Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sick Boy


Sick Boy
őstag

A topikcím beszédes...
Kíváncsi leszek, hogy mi lesz.
A magyarok világszövetsége végül is elérte a célját. Kiírták a népszavazást (ill. az időpontot majd Mádl Ferenc megmondja), ami az országgyűlésre nézve kötelező jelleggel fog bírni.
Ti mit gondoltok? Kapjanak állampolgárságot? Vagy ne?
Kinek jó, ha kapnak, és kinek, ha nem?

Várom a kultúrált megnyilvánulásokat!

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#2) süti5


süti5
őstag

Kapjanak, magyarok ők is.
Csak tisztázni kell a jogokat és kötelezettségeket, bár szerintem ez már részletkérdés.

(#3) karyo válasza süti5 (#2) üzenetére


karyo
senior tag

Szerintem az legyen Magyar Állampolgár, aki ide adózik, részt vesz a közteherviselésben, stb...

Enjoy the silence.

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ne kapjanak.
Miért?
Nagyon egyszerű.
Így sincs elég munka magyarhonban.Na most ha ezek a mindenféle szegény,kulturálatlan,patkányjárta,magyar-ellenes helyekről idetóduló tömegek fele annyiért elvégzik a melót mint mi,Magyarország-beli magyarok,akkor elmehetünk a bús picsába.

(#5) süti5 válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


süti5
őstag

Most nem azért, mióta EU-s állampolgárok lettünk, szabad kint a munkavállalás, jobbak a keresetek kint, azóta kitódult egész Magyarország:))

(#6) karyo válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


karyo
senior tag

Nagyon igazad van. Már most is rengeteg külföldi dolgozik itt, rontva a bérszínvonalat.

Enjoy the silence.

(#7) X-COM válasza süti5 (#5) üzenetére


X-COM
nagyúr

ill. idáig is hoztak be kintről munkaerőt, ha akartak, nálunk is elég sok szlovák dolgozik

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#8) Wildmage válasza süti5 (#2) üzenetére


Wildmage
senior tag

Hát azért nem részletkérdés.. Én nagyon nem bírnám pl., ha az én életemről valami Romániában élő, trianonszindrómás csoport döntene. Ennek azonban hálistennek úgy tűnik nincs esélye, mert a híradó szerint csak akkor lesz választójoguk, ha Mo-n van a bejelentett lakcímük, illetve csak akkor ingyenes az orvosi ellátás meg még valami, ha itthon adóznak és fizetik a járulékokat. Lehet, hogy mondanak még mást is, de csak ennyire emlékszem. Én mondjuk személy szerint -nevezzetek bámekkora kecsegnek is- nem örülök a dolognak, de döntsön a többség.

[Szerkesztve]

(#9) hungeek válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


hungeek
senior tag

maximálisan egyetértek, én is pont így gondolom!

(#10) süti5 válasza Wildmage (#8) üzenetére


süti5
őstag

''Én pl. nagyon nem bírnám, ha az én életemről valami Romániában élő trianonszindrómás csoportok döntenének.''
Mit nem adnék érte, ha esetleg oda születsz magyarként, csak mert Trianont ott húzták meg, nem így beszélnél...
Egyébként én pont ilyenekre gondoltam. Teljesen nyilvánvaló, ha valaki nem fizet pl. TB-t, nem lesz csak úgy ingyenes orvosi ellátás.... Ezeket világosan rendezni kell. Szerintem ha kapnának állampolgárságot, a legalább 95%-uk csak örülne, vagy ellátogatna Magyarországra egy-kétévenként... De fontos lenne az öntudatuknak, hogy az Anyaország nem feledte őket, nem hagyja cserben.

(#11) hezso válasza _Volkovy_ (#4) üzenetére


hezso
aktív tag

Hello mindenki, jottem képviselni a határon túli magyarokat.

Érdekes amit mondasz, de próbálkozz meg itt élni pl. Felvidéken egypár évig, aztán majd meggondolod magad.

''szegény,kulturálatlan,patkányjárta,magyar-ellenes'' - na hát ebbol rank max 1 a jellemzo, az pedig a magyar ellenes, de az sem mindenhol. En Révkomáromi lakos vagyok, próbáld meg elképzelni, milyen jó érzés egy kettévágott városban élni, ahol ha felkelek, és kinézek az ablakomon akkor átlátok Magyarországba. 500 méterre a határtól, de mégis a másik oldalán. És tudom, hogy minket a magyarok egy túlnyomó része ugyanúgy nemszeret, -mert ''hulye tótok'' -volt hozzá szerencsém- - mint a szlovákok, de attól még mi is MAGYAROK vagyunk, olyanok mint TI, olyanok mint TE! Sot sok Pesti, velem egykorú fiatalnál néha nagyobb magyarnak érzem magam. MErt nem az teszi a nemzetiséged hogy hol laksz.

Ha valaki átérzi milyen nekunk, akkor arra is rájon, hogy mennyire fontos lenne ez nekunk. És NEM azert, hogy a Te munkadat elvégezzem, hanem azért mert számomra az nagyon-nagyon sokat jelentene ha a -sajnos- eredeti mellett MAGYAR ÁLLAMPOLGÁR is lehetnék. Aki meg MO-n akar dolgozni, az a ''szegény,kulturálatlan,patkányjárta,magyar-ellenes'' helyekrol sajat, nem magyar utlevellel is at tud menni.
Es akkor gondolj az erdélyiekre akiknek megnehezebb. Mert konnyebb MO-n magyarnak lenni, hidd el!


(#12) Wildmage válasza süti5 (#10) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nem akarok flamet kezdeni, így rövid leszek és lezártnak is tekintem a részemről a kérdést. Én spec. egy olyan ember vagyok, aki a mának él és nem a múlttal foglalkozik. Ha oda születtem volna, akkor ott élnék és kész. Az, hogy most megkapnám a magyar állampolgárságot nem verne földhöz. Aki igazán akart, az eddíg is átjöhetett. Nekem is rengeteg volt erdélyi ismerősöm van...

(#13) _Volkovy_ válasza hezso (#11) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Élne a halál a Felvidéken,már' bocsi.

Azt meg talán meg tudom érteni,hogy fontos lenne a magyarságtudat,nekem az nem tetszik,ahogy ezt az egészet le fogják bonyolítani.
Amíg sokan csalnak a lakhellyel kapcsolatban(pl be van jelentve valakihez magyarsztánba,aztán amúgy ukrajnában lakik..),addig semmi jót nem látok abban hogy legalizáljuk ezt a dolgot.

Ha most a diszkriminációt kezded el felhozni,felhívnám a figyelmed arra a mondatra,hogy te sok pestinél magyarabb vagy.Ez is diszkrimináció,nemde?;)


Jó lenne ha nem kezdenél nekem mesélni az erdélyiekről,a nevelőapám '89-ben jött át Magyarországra,a rokonok minden évben jönnek hozzánk,és beszámolnak a helyzetről.

(#14) hezso válasza _Volkovy_ (#13) üzenetére


hezso
aktív tag

Nem, nem biztos hogy en naluk nagyobb Magyar vagyok, csak neha én úgy érzem. De nem állítom ezt magamról.

Ha ismered az erdélyi helyzetet akkor meg igazán meg kéne értened engem, oket is. Foleg ha rokonaid vannak ott.
De mindegy, mar regota tudom hogy hogy velekednek MO-n, az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekrol. Valahol megértem, csakhát én azt nézem ami nekem jobb, de sztem ez természetes, ti is ezt teszitek.

(#15) divot válasza karyo (#3) üzenetére


divot
veterán

''Szerintem az legyen Magyar Állampolgár, aki ide adózik, részt vesz a közteherviselésben, stb...''


Ezzel meg is fosztottad a magyar vállalkozók jelentős részét állampolgárságától. :D

[Szerkesztve]

(#16) süti5


süti5
őstag

Őszintén mondom, csodálkozom azokon, akik voltak már kint, mégis azt mondják, ne kapjanak az ottaniak állampolgárságot. Szerintem nem érné hátrány az itthoniakat, mert amint valaki említette, aki eddig át akart jönni pl. dolgozni, eddig is megtette.
Mikor kint voltunk idén - én másodszor életemben - Erdélyben, volt lehetőségem megismerkedni sok magyar emberrel. Lehet, hogy csak nekem volt szerencsém, de egytől egyig kiváló, dolgos emberek, jókedvűek többnyire.. Nagyon rossz volt az, ahogyan először fogadtak az ottani fiatalok, félelemmel vegyes kíváncsisággal. Nekik pl. nagyon rossz tapasztalataik vannak a magyarországiakról, ami engem meglepett. Egyikük mesélte, hogy unokatesói laknak itt, de kb. tíz éve, mikor meglátogatták őket itthon, akkor átnéztek rajtuk, az unokatesói nem is köszöntek, gondolván szerintük, hogy koszos romániai.... Mikor ilyeneket hallottam, biztosítottam őket, hogy egyáltalán nem így van, és szerintem szeretik őket itthon, mert ők is magyarok, sok hagyományt pl. ők még tartanak, mi már esetleg falvakban sem.
Aztán feljövök a PH-ra, és látom, hogy tényleg úgy van, ahogy mondták, és ilyenkor elszégyellem magam.

(#17) tiv83us válasza süti5 (#16) üzenetére


tiv83us
veterán

Ez tenyleg eleg szegyenletes...:(

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#18) Avicularia


Avicularia
veterán

marha lényeges dolog ,3 milliárdot értelmesebb dologra is lehetne költeni

(#19) cyberdog


cyberdog
tag

Ezt azert nem vartam volna _Volkovy_ En is hataron tuli magyar vagyok pontosaban Kolozsvari.itt most nem arrol van szo hogy a sok hulye Roman Szlovak miegymas nepseg le rohanja Magyarorszagot es elveszi a kenyereteket hanem arrol hogy mi is itt vagyunk es Magyarok vagyunk,es enyit mi is megerdemelnek hogy tudjuk tartozunk valahova ,majdnem minden nyaron kint nyaralok a balatonon, es tudod hanyszor vagtak mar a szemembe hogy ''Roman cigany'' Nem ertem akkor nekem nekunk hol a helyunk? itt ''Magyar cigany'' vagyok ott meg ''Roman cigany'' Akkor mi nem tartozunk sehova? Tipikusan olyan primitiv a gondologkodasod mint a legtobb Roman Szlovak tahonak akik feltik a munkajukat az ''orszagukat'' es csak ugatnak ossze vissza.
Eddig sem jartunk oda tomegekben es nem vetuk el a kenyeredet, es nem kezeletuk magunkat ingyen a te tb-en, es ezutan sem fogunk.

(#20) fokukac


fokukac
nagyúr

ez egy akkora parasztvakítás, hogy csak na...

kéne még 3 millió potenciális fidesz-szavazó, erről van szó.

Ahelyett, hogy megpróbálnák azt támogatni, hogy a határon túli magyarok a szülőföldjükön próbáljanak boldogulni...


[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#21) divot válasza cyberdog (#19) üzenetére


divot
veterán

Volkovynak nincs tb-je, mert per pillanat még a szülein élősködik. :DDD Egyébként pedig elég eccerű a srác, de tisztességes, mert elküldte a pénzemet. :) Fiatal még, semmit nem tud a világról, majd elmúlik.

(#22) fokukac válasza süti5 (#16) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez szép, de tényleg van különbség az állampolgárság, és a nemzethez tartozás között.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23) _Volkovy_ válasza divot (#21) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Köszi divot,ez kedves volt.
Főleg a vége.:D

(#24) divot válasza _Volkovy_ (#23) üzenetére


divot
veterán

Ugye, milyen yófej vagyok? :D

(#25) dabadab válasza hezso (#11) üzenetére


dabadab
titán

Nezd, par even belul itt az EU keleti vegeben is atallunk a schengeni rendszerre, el lehet felejteni ezt az orszaghataros bohockodast.
A magyar allampolgarsag megadasanak meg ugyis csak szimbolikus jelentosege lenne, igy aztan ahelyett tenyleg megfelel a tenyleg csak szimbolikus jelentosegu magyarigazolvany.

DRM is theft

(#26) twollah


twollah
nagyúr

IMHO mindenki maradjon szepen a seggen ott ahova szuletett.
Az, hogy vki magyarnak vallja magat ne jogositsa fel arra, hogy beleszoljon az en es meg tobb millio hazankban elo magyar eletebe.

Mindegy igy hosszu lenne leirni ezt.

Nekem nincs szuksegem erre.

(#27) divot válasza twollah (#26) üzenetére


divot
veterán

Szvsz ha a külhoni magyaroknak alkalmat adnának rá, hogy megismerjenek téged, tömegével utasítanák el az együvé tartozás gondolatát. :P

(#28) fokukac


fokukac
nagyúr

ja, még valami. az elmúlt 15 évben több százezer határon túli magyar jött át Magyarországra. Nélkülük kis hazánk lakossága már rég 10 millió alatt lenne.

Ugyanakkor sajnálatosan csökken a magyarok száma mind a Délvidéken, mind Erdélyben.
Ezt kéne megállítani, és ez nem ebbe az iránba mutat.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#29) fokukac válasza divot (#27) üzenetére


fokukac
nagyúr

:C ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#30) dabadab válasza divot (#27) üzenetére


dabadab
titán

Nyilvan, es valoszinuleg nem csak twollah, hanem a magyarsag nagy reszenek eseteben igy van.
Konnyu a nagy nemzeti eszmekhez tartozni, de mindig kiderul, hogy azok a nagy nemzetek nagyreszt hulye taplokbol allnak, ugye :)

DRM is theft

(#31) divot válasza dabadab (#30) üzenetére


divot
veterán

Az emberiség taplókból áll. Ez, illetve a szúnyog létezésének ténye megkérdőjelezi a Teremtő létezését, de ez másik topic témája.

(#32) _Volkovy_ válasza divot (#24) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Rendkívül.


[Szerkesztve]

(#33) divot válasza _Volkovy_ (#32) üzenetére


divot
veterán

Hova lett az ezüstkanalas példa :F :D

(#34) _Volkovy_ válasza divot (#33) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Miről beszélsz?:D
Rájöttem hogy az túl majkapapás lett volna :DD

(#35) Nowhereman válasza fokukac (#28) üzenetére


Nowhereman
őstag

Csak arról feledkezel el, hogy amikor nem tudtak magyarba jönni, akkor mentek Kanadába. A legjobb barátom Szabadkai. Neki a haveri körének többsége TORONTOBAN VAN! Neki csak egyszerűen nincs zséje odáig kijutni - a haverok pedig már felajánlották neki, hogy összedobják! - csak ő túl büszke elfogadni. Inkább elfogadja, hogy évente egyszer összeverik magyar mivolta miat./a néhámnyszázas szám röhelyes - az elkövetők gyakran maguk is rendörök, akiknél úgymond az első szakmai továbbképzés az, hogy hogyan kínozz és verj meg valakit külső nyom nélkül, lehetőleg úgy hogy napkig ne tudjon tag menni! - és persze sokan félnek jelenteni./ És más kérdés, hogy Milo balkáni háborúiban, a magyarokat irtotta legerdményesebben. A hadseregben ők voltak az ágyutöltelékek. A veszteségi rovatnál ha felütöttél volna egy akkori lapot, akkor azt hitted volna, hogy jugóban a magyar a többségi nemzet. Volt egy haverom, aki akkor menekült át magyarországra, mikor a második leszerelése után hazaérkezéskor a 3.(!) behívó várta! Hja: és a szakaszában úgy 50% volt a veszteség! Magyarországon akart megállni, de nem kapott státuszt: most kanadában van...
Mit tett a magyar politika. Antant Józsefék a vajdasági magyarok politikai szervezeteit szétverték, miközben 30 milliót pumpáltak át az államkasszából a pártkasszába. Viktor - ő ép az RMDSZ szétverésével van elfoglalva/abból is fiókpártot akar csinálni/ Csak most kezdtek lépni valamit, mikor már mások is felfigyeltek rá.

Az állampolgárág nem jelenti autómatikusan a szavazati jogot: pl az USA-ban csak az szavazhat, akinek az állandó lakcíme is az USA-ban van, vagy állami kiküldetésben vannak külföldön/pl diplomaták, katonák/.

Utánam a kondenzcsik!

(#36) Gabró


Gabró
tag

Szerintetek miért venné fel a magyar állampolgárságot is egy külföldön élő magyar?

Azért, mert magyarnak érzi magát, és csak akkor tud 100%-osan így érezni, ha van állampolgársága is?
Vagy netán azért, mert a közeli, és a távoli jövőben különböző anyagi juttatásokat, egyéb előnyöket remél?

Szerintem, ha az előbbi igaz: Burgenlandban kb. ugyanannyi magyar állampolgárnak kéne majd lennie, mint Erdélyben, a Felvidéken vagy Kárpátalján.
(Persze a magyar lakosság arányában százalékosan, és akkor, ha megszavazzuk.)

(#37) Brumi válasza _Volkovy_ (#34) üzenetére


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Bár én itt születtem, de nem is olyan rég még érintett voltam a témában. A volt barátnőm erdélyi volt és eleinte csak utazgattunk egymáshoz. Majd úgy döntött átjön Pestre, hogy a diplomájával tisztességesen dolgozzon, adózzon és együtt lehessünk. De mindehol csak falakba ütköztünk, soha senkinek sem kellett, nem akarták foglalkoztatni, mert olyan a rendszer, hogy külföldit még akkor is hosszas huzavona után tudnak foglalkoztatni, ha magyar nemzetiségű. Tisztességesen akartuk intézni a dolgokat, de nem ment. Pedig semmi mást nem akartunk csak boldogok akartunk lenne, de ő itt pesten csak egy román volt akit utálnak, romániában meg egy mocskos magyar, akit meg azért utálnak. Én nem tudhatom mit érezhetett, de amikor órákon keresztül zokogott azt nagyon szar volt nézni. Én megszavaznám az állampolgárságot, pedig korábban én is elleneztem. Nem jelentene nagy veszélyt. Aki akart az már átjött ide melózni. És valljuk be, hogy olyan munkákat végeznek el ezek a magyarok, amit az ideszületett emberek nem csinálnának meg. Német-török szindróma...
Csak ennyit akartam.

És még hozzátenném, hogy hőn szeretett országunban én is szeretnék tisztességesen dolgozni, adózni, de mint magyar magyart sem foglalkoztatnak legálisan és tudom hogy nem vagyok ezzel egyedül. És nem szar helyen dolgozom, nem is akármilyen állásban.

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#38) Latissimus Dorsi válasza divot (#15) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Attól még visel közterheket hogy nem adózik;)

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#39) Tithian


Tithian
őstag

Példátlan politikai fogás.
Ha nem szavazati jogról lenne szó, kétlem, hogy lenne népszavazás.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#41) tiv83us


tiv83us
veterán

Szerintem megerdemelnek a magyar allampolgarsagot a hataron tul elo magyarok is. Nem a maguk hibajabol rekedtek ott, masreszt meg aki akart az eddig is atment feketen dolgozni. Igy legalabb adozna is. Tudom ,hogy sok ''magyar-magyarnak'' igy sincs legalis helye, de szvsz ez nem rontana a helyzeten.

[Szerkesztve]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#42) faster válasza Kalandor (#40) üzenetére


faster
nagyúr

Kicsit le vagyok maradva, de ez most valamiféle kettős állampolgárság lesz, vagy hogy fog ez működni? És ez elsősorban szavazati jogot jelent nekik? (Mert azzal nem mennek sokra)

(#43) viharhozo


viharhozo
addikt

Egyertelmuen nem, vitanak helye itt kevesse van. Aki itt el, itt dolgozik, ugyis megkapja.
Ha meg a vizumkerdest akarjak kijatszani, akkor vmi mas megoldast kell talalni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#44) divot


divot
veterán

Az a legszebb a dologban, hogy nem is tudjuk, miről vitatkozunk, hiszen a kettős állampolgárságot szabályozó törvény nem létezik.

(#45) rdi


rdi
veterán

Egyrészt:
nem lesz szavazati joguk, amíg át nem költöznek állandóra Maóra.
Ma is könnyebben kapnak állmapolgárságot mint a zuluk.
Egy államvizsgát kell tenniük, és kb 25 ezer forint az egész.

Egyébként sem a szavazati jog kell nekik.
Hanem a TB.

Másrészt az ő családjaik nem választották hogy melyik országban éljenek, a nagyhatalmak döntöttek helyettük.

Harmadrészt én nem hiszem, hogy fidesz szavazók lesznek, legalább is az erdélyiek nem hiszem. (annál sokkal tájékozottabbak, nézzétek meg a fidesz erdélyi különítményének a helyzetét, de ez is egy más tészta.

Negyedrészt:

''Inkább elfogadja, hogy évente egyszer összeverik magyar mivolta miat./a néhámnyszázas szám röhelyes - az elkövetők gyakran maguk is rendörök, akiknél úgymond az első szakmai továbbképzés az, hogy hogyan kínozz és verj meg valakit külső nyom nélkül, lehetőleg úgy hogy napkig ne tudjon tag menni! - és persze sokan félnek jelenteni./'' írta vki ide.

és ezt el is hiszi, aki ide beírta :F

Fej! Tor! Potroh!

(#46) faster válasza divot (#44) üzenetére


faster
nagyúr

Akkor miről lesz a szavazás?

(#47) Sick Boy


Sick Boy
őstag

itt vagyok ám, csak a háttérből figyelem az eseményeket, akár egy ''szürke eminenciás'' ;]
végül is csak azt akartam mondani, hogy BASSZUS VALAMIRŐL ÉRTELMESEN, ÉS FLAME-MENTESEN, KULTÚRÁLTAN LEHET BESZÉLNI, minden tiszteletem a Tiétek, kedves fórumtársak, csak így tovább, ezt nagyon szeretem, de komolyan, mára megalapoztátok a jó hangulatomat, mosolyogva fogok elaludni :)

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#49) Yaye válasza Tithian (#39) üzenetére


Yaye
őstag

Létezik ebben a k.... országban bármi amire nem fogják rá hogy politikai fogás? (Persze a szörnyű fasiszta veszély elleni küzedelmet kivéve, az soha nem az.) Amúgy hol van szó szavazati jogról? Az állampolgárság nem jelent egyből szavazati jogot is.

(#50) eddie303


eddie303
őstag

Jöttem én is Erdélyt védeni...

Elég szánalmasan csökött gondolkozású van sajnos, magyarban meg románban pláne. Most ti azt mondjátok, hogy én nyomjam meg a seggem itthon. Én tudjátok mit mondok? Addig, amíg esetleg azért kapnék meg egy munkahelyet, mert Ti nem csinálnátok meg azért a pénzért, vagy esetleg nagyobb a technikai felkészültségem, ami valóban megeshet, még így középiskolával végzett fejjel is, most tisztelet minden kivételnek, de mikor kikerültök középsuliból, nincs semmi szakmai gyakorlatotok, tudom, jártam ott egy hónapot suliba, elég is volt. Itt más a helyzet. Kíváncsi vagyok, közületek a sok nagyszájú, aki hadakozik ellene, mit tenne, ha itt élne, szerintem neki érdeke volna, hogy kapjon magyar állampolgárságot, s dolgozhasson, élhessen Magyarországon. Értesz valamihez? Kapj munkahelyet! Nem értesz? Menj falura ganét hányni, burgonyát kapálni. Pont.

Linux.... The choice of a GNU generation.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.