Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ha a sulinetben elb..k a számlázást? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Mamma


Mamma
csendes tag

Sziasztok!

Tesóm ma vett Sulinet keretén belül vinyót.
Ő jogosult a vásárlásra, mert első diplomás nappalis képzésben vesz részt, viszont viszaigényelni semmit nem tud, mert nincsen jövedelme.
Éppen ezért apánk igényelné vissza az adott összeget.
Viszont a boltban ahol megvette a terméket, az ő nevét írták vásárlónk, apánk adószámát pedig a megfelelő rovatba.
Én úgy tudom, hogy a vásárló nevének és adószámának egyeznie kell, sőt ha igényelni szeretné később a pénzt, akkor annak a nevének kellene szerepelnie a számlán aki vissza tudja igényelni.
A boltban többször is elmondta, hogy apánk írja majd le a számlából, mégis így csinálták meg ezt az egész adminisztratív dolgot.
Akkor ez most helyes, vagy valamit nagyon elbasztak?
Ha igen, mi a teendő?

(#2) Mamma


Mamma
csendes tag

up

(#3) karib válasza Mamma (#1) üzenetére


karib
addikt

Boltot megkérdezted már?

Department of Redundancy Department

(#4) Wildmage válasza Mamma (#1) üzenetére


Wildmage
senior tag

Csúnyán elb*ták. Annak a nevének, adószámának és (elvileg) sk. aláírásának kell lennie a szlán, aki visszaigényli a pénzt!

(#5) WuDu válasza Mamma (#1) üzenetére


WuDu
tag

Hasonló a szitu, de könyvelő ismerős aztmondta, hogy az adószám az stimmeljen, a többi ''lényegtelen'', rá lehet fogni a boltra... Amugy asszonynak vettem egy 17''es CRT moncsit, a számlán az alábbi adatok vannak elirva: vásárló neve, cime, a moncsi egy 19''os TFTnek van irva, 17'' gyáriszámmal ( ami nem a miénk :) ) ... A poén, hogy akitől vettük, azt ismerem, és megmutatta, hogy netről kapja az adatokat valami kozpontból, igy nem tehet semmit .... Amugy meg, neki is mondták, hogy 5 adat stimmeljen: ADÓszám, dátum, összeg, eladó, SuliNET-igazólószám ... a többi mellékes. :D

[Szerkesztve]

(#6) WuDu válasza Wildmage (#4) üzenetére


WuDu
tag

Igen ez van előirva...de hát csak azért, hogy legyen min parázni...
Amugy meg, amig a hipercsodás SuliNET-számlázó program buggos, addig nem lehet ''rendes'' számlát nyomtatni, igy maga a minisztérium szeg meg egy halom előírást... ugyhogy belefér az a pár elírt adat... :))

(#7) Wildmage válasza WuDu (#6) üzenetére


Wildmage
senior tag

Nekem nem kell bemutatni. Anyám a sulinetet intezo emberekkel dolgozik neha..... Ne tudd meg!

(#8) Mamma


Mamma
csendes tag

Köszönöm a segítséget, holnap megyek a boltba és majd korrigálást kérek.
Remélem menni fog símán, habár egy-két fórumtársam írt biztató dolgokat.
Stimmel a lakcím, az adószám (mármint aki visszaigényli), az összeg a terméknév szóval minden, csak a vevő neve nem!

(#9) biga válasza Mamma (#8) üzenetére


biga
senior tag

Nem olyan vészes. Számla leront, Sulinetes cimke bevon, új számla (esetleg ráírva a magyarázat) és annyi.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ha a sulinetben elb..k a számlázást? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.