Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tom570


tom570
aktív tag

Kedves Fórumtársak Profik és Amatőrök, Tanult szakemberek, Hobby Pc kedvelők!
Mivel hamarosan várható az AMD Kaveri és már vásárolhatóak alá az Fm2+ lapok, gondoltam itt a Gigabyte lapokról bővebben lehetne kérdezni a hozzáértőktől és vásárlási, felhasználási tapasztalatokat cserélni!
Én nem régen vásároltam komplett gépet és lenne sok kérdésem, remélem vannak hozzám hasonló Gigabyte Fm2+ alaplap tulajdonosok akikkel, akiktől lehet tanácsot, segítséget kapni!
Fel is tenném első kérdésem amiből látszik, hogy én a hobby pc kedvelők körébe tartozom, tehát: szeretném frissíteni a Biost F1-ről F4-re, hogyan kezdjek neki, kell-e egyáltalán frissíteni?(Az alaplap:GA-F2A88XM-HD3)
A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#2) frici69 válasza tom570 (#1) üzenetére


frici69
tag

Én is most vettem egy ilyen lapot! Tényleg jó lenne itt összegyűjteni a tapasztalatokat . Igen látom már új (F4) BIOS elérhető. Régi giga lapomat az @BIOS-al frissítettem de, most inkább várnék én is ötleteket .

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#3) Tije67


Tije67
újonc

Üdv Mindenkinek!

Én is most vettem egy GA-F2A88XM-D3H lapot, meg a belevalót.
A6-6400K, Kingston Genesis DDR3 1600 CL9 2x4Gb.
Én 11 év után cserélem le a jó öreg AMD K7-es platformot.

A kérdésem az lenne hogy a SATA csatiknál a kézikönyvben mit jelentenek a rövidítések?
Hiába kerestem rá semmi értelmest nem találtam. (GND, TXP, TXN, RXN, RXP)

Sosem késő tanulni!

(#4) tom570


tom570
aktív tag

Örülök, hogy lassan kezdünk gyűlni, remélem mindenki választ kap a kérdéseire!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#5) xrichiex


xrichiex
csendes tag

Sziasztok!
egyszerű kérdésem lenne...
adott egy GA-F2a55M-ds2
és egy a8 5600k
a windows rendszerképernyőnél 4gb-ból 3,21et lát
gpu z szerint a vga foglalja le a 768mb-ot
ezt lehet módositaní?
a biosba és a catalyst-ba nem találtam semmit.
szóval ez adott és kész?
vagy hogy van?

(#6) konci79 válasza xrichiex (#5) üzenetére


konci79
őstag

Szia!
Látom másik fórumon már rájöttél a megoldásra..
Viszont lejjebb ne vedd,ha nincs vga-d kell neki a memória,mivel ebből él :)Hagyd autó-n,és ha tudsz bővíts majd 8gb-ra,megéri.
Ja és dual-ban sokkal gyorsabb lenne mint egy modullal,legalább 1600/1866-ossal.

[ Szerkesztve ]

(#7) tom570


tom570
aktív tag

Az integrált videokártya memória méret beállítást én így csináltam Bios-Peripherals-GFX Configuration-Primary video device -IGD Video, Integrated Graphics-Force
Uma Frame Buffer Size:512
A Bios frissítésben viszont tényleg segíthetne valaki, előtte Asus lapot használtam és ahhoz volt segéd progi amivel meglehetett csinálni, gondolom itt a @Bios segítene, de nem merem elsőre saját kútfőből!

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#8) konci79 válasza tom570 (#7) üzenetére


konci79
őstag

Nekem azt mondták nálam okosabbak hogy ha nem muszáj ne frissítsek biost...
Én se vagyok szaki,de miért veszitek le a memóriát?
Abból dolgozik,így olyan mintha egy lassabb vga lenne 512 mb memóriával..

(#9) tom570 válasza konci79 (#8) üzenetére


tom570
aktív tag

Másik fórumon olvastam, hogy elég neki ennyi!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#10) konci79 válasza tom570 (#9) üzenetére


konci79
őstag

Nekem a tapasztalat mondja hogy jó ha több van...Most hogy már 8 gb van a gépben,adtam neki 1 gigát,és érezhetően gyorsabb.Persze mindenki úgy adja neki ahogy akarja,csak leírtam a véleményem.

(#11) tom570 válasza konci79 (#10) üzenetére


tom570
aktív tag

Örülök a véleményednek,hiszen egy fórumnak ez a lényege, hogy elmondjuk, megvitassuk az elhangzó dolgokat,próbàlva segíteni egymásnak!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#12) frici69


frici69
tag

Beszereltem az aláírásomban szereplő lapot ,procit ,ramot. De az 1866Mhz helyett csak 1333-nak látható BIOS-ban de,nem engedi átírni (átugorja ezt a lehetőséget). Mit kell ilyenkor csinálni?

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#13) konci79 válasza frici69 (#12) üzenetére


konci79
őstag

Memória nem xmp-s?
Mert akkor profilt kell átállítani bios-ban.

Extreme Memory Profile (X.M.P.)

Allows the BIOS to read the SPD data on XMP memory module(s) to enhance memory performance when
enabled.
Disabled: Disables this function. (Default)
Profile1: Uses Profile 1 settings.
Profile2 :Uses Profile 2 settings

[ Szerkesztve ]

(#14) frici69 válasza konci79 (#13) üzenetére


frici69
tag

Köszi konci79! Ezt mutatja az Aida:
Akkor profilt kell állítani? Tudnál a beállításról képet vagy leírást betenni ide?
Ebben nem vagyok járatos és nem szeretnék elállítani valamit.

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#15) konci79 válasza frici69 (#14) üzenetére


konci79
őstag

BIOS.ban elmész az advanced memory settings-hez,ott ezt kell látnod:

XMP profil disabled,ezt válthatod 2 fajtára,1600 vagy 1866,átállítod és látod melyik profil (1 vagy 2) az 1866-os.
Save and exit,és jó lesz :)

Nem ártana 2x 4 gb,dualban jobban muzsikál,veszel bele ha tudsz egy ugyanilyet és még jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#16) frici69 válasza konci79 (#15) üzenetére


frici69
tag

Köszi a segítséged ! Átállítottam ahogy írtad . Az AIDA továbbra is azt mutatja ,mint az előző hozzászólásomban bemásolt kép. CPU-Z szerint: és
BIOS-ban átállt 1866-ra. Akkor ez így jó? Bocsi ha nehéz eset vagyok.
Igen a plussz 4Gb-ot még tervezem de,most (alaplap,proci, ram) ennyit engedett a költségvetés. Ha sikerül eladnom a cserélt cuccokat abból szeretném megvenni .

[ Szerkesztve ]

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#17) konci79 válasza frici69 (#16) üzenetére


konci79
őstag

Save and exit-el léptél ki? Nekem úgy tűnik maradtál 1333-on ,bár nem vagyok szaki..
BIOS 1866-ot, AIDA meg 1333-at ír akkor valami mégse jó.
Melyik slot-ban van? Tedd az alaplap leírása szerinti elsőbe.

[ Szerkesztve ]

(#18) frici69 válasza konci79 (#17) üzenetére


frici69
tag

Igen ,mentettem kilépéskor. Most áttraktam a könyv szerinti 1.slotba de,csak annyit változott,hogy a CPU-Z most nem 2. hanem 4. slotban mutatja az értékeket. Aida szerint nem változott semmit.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#19) konci79 válasza frici69 (#18) üzenetére


konci79
őstag

Mondjuk biosnak lehet hinni inkább..cpu-z nekem hüleséget mutatott anno ,gpu-z vel mit ír?

(#20) El Kebir válasza konci79 (#17) üzenetére


El Kebir
őstag

"BIOS 1866-ot, AIDA meg 1333-at ír akkor valami mégse jó"

ne marháskodjatok már, az aida soha nem azokon a lapjain mutatta a valós órajelet, mint amit itt linkelgettek...azok csak spd értékek, meg a ram alapbeállítása (1333MHz-en indul alapból)...


az aida a fenti, a képekkel illusztrált ;) , lapjain tudod megnézni a valódi aktuális memória órajelet... ja és a cpu-z tökéletesen jól írja ki a valódi órajelet, az effektívet meg nem jelzi...

+ lehetőségek még a aidánál, a memórateszteknél, a cache teszteknél is kiírja, szóval fél tucat helyen megvan, csak pont azokon a lapokon nem, ahol ti nézitek... azok SPD értékek, nem aktuális órajelek, hanem egy "szöveges" tartalom elmentve a ramban...

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#21) El Kebir válasza El Kebir (#20) üzenetére


El Kebir
őstag

ha már aida használatának oktatása van...

az aktuális memóriaidőzítéseket meg a lapkakészletnél lehet látni:

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#22) frici69 válasza El Kebir (#20) üzenetére


frici69
tag

Köszönet a képekkel illusztrált hozzászólásért. Megkerestem ezeket a lapokat és nálam ezt mutatja: .
A tesztekből is kiderül,hogy 1866-on megy:

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#23) Tije67


Tije67
újonc

Üdv. mindenki.

Ezekre a memória problémákra pár gondolat. Ha valaki egy AMD-s konfigot akar összerakni olvasson el pár
cikket meg tesztet meg olvasson bele pár topicba azzal a hardverrel kapcsolatban amit szeretne.
AMD proc mellé memóriát célszerű duálban tenni azaz 2x2GB vagy 2x4GB vagy 2x8GB, hogy melyiket
az pénztárcától és felhasználási igénytől függ. Megfelelő teljesítményt így lehet elérni. Az alaplap megválasztása után célszerű megnézni a gyártó honlapján a memória támogatási listát. Ebben azok a gyártók azon tipusai találhatók amikkel tesztelték a lapot és gond nélkül hozták a tipus nevükben feltünetett értékeket.
Ha ilyen memóriát vesztek és a megfelelő slotba helyezitek, mindenféle fesz meg időzítés állitgatás nélkül megy az előírt értékeken. De emellet még azt is célszerű szemelött tartani hogy a Proci hány Mhz-ig támogatja a memóriát.

Ezt senki ne vegye magára és zokon csak hangosan gondolkodtam!

A TUNING ŐRÜLTEK :D MEG EL SE OLVASSÁK!

Sosem késő tanulni!

(#24) Tije67


Tije67
újonc

Üdv!

Valaki telepítette, tesztelte a driver cd-n lévő alkalmazások közül a következőket?

Realtek Ethernet Diagnostic Utility

Lan Optimizer

Media Espresso c6.7

Érdemes ezeket telepíteni?

Sosem késő tanulni!

(#25) tom570 válasza Tije67 (#24) üzenetére


tom570
aktív tag

Egyenlőre én is csak a szükséges dolgokat telepítettem, ezek közül egyiket sem.

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#26) _csocso_ válasza Tije67 (#24) üzenetére


_csocso_
senior tag

Ha a hálókártyád akarod diagnosztikázni, akkor tedd fel.. :). Fölösleges programok általában, ha éppen szükséges felteszed, vagy kíváncsiságból kipróbálni aztán letörlöd.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#27) Roobi881


Roobi881
újonc

Sziasztok! Nekem egy F2A85X-D3H alaplapom van, és benne külön Radeon HD770 videokártya. Az lenne a kérdésem, hogy van-e mód az alaplapi videokimeneteket is használni?

[ Szerkesztve ]

(#28) Tije67 válasza Roobi881 (#27) üzenetére


Tije67
újonc

Üdv.

Az alaplapod chip szettje támogatja a TRIPLE MONITOR SUPPORT technologiát.
De hogy hogyan kell aktiválni és beállítani, nem tudom

Sosem késő tanulni!

(#29) konci79


konci79
őstag

Üdv!
Valaki frissített már f4-es bios-ra?

Pendrive-ot látta,alaplap típusra rányomtam,és ekkor írt ki valamit a qflash-ről és nem csinált semmit.

(#30) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A különféle elnevezésekről - betűk és számok jelentése az alaplap nevében:

Motherboard naming conventions[edit]

Gigabyte uses a special system for naming their motherboards. For example, take the GA-P35-DS3R. The first segment, GA, simply denotes that it is manufactured by Gigabyte. The second segment indicates what chipset it is using, in this case Intel's P35. The third segment shows what features the motherboard has. This segment mostly contains a number of abbreviations. General formula: GA-[Power saving method+Chipset name+form factor+Specific Feature]-[main features+minor Feature]
Available 1st segment abbreviations:
If "A" appears after the chipset code, it has the 333 onboard acceleration (USB 3.0, USB Power X3, SATA 3.0 6 Gbit/s)
If "M" appears after the chipset code, it is a mATX board
If "N" appears after the chipset code, it is a Mini-ITX board
If "P" appears after the chipset code, it supports integrated graphics with video output
If "X" appears after the chipset code, it uses advanced digital power (Z77 chipset and later) or extra features such as SLI (prior to Z77)
If "M" appears in front of the chipset number it means it is for an AMD processor, but has a non-AMD chipset
If "MA" appears before the chipset number it is for an AMD processor and has an AMD chipset (e.g., GA-880GMA-USB3)
If "E" appears before the chipset number it has Dynamic Energy Saver as energy saving method (e.g., GA-EG45M-UD2H)
Available 2nd segment abbreviations:
T - Only DDR3 SDRAM support (e.g., GA-MA770T-US3)
C - Both DDR2 and DDR3 SDRAM support
F - Includes FireWire port and header (e.g., GA-EG41MF-US2H)
No T or C abbreviations mean that the motherboard only has DDR2 SDRAM support
Available 3rd segment abbreviations:
If E - appears as the first letter in the 3rd segment (e.g., GA-G31M-ES2L), it means it has Easy Energy Saver feature
D (Ultra Durable 2) - Indicates that the motherboard uses only solid state capacitors (e.g. GA-X48-DQ6)
U/UD (Ultra Durable 3) - Introduces 2 ounces of copper for both the Power and Ground layers
USB3 - Indicates that the motherboard featured Ultra Durable 3 and USB 3.0 support
S2 (Smart, Safe) - Various features such as Q-Flash BIOS
S3 (Smart, Speed, Safe) - Same as above, but includes overclocking features
S4 (Silent Pipe, Smart, Speed, Safe) - Same as S3, but uses heat pipe cooling
S5 (CrossFire, Silent Pipe, Smart, Speed, Safe) - Same as S4, but with CrossFire support
Q6 (Quad BIOS, Quad Cooling, Quad E-SATA 2.0, Quad Triple Phase, Quad-Core Optimized, Quad DDR2 Slots) - Indicates quad-core optimization
UP Similar to UD, but with improved power regulation
# (2, 3, 4, 5, 6, 7 or 9) - Compares boards of same class (e.g., GA-P55-UD3)
R - 2 extra SATA 2.0 ports and possibly RAID support. May have FireWire port. May not have ATI CrossFire support (e.g., GA-P35-DS3R)
G - Solid capacitors for the CPU Volt Regulator Module
H - HDMI port on-board
V - Includes more video outputs (i.e.: GA-G41MT-D3V additional DVI output, GA-G41MT-D3 with serial and parallel output instead)
L - Probably "Lite", meaning fewer SATA 2.0 ports, no RAID support, no FireWire ports, no ATI CrossFire support, no heatsink cooling (e.g., GA-P35-DS3L). It could also indicate Gigabit LAN (as in GA-G31M-S2L, versus GA-G31M-S2C which has support for 10/100 Mbit/s Ethernet). {update: “L” / “C” / “E” / “G” means minor/customized spec change version}
P - Silent Pipe, RAID, Extra PCI Express slots, extra SATA 2.0 ports (e.g., GA-EP45-DS3P)
Available 4th segment abbreviations:
TH - Provides Thunderbolt interface
WB - Includes PCI-e x1 card with Bluetooth 4.0 and WiFi (802.11 a/b/g/n) interfaces including 2 external antennas.

(#31) tom570 válasza bobalazs (#30) üzenetére


tom570
aktív tag

Köszönjük a leírást, ez legalább egy csokorba szedi a tudnivalókat a Gigabyte alaplapok jelölésének értelmezéséről! Köszi!

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#32) tom570 válasza konci79 (#29) üzenetére


tom570
aktív tag

Valószínűleg többünket is érdekelne a Bios frissítés menete, na meg, hogy érdemes-e frissíteni, mit tartalmaz egy ilyen frissítés?

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#33) frici69 válasza tom570 (#32) üzenetére


frici69
tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Egyébként az én lapomhoz (GA-F2A88XM-HD3) elvileg ez került be az új BIOS-ba :
1. Update AGESA code for FM2+ APU support
2. Modify ET6 function compatibility
Kicsit utána olvasgatva ennek az AGESA-nak ezt találtam bakosgabor57 fórumtársunk egy hozászólásában:
"Egy olyan önbetöltő programprotokoll, ami AMD64-architecturájú alaplapokon rendszereszközöket inicializál.A BIOS-ban felelős a processzor-magok, memória, és a HyperTransport vezérlő inicializálásáért"
A második pedig módosított EasyTune6 kompatibilitású funkciók.

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#34) konci79


konci79
őstag

Alábbi alaplap bios frissítés menete:
Rufus 1.4.1 letöltése,freedos formázás pendrive-on
,bios letöltés és kicsomagolás
,a 3 fájl másolása a pendrive-ra
,restart,(ne legyen tuningolva,alap beállításra minden)
,bios-ba belépni,kiválasztani hogy a pd-ról bootoljon,és automatikusan lefut.
Ha vége:kikapcsolást kér,
pendrive kihúz,reboot és lehet beállítgatni :)
Nagy nehézségek árán reggel megcsináltam ,működik(eddig) :C

[ Szerkesztve ]

(#35) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Van egy Gigabyte F2A55m-HD2-es lapom. Nem tudom sehogy sem megcsinálni, hogy Pendrive-ról bootoljon be, arról tudok csak oprendszert telepíteni. Más gépen bootol, így a gépemmel van valami. Hiába beállítom a Pendrive-ot vagy a Windows elkezd betölteni, vagy ezt írja ki:

"Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key_"

(#36) bobalazs válasza #31600896 (#35) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Próbáld meg másik usb foglalatban vagy pendriveal.
ha van olyan a biosodban hogy legacy usb support vagy hasonló, azt nem árt bekapcsolni.

(#37) #31600896 válasza bobalazs (#36) üzenetére


#31600896
törölt tag

Mindegyik usb portban ezt csinálja, a legacy usb support is be van kapcsolva.

(#38) konci79 válasza #31600896 (#37) üzenetére


konci79
őstag

Nem lehet hogy elnézted a boot-olást?
Én is megszívtam,állandóan a win indult,hiába állítottam be a sorrendet.
De biosban rányomtam valahol a pendrive-ra,és egyből bootolni kezdett.

Szerk:
Ugyanez volt nekem is..
Bios-ban valahol megkerestem a pendrive-ot és ott 2 klikk és indult(csak már nem tom hol :F )

[ Szerkesztve ]

(#39) #31600896


#31600896
törölt tag

F12-vel bejön egy kis ablak, hogy miről szeretnénk bootolni. Kiválasztom a pendrive-ot de mégis a win tölt be.

(#40) #31600896


#31600896
törölt tag

Közben megoldódott a probléma, a Biosban kellett állítgatni ezt-azt. :D

(#41) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok! Ismét problem van. Van két darab usb csati a deszkán, csatlakoztattam rájuk a gépház előlapi csatlakozó kábeleit. Nem bootol be a gép. Sőt még a bios sem jön be, kifagy. Monitor bekapcs..
Ha lehúzom őket akkor meg minden megy. Most is úgy van. Mitől lehet ez? Annyira nem életbevágó, mert a ház előlapi usb aljzatait nem használom, de kicsit bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#42) bobalazs válasza #31600896 (#41) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

hasonlítsd össze az alaplapon lévő pinoutot a házadon lévővel, hogy minden egyes tű klapfoljon.

(#43) #31600896


#31600896
törölt tag

Az a poén az egészben, hogy eddig működött. Kikapcsoltam a gépet, majd félóra elteltével bekapcsoláskor tapasztaltam ezt a hibajelenséget. Egy darab pendrive sem volt ezalatt bedugva egyik csatlakozóba sem.

(#44) frici69


frici69
tag

Megjelent az F5-ös Bios verzió!
- Improve memory compatibility
Valamint az illesztőprogramoknál is fissítések jöttek!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#45) bobalazs válasza frici69 (#44) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aha. Január 9.-es dátummal. :K

(#46) konci79 válasza bobalazs (#45) üzenetére


konci79
őstag

És a decemberi driverek kerültek ki,csak januári dátummal :N

(#47) Chabee


Chabee
tag

Sziasztok!

Hatalmas problémám van! Adva vagyon egy GA-F2A88XM-D3H alaplap (rev3.0). Egy A10 6800K figyel benne. Friss a cucc, most lett összerakva. Feltelepítettem rá a W7-et, a gyártó oldaláról frissen leszedett driverekkel, minden kész, minden jó. Utolsó mozzanatként frissítettem a BIOS-t F1-ről F5-re. Hát nem kellett volna. :W Azóta megszűnt a a grafikus része jól működni a cuccnak. A win el sem indul, a grafikus mód talán csak 640x480-ban műkszik. A dráma az, hogy a W7 telepítő DVD sem indul el a szokásos grafikus felülettel, telehányja egy pixel halmazzal a képernyőt, káosz az egész. Próbáltam visszatenni az F1-es BIOS, de annyira intelligens a drága, hogy kiírja ez bizony öregebb BIOS, mint a mi fent van és látogassak el a Gigabyte oldalára frissebbért. Szóval valaki találkozott ilyen problémával vagy én vagyok a láma és valamit nem jól csináltam? Elsőre a Win alól a @BIOS progival frissítettem. Aztán ráfrissítettem a BIOS Q-Flash környezetéből is. Semmi változás. Nyomtam egy BIOS resetet, de az sem segített. Most nem örülök. :( :O

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#48) bobalazs válasza Chabee (#47) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Dual bios-os a lap, nem lehet visszatenni ami a másik bios chipben van?

(#49) #31600896 válasza Chabee (#47) üzenetére


#31600896
törölt tag

CMOS resettel elvileg mennie kellene. Csak meg kell találni a deszkán a jumpert.

(#50) Chabee válasza #31600896 (#49) üzenetére


Chabee
tag

Szia!

Volt már CMOS reset is. Szépen bejött utána az alap BIOS és megjegyezte, hogy én bizony egy resete-et hajtottam végre és most vagy visszatölti az optimális beállításokat vagy bemehetek a BIOS-ba magam beállítani. De ez nem a backup BIOS visszatöltődése volt, hanem az alap üzenete. Szóval a resettel nem töltődik vissza a backup sajna. :(

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.