Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PH-User


PH-User
addikt

Üdvözlök mindenkit a topicban!

Azzal a céllal hoztam létre, hogy ha van olyan hardvered, ami szerinted sérült, vagy nem átlagos fizikai állapotban van, megkapd rá a választ, hogy használható-e vagy sem.
Készíts egy pár képet az adott hardverről és megpróbálunk segíteni, megmondani mi baja lehet, van-e egyáltalán hibája.

Várjuk az érdeklődőket!

Topic nyitást engedélyezte: Racecam

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

UPP az okos topicnak :DD :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) PH-User válasza Mr.Csizmás (#2) üzenetére


PH-User
addikt

Köszönöm, nekem van egy gyanús processzorom: Kép1 | Kép2 | Kép3

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#4) pokol ura válasza PH-User (#3) üzenetére


pokol ura
senior tag

szia!

ha netán menne is rohadtul melegedne. de nem sok esélyt látok rá. ugyh sztem kuka

pokol ura felhasználónak 34 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! MAI MSI MAG B550 Tomahawk;AMD Ryzen 5 5600X;Crucial Ballistix DDR4-3600 16GB K2;ARCTIC Liquid Freezer II 360;Asus TUF Geforce RTX 3060 12G V2;Seasonic Focus GX 750W;Fractal Design Meshify C

(#5) ádyz válasza PH-User (#3) üzenetére


ádyz
addikt

Ha mazlid van, pont ott van lesarkazva, ahol eppen nincs semmi.

Halkan megkerdeznem: Elado?

(#6) nyunyu válasza PH-User (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem tunik veszelyesnek, valoszinuleg meg mukodik a Thorton.

Legalabbis anno a Bartonom sarka jobban el volt repedve, es siman mukodott.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#7) PH-User válasza pokol ura (#4) üzenetére


PH-User
addikt

Igen, ez a típus amúgy is melegszik ha jól tudom. Egy nagy hűtő volt amúgy rajta.

ádyz: Lett hozzá alaplap (Abit NF7 v2), de nincs DDR memóriám, így még nem tudom kipróbálni!
Egyenlőre azt mondom, hogy nem eladó, de lehet még az lesz. :)

nyunyu: Nekem volt egy ugyan ilyenem régebben, az körben mind a négy sarkán le volt abárolva, mégis ment szépen. :DD Remélem ez is fog. Szerintem az alaplapban nem tehet kárt. Jól tudom?

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#8) nesa válasza PH-User (#7) üzenetére


nesa
veterán

Anno a bartonomnak az egyik rovid oldala vegig levolt torve megis ment megy ma is :K es nemis melegszik viszont ezustpaszaval nem indult el :N mar azt hittem kuka:)

(#9) PH-User válasza nesa (#8) üzenetére


PH-User
addikt

Remélem életre kel, csak nincs most a közelben DDR memória. :W

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#10) @Mézga@


@Mézga@
csendes tag

Sziasztok!

Van egy gép( hála az égnek nem az enyém) A gond a Következö, állandó jelleggel kifagy, van amikor film nézés alatt is vagy lemez írás közben de főként játékok alatt. De egyszer előfordult hogy a biosban is. Aztán resetelések, majd egyszer úgy kifagy hogy magától indul újra. aztán órákig stabil! Mi lehet a probléma?

Fontosabb adatok:
300es Fsp Táp
Abit alaplap
C2D E 4500
4x1gb Ram
200gb Samsung vinyo
Gigabyte 9800 GT VGA
Vista 64 bit
Jó lenne ha valaki tudna segíteni mert nincs ötletem/ünk!

Előre is köszönöm, esetleg ha több megoldás lehetséges akkor többet írjatok!

Asus P5K/EPU, Intel Core 2 Duo E6750, 2x2Gb Geil Black Dragon DDr2 800 Mhz ZOTAC 8800 GT DDR3 VGA - A Fórum nem szaggat , másra meg nincs időm :D

(#11) DarPet válasza @Mézga@ (#10) üzenetére


DarPet
tag

Üdv!

Szerintem ellenőrizd, hogy a tápod megfelelő-e ennek a konfignak! (12V-os ág a legfontosabb, főleg a VGA miatt)

Kül. szerintem legalább egy 400W-os példány kéne ezen márkából a stabil működéshez egy ilyen VGA-nál.

Továbbá: túl van hajtva a rendszer? Ha igen, akkor érdemes egy biosresetet végezni, aztán úgy megnézni, de a legvalószínűbb a tápegység.

(#12) old gray


old gray
addikt

Ne vedd sértésnek, de szerintem nincs sok értelme a topicknak. Van pl. nem induló gépek topicja, ahol bármilyen hardver-problémáról lehet diskurálni. Ha egy adott cuccal van bajod, akkor fogod magad, és irány a hardver saját topicja, az legmegfelelőbb hely. :K Egy lesarkazott cpu-ról mit lehet beszélni? Bepattintod a foglalatba és vagy ok vagy nem.

Mézga: [link]

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#13) DarPet válasza old gray (#12) üzenetére


DarPet
tag

Mondjuk ebben igazad van... Én személy szerint azt hittem, h valamilyen hamis hardverekről vagy hardvervírusos dolgokról lesz szó...
Az is biztos, hogy a belinkelt topikot többen nézik!

(#14) PH-User


PH-User
addikt

Nézzék, nekem már ugyan mindegy. Menjen mindenki abba a topicba, ezt nyugodtan lehet zárni! Bye Bye

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#15) lordring


lordring
aktív tag

Sziasztok!

2 hete készíti ki a gépem az idegeimet, de nagyon...már csak a szellemek maradtak, mint racionális magyarázat. :D Adott a lenti konfig, 2 éve fut stabilan minden probléma nélkül. Aztán egyszer csak elkezdi azt játszani, hogy bekapcsolás után nincsen kép,meg boot és a HD2900 ventije úgy pörög, mintha a 2 tápcsati közül csak az egyik lenne rádugva. Aztán mondjuk 10 CMOS reset és kikapcs/bekapcs után elindul. Hoztam az irodából egy donorgépet, és abban kipróbáltam a saját CPU/VGA/Táp/Memória modulokat, mindegyik hiba nélkül ment a másik gépben. Na, gondoltam, ez akkor alaplap. Vettem új lapot, hát természetesen semmi változás. :O Sűrű töprengés, megvan!: ez ház lesz, vhol kontaktos vagy ilyesmi. Kiszedtem a cuccot a házból, és összeraktam pőrén, semmi változás. :O Gyakorlatilag csak olyan dolgok vannak benne (CPU,vga, táp, memó) ,ami a másik gépben gond nélkül fut, ha viszont összerakom gépnek, akkor csinálja a cirkuszt. Így ráadásul még azt sem tudom megtenni, hogy veszek egy komplett új gépet, a régit meg beszámíttatom, mert nem tudom hibás-e vmelyik részegység vagy csak együtt jön rájuk (meg persze rám) az idegbaj... :O

(#16) lordring


lordring
aktív tag

Sorry, áttettem a másik topicba.

(#17) PH-User


PH-User
addikt

Jajj, Istenem, de rég volt! :O

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.