Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kal-El


Kal-El
senior tag

Sziasztok!

Ezt a témát azért indítottam, mert akinek ilyen alaplapja van, vagy lesz, az nagyon sok bosszús órát töltene el az alaplap hibájának megtalálásával. Március idusán rendeltem meg ezt az alaplapot, más egyéb alkatrészekkel együtt és rögtön egy problémába botlottam: vista telepítés közben fagyás. XP-vel nem volt gond, csak rohadt lassú volt a gép. Biosfrissítés nem segít, kizárólag ATA-s merevlemezzel működött rendesen. SATA-s merevlemezzel nem működött normálisan, még ha az összes sata portot (6) nézi végig az ember akkor sem, az USB portok problémázásáról nem is beszélve, 3 hét volt mire rájöttem mi volt a probléma: tápegység, na ez volt a legutolsó amire gondoltam volna, pontosabban én nekem nem is jutott az eszembe, hanem ismerős mondta, hogy azt is nézzem meg utoljára. Haver tápját rádugtuk az alaplapra és láss csodát minden rendben. Chieftec tápom volt 450W-os, tehát nem gagyi, de utólag kiderült, hogy az alaplap nem tud tökéletesen működni Delta belű tápokkal. Tehát CWT belű tápokat kell nézni, ha ilyen alaplapot szeretne az ember. Ha nem vagytok biztosak a dolgotokban, akkor meg írjatok ide: Melyik tápegységet vegyem?
Remélem sokat segítettem ezzel néhány embernek, mert én nekem senki nem tudta megmondani mi lehet a baja, de nem is csodálom.

Üdv.: Zsolt

(#2) B.Panther válasza Kal-El (#1) üzenetére


B.Panther
csendes tag

Jó látni, h. van legalább (jó)pár segítőkész ember itt a PH-án.
Engem egy ismerős kért meg, h. állítsak össze neki egy gépet, és megmondom őszintén, pont ezzel a lappal szemeztem.
Köszi az infót, majd odafigyelek.
Szép napot for all,
B.P.

''Fly free as a piece of rock!!!'' 53782

(#3) #65675776 válasza Kal-El (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#4) Match válasza Kal-El (#1) üzenetére


Match
tag

Sziasztok.
Ha ezt hamarabb leirja valaki nem kinlodok ennyit :).
En mar 1 lapot kicsereltettem, az ujon mar csak az USB-k nem mennek, ugyan csak Chieftec tapom van.
Kiprobaltam 1 kamu 400 w tappal (sokaig nem mertem rajtahagyni :D ) azzal tokeletesen ment :).
Nagyon koszi az infot, tapcsere lesz nalam :) :R

U.I: Esetleg mas hiba van az USB-ken es a hardon kivul, vagy teljesitmeny javulast is varhatok? :)

[ Szerkesztve ]

Minek inni és vezetni? Ha lehet szívni és repülni...

(#5) h-yle


h-yle
addikt

Banyek, erre én sem gondoltam. 3 féle oprendszert (RIP Linux, KNOPPIX, valamint XP SP3) próbáltam feltenni, mindegyik kifagyott, és végül egy Win 7 járt sikkerrel. Persze mivel server lenne a gép, ezért ezzel nem voltam kisegítve...

Na kipróbálok, egy másik tápot, és megírom mi lett az eredmény.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#6) h-yle válasza h-yle (#5) üzenetére


h-yle
addikt

Szarrá állítgattam mindent abban a nyomorult biosban, kicseréltem és leellenőriztem minden alkatrészt 2x, kipróbáltam 3 féle linux distro-t (másik gépen bootol mind rendesen) meg egy XP-t, de mindíg kifagy a telepítő boot közben.

Van benne egyébként egy X2 7750, 4G geil dragon ram, egy sata seagate vinyó, és egy 650es Sweex táp (alternatívaként van egy codagen is...)

Valakinek van valami ötlete, vagy basszam falhoz az egészet ahogy van?

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#7) geza12 válasza h-yle (#6) üzenetére


geza12
aktív tag

Hello.
Halvány lila gőzöm sincs mi lehet a probléma a lapoddal, mert nálam minden tökéletesen működik.
De mondjuk sejtek valamit nálad mi lehet a probléma.
Kb másfél hónapja vettem használtan itt a ph-n előtte 1 Abit an78hd-m volt, de össze se hasonlítható teljesítménybe.
Noname 400wattos táppal tolom amin még +24es csati sincs és olyan szépen viszi mint a kis angyal.
A konfigom hasonló a tiédhez.
Szerintem 1 nagyon jó hűtésű , kiválóan tuningolható és jó teljesítményű alaplap.
Gyermekbetegségei vannak persze, pl nekem a problémám az vele hogy a processzoroknak (default érteken a bios-ba) valamiért minimális túlfeszültséget ad.
Megpróbálok segíteni a problémád megoldani, remélem sikerül.

(#8) geza12


geza12
aktív tag

Biost frissítettél már F8-asra?

(#9) Bela_88


Bela_88
csendes tag

Na sziasztok!Nekem 1 Gygabyte GA-MA78G-DS3H lapom van.És az lenne az 1 ik problémám hogy a 4 GB ramból csak 3 at ismer meg...jó igaz 2db 1gb-os és 1db 2gb-os van benne..persze 1 forma tipusuak mégis mi lehet a probléma???,???
A másik probléma pedig mikor megvettem 1hónapig tökéletes utánna pedig csinált olyat hogy csak simán bevolt kapcsolva a gép és elcsusztak a színek és megisfagyott!!!!!
Ezt követte az hogy amikor töltötte az xp-t már akkor elcsuszót a szín és megvagyott...Ujraraktam megint jóvolt 2 hétig és pont ma volt megint 1 ilyen!!!Mi lehet a probléma?? :W :W :W :O :((( ......áá nem vagyok ideges

(#10) geza12 válasza Bela_88 (#9) üzenetére


geza12
aktív tag

Hali Bela_88!

Nos megpróbálok válaszolni a kérdéseidre és ezzel segíteni a problémák elkerülését.
Nos a ramos probléma: A biosba is 3gb-ot ír ki? Vagy csak a windowsba?
Ha a biosba is akkor próbáld meg cserélgetni a foglalatokba a ramokat ez hátha segít.
Ha windowsba akkor rakj fel 64bites oprendszert mert a 32bites nem olvassa a 4gb-ot.

A képelcsúszós problémának 3oka lehet: Vagy túlmelegszik a rendszer (a northbridge), vagy a lehet tápegység probléma is. Milyen tápod van? Lehet driver probléma is.
Én ezt a lapot csak vista-val és win7-el toltam és nekem olyat csinált hogy 30perc 1óra után magától ujraindult, ezért vettem 1 zalman cnps8000et és azóta nem csinája, tehát túlmelegedési baja volt.

Ha nincs legújabb biosod érdemes lenne frissíteni mindenképp F8-asra.

Kérdezz bátran megpróbálok válaszolni és segíteni , mert ez egyébként 1 nagyon jó alaplap.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.