Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dragon


Dragon
tag

Sziasztok! Az lenne a feladatom, hogy egy 4 gépes csillag hálót kéne kiépítenem, és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Arra gondoltam, hogy veszek 1 HUB-ot + kábeleket minden géphez. (Hálókártya már van.) Hogyan osszam ki az ip címeket? 192.168.0.1 maszk:255.255.255.0 és így tovább 192.168.0.4 –ig??

Így ennek simán működnie kéne? Mi van ha lesz ADSL előfizetésem? Hogyan tudom megoldani, hogy minden gépen tudjak netezni? Alapértelmezett átjárónak megadom azt a gépet, amelyiket van net?

(#2) Polesz válasza Dragon (#1) üzenetére


Polesz
addikt

HUB helyett switchet vegyél a többi okés.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3) Dragon válasza Polesz (#2) üzenetére


Dragon
tag

Miért is?

(#4) Polesz válasza Dragon (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Mert a hub felesleges hálózati forgalmat generál. Ha két gép akar kommunikálni egymással az adatcsomagokat ugyanúgy meg kapja a másik 2 gép is, max eldobják. A switch viszont ''megjegyzi'', hogy melyik gép melyik és csak annak továbbítja a cuccost. Egyébként 1-2 ezer forint eltérés van a 2 között.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) Pötyi


Pötyi
őstag

Mert a switch kisebb hálózati forgalmat generál...

Báááár... NÉGY gépnél nem igazán sokat számít... Ha spórolni akarsz néhány ezrest, vegyél hub-ot...

QNX is cool!

(#6) Pötyi


Pötyi
őstag

Oké, vitted... :D

QNX is cool!

(#7) Dragon válasza Pötyi (#6) üzenetére


Dragon
tag

Oks!! Pénz az kevés..:)

(#8) rudi válasza Pötyi (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát nemtom nemtom. Szerintem nem itt kellene garasoskodni. Nálunk ha 2gép CSzett és a harmadikról a negyedikre másoltak 2-3MB/sel akkor a CS-sek már nagyon anyáztak hogy lagzik a téma amikor HUB volt benn. Switchel meg 10gép CS és 2 gépen másolgatás egymásról és minden OK.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Pötyi válasza rudi (#8) üzenetére


Pötyi
őstag

Na, már megint kicsapja a kultúra a biztosítékot... :D

Könyörgöm, MÁS egy kis iroda, és MÁS négy fanatikus kvéker/cséző...

Kissé más nagyságrendű az adatforgalom...

A témainditó azt se közölte, hogy 10-es, vagy 100-as hálózatot óhajt... :D

QNX is cool!

(#10) hobizoli válasza Dragon (#1) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ha tenyleg keves a lovetta, akkor csinalj lanc szervezesu BNC-s halot, ez csak 10Mnbps-s, de jaccani ugyanakkor ADSL-t megosztani is boven jo. Ekkor csak halokard, meg 50ohm-s koax kabel kell, a ket uccso gepnel 1-1 lezaroval.

Ha megis inkabb UTP, akkor SZVSZ csak Switch-l.



hobizoli

több drón kell ;P

(#11) Polesz válasza hobizoli (#10) üzenetére


Polesz
addikt

Egy BNC-s hálót kiépíteni sem olcsó mulatság. Akkor már inkább UTP, főleg, hogy csillag elrendezésről van szó.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#12) X-COM


X-COM
nagyúr

noigen nemolcsó és macerás is
meg bnc csak 10mega, jól jöhet az a 100, ha más nem később

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#13) Pötyi


Pötyi
őstag

Nekem is 3com switchem van.

De tudjátok, a ''NINCS PÉNZ'' az egy olyan dolog, hogy akkor a bolt nem adja oda azt, amit meg óhajtok venni... :D

Könnyű Neked, vagy nekem okosnak lenni más pénztárcája terhére...

''NINCS PÉNZ'' esetén meg kell tanulni kompromisszumot kötni a teljesítmény/ár rovására...

Na jólvan, ilyen sem volt még: Ha a témaindítónak esetleg nem lenne elég pénze a drágább switchre, csak a HUB-ra, akkor kipotolom neki ÉN saját zsebből a különbözetet... Köszönöm a többi hozzászólónak az épitő jellegűt...

QNX is cool!

(#14) hobizoli válasza Polesz (#11) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Meseld mar el miert is nem olcsobb? Azt' mi tosznak 100MBps, hogy nagyreszt kihasznalatlanul alljon? Ezert minek...? Nalunk evek ota (6ev) ilyen muxik, meg P75-l meg 486DX2-66-kkal csinaltuk es most ezen jaccunk belso halon is Q3A-val, CS-vel, AOM-l meg rajta van 2db ADSL acc: egy 512/128-as meg egy 384/64-s, es siman elbirja...ping erteke 10ms alatti, Q3A-ban DGS eseten 0-3 kozott van ping, nem eleg jo? Ha 20kb/sec alatti adatforgalom megy, akkor ugyanaezen az ADSL acc-n keresztul lehet jaccani meg a neten is. Van egy szerver gepunk is, ha filmet nezek rola -mert ott taroljuk oket-, nem veszi eszre az, aki a neten a belso halozarol jaccik.

Meg annyit, hogy ez a halozat 3db 4emeletes hazat foglal magaban, a ket, korabban egymastol fuggtelenul mukodo BNC-s halot kotottuk ossze 2db 10Mbps-s HUB-l, es itt a 2 kozott van csak a UTP, mert mar tul nagy lett volna kabelhossz, ha ''egybe van'' (150+80+120). Ez a ket HUB igy zsilipkent is muxik.



hobizoli

több drón kell ;P

(#15) rudi válasza Pötyi (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

De azt sem mondta hogy kvéker vagy nem! És nagy CSjátékos is lehet akárkiből ha elkapja a gépszíj. Azért írtam egy komolyabb terhelésű példát hogy lássa mi az eltérés. Én még SOHA nem gazdálkodtam olnyan keretből ami elégséges lett volna szóval jól tudom hogy egyes dolgokon nem engedhetem meg magamnak a spórolást. Mi van ha egyszer véletlenül nekiáll filmet másolni 1MB/s-el szegény? Miért kellenek neki csak a mában gondolkodnia ha holnap is lesz PCje?

Amúgy Mercury 8as switch Mistralban brutto 8000alatt van, nekem a 16os testvérével jó tapasztalataim vannak. És ha valahol talál Benq switch-et az még talán olcsóbb is.

Azt az első mondatot légy szíves felejtsd el!!!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) rudi válasza rudi (#15) üzenetére


rudi
nagyúr

Brevia-nál a Benq 8as is 8000 alatt van és láttam a listájukon SMC EZ6508TX 8port Switch-t brutto 10.000 alatt NEMSEMMI! Ha nekem switchet kéne vennem akkor valahonnan kiizzadnám erre a lóvét, szerintem nagyon jó vétel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Polesz válasza hobizoli (#14) üzenetére


Polesz
addikt

A leghülyébb érv, hogy nagyrészt kihasználatlanul álljon :) Minek a gigabites háló? Az is kihasználatlanul áll mégis nyomják. Ne arra gondolj, hogy most éppen elég, mert lehet, hogy 1 hónap múlva meg szívod a fogad, mert kevés. Én 100-as hálóban elég sok mindent csinálok. Pl töltök lefele ADSL-el miközben egy másik gépen hálón keresztül filmet nézek. Az előbbi csak 50Kb/sec-es forgalmat generál amihez elég lenne 1 mbites háló is, míg utóbbi simán 8-10Mb/sec-et húz és közben a másik két gép is pakolászik egymás közt. Na ezért kell a 100-as háló nekem pl.
A másik dolog, hogy bővítésnél (nem most azonnal a későbbiekben) sokkal könnyebb egy UTP hálózatot karbantartani, és a hibás elemeket is könnyebb kiszűrni. Próbáld meg egy 10-15 gépes hálóban a leggyorsabban behatárolni a hibát, hogy miért nem megy. UTP-nél nincs gond max az az 1 gép esik ki amivel gond van (szakadt kábel pl).
A BNC már túlhaladott dolog. Egyre több helyen cserélik a BNC-s hálókat modernebb UTP-re és nem azért, mert annyi pénzük van, hanem a szükség úgy diktálja.
Az árakról. Szinte semmivel sem drágább egy Switch mint egy HUB ezért nem látom értelmét, hogy ezen az apróságon spóroljunk 1-2 ezer forintot. Tudom, hogy a pénz nagy úr, de ez nem lehet ok arra, hogy a nem sokkal olcsóbbat válasszuk. Ha az eltérés több tíz ezer forint lenne akkor meggondolandó. Ezért nem is ajánlok ADSL routert, pedig azon is gondolkodtam, hogy jobb lenne, ha netet szeretnének osztani. Miért érné meg?
1. Nem kell külön szervergép, lehet, hogy nem is lenne rá szükségük és csak kihasználatlanul állna.
2. Könnyű konfigurálás és bármelyik gép a másiktól függetlenül lóghatna a neten.
3. Mit tudom én ;]

Gondold át mégegyszer a mondandódat.

Szerintem, ha valaki ma hálózatot akar építeni akkor csakis az UTP-s vagy ne adj isten WLAN-os megoldás jöhet szóba (na ez meg tényleg drága és sok helyre felesleges, de van ahol ennek nincs alternatívája).

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) Polesz válasza Polesz (#17) üzenetére


Polesz
addikt

Na csak eszembe jutott még :)

Minek a nagy proci, amikor úgyis nagyrészt kihasználatlanul áll. Mondj egy dolgot amiért érdemes P4 3.06G-s procit venni és felcibálni 4G-ra. Most egy egyszerű áltagos júzert vegyél. Az nem kódol, hanem játszik, netezik. Ehhez tök felesleges ekkora proci ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) iwu válasza Dragon (#1) üzenetére


iwu
addikt

dsl ruter. és abban bent wan a switch is, meg a netmegosztásod is profi lesz.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20) rezlabos válasza iwu (#19) üzenetére


rezlabos
csendes tag

sot a manapsg kaphato dsl routerek dhcpvel is rendelkeznek meg alap tuzfallal meg mindent csinal es az usernek annyi a dolga hogy radugdossa a utpket es mar megy is a internyet.

(#21) rudi válasza rezlabos (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Valahol (asszem DEPOn de nem 100%) láttam 4portos DSL routert 15.000 körül. Biztos nem egy világbajnok de talán megteszi.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.