Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boyfish


Boyfish
senior tag

Hi! Valaki el tudná magyarázni nekem, hogy a GPS a helymeghatározáson kívül még mire jó, és milyen ketyerét kell venni hozzá hogy laptopon keresztül lehssen használni, és ez milyen költségekkel jár, apámnak kell megtudnom, ezért vagyok ennyire láma, köszi

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#2) pilóta válasza Boyfish (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát a helymeghatározáson kívül végül is semmire, de arra nagyon sokrétűen :D

Kell venni hozzá egy érzékelőt, ami fogja a műhód (nagy foga van, és az űrben kering:D) jeleit, meg egy szoftver, amivel ezt a computer értelmezi, és hasznos dolgokra felhasználja. Pl. helymeghatározásra :D

Költség kb. 40-50k körül lehet...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Boyfish válasza pilóta (#2) üzenetére


Boyfish
senior tag

tudnál mondani ilyen ketyeréket, mert akkor jobban belenézek a dógokba, mert fater kezd ezzel kiakasztani

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#4) pilóta válasza Boyfish (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Például: Bővebben: link

Vagy inkább: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Boyfish válasza pilóta (#4) üzenetére


Boyfish
senior tag

meg lehet úszni kűbelt + rogramot 40k-ból?

és még egy kérdés lakókocsiban hogy tudok tv-zni laptopról?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#6) pilóta válasza Boyfish (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nem tudom, nézd meg az árlistájukat. Én nem árulom, csak rákerestem neked.

A lakókocsiban TV a laptopon: Kell egy USB-s tuner, meg egy antenna...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Boyfish válasza pilóta (#6) üzenetére


Boyfish
senior tag

ja gondoltam hogy nem kereskedsz vele csak azt hittem te is vettél már, mert a 70k egy kicsit risztó volt:)

Az mivel lehet megoldani, hogy lakókocsiban műholdas tv legyen gondolom kell valami előfizetés, stb????

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#8) pilóta válasza Boyfish (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nekem sima GPS-em volt, nem ilyen. Dehát nem olcsó mulatság az ilyesmi európában. USA-ból durván fele árból kijön...

A TV-t nem tudom, nekem kábelTV van, de az nem játszik lakókocsiban. Gondolom kell egy műhódvevő meg egy előfizu. UPC biztos tudja, hívd fel őket...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Boyfish válasza pilóta (#8) üzenetére


Boyfish
senior tag

ok, köszi a segítséget:)

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#10) R.Master


R.Master
csendes tag

Lehet hogy hülyeséget beszélek,de nem lenne egyszerűbb venni egy bluetooth-os gps vevőt a laptophoz?Mert szinte mindegyikben ottvan a bluetotth meg az infra. Nem?

Moderátor nyasgem

(#11) pilóta válasza R.Master (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mármint minél lenne egyszerűbb?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) R.Master válasza pilóta (#11) üzenetére


R.Master
csendes tag

Annál az usb-s gps-vevőnél amit a linken mutattál nekünk.Ha jól értelmeztem,akkor az van oda irva,hogy csak bizonyos programmal működik együtt az akészülék,mellesleg méregdrága.
De ez csak egy feltevés,várom a nálam okosabb emberek véleményét..

Moderátor nyasgem

(#13) pilóta válasza R.Master (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja, hát a minőséget meg kell fizetni... :D

Egyszerűbb nem lenne, max olcsóbb :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) R.Master válasza pilóta (#13) üzenetére


R.Master
csendes tag

De a lényeg ,hogy működik igy is-úgy is...
Szerintem ha nem kell kábelekkel szarakodni akkor egyszerűbb...

Moderátor nyasgem

(#15) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy hülye kérdésem, egy laptop+gps vevő kombóhoz mekkora teljesítményű laptopra van szükség? Mondjuk IGO szoftver esetén.
Továbbá létezik--e PCMCIA-s gps vevő notebookhoz?

(#16) air válasza Matthew (#15) üzenetére


air
nagyúr

Mondjuk IGO nincs PC-re, csak pocket pc-re.
PCMCIA-s gps vevőt sem láttam még sehol, csak BT-st vagy SD-set. A többi stimmel. :)
Egyébként a laptop teljesítménye nem mérvadó. A pc-s nav. szoftvereknek nem kell bika hardver. Navigációnál inkább a GPS vevő az ami fontos. SiRFIII chipset, legalább 16-20 csatornás stb.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#17) Matthew válasza air (#16) üzenetére


Matthew
senior tag

Akkor pc-re milyen navi szoftver létezik ami azért még jó?
USB-s gps vevő viszont van ha jól tudom. Jól tudom?
A laptop teljesítményére azért tudnál valami körülbelülit írni? P1, P2, esetleg P3 a minimum?

(#18) air válasza Matthew (#17) üzenetére


air
nagyúr

1) Aeromap, Magyarország Útinfó
2) USB-s asszem van, de az kábeles.
3) Amin az Aeromap elfut.

[Szerkesztve]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#19) Matthew válasza air (#18) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi a segítséget de azt még mindig nem találom sehol, hogy mekkora vas kell ezeknek a progiknak, nem tudod esetleg hol keressem? Egyik progi honlapján sem lelem.

(#20) Kraptor válasza Matthew (#19) üzenetére


Kraptor
őstag

Attol függ, hogy milyen programot hasnzálsz mert azért van elés sok számmal. Én mondjuk eddig csak kettőt hasnzáltam Fugawit és MS Mappointját. Fugawi az egy kicsit professzionálisabb program és elég komoly dolgokat tudsz már vele csinálni sját térképek készítése, raszter térképeket is tudsz használni vele ha jók a beillesztési pontjaid, stb. 3D térképet is rajzol (nem 3D megjelenítés hanem 3D térkép ahol a magasságokat is kijelzi csak ugye ehhez kellenek magassági térképek) na ehehz erősebb gép kell

Mappoint az a hagyományos navigációs progi ez mnd PCre, PDAra és Smartphonera is elérhető mondjuk Mo nem nagyon részletes rajta csak BP. Ehhez nem kell sok de azért egy P3 szerintem lehet, hogy kevés hozzá mert ugye elég gyakran frissíti a képernyőt és mozgatja a térképet mikor mozgásban vagy és az néha igényel egy kis számítást. PCMCIast még én se láttam csak compact flashes GPRS vevőket. Van még PS2, COM, USB és BTs.


To use Microsoft® MapPoint 2006, you need:

• PC with Pentium II or higher processor; Pentium III recommended

• Microsoft® Windows® XP Home, Windows XP Professional, Windows ServerTM 2003, Windows 2000 Professional or later operating system required

• Microsoft Internet Explorer 5.5 browser software or later, Internet Explorer 6.0 SP1 included (will not displace your primary browser)

• For Windows XP Home and Windows XP Professional: 64 MB of RAM (128 MB recommended)

• For Windows Server 2003: 256 MB of RAM

• For Windows 2000 Professional: 64 MB of RAM (128 MB recommended)

• Running additional applications simultaneously may require additional memory

• Available hard-disk space: 1.1 GB for full installation or 500 MB for minimum installation. Some users may require up to an extra 100MB for System Files Update (hard disk usage will vary depending on configuration).

• 4x speed or faster CD-ROM drive

• Super VGA (800 x 600) or higher resolution monitor with 256 colors; a monitor with higher resolution and more colors recommended and required for Driving Guidance feature

• Microsoft Mouse, Microsoft IntelliMouse®, or compatible pointing device


Additional items or services required to use certain features:

• For Voice Output: Windows XP or higher and compatible soundcard

• Microsoft Exchange, Internet SMTP/POP3, IMAP4, or MAPI-compliant messaging software required to use Send To as attachment; Microsoft Outlook® 2000 or later required to use Send To as picture

• 14,400-baud or higher recommended

• Some Internet functionality may require Internet access and payment of a separate fee to an Internet service provider and local charges may apply

• GPS functionality requires a GPS device that supports NMEA 2.0 or later

• A free COM port below 20 required for GPS



[Szerkesztve]

(#21) Matthew válasza Kraptor (#20) üzenetére


Matthew
senior tag

Értem, köszi az infókat! :R

(#22) Kraptor válasza Matthew (#21) üzenetére


Kraptor
őstag

Most nézem, hogy régen írtam ilyen pocsékul és ennyi hibával...késő volt mondjuk de azért kijavíthattam volna őket:):) Bocsi mindenkitől:)

(#23) Matthew válasza Kraptor (#22) üzenetére


Matthew
senior tag

Semmi gond, tudtam dekódolni. ;)

(#24) Kraptor válasza Matthew (#23) üzenetére


Kraptor
őstag

Különben van már Autoroute 2007 is ez valamelyest frissebb mint mappoint 2006. Mondjuk Mappoint 60 napig ingyenes letölthető MStől. Végül is mindkettő ugyanaz csak MPvel csatolni tudsz adatokat acess, excelbe, modosítani tudod valamelyest míg aszem autoroutenál nem

(#25) Matthew válasza Kraptor (#24) üzenetére


Matthew
senior tag

Ezt is köszi. :)

(#26) Theonlymac00


Theonlymac00
csendes tag

Nekem csaktlakoztatható bluetooth om van és van egy bt os gps vevöm. Ezt felismeri az a progi amit az elöbb irtatok?

(#27) C4mp3r válasza Theonlymac00 (#26) üzenetére


C4mp3r
addikt

Szerintem ezekben a topicokban jobban tudnak segíteni.:[link] vagy [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.