Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gépírás

Hozzászólások

(#1) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Sziasztok, nem tudtok véletlenül mondani, egy jó 10 ujjas gépírás oktató progit?
Ha ingyenes, akkor azt, hogy honnan lehet letölteni, ha nem akkor csak a nevét:DD

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#2) loszerafin válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


loszerafin
senior tag

http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimedia/oktato/sikito.html

google, 1. találat

(#3) sonar


sonar
addikt

typing master- szerintem egész jó! Nem rég kezdtem napi 1 óra gyakorlással egész jól haladok

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Nyáron engem is érdekelt a téma.
Keresgéltem 1000L, és arra jutottam, h legálisan ingyér csak olyat lehet kapni, amelyik a karakterek kb. 30%-át tanítja meg a billentyűzeten. A Typing Master kezdésnek jó, a Sikító titkárnő is csak demoverzió. :(
Én asszem vmi Ten Thumbs Typing Tutor-t használtam, mert az elég sok betűt tanított meg, ha jól emléxem. Sok sikert!

(#5) Karex


Karex
senior tag

Asszem jó pár hónapja jött ki a Typing of the Dead a House of the Dead mintájára.
Szörnyikék jöttek, felmutattak egy táblát, a rajta lévő szöveget pedig neked kellett minél gyorsabban be-klimpírozni:).
Jó kis játék volt, tanulás+kikapcsolódás ötvözete!:))

(#6) klepto válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


klepto
addikt

Én az alap kézállásra még emlékszem ;)
Bal kéz (kis ujjtól): A S D F hüvejkujj a szóközön, Jobb kéz (hüvejk ujjtól) szóköz, J K L É.
Sajnos többre már nem emlékszem :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) dain válasza Karex (#5) üzenetére


dain
tag

legjobb ;] ;] ;]

de az van már jópár év is..

my days are darker than your nights..

(#8) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Kössz mindenkinek, amúgy nem nekem kell a progi, hanem a húgomnak, mert a fejébe vette, hogy most megtanul gépelni:DD

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#9) Karex


Karex
senior tag

Na, csakazértis: http://www.learn2type.com/

Ez elég ''óccsónak'' tűnik...

(#10) dshk


dshk
aktív tag

Itt egy prog.hu topik ugyanerről:
http://www.prog.hu/tarsalgo/?fid=3152&ec=25

Angol programokkal az a baj, hogy gépírni azért mégiscsak magyarul kellene megtanulni...

[Szerkesztve]

(#11) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Pénzes: Gépírás 2000.

Én ezzel tanultam. Az ű, ő és társaihoz már nem volt türelmem, ezért most 10 ujjal gépelek, és mégsem ...

Játék ebben is van: felszálló lufik, ilyesmi. Tökéletesen igaz, hogy tanulni magyar progival érdemes.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#12) Karex válasza dshk (#10) üzenetére


Karex
senior tag

Jó lesz ott az angol is!
Azt mondta a húgának kell, akkor meg nem mindegy:)?

Na, a viccet félretéve, szerintem nem is lehet rossz ötlet teljesen az alapoktól kezdeni, tehát első körben még kihagyni a ''húzósabb'' ékezetes betűket, aztán lehet áttérni a magyarra...

Erre pedig tökéletesen megfelel a kezdetekkor egy angol progi is.

(#13) Karex válasza kamikaze boci (#11) üzenetére


Karex
senior tag

Nekünk suliban 2 évig kötelező tárgy volt!
Egy kb. 20 éve nem javított keményfedeles könyvből tanultunk, szinte betűről-betűre.
Az megint egy másik dolog, hogy míg ezt a szöveget leírtam, legalább 5x pillantottam rá a bill.re az ű, ő, hasonlók miatt:D.

(#14) kamikaze boci válasza Karex (#12) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Igen, csak más a bill kiosztás is. Valamint a könnyű részen, az alap asdfjklé-n hamar túl jut (nem ezt nehéz megtanulni, hanem pl az öüóúű-t

egyéb állatfajták

(#15) kamikaze boci válasza Karex (#13) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Jó neked, hogy nálatok tanítottak értelmes dolgokat is:)

A sok chat is sokat használ a gépírni tudásnak

egyéb állatfajták

(#16) Karex válasza kamikaze boci (#14) üzenetére


Karex
senior tag

Mondom, én még most sem vagyok biztos abban, hogy hova is kell nyúlni itt ''jobb fent'', kisújjal...

(#17) Zed válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


Zed
tag

Én a Mini Office Typing Tutort ajánlom.
Egész jó a ketyere. :))

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#18) Karex válasza kamikaze boci (#15) üzenetére


Karex
senior tag

Értelmes?!
Hát, az első év nem volt az!

Adott egy kikapcsolt monitor, plusz egy olyan szövegszerkesztő, amiben a leírt betűket nem lehetett kitörölni semmivel!

Na, hát ez egy kicsit sz@rul esett teszteknél...:(((

(#19) Zed


Zed
tag

Ja, a gépírásról eszembe jutott valami.
Nálunk is kötelező tantárgy volt az első évben, a középsuliban.
Az volt igazán frankó dolog, amikor egy napon volt a tesi és a gépírás óra.
És ráadásul egymás után.

A tesi 0. óra. Tél. Kint röpködtek a minuszok. Loholás.
Aztán jött az első óra: gépírás, azon belül ''tízperces'', azaz felmérés, jegyre.
Gémberedett ujakkal igen csini volt a dolog. :)

Óh, azok a régi szép idők! :)

asdf jklé asdf jklé asdf jklé... :))



[Szerkesztve]

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#20) Karex válasza Zed (#19) üzenetére


Karex
senior tag

Jól beszélsz!
Ez a ''tízperces'' beindította a memóriámat!

Hajh, a régi szép idők!
Ha javítani nem is, de félpercenként save-elni és hiba esetén visszatölteni igencsak lehetett!
Ejj, de szép is volt!:DD

(#21) Zed válasza Karex (#20) üzenetére


Zed
tag

:)
Na én megyek.
Jóccakát minden egérfogónak!

[Szerkesztve]

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#22) Karex válasza Zed (#21) üzenetére


Karex
senior tag

WinJav rúlzik!

Mármint ha mazohista vagy, és szereted, ha egy rosszabb pillanat/melléütés miatt már kész is a karó...

(#23) dshk válasza Karex (#12) üzenetére


dshk
aktív tag

hogyan lehet angollal kezdeni, aztán áttérni magyarra, amikor már a legelső órán - az alapsoron - szerepel az ékezetes é?

[Szerkesztve]

(#24) Karex válasza dshk (#23) üzenetére


Karex
senior tag

Na jó, lehet, hogy kicsit radikális, és új módszer lenne...
Én is alapból magyarral kezdtem, na!

(#25) dain válasza Karex (#20) üzenetére


dain
tag

fúj, én is így tanultam gépírni :O

az benne a legnevetségesebb, hogy pont akkor szoktam rá, hogy nézzem a billentyűket, mivel nem mertem vakon írni, mert akkor tuti 1es, gratula a rendszernek :(((

my days are darker than your nights..

(#26) Zed válasza dshk (#23) üzenetére


Zed
tag

Nem volt nálunk semmi angol.
Azért az az első óra tananyaga, mert ez az alapsor.
10 billentyű tíz különböző ujjra.
Meg hát ha elég ügyi vagy akkor ki tudod tapintani gyorsan és határozottan a két kis dudort az f és j billentyűkön.
Így mindig rajta vagy az alapsoron.
Ez az alap.
Mert ha eltévedsz, akkor véged van.


[Szerkesztve]

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#27) Zed válasza dain (#25) üzenetére


Zed
tag

Tökéletesen igazad van.
Ráadásul bonyolította a helyzetet, hogy erősen szankcionálták a melléütéseket.
A fene akart megbukni! :)
Bár ha így hét év távlatából visszagondolok erre a gépírásosdira, azt kell hogy mondjam, hogy már bánom, hogy nem tudok gépírni.
Egy két fogást használok, na de hogy oda se pislantsak!
Ki van zárva! :)

[Szerkesztve]

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#28) Karex válasza Zed (#27) üzenetére


Karex
senior tag

Nyugi, olyan, hogy odapislantás, még doga közben is ment!

Nincs az az erő, ami legyőzné benned a bizonytalan kérdést: ''hol a francba is van az ö betű?!'':)

(#29) Matr x


Matr x
aktív tag

sztem elég gyenge voltam anno: 10perc alatt 2000 - 3hiba:4-es lett :( . Nettóban 1700 :)

Most jó ha 1500at nyomok. De a pillantgatás az nem naon szokik lenni, csak a számokra. Mert nekünk a tanár azt is nagyonnagyon megoktatta.

Hajjj! Ha most ezen kellene izgulni... igaz első félévkor majdem megbuktam, évvégére meg 4.

Szép volt az óra.... biztos tud Karex is mesélni róla. Már úgy is eléggé szétoffoltuk ezt a témát.

[Szerkesztve]

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#30) Karex válasza Matr x (#29) üzenetére


Karex
senior tag

Hajajj, tudnék én még mesélni!
A progi egyébként pontosabban szólva egy w95jav nevű szemétláda volt, szerencsére második évre áttértünk a valamivel barátságosabb wordre...

(#31) Ye_Nő válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


Ye_Nő
tag

Mini Office Typing Tutorból csak 1998 utáni kiadást, mert az előzőkben még rengeteg volt a hiba. A Kökény Sándor-féle gépírás I-II-re épül a sikító titkárnő, amit már szintén ajánlottak, marha unalmas, de igazán hiba nélkül azzal lehet megtanulni. Ami még nem írtak eddig: www.typingmaster.com , java része ingyenes(úgy értem, az első néhány leckéig); bár ezt én csak a numerikus billentyűzeten való kavirnyálás gyorsítására használtam, van rendes gépírástanulós része is, az alapoktól, meg jó kis tesztszövegek. :)

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#32) Zed válasza Karex (#28) üzenetére


Zed
tag

:)

"A munka nem farok, effektíve állhat napokig..."

(#33) Matr x válasza Karex (#30) üzenetére


Matr x
aktív tag

win95jav naon nagy progi. A tesó is megakarta tanulni ezt a csodát, ezért a suliból hazahoztam. Akkor nem tetszett neki a ''javításmentesség''. Azóta nem próbálkozott:)

Talán még meg van valahol....

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#34) Karex válasza Matr x (#33) üzenetére


Karex
senior tag

Hát, igen, az a progi tudja, hogyan kell az emberekkel megutáltatni a gépírást...:)

Főleg, ha jegyre megy a dolog!
Passzióból talán még tűrhető.

(#35) Matr x válasza Karex (#34) üzenetére


Matr x
aktív tag

Há haggyá má!!!

De még a kedves tanerő is ott kolbászol a sorok között... na az már megutáltatja.

Tűrni csak az tűri, aki hülye. Bocs minden mazochistától, aki esetleg élvezte.:)

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#36) burgatshow válasza Matr x (#33) üzenetére


burgatshow
veterán

Ha +van átdobnád mailban??
Márha átmegy! ha nem +oldjuk! Remélem fut Xp-n!! :DD

Most, hogy megláttam totyikot engem kezd érdekelni a dolog! :))

(#37) Matr x válasza burgatshow (#36) üzenetére


Matr x
aktív tag

Bocsi, de régen néztem be ide.

Meg a progi is kikerült vhogy a kezeim közül, megint hazahoztam :)

Xp alatt tökéletesen megy, ha kellenek tanácsok, és lesz időm, adok azt is.

Ja, mail megy.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#38) norbiphu válasza Karex (#34) üzenetére


norbiphu
senior tag

Mi is Winjav-val tanultuk a gépírást, de hála istennek idén már wordben írjuk. A jobb kisujjamat meg nagyon sajnálom ő dolgozik a legtöbbet, meg arra vannak a legszemetebb betűk.:) Abban is vannak trükkök, legalábbis egy biztos. Betűket át lehet húzni egyszer, csak utána ne kattints többet a szövegbe úgy mentsd el és ottmarad. Sokszor segített nekem.
Amúgy meg gépíráson minek tanulnak levelezést (Nyugtában 1 hiba=karó)
Nagy szemétség

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#39) launcser


launcser
senior tag

én játszottam multkor crimsonland nevű játékkal
az egész egy tömegmészáros program, kis szörnyszerű dolgokat kell kilőni
van benne egy ilyan hogy jön szörny, amihez társul név, és ha azt beirod célzott lövéssel megölni
egyre gyorsabban jönnek, egyre bonyolultabb nevekkel, és kezd izgalmas lenni :)
az is jó kicsit gyakorolni, bár inkább szórakoztató

tütüü

(#40) Matr x válasza norbiphu (#38) üzenetére


Matr x
aktív tag

Talán válaszolhatok én is: osztálytárs.

Az óra pontos neve: Irodatechnika.

Vagyis megtanítanak gépelni, levelezni, és egyéb okos dologra.

Tehát egy nyugtát is ki kell tudnod állítani....

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#41) norbiphu


norbiphu
senior tag

Sikeresen kiállítottam a nyugtám (mondtam a tanárnak hogy ez volt életem utolsó nyugtája) :C fél osztályé karó lett.

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#42) Matr x válasza norbiphu (#41) üzenetére


Matr x
aktív tag

Ezeket az ügyiratokat nálunk egy 10percessel kombinálva kellett megírni. Így lett nekem 4. Mert a dolgozat az 5 lett... Viszont ha karó lett volna az ügyirat, akkor talán 2-3 között vmi ???

Valami olyan volt, hogy nem igazítottam ki teljesen és emiatt levonás lett :))

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#43) Robaj


Robaj
addikt

Én most kezdtem el tanulni a gépírást, hát mit mondjak, elég nehéz, főleg a csuklóm fájdul meg tőle, de má kezd menni az alaptartás 8 gombja. :DD

(#44) Robaj


Robaj
addikt

Jövő keden írok az alaptartásból dogát, ha most kéne sztem. 2-es lenne, de gyakorlok addig...:))

(#45) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Van egy régi dosos progim, tök free, magyar. Ha kell valakinek, írjon emailt, és elküldöm.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#46) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Most biztos azt fogjátok mondani/írni, használjam a Google-t, meg ilyesmik, de ezen már túl v.ok... Meg a Szoftverbázist is átnéztem...
Olyan gépírásoktató program kellene, ami egyszerű és ingyenes, nem kell a demó letöltése után megvásárolnom a teljes verziót, stb...
_Tudom_, h. van ilyen, nekem meg is volt egy kis alap DOS-os progi, csak az egyik rendszerösszeomláskor (két cuccokkal teli partíciót egyesítettünk, 90%-os sikerrel :B ) elveszett...
Előre is THX az építő jellegű segítségért!!!
Nem látok a szememtől... Pedig négy is van... :U
Jim Tonic-nak ment a mail...


[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#47) JetiRulez válasza norbiphu (#38) üzenetére


JetiRulez
őstag

Mi is word-öt használunk gépírás órán. Még elég nehézkes, de szeretnék perfect lenni a chat meg az msn miatt. :)

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#48) jodován


jodován
tag

Én 3 évig nyomtam a suliban. Volt egy ideig angol és német is. Az angol rémegyszerű volt. A német is. ö ü maradt, scharfes s (ß) és A umlaut (ä) jött. A csel az volt a dologban, h. magyar kiosztáson kellett nyomni. Persze, mert magyar billentyű és magyar oprendszer van elterjedve. Ha németre állítottuk Win-ben a billentyűzetkiosztást, akkor az á helyére került az ä, ahol magyarnál a ß van AltGr-rel.

A jobb kisujjas dolgoknál csak az ű a probléma, mert egyes kiosztásokon a backspace-ből máshol az enterből veszik el és az á mellé kerül. Notikon az í-t szokták átrakni a jobb Shift mellé. Na ez kiakasztó.

A fenti számsor nem nagyon megy, de próbálom gépelés közben gyakorolni. Viszont az itteni gyakori Shift-es írásjelek úgy mennek, hogy észre sem veszem. ' " ! ( ), a / és = nem annyira gyakori, de néha reflexből jön. A többi Shift-es is simán ? : _

Emlékszem, még a @ is tanultuk, meg néhány más AltGr-es karaktert.

Jobb oldali numerikus táblát nem gyakoroltuk, de néha sokat kellett használnom és már megy vakon az is. Logikus mutató ujj az 5-ön.

Na, hogy kérdezzek is:

Hivatalosan az ű helye az á mellett az Enterből lecsípve van. Az í meg az y mellett a bal Shift-ből. Miért rakosgatják el máshova. Nem helytakarékosabb, mivel máshol is vmiből elveszik a helyet, amit nem használnak.

sanszos -> van rá esély, hogy ez a szó ne használódjon többé?

(#49) pötyögö válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


pötyögö
csendes tag

http://5mp.eu/web.php?a=szulinapom&o=PRTzJsArck

(#50) N0zer0


N0zer0
senior tag

Itt írták többen, hogy tanultak gépírást.

Én eddig két programmal tanultam:
- gepiras2000 warez változatával, amelyik nem is hasonlít a demóra
- http://www.manonet.hu/gepiras/gepiras.php

A számokat viszont egyik sem tanítja rendesen. Azokat melyik ujjal kell nyomni a nem-numerikus részen?
0-1 (bal kisujj) 2 (bal gyűrűsujj) 3 (bal középső ujj) 4-6 (bal mutatóujj) 7 (jobb mutatóujj) 8 (jobb középső ujj) 9 (jobb gyűrűsujj) ??? Jól gondolom? Help!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gépírás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.