Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Túrtam a netet, fórumot is, találtam csomó mindent csak azt nem amit kéne.
Ki szeretném kapcsoltatni a gépemet egy bizonyos proci hőfoknál, erre kellene v.mi lehetőleg freeware progi... ugyanis biosból sajna nem megy :(((
Windows 2000prof., AMD Duron CPU, Acorp alap.

Ha nincs ilyen lehet írok a speedfan vagy az everest programozóinak hogy ugyan már, légyszives! :DDD

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2) Hypp válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Hypp
tag

Esetleg nézz rá a MotherBoard Monitor programra.
Bővebben: link
...meg erre:
ShutDown Now
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Bite my shiny metal ass!

(#3) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Motherboard Monitor úgynézki jó lesz erre a feladatra, de valahogy nem igazán akar összejönni a dolog.
A hőmérséklet érzékelők alatt ugye belehet állítani hogy hány foknál riasszon, meg alatta egy csomó opció hogy ''When alarm goes OFF'' - de miért off ? Mindenesetre lényegtelen mert azt az opciót ahol a shutdown van nem lehet bepipálni.
A másik lehetőség ami van a Motherboard Monitor -ba hogy programok futtatását lehet összekötni az érzékelőkkel. Ide berakhatnám azt ami leállítja a gépet, de mi állítja le? shutdown.exe nincs a gépen, *shut* -ra keresve is semmi - csak azért gondoltam erre mert futtatásba írva müxik, gondoltam külön létező progi, de mégse...

Valakinek esetleg egy jó ötlete? Nagyon fontos lenne, mert ma majdnem elfüstölt a procim, még jó hogy a gépnél voltam mikor behalt a proci, és megéreztem az amperszagot :(((
Sajnos az alaplap viszonylag régi, BIOS -ban nem lehet állítani a leállítást, igaz nem a legfrisebb a BIOS - de a legújabb verzióban sincs ilyen opció ehhez a laphoz, úgyhogy inkább nem zargatom, hisz minden működik tökéletesen, stabilan, csak a ventik halnak be néha :D

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4) busman válasza Thulcandra (#3) üzenetére


busman
addikt

Ha jól tudom a Speedfan is tartalmazza ezt a funkciót!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#5) Thulcandra válasza busman (#4) üzenetére


Thulcandra
senior tag

A Speedfan csak figyelmeztet, de nem kapcsolja le a gépet, s programok futtatása sem köthető az érzékelőkből kapott értékekhez.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6) Loretto válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Loretto
veterán

Amit irtak kollegák az jó.Engem érdeklne mi a gond a biossal? Nincs ilyen funkció? Vagy mi a baj?

Soirée...

(#7) Obi-1 válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Borzalmas a helyesírásod :(

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Thulcandra válasza Loretto (#6) üzenetére


Thulcandra
senior tag

#3 -as hozzászólásban szerintem tök egyértelműen leírtam mindent

Kollégák mit írtak ? pár programot ajánlottak, abból csak egy alkalmas a feladatra, de az se hajlandó...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#9) Thulcandra válasza Obi-1 (#7) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Más egyéb érdemleges megnyilvánulás esetleg?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#10) mr_ricsi válasza Thulcandra (#9) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A MBM-hoz miért nem telepíted a magyarítást?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#11) Thulcandra válasza mr_ricsi (#10) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem kell magyarosítás, angolul is tökéletesen eligazodok rajta.

közben kiderült problémák:

Én win2k operációs rendszert használok, de softwares shutdown csak XP -ben van. - Ezért nem lehet a Motherboard Monitorban beállítani az alarm mellé a shutdownt nálam.
Viszont itt olvastam egyik topikban hogy moonman szerint ez az XP-s progi működik win2k -en is. Kipróbáltam, hát az én gépemen sajna csak félig müxik - a wint lelövi, majd kiírja hogy most már lekapcsolhatom a... -mindez ATX -es táppal, ha rendesen állítom le start menüből, akkor rendesen leáll a gép is automatikusan. Ígyhát ugrott az a lehetőség is hogy alarm -ra program indítása.

Viszont! Jobban utánaolvasva win2k -re is készült egy shutdown.exe ami a win2k resource kit egyik tartozéka, és a dokumentáció szerint kicsit másab is mint a winXP shutdown.exe . Depersze nem ingyenes, megkell venni szépen. Szeretlek Gates :(((
Namindegy, beszerzem v.hogy, azt remélem müxik...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#12) zLegolas


zLegolas
őstag

Szerintem ilyenkor nem kikapcsolni kellene, hanem hűteni!

Nem lenne jobb 5let bizonyos hőfok felett elindítani valami extra hűtést? Pl. 70 fok felett elindul egy venti, és ész nélkül tolja be/ki a levegőt? Ez menne hardverből simán!

Más: dettó ugyanez mehetne egy relé közbeiktatásával, ami akár a tápot is kihúzza a falból... ;]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#13) Thulcandra válasza zLegolas (#12) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Aha, de ha a procin lévő venti leáll, akkor hiába tolja ki egy másik a luftot - márha tudja, mert lehet az is már rég beállt a portól... Szóval mindenképp kikapcs kell.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!
Jó lenne ezt a topikot picit felélénkíteni, ugyanis ilyen help kéne nekem ;)
A lényeg: A biosban sehol sem találom azt a funkciót, hogyha a cpu elér egy bizonyos hőfokot, akkor lekapcsoljon. Az alaplapom egy Asus a8v-deluxe.Esetleg szoftveresen is megoldható? Kipróbáltam a motherboard monitort, de nekem nem igazán vált be. Remélem tudtok segíteni

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#15) aton-hawk


aton-hawk
tag

no...csak gondoltam beírom a megoldást, mivel megtaláltam.
A lényeg: Speedfan--->http://www.overclock.net/faqs/69309-how-shut-down-my-machine-when.html

Sok sikert mindenkinek, akinek kell ;)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.