Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hali
a probléma:
lenne egy internez ami meg vagyon osztva egy routerel(illetve lesz)
erre 2 gép lenne kötve
de ugy kéne öket rákötni hogy egymást ne lásák de a routert igen..
azt tudom hogy az ipkel kéne játcani meg az alhálozati maszkokkal, na de ugy hogy a routert azért lásák
a késöbiekben még 2 gép lesz majd rákötve és ott már kell hogy 2-2 lása egymást de egymást ne(azaz a-b helyszin a helyszines gép csak at lásaon b helyszines meg csak b t de egymást ne,de a középen lévő router meg a és b helyszin is)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#2) mura81 válasza TitiRii (#1) üzenetére


mura81
senior tag

Manuális módszer, de ne ossz meg a gépeken meghajtót, és akkor nem tud semmit se kezdeni egymással a két gép. Azt viszont nem tudom hogyan lehet azt megoldani hogy abszolút ne lássák egymást, de lásssák a routert.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#3) TitiRii válasza mura81 (#2) üzenetére


TitiRii
senior tag

ipkel kell játcani :) csak nekem nincs ötletem ip/alhálozati maszk kombora
megosztás fel nem tétele nem jo ötlet.. tudod mienek az userek.. né ez mire való?...
szoval nekem az kell hogy ha még meg is osztezt azt akkor se találják egymást
gondoltam itt arra hogy:
router ip:10.1.1.254
subnet:255.255.255.255
as gépek:10.1.2.x
subnet:255.255.255.0?
bs gépek:10.1.3.x
subnet:255.255.255.0
csak nincs modom hogy kiprobáljam
de ez szerintem nem is lene igy jó

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#4) X-COM


X-COM
nagyúr

ip-kel nem igazán fogsz tudni játszani mivel a router gondolom csak 1 hálózaton képes ''élni''

ha server szolgáltatást letiltod, akkor elméletileg az a gép nem látszik a hálózatban
ha a workstationt, akkor az adott gép nem tud elérni semmiféle erőforrást

de ez nem lesz jó, mert később a gépeknek egymással kommunikálniuk kell, ha jól értettem

szerintem dobj fel tűzfalat

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#5) WolfByte válasza TitiRii (#3) üzenetére


WolfByte
tag

Hi!

Próbálj meg aldomaineket:
A-sok: ahalozat.localhost.akármi
B-sek: bhalozat.localhost.akármi

a tartomány ugyanaz lesz, be kell őket kötni egy tűzfal-kiszolgálógépre, és megmondod sima tűzfalkonfigban hogy melyik tartomány mit láthasson. Ez lehet akár localhost, akár internet, vagy csak hogy bizonyos siteokra mehessen ki.
Példál linux esetén host.allo és hosts.deny, hogy mi hova mehessen ki, ezt külön gépre lebontva is megcsinélhatod.

pl. hosts.deny A esetén:
all:ahalozat.localhost.akármi
hosts.allow A esetén
all:eth0, vagy internet, vagy amit csak akarsz

(#6) TitiRii válasza WolfByte (#5) üzenetére


TitiRii
senior tag

ez nem jó mivel csak egy sima dlink di 604 vagy hasonlo kategoriás router lesz és 4 kliens gép nagyrészt laptopok

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.