Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vtechun


vtechun
veterán

Hello! Van itthon egy linux szerverem. Azt szeretném megérdeklődni, hogy lehetne -e arra tükrözni a teljes gentoo.math.bme.hu - t és egy másik gépemre erről az itthoni szerverről telepíteni, meg ilyenek...?

(#2) &rush válasza vtechun (#1) üzenetére


&rush
csendes tag

Miért van szükség az egész Gentoo mirrorra egy telepítéshez? :F

[Szerkesztve]

(#3) taltos válasza &rush (#2) üzenetére


taltos
senior tag

A kérdés inkább az, hogy ez miért nem fért bele a gentoo linux c topicba?

(#4) vtechun


vtechun
veterán

nincs rá szükség, de ha valamit telepíteni akarok akkor ne kelljen várni arra míg lejön a netről..., mindent letöltök még a telepítés előtt....

(#5) dr_strange


dr_strange
senior tag

Olvasd el a mirroring howto-t a gentoo.org-on. Bár, szerintem is, csak saját célra, kicsit overkill többtucat gigányi forrást lehúzni; más a tészta, persze, ha egy valódi gentoo mirrort akarnál csinálni mindenki örömére...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#6) rATdrAgOn válasza dr_strange (#5) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Csak halkan kerdezem meg, hogy mennyi is most egy gentoo full mirror?
(Mert lehet hogy szivesen csinalnek egyet, ha igy 60-80G korul lenne) :DDD


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#7) vtechun


vtechun
veterán

nemtom mennyi lehet, de valószinüleg ráférne a winyómra..., persze lehet, hogy nem otthon tölteném le, hanem mondjuk a BME-n

(#8) dr_strange válasza rATdrAgOn (#6) üzenetére


dr_strange
senior tag

Nem tudom a pontos adatot, de talán ha felémész egy meglévőre, meg tudod nézni. Szerintem 100 gigánál nem több.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#9) dr_strange válasza dr_strange (#8) üzenetére


dr_strange
senior tag

De azért én azt javaslom, előbb mégiscsak inkább telepíts magadnak egy gentoot és használd pár hétig, hogy eldönthesd, egyáltalán bejön-e neked, mielőtt nekiállsz tükrözni:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#10) rATdrAgOn válasza dr_strange (#9) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Hasznalom, szerintem nem rossz. :)
Foleg, mert vegre egy disztro, ami hibatlanul mukodik UltraSparcon is. ;)
Ugyhogy teccik, eleg beteg, en pedig szeretem a kihivasokat. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#11) eddie303 válasza rATdrAgOn (#10) üzenetére


eddie303
őstag

Hehe, ha odajutok, hogy lesz errefele fullnet, akkor én is nekiugrok :) Addig is Slack rulez :) Vtechun: Csak saját célra csinálnád a mirrort? mert szerintem nem lenne rossz publikusnak sem... :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#12) Sipi


Sipi
addikt

Bocs, hogy beleszólok, de nem lehetne ezt a Gentoo Linux topikban folytatni? Úgy legalább egy helyen lenne - és ahogy elnézem, lesznek itt érdekes, boncolgatni való dolgok. :)

Csak azért bátorkodtam ezt megjegyezni, mert felrémlett előttem az az idő, amikor Gentoo Linuxos témából is lesz vagy 500... :)

Tisztelettel:
Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#13) dr_strange válasza Sipi (#12) üzenetére


dr_strange
senior tag

Sőt, vonuljunk át mindannyian a MaGenTára:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.