Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37330) Goose-T válasza bot1978 (#37329) üzenetére


Goose-T
veterán

Néhány ritka kivételtől eltekintve csak Harley Benton van a deko gitárok között, szóval ne reménykedj. Igazából amióta figyelem, (kb. december óta) az az egy darab Sire basszusgitár volt, a többi mind HB volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#37332) bot1978 válasza #96302336 (#37331) üzenetére


bot1978
senior tag

Azt elhiszem. Dög az a V7.
Korábban meséltem; hogy van egy EMG J set hangszedőpárom, amit én javítottam és műanyagos ragasztópisztolyos módszerrel zártam az alját, emiatt nem piacképes, de a hangja jó. Azért ez egy olyan 50-60k körüli hangszedőpár, szóval meg lehet vele piszkálni egy j bass-t. Ennek keresnék valami donort. SQ-ra gondoltam, abban nem lenne rossz. Egyedül az elemtartót kéne felsőmaróval belenyomni a hátába, a többit én megoldom magamnak.
V7-be viszont már nem tenném bele. Az jó úgy, ahogy van. Kár belenyúlni.
Egy ilyen alap Fender copy HB meg lehet kevés, nem tudom mennyire lehet ezeket jól beállítani, meg milyen lenne a hangja. Elég sok a "ha" benne. Azért egy SQ az szerintem full Fender test, ugyanott döntik azt az égert is, de lehet még a beszállító is ugyanaz meg a HB-ba is marni kéne sajnos, mert az is passzív gyárilag és most egy ilyen lovkosztos HB-re még költeni is, háát nem túl izgi gondolat. Egy SQ-ba még csak-csak belemaratom... esetleg. De nem tudom igazából csak vakarózom egyelőre, hogy mi legyen vele.

(#37351) bot1978


bot1978
senior tag

Az Epiphone ráadásul koppra belemegy a HB dobozába, így még postázni is tudom, dupla haszon. :C

Mondjuk a fogólapot lehet hogy pofátlanul egyenesre fogom vágni ezen a HB-n, mert slap-nél nem férek el tőle. Zavar, hogy ennyire túllóg a nyakon egész a hangszedőig, de milyen jó kis hangja van így aktív cuccal ezeknek a kínai vackoknak háhhááát egész pofátlan. :)

(#37358) bot1978 válasza benedekco (#37354) üzenetére


bot1978
senior tag

Ha már mondtam, hogy ugorj rá a korrektség kedvéértez nem véletlenül került elő. A 9. bund becsörgött nem kicsit, de mákomra csak a G húr alatt, szóval le sem kellett szedni a húrt, csak felnyomtam aztán sutty, ahogy volt felhangolva, egyből néztem is, de aki mondjuk körömreszelővel adja elő azért el lett volna vele egy darabig.
Az "E" húr húrmagasság állító csavarjának a menete vagy szorult vagy megszakadt, nem tudom, nem vacakoltam vele, megcseréltem a "G" húréval, az könnyen tekerhető. Most hogy az ilyenek azért, mert HBenton vagy azért mert deco nem tudom, de apróságok azért mindig vannak. Többiektől is olvastam olyat, hogy valakinek csikizett a bund széle, ilyesmi...

(#37476) Alexios válasza bigrob (#37475) üzenetére


Alexios
veterán

Attól, hogy új mondjuk pont láda esetében nem biztos, hogy jobb, made in england greenback hangszóróval szerintem manapság max mesa ládákat szerelnek.. :)

Amúgy volt nekem is v30-as hb ládám, és árban szerintem verhetetlen, főleg ha nem hurcolod sokat.

[ Szerkesztve ]

(#37512) Alexios


Alexios
veterán

Na megjött a HBZ-2004 dekom, és hát én egy kis karcon kívül más gondot nem látok vele - de ez annyira kicsi, hogy igazából a D jel amit ráütöttek a hátára jóval nagyobb, nem igazán értem mitől rosszabb ez mint egy B-stock.
Amúgy kinézetre tök jó, amennyire meg tudom ítélni kényelmes is, bár a bundok végén van mit csiszolni, mert azért vág. Hangra is jónak tűnik, de gitárosként nekem majdnem mind ugyanolyan :DDD 51 eurót a 260 eurós cucc minden esetre megért, itthon demókhoz basszust felvenni tökéletes lesz.

Próbáltam úgy fotózni, hogy minél jobban látszódjon a hiba, de elég minimál

(#37535) Alexios válasza bot1978 (#37532) üzenetére


Alexios
veterán

Hát nem tudom, én nézegettem, de külsőre a képen sem látok eltérést a hbz-2004nel, hangra jó, kényelemre jó stb. A bundok vége kicsit vág, az egyik poti picit lötyög, de 90k-ert ez máshol is így van(nemhogy 17k-ert)

(#37538) Alexios válasza bot1978 (#37536) üzenetére


Alexios
veterán

Én nem tudom, nekem ugye hbz-2004 van és nem b-550 :)

(#37691) bigrob válasza MATEO6600 (#37687) üzenetére


bigrob
őstag

Hali!

Én nem akarlak rábeszélni semmire, de van nálam 2 Deco Harley Benton amit megcsináltam és kicsit gitártúltengésben szenvedek.. :D (nem férek el a gitáros szekrényemben és ma is becsúszott egy új gitár.. :DDD )
Nem akarok keresni rajta, beszerzési áron megválnék tőle... Gyertek próbáljátok ki, az egyik egy SC-550 a másik pedig egy CST-24 HB. (A nyakpálcát takaró kis műanyag is már visszakerült csak a kép készítése után)
Bundokat síkoltam rajtuk, és a CST kapott egy madaras matricaszettet a pozíció jelölőkre.
Kb a kiszemelt gitárok árának feléért oda is adnám és most már minőségben ugyanazon a szinten lehetnek..

Ugyanitt van egy elfekvő még garis Marshall MG15CF-em is.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#38000) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Az újbész baszkurálása közben összedobtam egy gyerekkori megadeath-voivod hatású egypercest, csak erős idegzetűeknek. Háziexplorer kínaiaktívval, HB PB-20 gyáriállapotban, minden gitár a Revalveren átküldve. A gyerek meg bőg mert nem kapott vacsorát. Eh.

https://drive.google.com/open?id=1L56RV-LaZIaXRYaJdVyJrIezDtaWoPsA

(#38127) nakos1212


nakos1212
senior tag

Sziasztok, DAC-ot/hangkártyát keresek, amin van legalább 2 vonalbemenet és jó minőségű kimenete van, 60 ezer forintig, mit ajánlotok?
Kinézett darabok:
Behringer UMC404HD
Focusrite Scarlett 2i2
Focusrite Scarlett 2i4

Rákötnivaló cucc:
HBZ-2005 aktív hangszedős basszusgitár, elektroakusztikus gitár.
Fontos lenne hogy a zenehallgatás is rendben legyen vele.

(#38131) nakos1212 válasza bigrob (#38130) üzenetére


nakos1212
senior tag

kicsit off, de úgy látom harley benton rajongó vagy.
kezdő gitároknak vettem egy hbz-2005-öt, és egy st-70 black paislyet, mit gondolsz róluk?

(#38133) Alexios válasza nakos1212 (#38131) üzenetére


Alexios
veterán

Nekem egy HBZ-2004 van - nem vagyok egy nagy basszeros, de bajom még nem volt vele, sőt.

(#38239) Goose-T


Goose-T
veterán

Van ez a HB Music Man-koppintás. Ma használtuk volna próbán, de amikor húrnémítás céljából lenyomjuk a tenyerünk belső élével a húrt, akkor valószínűleg hozzácsapódik a pickup mágneséhez, és éktelenül nagyot csattan. Akkorát, hogy inkább másik basszusgitárt vettünk elő, nehogy kárt tegyen az erősítőben. A pickupok már lentebb lettek állítva, de nem jó úgy sem. Ötletek?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38287) arnyekxxx válasza kemotox (#38286) üzenetére


arnyekxxx
veterán

de próbán inkább tegyük féle.

Erről én lemaradtam a történetben, ki mikor állapította meg?

Basszerosunk egy Fernandes P bass-t használ mostanában, én meg lőttem magamnak zeneiráshoz otthonra egy HB PB deko-t 13ért. Meghajtotta próbán és megállapította, hogy egy frankó gitár, játszani nem szarabb rajta mint a Fernandesen és a hangja se rosszabb (egy lehelletnyit több a közepe) és megkért, hogy ha sikerül rendeljek neki egy deko HB JB-t mert ennyiért ilyen hangszert nem megvenni vétek. Ha nem gitáros hanem basszeros lennék simán mennék vele koncertre meg studioba meg próbára is. Persze én az az állatfajta vagyok akinek nem az számít, hogy elég drága legyen hanem az, hogy jó legyen rajta játszani és jól szóljon.

[ Szerkesztve ]

(#38302) benedekco


benedekco
addikt

Na elbalfaszkodtam a rendelésemet. Tiszta csöves módon.
Mindegy írtam nekik hogy ha van rá mód módosítanám.

Betettem kosárba ezt HBZ-2004 meg ezt B-550 QTB Progressive . A másodikat nem akartam, véletlen az 5 húrost tettem be a 4 húros helyett. BALFASZ!
Na majd kiderül hogy módosítják-e még a rendelésemet vagy meg kell oldani egy 5 húros basszer eladását.
Meg majd kell neki egy tok is. :(

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38355) Goose-T válasza benedekco (#38354) üzenetére


Goose-T
veterán

Grat a banyóhoz! A képre meg: :DDD

Egyébként nem bound, hanem bund.

Más: ha valaki kíváncsi az új énekesünkkel felvett első próbára az új próbatermemben, akkor küldök neki privátban linket, nyilvánosan azért nem tenném ki, annyira nem jó. :D Elvileg dobosunk is van, csak beállt a dereka, nem tudott most eljönni, de egyszer már ő is volt próbán. A dob így most gépről ment. A deko HB CST-24 gitár Zoom G5n-en keresztül, a deko MM-85A SB pedig Behringer V-Ampon keresztül volt rákötve a keverőre, ami pedig Thomannos 2.1-es PA-ra volt kötve. A felvétel ájfónnal készült.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38369) Krozoo


Krozoo
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék venni egy akusztikus gitárt és ebben kérném a segítségeteket.
Első gitárom lenne és ahogy olvasgattam a topikot, nagyjából kompromisszummentes kezdő gitárnak többször volt itt említve a Cort Earth70 50 ezer környékén.

Viszont ahogy látom belépő/közép kategóriában sokszor érdemes a thomannos Harley Bentonokat is nézegetni mert elég jó árértékük tud lenni. Lenne itt két akusztikus, sajnos sok infót nem találtam az interneten róluk, max youtube-on ([link])1-2 videó-teszt amikre nem tudom mennyire lehet hagyatkozni. Ő eléggé dícséri a gitárt, de nem tudom mennyire elfogult a márkával kapcsolatban, elég sok HB gitár fordul meg a kezei között... :D

[CLD10]
[CLD16]

Audiollon keresztül megrendelve 45 és 53 ezer körül lennének itthon.
Érdemes próbát tenni szerintetek a kettő közül valamelyikkel vagy jobban járok a biztosabb corttal? Sajnos a leírásban felsorolt dolgok semmit se mondanak nekem... :N

Milyen kiegészítőkre lenne még érdemes beruházni első alkalommal a gitár mellett?
Capo, állvány, tartalék húrkészlet, esetleg egy puhatok?

Előre is köszi a segítséget!

(#38371) BluEyes válasza Krozoo (#38369) üzenetére


BluEyes
őstag

nem tudom mennyire elfogult a márkával kapcsolatban, elég sok HB gitár fordul meg a kezei között...
Ez csak úgy lehetséges, hogy a csávó fizetett HB (Thomann) ügynök! Más oka nem lehet rá, hogy ezeket piszkálja.

Harley Davidson az ajánlott, a harley bentonokat messzire kerüljed! (saját tapasztalat sajnos)
Kezdőknek a nagy dög test inkább akadály, fölösleges küzdelem a méretekkel. Kis testű (parlor méretű) gitárt ajánlok inkább, semmilyen hátránya nincs a nagyokkal szemben, ellenben az elhelyezés, szállítás, és persze főleg a használat sokkal-sokkal kényelmesebb. (szintén saját tapasztalat :K )
Fender Ibanez Erhard mester

Ezek kicsi gitárok, bárhol elférnek, de egy állvány azért elegánsabb megoldás. Tartalék húr mindig legyen, szakadhat, meg időnként cserélni illik (kell :) ) őket. Tok csak ha hurcolászod. Capo... nekem sose kellett, de igény szerint. Esetleg egy csíptetős hangoló jól jöhet. [link]

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#38373) fattyu válasza BluEyes (#38371) üzenetére


fattyu
veterán

remélem komolyan mondod mert viccnek nem lenne jó.

túl kéne lépni azon hogy saját tapasztalat.... érted ugye? egy darab rossz hibás neked nem fekvő gitár alapján szarnak elkönyvelni bármelyik márkát...

Volt a kezemben TOTÁL hibás Fender Custom shop strat. most akkor a fender szar.

itt aki a Thomman által selejtnek nyilvánított deko gitárokat veszi meg és néha van egyáltalán VALÓS indoka a selejteznésnek az esetek többségében meg tök használható cucc. ők is mind ügynökök. Nick in the states is azért dícséri mert HB nagykövet. Henning is. meg amugy igazából őszintén nagy szarozást nem is találtam pedig kerestem.

Nincs Harley benton gitárom. sznob geci vagyok. De nem értem a fikázást zéró közel zéró tapasztalattal. el kell fogadni hogy ma már olcsón is vannak használható hangszerek, és jóval kevesebb a komprmisszum mint hinnéd várnád.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38374) Alexios válasza fattyu (#38373) üzenetére


Alexios
veterán

Henningnek mondjuk szerintem tényleg fizetnek :D Neki még valami HB signature modellje is van nem?

Szerintem amúgy az a legnagyobb baj HB-vel hogy nem tudod kipróbálni jó eséllyel. Egy cortot elmész egy boltba, megnézed, örülsz. HB-nál meg youtuberekre vagy kényszerülve, akik vagy igazat mondanak vagy nem, vagy fizetik őket érte vagy nem, stb.

HB akusztik amúgy nálam nem volt, szóval nem tudom, lehet tök jók, de pusztán amiatt mert egy youtuber azt mondta én nem raknám automatikusan a cort/yamaha/fender/akármi fölé.

[ Szerkesztve ]

(#38379) Alexios válasza fattyu (#38377) üzenetére


Alexios
veterán

Őszintén nem rémlik egy HB review sem amiben megmondta volna hogy szar, azon kívül hogy azt mondja, hogy elmondaná ha szar.

Ibanezt, meg hasonlókat viszont rémlik hogy fikázott már.

Nekem amúgy nincs bajom a HB-kal, azon kívül hogy 2 hónapja várok már arra hogy megjöjjön az egyik, de ettől még ez nem lett valami ultimate márka, ami miatt cortokat, fendereket, akármiket nem érdemes megnézni(sőt, azokat legalább meg lehet).

Én nem szívesen maradnék gitár nélkül napokig(hetekig?) - kérdezőnek ugye ez lenne az 1. gitárja, szóval ha küldeni kéne nem lenne más helyette.

[ Szerkesztve ]

(#38382) fattyu válasza Alexios (#38381) üzenetére


fattyu
veterán

még ha igaz lenne.

az 500 euróigban hozták ki nyertesnek az 550e.

500-1000 ig videó epi custom pro 520 euró és kerek perec megmondták ha van 520 euród akkor ezt vedd ne a hb550et.

tegnap este néztem pont szóval ebben halál biztos vagyok.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38383) Alexios válasza fattyu (#38382) üzenetére


Alexios
veterán

Én régebben néztem, szóval biztos igazad van, de azért javaslom próbálj ki pár HB gitárt, aztán szerintem kicsit te is átértékeled mikor ilyen videókat nézel.

Nincs baj velük, sőt, árukhoz képest abszolút felül teljesítenek, de ennyi. Ugyanúgy ahogy Andertonéknál a Chapman standard széria sem váltja meg a világot, mondom ezt úgy hogy van egy standard ghost fret a falamon jelenleg is, de erősen hat a marketingjük nekik is.

[ Szerkesztve ]

(#38390) BluEyes


BluEyes
őstag

Kedves Harley Benton rajongók!

Azt gondolom, mindenki olyan szutykot vegyen magának, amilyet csak akar. Akár HB-t is. Viszont mivel itt egy 0km-es kezdő kolléga kért tanácsot, nem tartom helyénvalónak olyan gyártót, márkát, típust ajánlani, melynek minősége legalábbis megkérdőjelezhető, illetve az adott brand még semmiféle komoly, színpadképes, vagy stúdióképes termékkel nem tudott előrukkolni az elmúlt évtizedek alatt.
Fölösleges kockázat ilyenbe belevinni egy kezdőt, és mivel zéró a tapasztalata, az esetleges hibás termék felismerése lehet hogy csak hónapok múlva történik meg, amikor már késő, vagy csak nem érti, miért nem megy úgy a gitározás, mint másoknak, és feladja, pedig csak egy selejtet sikerült vennie.
Tapasztaltabbaknak nyilván nem adok tanácsot, mindenki úgy szívatja magát, ahogy akarja.

Üdv BluEyes

Moleman

Persze, van hogy nem gond a nagy test, de akik idő előtt abbahagyják, azoknak sosem a hangszer színe, vagy a tömör fedlap hiány a probléma, nem is az, hogy nem úgy szól, hanem fáj, kényelmetlen, nyom, nem érem el, ki vagyok tekeredve, blabla... kezdőnek ajánlunk, nem profinak.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#38391) arnyekxxx válasza BluEyes (#38390) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Továbbra is kíváncsi lennék hány HB hangszer tesztelése után állapítottad meg, hogy egyik se színpadképes. És mit jelent neked a "színpadképes" szó és honnatól lesz egy hangszer színpadképes.

(#38398) Eastman válasza benedekco (#38397) üzenetére


Eastman
őstag

Most az lenne a funky, ha valaki Deco vagy HB Deco néven dobna piacra ázsiai gitárokat. :D

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#38404) benedekco válasza Eastman (#38403) üzenetére


benedekco
addikt

Koraiakon volt, vagy 4-5 évig volt divatban, aztán elhagyták. Gondolom ma meg custom shop gitárokon lehet megtalálni.
Ha lenne felesleges sokezer dollárom akkor csináltatnék a Fender customshopban egy stratot és tetetnék rá ilyen motyót :D

Wikipédia Stratocaster szócikke alatt is egy ilyen régi modell van, takaró lemezzel, imádom. Néha csak ezért megnyitom a cikket, hogy ezt a hangszert nézhessem. Beteg vagyok tudom.

re: (#38402) Alexios
Nem cseppet sem vigasztal! :O
Najó valami drágább tele is jól jött volna. Vagy valami amit melóban bent merek hagyni és ebédidőmben tudnék rajta gyakorolni. Pedig pont ma csináltam egy ilyen HB árlistát, hogy tudjam mi az amit érdemes deco-ban megvenni és mi az ami már túl olcsó hogy nem éri meg úgysem.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38496) Goose-T válasza bear_ (#38494) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha nem akarsz újat, akkor talán egy Epiphone LP Standardot is tudsz lőni. Amúgy a Vintage-en és a HB-n is korrekt Wilkinson hardverek vannnak. A HB-ban lévő Roswell pickupok szerintem elég jók, a Wilkinsonokat nem ismerem. Összességében az SC-550 szerintem jobb vétel, mint a V100.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38506) Goose-T válasza bigrob (#38504) üzenetére


Goose-T
veterán

Bocsesz, HB-35-re és DC-Customre vadászok, és amikor valamelyik van a listában, akkor csak nekem jön email róla. Tegnap is ez volt az ábra. ¯\_(ツ)_/¯ Amint megvan valamelyik, kiveszem a listából.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#38600) consono válasza Goose-T (#38595) üzenetére


consono
nagyúr

Ez melyik HB? Nagyon jól néz ki ebből a szögből :) Mi látszik rajta, mitől dekó?

"In God we trust. All others must bring data"

(#38673) fattyu válasza benedekco (#38670) üzenetére


fattyu
veterán

En ertem magasra kerult a léc de egy DEKO hbnal a vegyes erzes mar kicsit olyan bicsing szagú :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#38712) consono válasza bigrob (#38711) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, a formája nem az én világom, de a P90+HB kombó nagyon tetszik.

"In God we trust. All others must bring data"

(#38766) benedekco válasza brickm (#38765) üzenetére


benedekco
addikt

Igen. Ha funkcionálisan működik akkor pont leszarom.
Amúgy biztosan nem lehet beállítani egy hangszert.
Nomeg ne mesélje nekem senki, hogy mikor ilyen kategóriás hangszerről van szó az lehet annyira szar hogy játszhatatlan/javíthatatlan vagy akármi. Nem kínai üzemben készültek hanem a főközpontban.

Ja és minden komponens hibás volt rajtuk, a hangoló kulcstól a hangszedőig a potikig minden, a test is. Mese habbal.
Dísznek (HB deko, ugye) meg pláne rosszak voltak.

Itt arról van szó, hogy amit nem adtak el, ami bent maradt a raktárban, mielőtt bezárták azt.

Amúgy érdekes, olyan mentalitással ami 2018ig volt, csoda hogy eladtak valamit. Itt is a helyi bolt, évi 5-10 Gibsont kapott, nem azt amit rendeltek, hanem amit dobott a gép. Epiphone-okkal se volt túl könnyű, abból ugyan jóval több volt nekik, de az jött ami jött, akkor amikor. Gobsonból és Epiből volt a legkisebb választék és azok voltak a legelérhetetlenebbek. Vicc. Többször kérdeztem mikor jön a szállítmány (egy Epire pályáztam, meg ki akartam próbálni pár gibbót), aztán mondták, hogy nyér vég.... ősz vég... kraácsonyra itt lesznek... ááá hagyjuk. Aztán elment ez az utolsó tökkelütött a veztérségről és azóta van rendesen termék a polcokon. Ehhez kellett hogy befigyeljen egy csőd jelentés.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38784) benedekco válasza cucka (#38777) üzenetére


benedekco
addikt

Az nem mentség hogy más cégek is ezt csinálják. Amikor más cégekről derül ki, akkor is felbasz az ideg. Annyit tudok tenni, hogy hangot adok gondolataimnak, nem csak itt hanem másutt is. Pl munkehelyemen is és elviszem akár vezetőkig is ha tehetem.
Amúgy a HB pont nem semmisíti meg, még a szart is eladja.
Ja és nézd meg hova kerültek anélkül hogy ezek ki kerültek volna a felhasználókhoz. Csődbe vitték majdnem az egészet.
Na de ennyit részemről, itt kiszálltam, asszem elmondtam a témával kapcsolatban mindent amit akartam, tudtam. Sőt túl is rágtam azt. Bocsánat azoktól akik már unják.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#38786) brickm válasza arnyekxxx (#38771) üzenetére


brickm
őstag

Na azért ehhez tegyük hözzé, hogy egy tesla meg bmw se gyullad ki minden előzmény nélkül....
Mondanak sokmindent, persze. Csak mondjuk én hetente egyszer felnyitom a géptetőt és megnézem nem lógnak-e az éghető anyagok, nem rágta-e el semmi a vezetékeket, meg nem folyik-e az olaj forró fémekre....
(mondom ezt ugy, hogy kicsit se félek és csak bmw-im vannak.)

Szerintem a tesla se gondolt egyet és fogta hopp 'én most meggyulladok.....'

Tolongás lenne igen, ezért nem árulják ezek a cégek a szemetet. Akinek kell megveszi a jót, jó áron, akinek meg nem telik rá, vesz olyat, amire igen. Ugyan ez van a gitárral is. Van deko HB ami 'veri a drága gitárokat'.....mi kell még!?

(#38968) bigrob válasza Goose-T (#38967) üzenetére


bigrob
őstag

Nekem majd egy legyezőbundos 6 húros kéne, 7 húros HB TE7 nagyon tetszett, de túl sok volt a húr nekem... :DDD
Anno sokat gondolkoztam is rajta, de ki kellett próbálnom a 7 húrt, pedig ha a 6 húros stratot vettem volna szerintem a mai napig meglenne... Persze azóta nem lehet kapni azt sem... :O

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#39274) Goose-T válasza Idiofil (#39272) üzenetére


Goose-T
veterán

A Vintage VS6 korrekt gitár, az teljesen jó lesz. Ajánlhatnám még a Harley Benton DC Custom-öt is, de árban pont ugyanott van, annyi, hogy a HB-nek kicsit modernebb a dizájnja és valamivel díszesebb, meg egyes vélemények szerint az újabb HB-kben lévő Roswell pickupok még a Wilkinsonoknál is jobbak, de semmi egyéb jelentős különbség nincs. Kombóból tényleg valami normálisabbat vegyél, mert ezek a kis zörgők eladhatatlanok.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39286) bot1978 válasza Goose-T (#39274) üzenetére


bot1978
senior tag

HBO-850 dekót lőttél már? Mennyi saját hangja van? Szobába elég amp nélkül?

(#39366) Tommyka21 válasza Alexios (#39364) üzenetére


Tommyka21
tag

Köszi a választ.
Az erősítő szimulációja meglepően jó videók alapján.
1,5 éves fiam van, éjjeli gyakorlásra kellene 1 közepesen jó multi.
Van 1 HB amplugom ami jó, de nincs effekt rajta...

Melyikre lehet már stúdió monitort vagy vmi rendes hangszórót kötni?
A G1 Four lehet ebben limitált kissé még...

(#39404) Goose-T válasza benedekco (#39403) üzenetére


Goose-T
veterán

Vagy egy jó kis deko HB, még a használtnál is olcsóbban! :DD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39482) Berreh


Berreh
tag

Kis keveredés után ma megérkezett a két bordó: PJ V SG :) (HB)

[ Szerkesztve ]

(#39517) Goose-T


Goose-T
veterán

Új HB gityó! Bár nem héthúros, legyezőbundos és fejetlen, de legalább nincs rajta tremoló. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#39591) cucka válasza Necro_Ramone (#39590) üzenetére


cucka
addikt

Ezt passzolom, én személy szerint semmit nem vennék ennyi pénzért. Úgy vagyok vele, hogy többet ér egy minőségi gitár, mint 5 olcsó gagyi.
Harley Benton-on esetleg elgondolkoznék, ott az üzleti modell miatt tényleg többet kapsz ugyanannyi pénzért.

Az üzleti modell az, hogy a HB a Thomann saját márkája, csak náluk lehet kapni. Szerintem ezeket a hangszereket nulla pénzt keres a Thomann, plusz nincs köztes disztribútor sem, szóval így tudják olcsóbban adni ugyanazt a minőséget, mint monjduk egy Squier vagy Jackson.

[ Szerkesztve ]

(#39595) Eastman válasza cucka (#39589) üzenetére


Eastman
őstag

egy nagy szar. Megpróbálta belerakni az Ibanez hangszedőt (amit annak idején mindenki kidobott mert egy szar az is) és hát nem lett tőle jobb

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

#39593

Anno a karcmentes '94-es usa Stratommal szét feszültem. A második (harmadik) gitárom ezért is lett gyári road worn, matt fényezéssel. Egyértelmű könnyebbség, lazábban is fogom meg.

De kinek a pap, kinek a paplan.

Necro

...valami öreg Kramert vennék, aztán irány vele Zolihoz....................

Vagy Gusztira hallgass, ő tényleg aktuálisan képben van a jó HB-kkal kapcsolatosan.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#39598) Berreh válasza Necro_Ramone (#39592) üzenetére


Berreh
tag

A HB-kat bátran ajánlom, de használtat nem vennék. Az én dekonak vett és eladott TE70-esem egy hét múlva a Jófogáson kellette magát, mint vadonatúj és teljes értékű hangszer. De a teljesárú, vadonatúj DC-Customon sincs sorozatszám, szóval nem lehet azonosítani.
Én 3 deko gitárt vettem és adtam is el, annyiért nagy keletje volt, szerencsém volt és jó hangszerek voltak (csak a telékkel nem barátkoztunk össze, a stratnak meg vastag volt a nyak a bundjai meg alacsonyak).

(#39662) cucka válasza Berreh (#39661) üzenetére


cucka
addikt

Arra célzok, hogy a specifikáció alapján elég unortodox módon lehet bekötve az a humbucker. Én még nem láttam olyat, hogy egy humbucker-re két hangerő poti jut, nem is tudom, hogy van-e bármi értelme, be lehet-e egyáltalán így kötni. Valaki kiokosíthatna.

Egy "normál" stingray úgy néz ki, hogy van rajta egy 3 állású pickup kapcsoló (soros-párhuzamos-single), egy hangerő és egy 2 sávos aktív EQ. Ennek a HB másolatnak az elektronikája valami totál más, ez okozza a zavart az erőben.

(#39703) benedekco válasza kemotox (#39700) üzenetére


benedekco
addikt

Persze, de lehet én inkább egy lazább blues-t hallgatnék most.
Amúgy ez nem annyira rákkenróll, itt már zúdul a heavy metal. Persze lehetne még menni a hörgős death metalig. De akkor már valószínűleg a modiknak is lenne dolguk.

re: (#39695) andor80
Hadd el, én is le lettem baszva már itt. Ha valami egy forinttal több mint a legolcsóbb aliexpresses cucc akkor balfasz vagy, amúgy meg HB a legjobb. Kézben a szand és egyebek, de azért a nagyok mégis drága vagy custom gépeken nyomják az ipart (persze kivételek vannak mindig).
Van aki segít van aki fikáz ez van, szard le. Vedd be a segítőt, de ha arroganciára arroganciával válaszolsz akkor ők nyernek. Én is sokszor vesztettem el ezt a meccset.
Kemotox egy oltógép (hú ez most nagyon kétezres évek elejéiül hangzott), hagyd meg neki, felesleges etetni. Szívesen segítenék de fingom sincs mit mondjak azért nem mondom milyen potit érdemes venni.
Amúgy vannak olyan finomságok egy hangszernél amit nem hangban mérsz és ezt sokan nem értik meg. Azoknak magyarázhatod, hogy ha megveszed az általad linkelt szettet akkor nem kell majd évente kétszer befújni kontakt sprével a kapcsolót/potit hogy ne recsegjen. Neaggyisten még jó érzés is megtekerni, mert nem ilyen recegősen forog.A másik, hogy ha van egy gityód ami nem inspirál akkor lehet az akármilyen jó, nem fogsz gyakorolni, játszani rajta. Vagy igen, de inkább melónak éled meg mint élvezetnek. Eddig minden Squier-emmel meló volt gityózni, még a ClassicVibe-al is. Persze a hangjára nem volt egy szavam se. Ellenben mióta megvan az Fender strat azóta teljesen más. Sokkal élvezetesebb és sokkal jobban inspirál. Ellenben én tudom, hogy szarul játszom, de szeretem a jó hangszert.
Ha megy az angol akkor ezt ajánlom, manapság ez nagyon jellemző, főleg az online világban.

re (#39701)
Azért azt megnézném mit éreznek a gitárok amikor beröffen alattuk az a bazi radiátor :D

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#39705) Alexios válasza benedekco (#39703) üzenetére


Alexios
veterán

Mondjuk a nagyok a custom shop gitárjaikért jó eséllyel nem fizetnek, hanem az adott gyár szponzorálja őket. Ettől függetlenül én most szórtam ki az összes deko hb-t, mert jó az árukhoz képest, de ha vannak jobb gitárjaim, akkor egész egyszerűen nem használom őket :D

Ha olyan helyen jársz amúgy szerintem próbáld ki az új CV squiereket, számomra eskü kényelmesebb mint a mim stratom volt, nagyon gondolkodom hogy beszerzek egyet.

(#39810) Berreh válasza Goose-T (#39809) üzenetére


Berreh
tag

A HB Extreme-det néztem, akkor láttam az archiv hírdetéseid között és jutott eeszembe, hogy megkérdezem itt, hátha valaki gondolkodik megválni használt eszközétől :) Hozzá kellett volna csapnom egy Zoom B1on a 2gitár mellé, hogy a szállítást megússzam :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.