Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gép rendszerhiba minden reggeli indításkor (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) verser233


verser233
senior tag

LÉGYSZI CSAK AKKOR VÁLASZOLJ HA ELOLVASTAD AZ EGÉSZET, és kímélj meg hülye beszólásoktól, köszi szépen!!!



Tudom fura a cím, de ez van!!

Szóval az úgy kezdődött (kb.2 hete) hogy mindig mikor reggel bekapcsolom a gépet, kiírja disc boot failure insert the system disk! Ok, beteszem neki a rendszerlemezt, és azután látom hogy nincs neki C: meghajtója, azaz, bocs rosszul mondom van neki de az akkor nála az én D: meghajtóm szóvala hordozhatómat teszi C:-Re. Ezek után kb10 - 20percig akárhányszor újraindítom mindig ez van, vagy pedig kiírja hogy a system file-ból letörlődött a xxx.exe (azért írtam xxx-t mert ez minden alakalommal változik nála) Evidens hogynem törlődött le! A lényeg hogy kb 20 perc újraélesztés után érdekes módon megtalálja a c-t és beáll az XP rendesen.

A történethez még az is hozzátartozik, hogy:

Amíg nem telepítettem újra a rendszert (ez tegnap volt) addig is ez volt, de mindig csak reggel jelentkezik a probléma, ha már egyszer beállt normálisan akkor utánaakárhányszor kilépek az xp/ből vagy újraindítom vagy kikapcsolom mindig jó!!!!!!Esküszöm nem értem a dolgot!!!

Ha netán véletlen első indításra reggel minden ok beáll a rendszer (deez csak úgy tűnik, akkor, eddig telepítés előtt mindig azt csinálta hogy már fenn voltam a neten egy pár perce egyszer csak puff kijön a kék halál, hogy a kernel data internal error megsérült vagy mi a frász:F és kezdődik minden előről, nem találja a wincsit stb.

Tegnap már bedurrant az agyam, leformáztam a wincsit újra tettem az xp-t MÁS TŰZFALAT tettem fel mert gondoltam, hátha az kavarta ,be bár furcsáltam volna nagyon! Az itteni tűzfalas topikok alapján nagyon dícsértétek a keirot. ok, akkor legyen kerio!!! FEltettem mindent a gépre kerio-t F-prot-ot(ezt is csak tegnap óta használom) minden be volt már lőve készen állt arra hogya netre felmenjek, fel is mentem, a tűzfal amagas védettségre volt beállítva, és kaptam számszerint 4 !!!! mondom 4!! vírus rögtön az első 10 perceben, de olyat hogya gép alig bírt megmozdulni mert 100%-os procikihasználtsággal terhelte le a gépet a vírus!!! Szóval estére sikerült nagy nehezen mindet leírtanom, ha 50x nem indítottam újra a gépet (de volt , hogykikapcsoltam pár perce, csak hogy teszteljem hogy felismeri -e a vinyót) és akkor már mindig megtalálja a vinyót semmi baja!!!!

Letöröltem a Kerio-t , most már tudom hogy egy nagy rakás sz*******r, és feltettem a norton internet security-t, na eddig még ezzel nem lett vírusom.

Este nyugodt lélekkel kikapcsoltam a gépet, gondoltam, most tuti reggel nem lesz baja! TÉVEDTEM!

Bekapcsoltam és höööö bejött elsőre az XP:C
Már vagy 10-15 perce netezek egyszercsak minden előzmény nélkül bumm újraindul a gép, semmi kék halál vagy ilyesmi! Gondolom a folytatást már tudjátok......

Nem találja winyót20x- is újraindítás után illetve néhány kikapcsolás után minden rendben..........ez így nagyon gáz, és a barátommal nem tudunk rájönni hogy mi a baj...................Ő ugyan azt mondja hogy a winyó meghibásodott vagy valami, ok legyen meghibásodott, DE AKKOR MIÉRT CSAK REGGEL VANNAK PROBLÉMÁK:F!!!! NAPKÖZBENI kikapcsolás és újraindításoknál miért nincs:F:F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#2) gézu válasza verser233 (#1) üzenetére


gézu
őstag

Én lefuttatnék a vinyón egy Active Smart-ot meg a tápot is próbaként
kicserélném egy másikra a szomszédból.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3) agostonl válasza verser233 (#1) üzenetére


agostonl
tag

Nah először is... A tűzfal nem virusirtó! Ha tényleg biztonságban akarsz leni a virusoktól, használj virusirtót!

És akkor a többi... A gép csak azután bolondul meg, ha kimentél a NET-re?

Fentiekből nekem erősen virusra hajazódik a probléma.

Ha biztosat akarsz: Agnitum Outpost Firewall, Symantec Antivirus Corporate, SpySweeper hármas elég jól megvéd, továbbá a Windows-ra, ha XP, tedd fel a Blaster, és Sasser javítócsomagokat!

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#4) verser233 válasza gézu (#2) üzenetére


verser233
senior tag

Active smart-ot most töltöm, köszi a tippet ha kipróbáltam írok, Tápra is gondoltunk, ki is van cserélve tehát nem azzal van baj:F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#5) parandroid válasza verser233 (#4) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

nálam is csinálta, bár nagyon ritkán, hogy induláskor ugyanígy disk boot failure-rel leállt a dolog. több mindennel is próbálkoztam, végül kínomban lecsekkoltam az ide-kábelt: szegény úgy össze volt gyűrve, hogy ne álljon a levegőáramlás útjába, hogy csodálkozom, hogy csak néha csinálta... :(
ha már új kábel, vettem ilyen ide csőkábelt, azóta nem jött elő...

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) Flashy


Flashy
veterán

ez nagyon nagy valószínűséggel hardverhiba. tök fölösleges volt XP-vel, tűzfallal meg vírusirtóval kísérletezned egyelőre. vinyó, kábel, alaplap, bármi lehet.

(#7) verser233 válasza agostonl (#3) üzenetére


verser233
senior tag

Hello neked is köszi a gyors hozzászólást!

''A gép csak azután bolondul meg, ha kimentél a NET-re'' Szerintem igen, még sose próbáltam net nélkül dolgozgatni a gépen:F

bár most hogy így jobban visszagondolok, talán 1x mégiscsak kipróbáltam és akkor is berogyott pár perc után, de nem vagyok benne biztos

Agnitum Outpost Firewall - ez is csak egy sima tűzfal? vagy ez valami más? mert tűzfalam már van

- Symantec Antivirus Corporate - csak sima viruskereső? olyanom is van, F-prot, vagy az nem jó?

SpySweeper - ilynem van, sokszor lefuttatom

''Blaster, és Sasser javítócsomagokat'' - én nekem ilyeneket ajánlottak, kérlek mondd meg hogyez jó- e: WindowsXP-Blaster-HUN.rar; WindowsXP-KB823980-x86-HUN.rar; WindowsXP-KB835732-x86-Fereg-HUN.rar; ezek mind a blasterre, a sasserre nekem nincs honnan tudom leszedni?:F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#8) parandroid válasza verser233 (#7) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ha indulásnál disk boot failure-t ad, akkor annak a windows-hoz és a vírusokhoz semmi köze, hidd el... hacsak nem találtál egy régi jó onehalf-ot, amit nem hiszek, mert akkor sosem indulna el.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) verser233 válasza gézu (#2) üzenetére


verser233
senior tag

Na elindítottam ezt az active smartot? leírná valaki hogy mely értékek a fontosak?

A Status mindenhol ki van pipálva........ha valaki leírja mi a fontos én lelopom screenshotba hogy lássátok

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#10) verser233 válasza Flashy (#6) üzenetére


verser233
senior tag

kössz

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#11) parandroid válasza verser233 (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

szerintem ha bármi gondja lenne, kiírná.
1. azért futtasd többször egymás után.
2. gugli-n keress rá a hdd diagnosztikai programokra.
3. pórbálj kölcsönkérni egy vinyót valakitől pár napra, nézd meg, azzal is csinálja-e hosszútávon,
4. ha igen, akkor próbálkozz az ide-kábel-cserével.
5. ha továbbra is fennáll a probléma, akkor alaplapi ide-vezérlő.
sok sikert.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#12) verser233


verser233
senior tag

na a wincsiknek nincs bajuk leellenőriztettem. nem tudok olyan progit amivel az egész gépet meg tudnám nézni hogy mi hibás? pl. az alaplapét

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#13) duracell89 válasza verser233 (#12) üzenetére


duracell89
senior tag

olyan sajnos nincs... próbáld meg a kábeleket, és ha nincs más, akkor ezeket a hardvereket csak más lapban
sok sikert!:)

(#14) RVN


RVN
tag

Hello! Nekem is tök ilyen problémám volt tegnap. A vinyó neve helyett midnenféle krix-kraxokat írt, és nekem is kiírta azt a disc boot failure szöveget. Próbáltam cserélgetni az IDE kábelt, de úgyse volt jó. Na mondom próbáljuk meg felrakni az XP-t hátha... És amikor rákárdez, hogy melyik partícióra szertném rakni, akkor látom, hogy a c: partíció törlődött (ismeretlen-t írt ki az NTFS helyett).
Tegnap újraraktam xp-t és eddig még nem történt semmi (kopp-kopp).


[Szerkesztve]

(#15) Flashy válasza RVN (#14) üzenetére


Flashy
veterán

hasonló az eset, ha a bios nem tudja rendesen detektálni a vinyót ott alacsony szinítű baj van, mint pl vinyóhiba, kábelhiba, alaplaphiba. javasolt hibadetektálás: megmozgatni minden kábelt, másik vinyó ebben a gépben, másik kábel ezzel a vinyóval, másik vezérlőre dugni a vinyót. ennyiből ki fog derülni rövid mátrixműveletek után hogy mi a rossz. de szerintem nagyrészt a kábelek megmozgatása meg fogja javítani.

(#16) agostonl válasza verser233 (#7) üzenetére


agostonl
tag

Bocs, hogy most válaszolok, de elaludtam (tegnap 14 órán keresztül szerverszoba karbantartás volt, 20 szervert kellett átköltöztetni, takarítani).

Az általam leírt szoftvercsomag nálam nagyon jól bevált, nem robosztus nagynéretű cuccok, és a gépet sem fogják le. Persze lehet mást is használni, ki mire esküszik. Nekem ez a csomag tökéletesen kint tart minden férget, reklámot, etc.

Az Outpost-ban van reklám-blokkoló, ami a web oldalak reklámjait lecseréli AD feliratra, nincs időigényes töltike, továbbá nagyon jól nyomonkövethető, ha vki be akar jönni a gépedre.

A blaster és sasser patch az amit írtál.

A topicot végigolcastam, és akár lehet hardverhiba is, de ha jól emléxem azt írtad, hogy a fájlok a valóságban fent vannak a vinyón.

A BIOS frissítés nem rossz 5let, még akár működhet is!

Még egy kérdés, ami eddig kimaradt.
Milyen konfigod van? Nincs túlterhelve a táp?

[Szerkesztve]

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#17) verser233 válasza agostonl (#16) üzenetére


verser233
senior tag

Alaplap: Asus A7V8X-X
Proci: AMD Athlon 2400+
Memória: 256 MB DDR (333)
NEC DVD
SONY CD
20 GB HDD
80 GB HDD (Mobilrack)
Video: Geforce2 MX 440
Hang: Creative SB Live


Erre a bios frissítésre én is gondoltam már..... nem túl bonyolult az, tudna valaki egyrészletes leírást adni róla hogyan kell megcsinálni?

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#18) zsolty28 válasza verser233 (#1) üzenetére


zsolty28
tag

Szia! :))

Elvileg az ASUS alaplahoz kellet, hogy kapj egy CD-t Amin egy ONLINE bios frissítőt találsz ASUS LiveUpdate néven.

Na ezt kell feltelepíteni és ellindítani. Elvileg ez minden megcsinál automatikusan és csak újra kell indítani a gépet utána.


:DD

[Szerkesztve]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#19) verser233


verser233
senior tag

és nem fog berogyni a gépem utána mármint úgyértem nem fog elcsesződni semmi ha frissítem a bios-t még sose csináltam:F

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#20) ByB


ByB
addikt

Megragadt a szemem a ''mobilrack'' szócskánál! Én jóideig hasonló problémával küzdöttem, mint te és a végén kiderült, hogy a mobilrack vágta haza a gépet!!! Én is hardware hibára gyanakszom: egy a lényeg, mindig a legolcsóbb megoldással kezd a próbálgatást! Nem büherátál semmit hardware-esen mielőtt rád köszöntött ez a rémálom?

(Próbálj meg mindent lehúzni az alaplapról, csak alapvinyó, meg videokártya és telepítsd úgy újra az xp-t...)

[Szerkesztve]

(#21) TudorVigyor válasza verser233 (#19) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Potenciálisan hardverhibás gépnél nagyon meg kell gondolni a bios frissítést!!!
Ráadásul a te problémádat szinte kizárt, hogy ez megoldaná.

(#22) zsolty28 válasza ByB (#20) üzenetére


zsolty28
tag

Hali ByB!

Érdekes dolog lehetett ami veled történt hogy hazavágta a gépedet egy mobilrack.

Bár ez nagyon ritka eset lehet a tied.

Mert nekem és kismiiliárd embernek nincs baja a mobilrackel.

Nem lehet hogy te buheráltál vmit? :F :)

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#23) parandroid válasza zsolty28 (#22) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

meglepődnél, ha tudnád, mire képes egy ezerforintos, silány alkatrészekből rosszul öszerakott vacak. van rack a gépemben (foglalat legalábbis), de csak akkor teszek bele vinyót, ha valaki ragaszkodik hozzá, hogy azon hoz valamit. sosem hallottál még zárlatos rack-től elszállt, vagy zárt rackben megsütött vinyókról? évek óta húzkodok szét ide-kábeleket, de jártam már úgy, hogy megcsúszott a kezem, véletlenül a műanyag foglalat helyett a kábelt magát húztam meg, és az simán kiszakadt a fogalalatból. ide-kábelre is fogtam már rá rosszul, de ez csak racknál történt meg. szerintem is mindenképpen rack nélkül kell csinálni egy próbát, simán okozhatja. meg persze egy kábelcserének is lenne értelme.

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#24) zsolty28 válasza parandroid (#23) üzenetére


zsolty28
tag

Na ilyenekről nem hallottam bár eltudom képzelni és ebből nagy tanulságot szűrtem le , ezért gagyi racket soha nem veszek az tuti!

Bár a mostani sem egy nagy márka volt 2 ezer forint de nincs vele semmi bajom! :))

Lehet hogy jót fogtam ki ? :DD

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#25) Flashy válasza parandroid (#23) üzenetére


Flashy
veterán

igazad van ebben, még a drágább rackek/hdd házak is nagyon gyámoltalannak tűnnek. kis nyák, szarul rögzítve, a csatlakozót szinte semmi nem tartja, stb. nálunk egy kisebb LAN partyn minden előzmény nélkül viszont erős szag kíséretében elégett egy rack foglalat első kapcsolójának a vezetéke, alig maradt belőle valami. a vinyónak nem lett baja.

(#26) Flashy válasza zsolty28 (#24) üzenetére


Flashy
veterán

nem azt mondta hogy minden rack rossz és felrobban...

(#27) ByB válasza zsolty28 (#22) üzenetére


ByB
addikt

Semmit nem buheráltam!!! A mobilrack alapvetőleg egy ellentmondásos szerkezet: olyan dolgot tesz horddozhatóvá, ami nem az! Egy vinyót szállítgatni nem túl szerencsés, amellett, hogy a mobilrack tartók 99%-a gagyi, sz@r minőségű cucc...
Nem igazán éreztem magam hibásnak az ügyben, sőt mitöbb, nagy általánosságban még kétbalkezesnek sem... Mindenesetre tud problémát okozni, ez tény, sokaknál találkoztam már ilyennel!

ui.: Azért mert neked és ''kismilliárd'' embertársunknak nincs ilyen problémája, attól még lehet, hogy másoknak igen. szvsz

(#28) ByB válasza zsolty28 (#24) üzenetére


ByB
addikt

Miért létezik nem gagyi rack is??? A 2ezer forintos, még jócskán a noname cuccok határa alatt figyel... Tudsz esetleg ajánlani ''márkás'' rack-et? :)

(#29) zsolty28 válasza ByB (#28) üzenetére


zsolty28
tag

Példul ezt merném ajánlani : [L]http://www.bona.com.tw:8888/pc/mr133t.htm[/L]

Vagy ezt : [L]http://www.bona.com.tw:8888/pc/mr133a.htm[/L]

De ez sem rossz: [L]http://www.bona.com.tw:8888/pc/mr150a.htm[/L]


:C

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#30) agostonl válasza TudorVigyor (#21) üzenetére


agostonl
tag

És mi van, ha nincs hardverhiba, csak a vinyóval nem békül ki a BIOS?

Mellesleg én a gagyi ViPower Rack fiókot használom, és vettem hozzá egy külső USB csatlakozót, azóta a Rack még Hot-Swap is!

[Szerkesztve]

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#31) Flashy válasza agostonl (#30) üzenetére


Flashy
veterán

hadd kérdezzem meg hirtelen hogy milyen márkájú külső csatit vettél és mennyiért?

(#32) verser233 válasza agostonl (#30) üzenetére


verser233
senior tag

na igen. csak hogy eddig kb 1 évig nem volt ilyen baja, se biso frissítés nem se semmi mégis ment

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#33) agostonl válasza Flashy (#31) üzenetére


agostonl
tag

Ez is ViPower...
VP-8054V (Ez a csatlakozó és a táp)
VP-9208 (Ez az adatkábel, ami USB-n csattan a gépre)

Valami 14-16e Huf volt.

Otthon egy belső keret van, aminek a csatija IDE helyett USB-n megy a gép felé, de az ugyanolyan bizonytalan, mint a szokásos ViPower keret.

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

(#34) lacko22


lacko22
aktív tag

Nekem meg az a gond az Xp-vel hogy nem minden indításnál indítja el a jobb oldali sarokban levő programokat.

(#35) agostonl válasza lacko22 (#34) üzenetére


agostonl
tag

Dokumentált hiba! Kapcsold ki a szolgáltatásoknál az Universal Plug And Play szolgáltatást.

Azt mondják, Einsteint az ő idejében csak 10 ember értette a világon. Ha engem senki nem ért, zseni vagyok?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Gép rendszerhiba minden reggeli indításkor (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.