Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ha a frász kerülget. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sirály12


sirály12
őstag

Már rég tervezev, hogy nyitok egy ien topikot. Amiben mindenki leírhatná, hogy legutóbb mikor és mien harverrel vagy szoftverrel kerülgette a frász. Ma azért határoztam el, mert kétszer is majd frászt kaptam.

Az én történetem:
Ma amikor szokásos takarítást vágeztem, láttam, hogy nem megy a vidkártsámon a venti, és ráadásul tűzforró is. Na ekkor kaptam majd frászt először.
Aztán kis barkácsolás után felraktam rá egy nem igazán rávaló ventit, ami még jobb is mint ami rajta van. ezután betettem a gépbe és bekapcs. Na ekkor kapott el másodszor a frász. Mivel a képernyőn csíkok jelentek meg keresztben. Gyors áramtalanítás után átnézés de minden rendben, bekapcs. Szerencsére nem lett semmi gáz. A hiba elmúlt. Szerencsésem magúsztam.

Na ilyen és ehhez hasonló sztorikat várok.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#2) Karex válasza sirály12 (#1) üzenetére


Karex
senior tag

Amikor sokadszorra akartam levenni a hűtőbordát a prociról, de v.hogy megcsúszott a csavarhúzó, és egy részen felszántottam az alaplapot. Nem volt annyira vészes, de rajtam volt a frász. Szerencsére még ma is működik a lap.:C

(#3) sirály12 válasza Karex (#2) üzenetére


sirály12
őstag

Szerencsés vagy.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#4) sirály12


sirály12
őstag

Más nem szokott frászt kapni? :DD
Csak ketten vagyunk talpon a vidéken? :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#5) Vitus


Vitus
őstag

Haver egyszer a floppy meghajtón félre dugta a tápkábelt és a vadonat új háznak a tápjáig visszaégett a vezeték összeolvagtak a szigetelések, fater úgy vagdosta ki őket és cserélgette, érdekes füstje és szaga volt. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#6) Wildmage


Wildmage
senior tag

Nekem tegnap majdnem sikerült leamortizálnom életem második szakdolgozatát. Az előzőt pár évvel ezelőtt elvitte egy nyomorult acorp táp a géppel együtt.
Tegnap már rutinosabb voltam, mert amint elkezdett fura hangokat hallatni a 3.5 éves IBM winyóm azonnal kiírtam cd-re a legfrissebb változatot és ez volt az utolsó, amit még tudtam vele kezdeni. A chkdsk /f -nek már az lett a következménye, hogy 10 percig csak azt írta ki, hogy milyen részek olvashatatlanok.... Ma meg bemegyek Kék Halba, hogy tudjam végre folytatni a szakdogát, erre unott fejjel közli a gyerek, hogy van maxtor (mondom jajj), samsung, de csak SATA (ismét jajj, mert még nincs meg hozzá az új alaplapom).
Végül pedig, amikor már teljesen kiakadtam közölte a srác, hogy van még seagate barracuda is. Mondanom sem kell, mindegyik márkával volt már valami bajom, de máshol is hasonló volt a helyzet ma :((
Végül a barracuda pihen itt mellettem, de kíváncsi vagyok meddíg bírja...

(#7) Wildmage válasza Vitus (#5) üzenetére


Wildmage
senior tag

Olyat én is csináltam, de nálam csak a floppy döglött meg.

(#8) escie


escie
őstag

engem egyszer nem csak kerülgetett, hanem belém is állt... :DD

sz@r tápcsatlakozó ráment véletlen fordítva a mobilrekre... :(
bele a vinyó ==> puskaporszag:)
na mondom, nyugodj békében, ilyen sem volt még.
oké.
bele a másik vinyó ==> igen, puskaporszag...
és ezen a ponton jöttme rá a turpisságra.

sejthetitek a hangulatom...

I'm back, baby!

(#9) Cathfaern válasza escie (#8) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Juj Ez durva volt.

(#10) sirály12 válasza escie (#8) üzenetére


sirály12
őstag

Nem semmi.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#11) haris


haris
őstag

Hali
Régen volt egy Abit (talán BH6)alaplapom 700Celeronnal.
Mivel mindenki folyton a tuningrol beszélt, gondoltam nem lehet az olyan nehéz, kiprobálom. Adtam is szegény celeronnak előbb 74Mhz-t, simán ment, ekkor probáltam feljebb: 82 mhz. Ezt is birta. Na mondom megy ez!! Adtam szegény Cerkának 100Mhz-t. Na itt se kép se hang, csak a ventik pörögtek.
Mondom akkor reset, és visszább állítom. Csakhogy nem volt hajlando reagálni, pedig vadul nyomogattam a DEL-t. :O (ekkor még nem hallottam cmos jumperről, meg angolul sem igen beszéltem, user manual pedig csak ezen a nyelven volt a laphoz)
Na ekkor éreztem baromi szarul magam. Sirni tudtam volna. Gondoltam elviszem ''doktorbácsi''-hoz, hogy gyogyitsa meg, és elkezdtem kihuzkodni a ''madzagokat'' a gép hátuljábol, amikor eszembe jutott, benne hagytam egy lemezt a cd meghajtoban. visszadugtam a tápot és bekapcsoltam a masinát. A gép beindult, én pedig megláttam a boot képernyőt.... Egy szemvillanás alatt csaptam a DEL gombra, mivel szerencsémre a billentyűzetet nem huztam még ki, megjelent a BIOS. Később tudtam meg, hogy az ABIT lapokban van ez a funkcio, hogy ha vmit elcseszek, nem kell rögtön a cmos -t törölni, elég csak a tápbol kihuzni a kábelt, vagy lekapcsolni egy pillanatra a táp kapcsoloját, és a gép az utoljára mentett BIOSt tölti vissza, nem a rosszat, igy nem kell előlről mindent beállitgatni.
Ez után az eset után kb 1 évig nem is probáltam tuningolni a gépet.
De ez már régen volt ;]
Üdv haris

(#12) escie válasza Cathfaern (#9) üzenetére


escie
őstag

végül is lehet én voltam a hülye...
de a rack ilyen puha műanyagból volt, a csati szintén elég gagyi volt, így tudtam fordítva rádugni.
azóta rádugom, lehúzom, ellenőrzöm, és ismét rádugom.
ilyesmi az üldözési mánia. :D

I'm back, baby!

(#13) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Konkrétan mindig rámjön a frász, mikor az a k*rva Maxtor vinyóm akkorát kattan mint egy 40 éves írógép. Mindig azt hiszem hogy ''na most döglik meg végleg'', de aztán mégis megy tovább mintha mi sem történt volna...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Karex válasza Agyzuzo (#13) üzenetére


Karex
senior tag

Nálam is ugyanezt csinálja...

80giga, 7200-es?

(#15) G@ben válasza Vitus (#5) üzenetére


G@ben
addikt

Ilyet én is csináltam, de csak a fehér csatlakozó olvadt el meg a floppy hátulja.
Meg egyszer menet közben (a mai napig nem tudok rájönni, miért) rádugtam a floppy tápkábelt. Leállt a gép és először nem is akart visszakapcsolni. Kb egy perc kellett, mire be tudtam kapcsolni, de majd' szivrohamot kaptam. Kb 2 évig gyűjtögettem arra a gépre és akkor csak olyan 2 hetes volt, de szerencsére nem lett baja.
Meg apám vadiúj gépénél szórakoztam, miközben a lábam pihentettem a gépen és nem is vettem észre, de billegtettem a lábammal. Egyszercsak egy puffanásra lettem figyelmes: a gép eldőlt. Lelki szemeim elútt megjelent az összetört alaplap meg proci, de semmi baja nem lett, a gép vigan ment tovább.
Vigyázni kell velem. :)

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#16) tildy


tildy
nagyúr

Én mág AT-s lapra dugtam egyszer rá úgy a tápkábelt, hogy egy tüskével jobbra volt csuszva az egesz.Nem tudom hogy lehettem ilyen szerencsetlen, de sikerult.Gep bekapcs, rossz erzes, kicsi egett szag, gep kikapcs.Akkro vettem észre mivan...Frász beindul, gép bekapcs semmi.Vár félórát, na most tán jó lesz, és működött:)

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) Agyzuzo válasza Karex (#14) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Azaz! :) A ''paráztatós'' vinyó. Már eljátszott egy olyat velem, hogy 2 napig meghalt (eltűntek róla a particiók és utána meg visszajöttek). :F

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) Matr x


Matr x
aktív tag

Mondok párat:

- vinyó (maxtor) kattan nagyot. elég új, tele cuccokkal. Ok: kontakthibás tápcsati, másik csati, badsector sincs rajta..

- venti menetközben rádug, gép lekapcsol. Utána nem tudtam bekapcsolni. Minden lehúz, visszadug, megy...

- prociventit át szeretne rakni 7voltra. Nem megy: fordítva kötöttem rá.

- alaplapszántás csavarhúzóval, mert a kis pöcök letört a venti-rögzítőben.

- tüske kitört a cd-íróból, dróttal javítva

- vidikártya gpu-ját megszántottam, de cserélték (gariban, nem látták hibáját:)))

Hirtelen ennyi :)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#19) dobi


dobi
aktív tag

Menet közben vinyó rádug, (ki volt kapcsolva a moncsi és kikötve a LED nem láttam, hogy megy...) vinyó felpörög de minden OK!

Aztán, floppy menet közben rádug szikra gép leáll és kb 5 percig nem indul el...para volt!

Maxtor vinyó leejt és para, de műxik! (egyébként a nyomtató lelökése sem volt semmi, el sem tört, meg a TFT eccer fejjel előre bukott, semmi karc)

Legdurvább:

Ecce régen vmikor 2000-ben amikor az 1 Ghz-es proci még fehér holló volt, akkor vettem az 1000-es AMD-et (akkor az 1,3-as volt a legnagyobb amit lehetett kapni) és nem tudtam milyen venti kell rá ezért nem vettem másikat, hanem rátettem azt mi a K6/2 333-asomon volt...

BIOS Hardware monitorba (Abit KT7A lap) a hőmérséklet 114 fokig emelkedett (már pirossal írta a BIOS a 114-et) amikor a lap kikapcsolta a gépet...ultrapara...

eredmény: A fekete bakok a procin kissé elszürkültek és kicsit berepedeztek de a procit kb még 1 évig használtam és utána eladtam...

...a mai napig műxik!

(#20) dobi


dobi
aktív tag

Ja és a KD7-Raid lapomon chipsethűtő csere, a lap alján a csavarhúzó megszaladt, de semmi baja nem lett!

(#21) Matr x válasza dobi (#19) üzenetére


Matr x
aktív tag

Win 2000-nél én rendszeresen csinálom azt, hogy a rackvinyót rögtön menetközben dugom rá a gépre.. badsector és scandisk nélkjül.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#22) Axxel válasza Matr x (#21) üzenetére


Axxel
csendes tag

Még 486-os korszakban 4 gép összelövése Doomozáshoz. Akkor ugyebár még hálókarin is lehetett jumperelgetni és nem volt mindegy melyik kártya melyik gépben és melyik ISA slotban van (pontosabban elvileg mindegy volt, de gyakorlatilag...) Szóval itt sikerült két gépből egymás után úgy kikapni a hálókártyákat, hogy mindkét gép be volt kapcsolva... Egyik gépnek semmi baja nem lett, a másikban meghalt egy 4 megás ram modul.

Ugyanígy 4 gép összelövésénél, 3 óra masszív szenvedés, kártyajumperelés és driver baszogtatás után sikerült észrevenni, hogy a hálókábel végére nem raktunk lezárót. --> üvöltés, fej asztallaphoz verése.

'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

(#23) Karex válasza Axxel (#22) üzenetére


Karex
senior tag

Coax-kábelnél már én is jártam így...:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ha a frász kerülget. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.