenetére


Flashy
veterán

switch vagy dsl/cable router?

(#3) Adas válasza Flashy (#2) üzenetére


Adas
csendes tag

Switch

(#4) ftpmuki


ftpmuki
csendes tag

Nekem is lenne hasonló problémám! Nekem egy DSL Routerem van. Mind a két gép (mind a 2 windows xp pro sp1) fel tud csatlakozni az internetre, mind a 2 látja a routert, csak egymást nem látják. Elindítottam a hálozat varázslót, de az sem segített. Nem nagyon merem a beállításokat tovább piszkálgatni, örülök neki, hogy most megy a net legalább a két gépen. Ja és lehet, hogy a két kábel esetleg nem egyforma? Na ennyi lenne.

MEGOLDÁS? LÖSUNG?

Előre is kösz: Ftpmuki

P4 1600@1900 MHZ, Asus alaplap, 512 SD Ram, Abit Geforce FX 5200 128MB, Audigy 2, NEC DVD-RW, 120+120+80 GB Maxtor, Codegen 400 watt-os táp, Logitech Z-560 THX hangfal

(#5) Flashy


Flashy
veterán

van már erről sok topik amúgy...
tcp-ip beállításoknál
IP cím 192.168.0.1 illetve 192.168.0.2
netmaszk 255.255.255.0
ennyitől már látniuk kell egymást (ping) ha XP saját tűzfala nincs bekapcsolva.
mivel nem router, az adsl-hez vagy mindkét gép egyenként fog kapcsolódni, vagy az egyik gép kapcsolódik a másik gép meg rajta keresztül éri el netmegosztással. ebben az esetben a ''másik gép'' átjárója legyen az ''egyik gép''.

(#6) Flashy válasza ftpmuki (#4) üzenetére


Flashy
veterán

lehet pl XP tűzfal, vagy egyéb tűzfal ha van telepítve.

(#7) ftpmuki


ftpmuki
csendes tag

Köszi! Megpróbálom!

P4 1600@1900 MHZ, Asus alaplap, 512 SD Ram, Abit Geforce FX 5200 128MB, Audigy 2, NEC DVD-RW, 120+120+80 GB Maxtor, Codegen 400 watt-os táp, Logitech Z-560 THX hangfal

(#8) Flashy válasza ftpmuki (#7) üzenetére


Flashy
veterán

a ''látják egymást'' az pingre érted, vagy a network neighbourhoodban browzolásra?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.