Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) tlac válasza WildDaemon (#999) üzenetére


tlac
nagyúr

nem elég, ami van?

(#1002) WildDaemon válasza tlac (#1001) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

De igen bőven elég ami van csak megnéztem volna mik vannak rejtve... eddigi lapjaimnál ctrl+f1-el voltak csak ezek az opcióim illetve ezeknek egy része.

(#1003) Acus


Acus
tag

Sziasztok most szeretnék vásárolni a Q6850esemhez egy X38 DQ6 alaplapot és az lenne a kérdésem, hogy probléma mentesen fog működni a TWIN2X2048-8500C5DF-memoriámmal?

(#1004) Bali27


Bali27
addikt

passz.. nekem a geil ultrával 800asokkal 4 giga tökéletesen müxik.. Elvielg vinnie kell azt is..

(#1005) Bali27


Bali27
addikt

Nekem nagyon bejöt az alaplap.. Kiv vagyok majd yorkfieldal mi fog müvelni...

(#1006) KTompi válasza Bali27 (#1005) üzenetére


KTompi
aktív tag

Nekem is :) Ebben végre normálisan működik a Q6600-am :)

F6b BIOS-t nyomtam fel rá, eddig nincs vele gondom...

KTTech névre váltottam...

(#1007) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Az X38-DQ6-nál milyen feszültségek vannak alapban északi és déli híd érdekel elsősorban!
Pontos infókat adjatok lécci mert szükségem lenne rá és eddig nem találtam sehol:(

(#1008) Nyugdíjas válasza WildDaemon (#1007) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Többet lehet adni mindennek mint amire szükség lehet. És nem ált. user szintű felhasználásra értem:D ;]
Nitrózhatsz is vele mod nélkül:D
Amelyik lapban 2V felett lehet default adni a CPU-nak ott asszem ilyen gond nem lehet:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1009) WildDaemon válasza Nyugdíjas (#1008) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Azért kérdezem mert 4Ghz-n akarom megpóbálni a q6600-at de oda már szerintem kellene a Northbridge-nek olyan 1.7 volt körül lenni csak nem tudom mennyi az alap :) innentől nem tudom mennyit merjek emelni az MCH feszültségén mert nem szeretném átlépni a 2v-ot véletlenül! :) (ugye az már kinyirhatja a procit is)

(#1010) Nyugdíjas válasza WildDaemon (#1009) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

MCH-nak bármennyit adsz,nem ölheted meg vele a procit...:U

1.7 sem biztos, hog yelég lesz oda,vag ynemtom. Nem nagyon emlékszem,de ha jól rémlik,akkor eléggé szerette a feszt az X38...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1011) WildDaemon válasza Nyugdíjas (#1010) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

3500-an prime 5perc után egy 1 hibát jelez a többi végig megy... nem bírom finomhangolni hogy jó legyen! :)

MOD: Szerintem eladom a KingMAxokat és veszek valami normális tuningolható ramot...
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#1012) Nyugdíjas válasza WildDaemon (#1011) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Crucial Ballistix. Amennyire most lent vannak a DDRII árak,nem érdemes ennél alább adni. Az 1066-osakat nézegesd belőlük;)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1013) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Érdeklődnék töletek, hogy nektek melyik bios jött be legjobban melyiken a legkissebb a drop illetve melyik a legstabilabb nektek?
én feltettem az F6B-t aztán visszábtettem F5H de eddig talán nekem az F5G illetve az F4(gyári) ami eddig a legstabilabbnak bizonyult.
Az F6B-vel jobban melegszik a proci és a memóriák is bizonytalanabban müködnek.

(#1014) fr3dd1k válasza WildDaemon (#1013) üzenetére


fr3dd1k
tag

Hali all!
melyiket érdemes választani az x38 Dq6ot vgay a DS5 öt? :))

(#1015) WildDaemon válasza fr3dd1k (#1014) üzenetére


WildDaemon
aktív tag

Nekem DQ6-om van és eddig nincs vele gond.
DS5-es el nincs tapasztalatom, de nem hiszem hogy sokkal gyengébb lenne.
Én a két lap közzül a DQ6-ot választottam.
Üdv!

(#1016) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok.. Azzal mit érek el vagy miben lesz job hogy ha pl 3400 on hajtom 7 es szorzóval a processzorom, vagy ugyan ilyen mhz el csak 8 as szorzóval?

(#1017) tlac válasza Bali27 (#1016) üzenetére


tlac
nagyúr

7-es szorzóval nagyobb a sávszélesség, a ram is gyorsabb lesz

(#1018) Bali27 válasza tlac (#1017) üzenetére


Bali27
addikt

Csak mert nekem az alap a 7 es szorzó mivel 6750 em van. Akkor itt 6 os szorzóal (6750 beláttta 6x os tuningot is) ezek szernt még jobb ha viszi...Gondolom h 7 es szorzón 1200 on viszi a 800 as rasmjaim akkor fölösleges a 6os szorzó.. Vagy tévedek???

(#1019) Nyugdíjas válasza Bali27 (#1018) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Kisebb szorzó-->magasabb FSB

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1020) Liberatus


Liberatus
csendes tag

Mondják,hogy a P35-ös lapok sokkal jobban megérik mint az X38..de ha egy prémium lapot akarsz venni,az 40-nél kezdődik (gondolok itt Asus vagy Gigabyte-ra) ezért fogok egy Gigabyte X38-at venni mert az a pár ezer forintos differencia szerintem nem sok a két típus között,pláne ha időtálló gépet akarsz...

Lehet nem témába vág de gondoltam leírom a véleményem :DD

(#1021) Nyugdíjas válasza Liberatus (#1020) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Butaságot beszélsz. Pont hogy nem éri meg a többletet,mert akármennyivel is kerül többe,de nem nyújt pluszt... Ezt mondja mindenki,csak szerintem te érted félre.
Elég sok a szívás az X38-al. Azért hogy szívjak én nem adok ki pluszba semennyit ;]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1022) Liberatus válasza Nyugdíjas (#1021) üzenetére


Liberatus
csendes tag

Most ez olyan hogy ki milyet fog ki :DDD De prémium lapnál mondjuk ez istenkáromlás.Akkor mit ajánlasz?P35 mégiscsak?

(#1023) Nyugdíjas válasza Liberatus (#1022) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Azért lapokban nincsen akkora szórás mint prociban mondjuk. Ez azért más tészta.
Igen szerintem felesleges pénzköltés az X38,de ez az én véleményem.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1024) Liberatus válasza Nyugdíjas (#1023) üzenetére


Liberatus
csendes tag

ez majd kiderül mire lesz keret :))

(#1025) Bali27 válasza Liberatus (#1024) üzenetére


Bali27
addikt

Igaz nem nagyon értek a tuninghoz. A 6750 ES c2dT SIKERÜLT FELHUZNI BENNE 3600 ig,kb 1200on ment a 800as geil ultra, és stabi volt. Gigabyte x38 Ds5 ös lapom van..PErsze lehet hogy csak én fogtam ki.. Bár egykis bibi van vele.. Annyi hogy amikor a biosba megváltoztatok valamit, elmentem, kilépek, akkor kikapcsol pár mp re a gép majd ujra be , és utána megy minden tovább.. Ez nem tudom h normális e ezeknél a lapoknál.

(#1026) fr3dd1k válasza Bali27 (#1025) üzenetére


fr3dd1k
tag

Hali all!
Valaki mondja már el nekem mi a különbség az X38 DQ6 és az X38 DS5 között
plz fontos lenne!előre is thx

(#1027) tlac válasza fr3dd1k (#1026) üzenetére


tlac
nagyúr

link
(máskor használd a keresőt)

(#1028) fr3dd1k válasza tlac (#1027) üzenetére


fr3dd1k
tag

thx :R

(#1029) Nyugdíjas válasza Bali27 (#1025) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az normális jelenség,legalábbis semmiképpen enm gond...

800as Geil ultra kitet mivel tesztelted 1200-on? Az nagyon érdekelne,illetve tényleg nagyon fasza kitet foghattál ki,mert ezek hiresen szarok. Még a 800as Ballistixek sem mennek 1200at stabilan. Gart hozzá :C
Milyen fesszel amugy?

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1030) Bali27 válasza Nyugdíjas (#1029) üzenetére


Bali27
addikt

A BIOS ba csak azt irja ki hogy mennyivel akarom tulhajtani.. Amugy auton aszem 1.9 volt, talán everest vagy CPU-Z ben láttam (mindkettöböl a legujabb van letöltve) és még az 1.9 hez hozzáadtam 0.30 at vgy mennyit.. A Biosban majdnem, leegnagyobb értéket.. És az a poén hogy ugy is csak kézmeleg voltak a ramok hütöbordái. Everestel meg CPU-Z vel teszteltem, és 3dmark 06 1.1 el...

[ Szerkesztve ]

(#1031) Nyugdíjas válasza Bali27 (#1030) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Egy memtestet nézel a kedvemért? Nagyon durva, hogy igy mennek a Geil Ultrák. Nagyon egyedi kitet foghattál ki.

Giga alapból 1.85-öt ad egyébként...

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1032) Bali27 válasza Nyugdíjas (#1031) üzenetére


Bali27
addikt

Most per pil nem tudok.. Tudod mesltem hogy még nincs vgam.. Kölcsön kaptam a szomszédbol egy Giga 7600gt-t .. azzal csináltam a teszteket.. Fel is van irva pár adat füzetbe mert hasonlitgattam.
Jövö héten ha minden igaz amig a 3870 vagy a 8800gt-t nem kapok lesz egy kölcsön kártyám. Az már januárig vag amig kell.. De itt van pár everest mérés .. CSak nem tudom h itt huzva volt e aram vagy sem...
Everest teszt föntröl lefelé az értékek.. D emondom itt nem tudom hogy csak a Standard/Turbo/ Exterme volt állitva, vagy maga a ram és proi is...!!!
szal az értékek everestbe
7127, 6067, 6764, 68,8, 11391, 26124, 35285, Julia: 10170

(#1033) Bali27


Bali27
addikt

amit irtam annál a beálitásnál a 3000es yorkfieldet is megelözte a proci sebességen kivül mindenben.. Igaz a york alapon volt...
Azt tudom h egyszer az everest mb/sec be 8000 fölött is kaptam

[ Szerkesztve ]

(#1034) gandalf válasza Bali27 (#1033) üzenetére


gandalf
tag

majd csalódni fogsz ha ráengedsz egy orhost tesztet, hogyugy tünik megy a ramod 1200-on, de full terhelésnél 3 perc után hibába bukik az orthos vagy egyszerüen lefagy a gép..

1200felett is bootol a windowson a gskill ramjaimmal, megy is hiba nélkül, mig meg nem próbálok egy prime95 tesztet..na ott vagy lefagy vagy leáll a teszt...érdemes kipróbálnod a tesztet mindenképp..

Gandalf The Grey

(#1035) Bali27 válasza gandalf (#1034) üzenetére


Bali27
addikt

Nem tudommi az az orthos teszt.. De amugy nekem föleg játszani kell a gép.. Ugy tudom hogy fps stb be nem nagyopn szól bele a ram beálitás.. Ott inkább videokari és proci ami számit.. Ok Photoshopot és indesignet is használok de pár mp et igzán tudok várni ha ugy van.. Jobb fényévekkel ez a proci mint az elöző gépem igy is..
Foggalmam sincs mi az az Orhos teszt, de ha egymás után többször is kibirja a 3dmark 06 ot akkora baj nem lehet sztem.A prime95 röl hallottam már de hogy mi az.. még nem próbáltam..

[ Szerkesztve ]

(#1036) Nyugdíjas válasza Bali27 (#1033) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Irtam már, hogy el vagy tévedve? Na most akkor nem irom le megint ;]

Szóval:
Egy memtesthez miért kéne vga? ?????
Egyébként is,ahogy gandalf is irja,nagyn hihetetelen,illetve inkább több mint valószinü, hogy csak stabilnak tűnik a ramod 1200-on. Nem szoktak programok néha kilépkedni kül. hibákkal?

A teszeteléssel nem azért nyaggtunk,mert azt gondoljuk te teszetre használod a gépet,henem mert ezek terhelik le a gépedet igazán. Ha ezekkel nem hibázik biztos lehetsz a stabilitásban. Egyébként csak zsákbamacska. Majd pont amikor nems zámitasz rá akkor fagy/lép ki,az elég idegesitő lesz. Szóval csak jót akarok/akarunk.

Arra meg hagy ne mondjak semmit, hogy nem csinálsz screenshotot az everestről,hanem csak beirkálod. Nem igy szokás. Azt meg hogy nem tudod megmondani, hogy itt volt-e huzva a ram,hááát,pfff :(((
Akkor miért irogatod abba a kis füzetedbe?

Most félre ne érts nem bántani akarlak,csak ennek igy semmi értelme amit csinálsz. :(

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1037) Bali27 válasza Nyugdíjas (#1036) üzenetére


Bali27
addikt

Nézd nnm kamuzok. Ha vissza olvasol, meg megnézed a raeon 3870 es topicot ott kiderül hogy október vége óta nincs ebben a geci szaros országban vga..ami nekem kell.. Szóval voilt 2 napig neáélam egy 7600gt és azzal csináltam.. van egy üres füzetem.. oda leirtam hogy pl mem beálitás.. alá standard/ turbo/ extreme.. de elfelejtettem odairni h akkror volt e huzva a procim/memoriám vagy nem, mivel akkor tudtam h mi a helyzet.. Most meg mivel vagy 2 hete volt már n em tudom.. ÉS leghamarabb screenshotot jövö héten tudok csinálni mivel leirtam hogy nagy valoszinüséggel ha nem is jön meg a végleges vga karim lesz egy kölcsön addig amig meg nem érkezik.. Amugy nem vagyok a húzás hive, föleg akor nem ha pl a vgat kihajthja a proci..Vagy 3dmark ba megnézem h meddig gyorsul majd a vga oszt ha nagyon kell valami játékhoz huzni akkor esetlegmeghuzoim, de amugy mindent alapon szoktam járatni.. De jövö héten csinálok screenshotot igérem.. És nem kamuztam..

(#1038) Nyugdíjas válasza Bali27 (#1037) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem mondtam, hogy kamuzol. Csak nem értettem miért kell ehhez vga. S3 trioval is megoldható.
Igazából félre értettem,azt hittem, hogy a kölcsön vga még mindig nálad van:B Sorry...

Egyébként tudok egy 8400GS-t adni kölcsön,ha gondolod:))

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1039) tlac válasza Nyugdíjas (#1038) üzenetére


tlac
nagyúr

az S3 trio is "vga" ;)

(#1040) Bali27 válasza tlac (#1039) üzenetére


Bali27
addikt

PCI buszos kell, és haminden igaz azegyik imserös kereskedövel sikerült megbeszélni hogy ad kölcsön vga karit amig nem tud hozni olyat amilyen kellene. de köszi a felajánlást...

(#1041) Nyugdíjas válasza tlac (#1039) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ön is tudja, hogy értettem. De hajjakmeg belejavittatok a hozzászólásomba:DDD

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1042) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Mi a francnak vitatkoztok?? :( Minden kedves (es nemkedves! :o ( Forumtarsnak kellemes karacsonyi unnepeket kivanok! :B

(#1043) bim válasza Lalaboy (#1042) üzenetére


bim
veterán

nem korai még kicsit?vagy ott nyugaton már kari van? :DDD

(#1044) Nyugdíjas válasza bim (#1043) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lehet:DDD

Lala: Nem vitatkozunk. Illetve igen,de én egyeáltalán nem gondoltam véresen komolynak. Mondom én legalábbis :B

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1045) WildDaemon


WildDaemon
aktív tag

Alakul a DQ6-om... kivéve adroppot...
a Q6600 most idle@1,312V load@1.296V bios@1,325V 9*370@3330Mhz
ram: 1176Mhz 5-5-5-18 2.25V prime stabil.

(#1046) Nyugdíjas válasza WildDaemon (#1045) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Naugye :C

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1047) P00By


P00By
nagyúr

(#1048) Nyugdíjas válasza P00By (#1047) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Nem adják fel:)
Lehet akkor Gigáék voltak a "ludasak" az X48 premierjének elhalasztásában:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#1049) P00By válasza Nyugdíjas (#1048) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem is ez jutott eszembe :U

(#1050) Lalaboy válasza WildDaemon (#1045) üzenetére


Lalaboy
őstag

Tiszteletem! Ugylatom te is X38-al kuzdessz! :R En is mutatnek valamit X38-on vizhutessel:32M

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.