Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xcbiker


xcbiker
addikt

A közeljövőben tervezek venni 1 pár 512-es DDR500-as modult.

itt egy cikk ami érdekessé teszi a Geil ramokat:

http://www.cluboverclocker.com/reviews/memory/geil/pc4200/index.htm

Szépen kivehető a képeken, hogy a modulokon található chipek eredetileg ''-D43'' -as Hynix-ek. :)

Valszeg érdemesebb DDR400-as Hynix-be ruházni, mint drága Geil-be.

Bár ha sikerül kintről beszerezni, akkor ''csak'' 10-15e-el lenne drágább mint az itthon kapható Hynix.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#2) xcbiker


xcbiker
addikt

Max a +pénzért annyit kap az ember, hogy garantáltan mennek dualban és a gyártó által megjelölt frekvencián.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3) balkó válasza xcbiker (#1) üzenetére


balkó
aktív tag

ja, és nem is olyan geil...

(#4) zsoltee10 válasza xcbiker (#1) üzenetére


zsoltee10
addikt

nekem D43 hynix ramjaim vannak, de max 475-ig stabilak, efelett hibáznak, de ennyin mennek 2,5-3-3-6 időzítésen, 2,8V-n.

(#5) xcbiker válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


xcbiker
addikt

próbáld ki 3.4.4.8-on!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#6) sts


sts
csendes tag

Ilyen hynix ram-okat hol lehet beszerezni?
Mert én már keresgélem egy ideje de sajnos nem sok sikerrel :((

sts

(#7) zsoltee10 válasza xcbiker (#5) üzenetére


zsoltee10
addikt

akkor sem mennek feljebb. igazából feszt sem tudok adni nekik komolyan, mert az ic7 csak 2.8-ig megy. majd az asus p4c800-ban is meghajtom őket.

Az viszont tény, hogy a Kingston mellett a Geil is ebből a szériából (is) válogat. halandó júzer kisebb eséllyel talál tuningramot, bár a 470 sem olyan rossz. volt akinek ugyanilyen d43 hynix megy 533-n. nekem nem volt akkora szerencsém.

(#8) gerlaip


gerlaip
addikt

Nekem csupán az tűnik fel ezen az overlocker oldalon, hogy a 3DMark2k1 eredménynél az 15953 pontos oszlopot fele akkorának ábrázolja, mint a 16126 pontosét. Nyilván kiderül a skálából, hogy miről van szó, de ez szerintem híven tükrözi az extrém overlockosok szemléletét. :C

Mellesleg nekem is hynix ramom van, de a 2,4B proci mellet elégedett vagyok a 400 Mhz-cel.
(2,4@2,88 160 fsb - 2,5x160=400)

[Szerkesztve]

lámavakond

(#9) anulu válasza zsoltee10 (#4) üzenetére


anulu
félisten

Hmmm, kérdés. Ezen, hogy ''D43'' múlik a tuningolhatóság? Á lá JxxxB? :P És ha igen, akkor ez hol van feltüntetve a memória chipen? Oldalanként 4 vagy 8 chipes RAM-okat kell keresni? Hol lehet tuning RAM-ot válogatni? Csak az eredeti Hynix RAM-okon van ez feltüntetve, bármilyen, Hynix chippel szerelt mem-en? Többkérdésem nincs, leülök magamtól :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) xcbiker válasza anulu (#9) üzenetére


xcbiker
addikt

nézd meg a linkemet és szépen kivehető ott hog hol van a D43. a mem chip jobb oldalán keresendő.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11) zsoltee10 válasza anulu (#9) üzenetére


zsoltee10
addikt

nem tudom, hogy konkrétan hol lehet válogatni, én kértem 2*256 400-as ramot, és ezeket kaptam. :) ADLAS a ram márkája, és hynix chipekkel van szerelve.

igen valahogy úgy van ez mint a jiuhb steppinges 1700+. :) meg a aqxea 2500+ :)
persze ezek közül sem megy mind 533-n, lásd az enyém, illetve öcsémé. :)
viszontolvastam itt a fórumon, hogy valakinek megy 533-n is. szerencse kérdése.

(#12) xcbiker válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


xcbiker
addikt

Igen, pl fLeSs moduljai egész jól tuningolhatók. :)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#13) zsoltee10 válasza xcbiker (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

sztem felesleges kiadni ennyi pénzt ilyen ramokra. inkább valakit meg kell kérni, hoyg némi felárért válogasson ilyen ramot. vannak néhányan akik bizniszelnek,, és akkor jópár 10e-vel beljebb vagy. nincs igazam?

(#14) Szeke válasza zsoltee10 (#11) üzenetére


Szeke
senior tag

Kérem a jiuhb steppinget ezentúl nem isteníteni... Én is nagyon megszívtam vele. Nehogy más is így járjon.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32567&arc=f[/L]
ON

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#15) zsoltee10 válasza Szeke (#14) üzenetére


zsoltee10
addikt

Emlékszem erre a topicra. Írtam is bele. Bár a te eseted speciális, mert ha B magos lenne, és jiuhb, akkor lehet, hogy jobban menne. Egyébként azóta megoldódott a probléma tulképp, mert asus a7n8x lapban azért szépen ketyeg 1850 környékén alapfeszen.
Szó sincs róla, hogy isteníteném. Mondtam, hogy nem 100% egy-egy steppingnél, hogy mindegyik dúúúrván húzható. lásd az én D43 hynix ramjaim. 470 fölé nem mennek, pedig van akinek megy 533-n. a jiuhb 1700+ procik között is van olyan, mi nem megy annyira. az öcsém gépében lévő is csak 1850 körül megy alapfeszen, míg atusnak 2000 körül, meg neki megy 2500MHz-n is.

(#16) anulu válasza zsoltee10 (#15) üzenetére


anulu
félisten

...a jiuhb 1700+ procik között is van olyan, mi nem megy annyira. az öcsém gépében lévő is csak 1850 körül megy alapfeszen, míg atusnak 2000 körül, meg neki megy 2500MHz-n is.

Az enyém ''csak'' 2100MHz-en megy, de azt kár 240-es FSB-vel... Ehhez kéne a tuning RAM. Apropó. Merre vetted az ADLAS cuccost? És mennyiért?

[Szerkesztve]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.