Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) #85552128 válasza gyvince (#100) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nálam már a 2005-ben vásárolt ASUS lappal is ez volt, sem PS/2 sem USB egérrel nem lehetett ezt kikapcsolni.
Most a Giga F2A88X-D3H-n sem találtam rá megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#102) gyvince válasza #85552128 (#101) üzenetére


gyvince
senior tag

nekem volt egy 13 éves Asus lapom ott nem volt ilyen probléma :D

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

(#103) rainman85


rainman85
csendes tag

Sziasztok!

Kéne egy kis segítség.

Nemrég vettem egy komplett gépet:

Gigabyte F2A55-DS3 alaplap
AMD Athlon II X4 750K processzor
Arctic Freezer 13 processzor hűtő
Cooler Master Elite 310 RC-310-SKN1-GP ház
Kingston 4GB DDR3 1333MHz KHX13C9B1R/4 memória
Samsung SH-224DB/RSMS dvd-író
Sapphire 6670 1G DDR5 11192-14-20G videókártya
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX winchester
Chieftec CTG-500-80P táp

Az a problémám, hogy a gép, bár tökéletesen működik, nagyon idegesítően zúg. Nem hangosan ugyan, de pont olyan hangmagasságban, érdesen, reszelősen, amit egyszerűen nem tudok elviselni (meg szerintem nem is kéne egy ilyen alkatrészekből összerakott gépnél).

Próbáltam rájönni, hogy mi lehet a hang forrása, ezért kiszedtem a dvd-írót, a winchestert és a videókártyát, meg kihúztam a ház elejében lévő ventilátort, és így indítottam el a gépet. Továbbra is zúgott, sőt, még idegesítőbben, mivel még az a kevéske zajforrás is megszűnt, ami eddig egy picit elnyomta. Ezért aztán, mivel csak a táp és a procihűtő maradt, kivettem az Arctic Freezer 13-mat, és beletettem a gépbe a proci eredeti, gyári hűtőjét. Nos, ez sem segített, a zúgás továbbra is megmaradt.

Kizárásos alapon tehát a tápra gondoltam, ezért vettem egy XFX pro 450-es tápot a Chieftec CTG-500-80P helyett, és elégedett mosollyal az arcomon bele is szereltem tegnap a gépbe. Sajnos a lelkesedésem nem tartott sokáig, mivel a vadonatúj táp beszerelése után a zúgás nem szűnt meg. Pont ugyanolyan, mint volt.

Azt tudni kell, hogy a Gigabyte F2A55-DS3 alap Biosában mindkét tápnál ki kellett kapcsolnom a cool'n'quiet-et és a c6 mode-ot, mivel ciripeltek (úgy tudom, ez más alaplapokkal is előfordulhat egyébként, bár azért az fura, hogy nálam egy Chieftec és egy XFX pro is ezt csinálja).

A probléma tehát adott: mégis mit lehetne kezdeni ezzel az idegesítő zúgással? Szerintem nagyon nem szabadna a gépemnek ilyen alkatrészekkel vadi újonnan ilyen hangot kiadnia (és itt tényleg nem extrém vájtfülűségről van szó, a zúgás tényleg rettentő irritáló, leginkább valamiféle interferenciára emlékeztet, mint például egy hangfal esetében).

Természetesen a Cooler Master Elite 310 RC-310-SKN1-GP házat is átnéztem, a csavarokat és minden rezgésre fogékony részt, de semmi. Meg nem is hinném, hogy sima rezonancia okozhat ilyen hangot, főleg úgy, hogy próba során a házban gyakorlatilag a procihűtőn és a tápon kívül nem is maradt más mozgó, rezgő, zajt keltő alkatrész.

Van valakinek ötlete? Cseréljem a Gigabyte F2A55-DS3 alaplapot egy másik márkára? Egyáltalán mi lehet a baj? Marha tanácstalan vagyok, az az igazság.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#104) #85552128 válasza rainman85 (#103) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ciripelés nekem is volt a giga lappal, azt a C6 kikapcsolása megoldotta.
Ha kikapcsolod a Cool'n'Quiet-et a CPU állandóan maxon jár, nem lehet, hogy a CPU venti zúg ?
Próbáld meg visszakapcsolni és CCC-ben a procit levenni a minimum órajelre akkor is csinálja e.

[ Szerkesztve ]

(#105) rainman85 válasza #85552128 (#104) üzenetére


rainman85
csendes tag

Alap órajelen jár a proci, mivel a core performance boost-ot is kikapcsoltam, pont ez miatt, hogy az energiatakarékossági beállítások nélkül folyamatosan 4 GHz körül járatta a rendszer az amúgy 3,4 Ghz-es processzort (meg nekem amúgy sem túl szimpi ez a turbo boost, szóval így is, úgy kikapcsoltam volna). De megpróbáltam persze azt is, hogy mindent visszakapcsoltam a BIOS-ban az új XFX táppal, de a zúgás sajna nem szűnik meg. És az a vicc, hogy igazán a zaj forrását se tudom belőni. Odahajolok egész közel, miközben a ház oldala is le van véve, és mintha mindenhonnan jönne a zúgás.

(#106) #85552128 válasza rainman85 (#105) üzenetére


#85552128
törölt tag

A Cool'n'Quiet != Turbo Core, a CC épp azt csinálja, hogy fokozatonként állítja a procit, üresjáratban a lehető legalacsonyabb órajelre kapcsol.
Próbáld meg, hogy a CCC-ben (Catalyst Control Center) átállítod a procit a legkisebb órajelre, hogy úgy is csinálja e ?
Nem ilyesmi hang ? [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#107) rainman85 válasza #85552128 (#106) üzenetére


rainman85
csendes tag

Nem, ennél valamivel mélyebb, és folyamatosabb. Csak újraindításnál és bekapcsolásnál változik meg egy kissé, elhalkul, majd utána megy tovább.

A Cool'n'Quiet-et most visszakapcsoltam, megnéztem AIDA64-ben és CPU-Z-ben, alapjáraton olyan 1390 MHz körül jár a proci, a zúgás most is folyamatos.

Tényleg nem értem, mi lehet ez. A tápnak van egy alap halk, lágy suhogása (az XFX pro marha jó táp), a procihűtőnek szintén (az Arctic Freezer 13 piszok jó hűtő, még komolyabb terhelésnél sincs hangja), a videókártya szintén halkan szöszmötöl, az elöl lévő venti szintén, és minderre jön rá ez az ormótlan zúgás.

És még csak az sincs, hogy a sok-sok alkatrész rezgése összeadódna, és az okozná a házban a rezonanciát, mert akkor is zúgott, mikor csak a táp és a procihűtő volt benne (a ramot nem szedtem ki, de az nem okozhat ilyesmit, vagy igen?).

(#108) AxBattler válasza rainman85 (#103) üzenetére


AxBattler
félisten

Elég sok FM2-es lapnál előjött ez a probléma, nálam is. Sokáig én is a tápra gyanakodtam, terveztem is lecserélni, de még időben felvilágosítottak, hogy az alaplap a ludas.

Szerencsére a megoldás pofonegyszerű: BIOS-ban, az "Advanced CPU Core Features" szekcióban kapcsold le a "C6 Mode"-ot "Disabled"-re!

Szerk.:
Most látom, Szaby59 is ezt ajánlotta - hallgass rá, CnQ-t viszont hagyd bekapcsolva!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#109) rainman85 válasza AxBattler (#108) üzenetére


rainman85
csendes tag

"Szerencsére a megoldás pofonegyszerű: BIOS-ban, az "Advanced CPU Core Features" szekcióban kapcsold le a "C6 Mode"-ot "Disabled"-re!"

Ez már megtörtént, de sajnos semmit sem ér. :(

Az Advanced CPU Core Features-ben a következőket kapcsolgattam ki-be:

core performance boost

cool'n'quiet

c6 mode

Egyik sincs hatással a zúgásra.

(#110) 7Heads Drago válasza rainman85 (#109) üzenetére


7Heads Drago
veterán

hy
bocs hogy neked írtam
véletlen volt....

az után érdeklődnék hogy milyen procit javasoltok? vga-st vagy mentest?
van külön vga-m, egy 6870-en
illetve milyen lapot javasoltok hozzá?
15-18 k körül akarok lapot
és valszeg egy 20-as lenne a procira

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#111) bobalazs válasza 7Heads Drago (#110) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

750k vagy fx6300 vagy hasonlót szoktak ajánlani. alaplapnak GIGABYTE GA-78LMT választanám, elsősorban kompatibilitás és ár miatt.

(#112) kopuler válasza Blackhill (#57) üzenetére


kopuler
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#113) kopuler válasza Kómi (#94) üzenetére


kopuler
tag

Win nem leállítja, hanem csak hibernálja, takarékra teszi?

(#114) kamamber28


kamamber28
csendes tag

Sziasztok!

Most vagyok új konfig vásárlásban.

A bajom az ,hogy nem igazán tudom eldönteni,hogy milyen memóriát vegyek a Gigabite ga-f2a85x-up4 és az AMD A10-5800k-s APU mellé ami még ár érték arányban megéri és maximálisan kihozza a teljesítményt az alaplapból és a prociból,mert annyi van hogy az már fáj! :D

Az alaplap támogatja a 2400 Mhz memóriát de vajon a processzor is,meg kell bele annyi?

Ha valaki tudna ebben hasznos infóval szolgálni annak igazán előre is köszönöm! :D

(#115) kamamber28


kamamber28
csendes tag

Ja még valami!

Mi az a dual grafikus technológia,illetve sejtem,de nem tudom hogy az csak külső GPU és IGP szinkron működése?

Ha igen mi lenne az ideális GPU az IGP mellé? Az IGP AMD Radeon HD7660 ,mi lenne jó hozzá?
A fejlettebb kártyákkal is működik a Dual Grafika üzemmód?

Köszönöm!

(#116) AxBattler válasza kamamber28 (#114) üzenetére


AxBattler
félisten

Én innen vettem TeamGroup Vulcan ram-okat, és nekem bejöttek.

HD6670 a legnagyobb, amivel az IGP még értékelhetően együttműködhet, de én inkább vennék használtan egy HD7750-et, vagy 7770-et, és Dual nélkül használnám.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#117) kamamber28 válasza AxBattler (#116) üzenetére


kamamber28
csendes tag

Miért? Annak önmagában nagyobb a teljesítménye,mint a dual grafikával?

(#118) bobalazs válasza kamamber28 (#117) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Egy 7750-nek nagyobb teljesitménye van mint az integrált + 6670 együtt.

(#119) Allien


Allien
veterán

Sziasztok!
GIGABYTE GA-F2A88X-D3H + AMD A10-7700K + VGA6850 párosításnál, melyik VGA drivert érdemes felrakni? A 6850-sre, vagy az integráltra? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#120) bobalazs válasza Allien (#119) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Catalystnek, fel kell ismernie a gpu-t, a 6850 driverét rakd fel, mindig a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

(#121) Visormail


Visormail
addikt

Tegnap leállítottam a gépet rendes kikapcsolással, nem volt semmi gond. Ma megnyomom a bekapcsológombot, erre felpörögnek a ventilátorok majd leáll. Újra megnyomom, akkor elindul és megjelenik a dual bios ami szerint a fő bios sérült és visszatölti a biztonsági mentésből. Az végigment, újraindult, megint beállítottam, most megy minden. Na ilyet eddig még nem csinált, a gyári bios van rajta nem frissítettem, tuning sincs minden alapon van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#122) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!
A G1.Sniper A88X alaplapról mik a vélemények? Van gyengéje, vagy idegesítő nyűgje?
Válaszokat köszi! :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#123) tom570


tom570
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni. Kíváncsiságból a Bios-ban beállítottam a Fast Boot opciót, és pár nap után arra jutottam, hogy elhanyagolható a különbség és ezért vissza akartam állítani alaphelyzetbe, de egyszerűen nem tudom előhívni a Bios-t! A Delete billentyű megnyomásával csak a" Windows renszertöltés-vezérlő"kerül a monitorra és ott semmi lehetőség nincs a Bios-ba való jutáshoz! Hogyan tudnám vissza állítani eredeti állapotba a dolgot?
Amúgy a giga logó sem látszik pedig azt tuti nem tiltottam le!
Kérem a segítségeteket, mert gondolom megint csak én vagyok a láma. Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#124) bobalazs válasza tom570 (#123) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

csak bios reset, jumperral.

(#125) Visormail válasza bobalazs (#124) üzenetére


Visormail
addikt

Az szép, én még nem próbáltam ki azt a funkciót, de ezek után nem is fogom :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#126) Visormail


Visormail
addikt

Az meg csak most tűnt fel, hogy nincs a lapomon speaker csatlakozó. Ezt elolvasva érdekes módszer.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#127) bobalazs válasza Visormail (#126) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ez az alaplapom, nem mellékeltek mellé speakert. Sztem hangkeltőt rádugva a zöld aljzatra se lesz csipogás. Ahogy most sincs, bekapcsoláskor.

(#128) tom570 válasza bobalazs (#124) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszi, tehát reset. Az elem kivétele is eredményes lenne?

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#129) Visormail válasza bobalazs (#127) üzenetére


Visormail
addikt

Azt a házakhoz adják.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#130) tom570


tom570
aktív tag

Az elem ki-be megoldotta a problémát. A ki-be közt ki is poroltam a masinát!

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#131) Visormail


Visormail
addikt

GA-F2A88XM-HD3 lapnál csak én nem tudom állítani a videó memória méretét? Most raktam össze egy másik gépet, A6-6400K apu ment bele, ezen a lapon gyárilag az F4-es bios van.

Bios-Peripherals-GFX Configuration-ban ezek vannak:
Primary video device -IGD Video
Integrated Graphics-Auto

De ilyen nincs:
Uma Frame Buffer Size

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#132) #85552128 válasza Visormail (#131) üzenetére


#85552128
törölt tag

Integrated Graphics-et állítsd Forced-re és utána engedi.

(#133) Visormail válasza #85552128 (#132) üzenetére


Visormail
addikt

Érdekes, kösz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#134) Visormail válasza AxBattler (#87) üzenetére


Visormail
addikt

GA-F2A88XM-HD3

F6b eltűnt a listából
Update APU AGESA code
Improve overclocking performance
Modified Dual-link DVI compatbility
Add cTDP function

F6d 2014/04/01
Beta BIOS
Update APU AGESA code

Akkor most az előző bevezetett dolgokat visszavonták? Kicsit kaotikusak ezek a béták.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#135) #85552128 válasza Visormail (#134) üzenetére


#85552128
törölt tag

Április 1-jei BIOS :DD

A D3H-nál is ugyanez a changelog (csak ott F5d), a cTDP funkció viszont benne van... Szerintem csak mindig az aktuálisat írják, vagy majd a véglegesnél jön a teljes lista.

[ Szerkesztve ]

(#136) AxBattler válasza Visormail (#134) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem érted, hát még tovább finomítják az AGESA code-ot... :U :D

Csak látnám a végét!
Egyébként nem tudom, mire értették hogy "Improve overclocking performance", mert a lap még így is csak minimálisan húzható, a feszállításról meg ne is beszéljünk...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#137) konci79 válasza Visormail (#134) üzenetére


konci79
őstag

Szerintem csak a plusz dolgokat írják ami frissült.Minek kiírni ami már benne van,gondolom én...

(#138) Allien válasza Allien (#119) üzenetére


Allien
veterán

Még egy kérdésem lenne. GIGABYTE GA-F2A88X-D3H + AMD A10-7700K + VGA6850 melyikre kössem a monitort? Mindegy, vagy van jelentősége? :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#139) AxBattler válasza Allien (#138) üzenetére


AxBattler
félisten

A HD 6850-re.
Persze csak ha használni is szeretnéd... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#140) malikricsi


malikricsi
csendes tag

Sziasztok! Remélem jó helyre írok... Van egy GA-F2A55M-HD2-s lapom (rev1.2), benne pörög egy A8 5600K-s AMD. Vidikártyám nincs. Az a problémám, hogy a rendszer kifagy valahol a POST után, elvileg a BIOS-ig nem is jutok el. Megkapom a visszajelzést a rövid beep-pel, hogy a POST szerint minden eszköz rendben van, majd sötét képernyő marad, és nem is jutok tovább. BIOS képernyőm sincsen, valamint Q-Flash-be, semmibe nem tudok belépni. Olvasgattam különböző BIOS recoverek után, de nem találtam semmi érdemlegeset. Visszaolvastam a topikban, volt hasonló probléma, de sajnos az ott említett megoldás sem segített. Tudtok valamit tanácsolni? Tegnap kikapcsoltam kb. egy órára, azóta ilyen.

(#141) malikricsi


malikricsi
csendes tag

Azóta annyit változott a dolog, hogy egy pár alkalommal már BIOS képernyőm van, azonban továbblépni így sem tudok, gombnyomást figyelmen kívül hagyva továbblép, egy kurzorvillanást kapok megint, és kifújt.

(#142) bobalazs válasza malikricsi (#141) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Passz. Bios csip csere, vagy garancia lehet megoldás. Bios reset stb. gondolom megvolt, ennél többet mi sem tudunk mondani. Főleg ha nem reagál billentyűzet lenyomására sem.

(#143) malikricsi


malikricsi
csendes tag

Köszi a választ. Tyű, az jó kis kiadás lesz, mivel a garanciapapírt azt valószínűleg elhagytam ügyesen...

(#144) malikricsi


malikricsi
csendes tag

Újra én... Hagytam a gépet egy napig pihenni, majd levittem haverhoz. Új perifériák, billentyüzet, monitor, egér, stbstb... tápkábel is más volt. Nála összedugtuk, elsöre indult probléma nélkül a gép. Van hang, kép, minden fut. Hazahoztam, újra ugyanazok a hibák, mint eddig. Gyanítom, hogy itt már nem feltétlenül alaplap probléma lehet, bár igazából teljesen tanácstalan vagyok... Hol kereshetem még esetleg a hibát? Ezek alapján egyéb tanács?

(#145) #85552128 válasza malikricsi (#144) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem a tápnál.
Megpróbálhatod más konnektorba is dugni.

[ Szerkesztve ]

(#146) malikricsi


malikricsi
csendes tag

A tanácsod valamelyest bevált, köszönöm szépen. Emellett a monitorral van hézag elvileg, elszállt a földelése/zárlatos lett, és ez hülyítette be a gépet. Bocsi, eddig az alaplapra gyanakodtunk... most már elképzelhetőnek tartom, hogy nagyon nem ott van a hiba. Köszönöm a segítséget.

(#147) konci79


konci79
őstag

Új bios (nem béta) az f2a88xm-d3h-hoz,ha valakit érdekel.

(#148) AxBattler válasza konci79 (#147) üzenetére


AxBattler
félisten

+ a HD3-ashoz is, juhúú! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#149) Rider74 válasza konci79 (#147) üzenetére


Rider74
tag

Szia!

Próbáltad már?

(#150) konci79 válasza Rider74 (#149) üzenetére


konci79
őstag

Üdv!
Még nem,mindig várok hogy másoknak jól működik-e a frissítés ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.