Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Zé_Mester válasza g@bo (#150) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ezt én se értettem ......
miért zsákútca?????

(#152) Gorneck válasza g@bo (#150) üzenetére


Gorneck
titán

Mert ha beválik a DDR3 ami szinte biztos be fog és sztem lejjebb is megy az ára szépen lassan, akkor ismét lapot lehet cserélni, de akkor már EagleLake is lesz...

Akkor van értelme? Fél évet adok ezeknek a lapoknak...965 se húzta sokáig...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#153) Zé_Mester válasza Gorneck (#152) üzenetére


Zé_Mester
őstag

én valahol olvastam hogy a DDR3 valójában csak a 2008-as év első felében éri majd el azt a szintet, amikor megfizethető lesz.
de megkeresem a linket ,valahol megvan asszem :P

(#154) Gorneck válasza Zé_Mester (#153) üzenetére


Gorneck
titán

Az fél év... ;)

Gorneck#1239

(#155) Zé_Mester válasza Gorneck (#154) üzenetére


Zé_Mester
őstag

kb.
de a zsákútca ahogy te fogalmaztál az egy kicsit erős, nemde? :DDD

(#156) Gorneck válasza Zé_Mester (#155) üzenetére


Gorneck
titán

Nem tartom annak...mármint erősnek...akinek pl 965-ös lapja van annak igenis az...aki most vesz gépet annak nem az, de az fel is fogja amit írtam...

zsákútca---->>>zsákutca ;)

Gorneck#1239

(#157) Zé_Mester válasza Gorneck (#156) üzenetére


Zé_Mester
őstag

lol, ezt tényleg elírtam (zsákútca :P ) de még mindig jobb mintha így írtam volna : zsákútsza :))
na mindegy.
lehet Gianni bácsi becseréli nekem a 965-DQ6-omat egy P35-DQ6-ra. :R
remélem összejön a dolog és addigra lesz minden hozzá, és akkor ki tom próbálni hogy milyen, és akkor leírom a tapasztalatokat.

(#158) BusyChild


BusyChild
tag

meglepoen jol mennek ezek az uj giga lapok, meg a leglajtosabb is durvan tuningol

Pixel 4a 5G

(#159) karmester válasza BusyChild (#158) üzenetére


karmester
senior tag

Így van, a mostani lapkakészlet túlszárnyalja tuningban a P965-öt, pedig annak is a tuning volt az erősége a 975-ös lapkakészletekkel szemben. Úgy néz ki, nem csak a Gigabyte, de a többi gyártók P35-ös deckái is szépen muzsikálnak tuningban... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#160) YAKEN


YAKEN
aktív tag

Hello mindenkinek!!
Tudom ez nem ide fog tartozni de nem találtam normális topicot.
Van egy Gigabyte 945GM-S2 de nem tom hogy kell benne core duot tuningolni.
Mondták már nekem a CTRL+F1 is de csak az jött elő hogy chipset feature advanced.
Kérdem én hogy lehet meghúzni mert én sehol nem találom a funkciót.

(#161) Kriza


Kriza
őstag

A P35-ös alaplapcsalád S3 modelljéről mit kell tudni???
Érdemes ezt venni, vagy az Asus P5B jobb??? (tudom, hogy más chipset, de ez az S3 elég jó árban van)

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#162) Gorneck válasza Kriza (#161) üzenetére


Gorneck
titán

Az új procik miatt inkább ez...de semmit...965-ből ki indulva csak jó lehet...

Gorneck#1239

(#163) Mikádó


Mikádó
senior tag

Pénteken izzítok egy DS4 -et és lesznek teszt eredmények :R Valakinek van amúgy már ilyen lapja?

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#164) Gorneck válasza Mikádó (#163) üzenetére


Gorneck
titán

Nincs sajna...

Végre vki olyan kinek van is mindene egy egészséges tuninghoz...

Gorneck#1239

(#165) Mikádó válasza Gorneck (#164) üzenetére


Mikádó
senior tag

Hát cucc van bőven :DDD Kiváncsi vagyok mit fogok kihozni ebből a lapból... Nekem elötte DS4 volt, nagyon meg voltam vele elégedve csak 1 idegesítő bugja volt hogyha manuálisan a kikapcs gombal kapcsoltam ki akkor mindig bios resetet nyomott :(

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#166) horvathkrisz válasza Mikádó (#165) üzenetére


horvathkrisz
addikt

Akkor te ott keményen ellámáztál valamit...

(#167) Mikádó válasza horvathkrisz (#166) üzenetére


Mikádó
senior tag

Hát ez előfordulhat :D bár szerinted akkor mit csináltma rosszul?

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#168) Gorneck válasza Mikádó (#165) üzenetére


Gorneck
titán

Hajrá... ;]

Gorneck#1239

(#169) Kriza


Kriza
őstag

Nahh... én egy ilyet újítottam:
GA-P35-S3
Tudom, hogy alapmodell, de nekem megfelel.

Ha valakinek esetleg van valami kérdése igyexem válaszolni.

Elsőre talán annyi, hogy az egyetlen IDE csati elég rossz helyen van, az előlapi audiot meg csak csipesszel tudtam bedugdosni. További tapasztalataim még nem nagyon vannak, lévén, hogy kb 20 perce megy. :DDD

Jahhh... eddig K7-em volt, szóval nem vagyok hozzászokva az ilyen LGA775 coolerek felszreléséhez. Vajon normális dolog az, hogy a C2D E4400 gyári hűtőjét miután felraktam kicsit meghajlott (púpos lett) az alaplap. Nem nagyon, úgy 1,5-2mm ívben. :F :F :F

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#170) 7600GT válasza Kriza (#169) üzenetére


7600GT
senior tag

Írjál léci tuning eredményeket, stabilitást, meg mindenféle földi jót.
Milyen a venti szabályzó? Milyen a BIOS?
Előre is kösz a válaszokat. :R
Nekem is megtetszett a lap :)

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#171) Kriza


Kriza
őstag

Ááááááááááááááááááááááááááááá.... csak úgy újraindult. :O :O :O
Windózer eseménynaplóban a bejegyzés:

''Esemény forrása: Save Dump
Az operációs rendszer hibakeresés céljából újraindította a számítógépet. A művelet a következő volt: 0x100000d1 (0xc0300804, 0x00000002, 0x00000000, 0xb78f1bbc). A memóriakép mentve a következő fájlba: H:\WINDOWS\Minidump\Mini061207-01.dmp.
''

Ez mi lehet?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#172) Kriza válasza 7600GT (#170) üzenetére


Kriza
őstag

Tuning... több mint 3 évig volt szorzólockmentes Athlonom és soha nem húztam... nem terveztem ezzel kezdeni a zsír új gépem első óráit. De azt tudom, hogy egy ilyen proccot bűn nem húzni, szóval kis idő kérdése. Relax. :)

BIOS-ról mit szeretnél tudni??? VAn benne minden földi jó, felét azt sem tudom, hogy micsoda.

Ventiszabályzóról szintén mire vagy kíváncsi???

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#173) Tommaso válasza Kriza (#169) üzenetére


Tommaso
tag

Nekem p35-ds3-am van, ide csati tényleg nagyon rossz helyre került. Meg a CPU tápcsati is, a hűtő és tápegység között nálam alig van hely, csak fogóval tudtam bedugni.

Szerintem normális hogy nagyon kicsit meghajlik az alaplap, ha beszerelted gondolom a lefogató csavarok egyenesre húzták :)
Borzasztó az intel-féle hűtő rögzítési megoldás. Azt hittem a socketA-s kampós-pöcökreerőltetős baromságot semmi nem tudja alulmúlni, de tévedtem :(
Hogy egy közel 1 kilós 15x15x15-ös fémkockát négy darab műanyag pecek fogjon, amiket egy-egy szintén műanyag biszbasz tart feszesen, és rögzítéskor attól kelljen félnem hogy eltöröm az alaplapot... hát nem rajongok érte, rájöhetnének már hogy a rugós csavaros megoldás a legjobb.

(#174) Kriza válasza 7600GT (#170) üzenetére


Kriza
őstag

A 2GHz-s procc 2,3-nál újraindította s gépet.
Bár egyszer alap órajelen is újraindult, szóval lehet, hogy valami más gixer van.
Most elteszem magam holnapra - mára. Ha meg holnap is ilyen bizonytalan lesz, kalapáccsal szétverem az egészet. :W

Mondjuk lehet, hogy ez az EasyTune5 nemű sw nem néz velem egy meccset (ebből próbáltam húzni). BIOS-ból még nem mertem, mert teljesen más, mint a régi jó ABIT-AN7-em SomtMenü III-ja, és nem vágom, mi micsoda. De majd idővel... :)

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#175) Gorneck válasza Kriza (#174) üzenetére


Gorneck
titán

Az a progi elég felejtős...

Gorneck#1239

(#176) Gorneck válasza 7600GT (#170) üzenetére


Gorneck
titán

A bios meg olyan, mint a mostani 965ök biosa...szal akinek most is az van, annak kb 5 perc lesz kiismerni a lapot...

Gorneck#1239

(#177) Kriza válasza karmester (#10) üzenetére


Kriza
őstag

Mi a baj a Jmicron vezérlővel??? :F
Nem szeretnék úgy járni, mint az Abit AN7-ben a Sil3112, ami CRC hibákat pakolt a vinyókra. :W :W :W Merthogy ebben is Jmicron van.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#178) tlac válasza Kriza (#177) üzenetére


tlac
nagyúr

965-ben rendesen ment, akkor valószínűleg itt sem lesz gond

(#179) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Milyen az új F12es bios? Mit javítottak ki?
Véleményeket várok!

üdv.: krisztián

(#180) Kriza válasza Gorneck (#175) üzenetére


Kriza
őstag

Annyira lehet felejtős, hogy install után (magyarul még semmit nem állítottam rajta) kéri az újraindítást, ekkor újraindítom, és boot után, amikor megjelenne a Windózer asztal dob egy hátast (ismét újraindítja magát minden figyelmeztetés nélkül). Eseménynaplóba meg a már fentebb is írj (#171)bejegyzés került. :F

szerk: helyesírás


[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#181) Gorneck válasza horvathkrisz (#179) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem ez nem az a topik! :D

Gorneck#1239

(#182) Gorneck válasza Kriza (#180) üzenetére


Gorneck
titán

Adjál feszt a ramnak...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#183) Kriza válasza Gorneck (#182) üzenetére


Kriza
őstag

Nem jó az amit a BIOS beállít? :F
Mennyit adjak neki???
Kingmax DDR800 2x1GB, és nem húzom (még ;] ) nem lenne elég neki az alap. :F
Még az időzítés is a gyári (asszem' 5-5-5-18)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#184) Gorneck válasza Kriza (#183) üzenetére


Gorneck
titán

1.9-et szokott igényelni, hogy hibamentesen működjön...bios-ba +0,1V-ot kell beállítani...

Gorneck#1239

(#185) Kriza válasza Gorneck (#184) üzenetére


Kriza
őstag

:R ja-ja, rémlik, mintha 1,8-on lenne, de most nem tudom megnézni, mert nem otthon vagyok.
Még egy kérdés: ez a Kingmax miatt van, vagy úgy általában mindegyik memóriára igaz ebben a kategóriában?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#186) horvathkrisz válasza Gorneck (#181) üzenetére


horvathkrisz
addikt

ja, ezt kicsit benéztem... :B
mind1, már fent van az F12, de semmi változást nem tapasztaltam...
esetleg te?

(#187) Gorneck válasza horvathkrisz (#186) üzenetére


Gorneck
titán

Na húzzzál a megfelelő topikba! ;] :DDD

Gorneck#1239

(#188) Gorneck válasza Kriza (#185) üzenetére


Gorneck
titán

Szinte mind1ik 800as ramnak kevéske az 1.8V.

Gorneck#1239

(#189) Kriza


Kriza
őstag

Milyen tuningeredményeket lehet várni a következőtől:
GA-P35-S3 + E4400 (2GHz, 800MHz FSB, 2MB) + 2x1GB DDR800 Kingmax

Az előbb 2660MHz-n ment 1066MHz FSB-vel +0,025V-al és gond nélkül játszottam rajta. A hőmérsékletet szerintem rosszul mérte az alaplap, mert 34fokot írt, 26 fokos szobában, játék után, gyári hűtővel.

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#190) 7600GT válasza Kriza (#189) üzenetére


7600GT
senior tag

Köszi a válaszokat.
BIOS alatt arra voltam kiváncsi, hogy mennyire átlátható, finomhangolható illetve mennyire lehet elrontani.
A venti szabályzósat meg úgy értem, hogy ha mondjuk netezel akkor leveszi a ford számot, ha meg játszol akkor értelmesen felviszi-e.
Mert az ASUS P5LD2-n a venti szabályzó nagyon szar.
Egyébként grat a laphoz.
Esetleg megnézed, hogy bírja-e a 3gigát a procod?
Köszi :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#191) Kriza válasza 7600GT (#190) üzenetére


Kriza
őstag

A BIOSról itt olvashatsz: [link] ;]

A proccot eddig nem sikerült annyira felmelegítenem, hogy nagyon megpörgesse a ventit, általában 800-1200RPM körül jár a gyári hűtőn. Az UT2004 nem tudta megizzasztani. Szerintem jó a venti szabályzás.

A 3gigát majd este lepróbálom, hátha.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#192) 7600GT válasza Kriza (#191) üzenetére


7600GT
senior tag

Köszi :R

Ha az ember féreggé teszi saját magát, ne csodálkozzon, ha rátaposnak.

(#193) Gorneck válasza Kriza (#189) üzenetére


Gorneck
titán

Ezt neked kell kipróbálnod...az oldalam segítségedre lehet...

Gorneck#1239

(#194) Gorneck


Gorneck
titán

[link] :)

Gorneck#1239

(#195) Kriza válasza Gorneck (#194) üzenetére


Kriza
őstag

Nagyjából ezt lehetett várni, nem?

A hangminőségben tényleg igazuk van. Nem vagyok egy vájtfülű, de nagyon szépen szól, főleg az nVidia Soundstorm után. :W Érdekes, hogy azt írják, hogy az ATA+SATA vezérlő Gigabyte gyártmány, pedig csak a szitázás az rajta, egyébként Jmicron.
Meg ezt sem igazán értem: ''1 db UDMA ATA 100/66/33 (Marvell)


Jó kis lap ez, örülök hogy ezt vettem, főleg hogy egy ezressel olcsóbb volt, mint amit a cikkben írnak. :DDD

Egyébként köszönöm Neked a tippet a memória feszemelésről, tényleg jobb így. :R

[Szerkesztve]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#196) Gorneck válasza Kriza (#195) üzenetére


Gorneck
titán

Pontosan...jMicron. A Marvell részt én se értem... :(

Gorneck#1239

(#197) tlac válasza Gorneck (#194) üzenetére


tlac
nagyúr

ebből nem sok minden derült ki

(#198) Gorneck válasza tlac (#197) üzenetére


Gorneck
titán

Miért minek kellett volna szted?

Én leszűrtem azt amit lehetett...

Gorneck#1239

(#199) tlac válasza Gorneck (#198) üzenetére


tlac
nagyúr

tuningban is kellett volna egy összehasonlítás (pl. max fsb, van-e strapváltás, stb.)
mit szűrtél le?

nagyon unalmas volt, alig bírtam végig olvasni (ez persze lehet, mert fáradt vagyok)

(#200) Gorneck válasza tlac (#199) üzenetére


Gorneck
titán

Pont ez az...ahogy elnézem a teszteket a P35 alig gyorsabb a 965-nél...akkor képes elhúzni nagyon különbséget produkálni, ha megfelelő hw van hozzá párosítva. Míg azonos órajelen/beállítások mellett ketyegnek a lapok, addig csak minimális is marad az eltérés...

Tuningot már eleget tesztelték a külföldiek...a strap dologról viszont alig olvasni vmit...sőt semmit...

Gorneck#1239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.